Czy Włosi wycofają się z rywalizacji o Euro 2012 ?!

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Kuben

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 marca 2006
Posty: 916
Rejestracja: 19 marca 2006

Nieprzeczytany post 05 lutego 2007, 09:51

Zabity policjant, 150 rannych, 29 aresztowanych chuliganów - to bilans derbów Sycylii. Liga włoska zawieszona do odwołania. Prasa apeluje, by kraj wycofał się z wyścigu o organizację mistrzostw Europy w 2012 roku - pisze "Gazeta Wyborcza".

W samochodzie Filippo Racitiego wybuchła petarda. 38-letni policjant zmarł - prawdopodobnie wskutek pęknięcia wątroby oraz innych obrażeń wewnętrznych - tuż po przybyciu do szpitala. I sześć dni po śmierci działacza prowincjonalnego klubiku Sammartinese Ermanno Licursiego, który usiłował rozdzielić okładających się pięściami piłkarzy i kibiców podczas meczu amatorów w Luzzi. Padł na trawę, został kopnięty w szyję. Zabił go atak serca.


Mecz Catania - Palermo poprzedziła minuta ciszy ku jego pamięci. Potem boisko przykryły kłęby dymu. Poza stadionem policja użyła gazu łzawiącego, sędzia przerwał grę na pół godziny. Zamieszki rozpoczęły się po golu dla gości (wkrótce dołączy do nich Polak Radosław Matusiak). Na ulicach zapłonęły samochody.

Przemoc częścią futbolu

Luca Pancalli, kierujący włoską federacją komisarz nadzwyczajny, odwołał wszystkie rozgrywki, nawet juniorskie. - Anulowanie kolejki nie wystarczy - powiedział. - W poniedziałek musimy spotkać się z minister sportu, ministrem spraw wewnętrznych, a nawet premierem Prodim i przedsięwziąć drastyczne środki. Bez nich nie mamy prawa wznowić rozgrywek - wyjaśnił. Przewodniczący związku zawodowego piłkarzy Sergio Campania zażądał, by z futbolu zrezygnować na rok, bo potrzebna jest głęboka refleksja. A szef MSW Giuliano Amato zagroził, że nie wyśle policjantów na stadiony, dopóki nie zostaną zmodernizowane.


Źródło: http://www.euro2008.wp.pl/kat,1002451,w ... caid=132aa


No to się porobiło... z jednej strony Włoskie władze postąpiłyby poniekąd honorowo gdyby się wycofały z Organizacji Euro 2012, ale z drugiej strony jest to wielka szansa dla Kraju i do 2012 jeszcze daleko więc wszystko się może zmienić... miejmy nadzieję, że na lepsze.
Pozder^


Fiat 126p - Prawie jak Bugatti
Pegasus - Prawie jak PlayStation
Barcelona, ManU, inter... - Prawie jak Juventus
RuTeK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2003
Posty: 1217
Rejestracja: 19 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 05 lutego 2007, 10:20

Szczerze mówiąc byłbym wniebowzięty, gdyby sie wycofali =) Zwiększyło by to Szansę Polaków o 30 % :smile:


Kuben

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 marca 2006
Posty: 916
Rejestracja: 19 marca 2006

Nieprzeczytany post 05 lutego 2007, 10:23

RuTeK pisze:Szczerze mówiąc byłbym wniebowzięty, gdyby sie wycofali =) Zwiększyło by to Szansę Polaków o 30 % :smile:
Heh... Polska = Korupcja, także o ile dobrze pamiętam to pozostaja tylko Węgrzy :P


Fiat 126p - Prawie jak Bugatti
Pegasus - Prawie jak PlayStation
Barcelona, ManU, inter... - Prawie jak Juventus
wErOn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2003
Posty: 703
Rejestracja: 06 listopada 2003

Nieprzeczytany post 05 lutego 2007, 11:56

No i prawidlowo. Patrzac na to co sie dzieje dzisiaj az strach pomyslec jak wygladaly wlochy gdyby na sycylie zajechali np anglicy...


(..)z każdą godziną, z każdą minutą uczę się ciebie człowieku.. z każdą sekundą i z każdą chwilą jestem głupszy(..)
Wolność i kapitalizm!
TURINIO

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 czerwca 2005
Posty: 355
Rejestracja: 07 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 05 lutego 2007, 12:47

Nie muszą się wycofywać..Po ostatnich wydarzeniach i tak nie dostaną do organizacji Euro


"...Znam swoją wartość i na boisku jestem bufonem. Dlatego nie pójdę do Juventusu, po co im dwóch bufonów?..." - jedna z wielu złotych myśli 'The Holy Goalie ' :)
Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 05 lutego 2007, 12:59

RuTeK pisze:Szczerze mówiąc byłbym wniebowzięty, gdyby sie wycofali =) Zwiększyło by to Szansę Polaków o 30 % :smile:
Moja matematyczna natura się odzywa.
Dlaczego o 30%? :think:


Dirty mind
Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 05 lutego 2007, 13:22

Venomik pisze:
RuTeK pisze:Szczerze mówiąc byłbym wniebowzięty, gdyby sie wycofali =) Zwiększyło by to Szansę Polaków o 30 % :smile:
Moja matematyczna natura się odzywa.
Dlaczego o 30%? :think:
Z matematyki dobry nie jestem, ale wydaje mi się chyba, że troche mniej. Jakieś 17 %?

Ale i tak wedlug mnie Jeśli nie Włochy, to Węgry z Chorwacją, chociaż bardzo chciałbym żeby to była Polska z Ukrainą. Pożyjemy, zobaczymy.


Ciekawostki o Juventusie, które musisz znać - www.facebook.com/JuveCiekawostki
Drabik224

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2006
Posty: 52
Rejestracja: 02 listopada 2006

Nieprzeczytany post 05 lutego 2007, 13:30

nieee....to i tak teraz nic Polakom nie da.Sami mamy przechlapane i mogą nas wywalić z Fifa.Tak więc jeżeli Włochy wycofają się,Wegry bedą organizatorami 2012 :)

Oczywiście chciałbym aby to była Polska.....ale niestety wole abyśmy oczyścili Polską piłke niż mielibyśmy organizować mistrzostwa....


www.sokker.org - Najlepszy menager on-line


.....:::::Juventus Forever:::::.....
Piotrekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2006
Posty: 132
Rejestracja: 27 marca 2006

Nieprzeczytany post 05 lutego 2007, 13:40

Węgry organizatorem Mistrzozstw Europy?? Szczerze w tą wątpie gdyż ich futbol jest na takim dnie jak nasz a w dodatku społeczństwo nawet nie popiera ich organizacji.
Ja od samego początku byłem pewnien że organizatorem zostaną Włosi gdyż nawet FIFA im sprzyja przekładając termin wyboru,teraz troche ,mówiąc kolokwialnie,się wkopali.
Ale all in all myśle że jednak i tak mają dużą przewagę nad pozostałymi krajami i nadal sądze że to Italia będzie organizatorem tych Mistrzostw.

PS. Tak w ogóle to nawet nigdy nie popierałem pomysłu organizacji ME przez Polske i Ukraine,jestem sceptycznie do tego pomysłu nastawiony od samego początku.


Juve fan
marcin.91

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2007
Posty: 6
Rejestracja: 06 lutego 2007

Nieprzeczytany post 06 lutego 2007, 18:40

Moim zdaniem to powinni się wycofać po tej katastrofie , a Polska już tak przy okazji :) skorzysta. :smile: chociaż i tak pewnie Polska nie ma szans na organizacje ME 2012 :|


Elohi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2003
Posty: 376
Rejestracja: 23 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 06 lutego 2007, 19:00

Venomik pisze: Moja matematyczna natura się odzywa.
Dlaczego o 30%? :think:
Hmmm... Mamy trojkę kandydatów
100% : 3 = 33,333333%
Wlosi odpadają, mamy dwójkę:
100% : 2 = 50%
Więc tak jak kolega wcześniej zauwazył
Z matematyki dobry nie jestem, ale wydaje mi się chyba, że troche mniej. Jakieś 17 %?
:bravo: :bravo:

a jesli chcemy byc dokladni to o ok 16.666667% :D

a wracając do tematu:
do 2012 jeszcze daleko więc wszystko się może zmienić... miejmy nadzieję, że na lepsze.
i tu się zgodzę, choć wybór stosunkowo niedług (w kwietniu?). Komisja może popatrzeć tak:
- Włochy- Calciopoli, walka z chuliganami- dwa wazne wydarzenia, które "oczyściły" Calcio i raczej nie powinno być kolejnej afery. System kar dla kibiców jest wystarczająco surowy, "brak" korupcji itp itd
- Polsa i Ukraina- Polacy walczą z korupcją, wszystko wskazuje na to, ze do 2012 roku zdążą oczyścic futbol w 100% a nawet więcej... co do Ukrainy to nie wiem- nie interesuję się tamtym krajem i piłką
- Chorwacja i Węgry- brak afer, nie wiadomo co by sie stało gdyby nagle w 2011 roku wybuchla afera korupcyjna czy nagła walka z chuliganami..

Nie wiem czy mnie rozumiecie :P oby tak :) Ani Włochy ani Polska nie stoją na straconej pozycji :) a nawet teraźniejsze wydarzenia mogą się odbić pozytywnie na wyborze organizatora.


""Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta""
Buffi-luki

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lutego 2007
Posty: 40
Rejestracja: 12 lutego 2007

Nieprzeczytany post 16 lutego 2007, 20:53

Dokładnie Pemek!!! Te afery mogą wyjśc i nam i Itali na dobre o ile oczywiście sędziowie bedą patrzyli prze ten pryzmat :-D .Jeżli tak to byc może w 2012 BęDZIEMY ORGANIZATORAMI MISTRZOSTW EUROPY 8)


FORZA JUVE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
IgorTudor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 lutego 2007
Posty: 5
Rejestracja: 15 lutego 2007

Nieprzeczytany post 16 lutego 2007, 21:52

My¶le ¿e Wêgry maja najmniejsze szanse na organizacje ME , a W³osi mimo ostatnich incydentów z chuliganami i tak maja spor± przewage nad Wêgrami i Polska , ale nadal wierze w to, ze ME odbeda sie w Polsce :-D


kamilos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 lutego 2007
Posty: 13
Rejestracja: 04 lutego 2007

Nieprzeczytany post 16 lutego 2007, 22:49

Jak dla mnie to teraz nie widać zdecydowanego kandydata. Włochy - chuligaństwo, stadiony odstraszają. Polska - korupcja, zamieszanie w PZPN. Włochy - chaos polityczno-społeczny (pamięta ktoś, jak grupa kibiców demonstrowała przed jednym z gmachów w Budapeszcie, gdzie przebywała delegacja UEFA, że nie chcą w ich kraju Euro, bo są za biedni?), Chorwacja - także jakieś problemy ze stadionami i kibicami, nie pamiętam dokładnie jakie. To wszystko sprawaia, że wyścig mimo wszystko dopiero zacznie nabierać tempa. Pożyjemy, zobaczymy :wink:


Pilekww

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 774
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 18 lutego 2007, 14:28

Czy Włosi sie wycofają? Narazie tego nie zrobili, o ile sie nie myle to złozyli papiery. Ale do podjęcia decyzji mogą jeszcze to zrobić. Ja jednak nie chciałbym by to robili (bo Juve ma olbrzymie szanse na nowy stadion :lol: ). Oczywiście również chciałbym by Polska miała oganizację.

Włochom afera, którą sami dokładnie posprzątali nie wyszła na zle, bo maja teraz porządek we władzach. Jeśli chodzi o te ostatnie zamieszki to to również "idzie w dobrą stronę" bo wszytskie stadiony będą lepsze i bezpieczniejsze. Nie ma powodu by Italia wycofywała się z organizacji, to kraj footballu, kibice są wspaniali (no nie zawsze :roll: ) i napewno chcą te Mistrzostwa u siebie( a nie jak na Węgrzech, gdzie ponoć obywatele nie za bardzo chcą Imprezy u siebie). Nie ma co ukrywać we Włoszech warunki do Euro są, autostrady, stadiony, hotele, kibice. Mimo wszystko ci co decydują moga to widzieć inaczej.

Co do Polski to myśle że mogłaby być niezła impreza u nas ale trzeba by włożyć w to dużo dużo pracy, przedewszystkim autostrady, stadiony. No i oczywiście mieć na to wiele pięniędzy (no ale to mniejszy problem)!

Cieszyłbym sie i z Euro we Włoszech i z Euro w Polsce. Co będzie? Zobaczymy w kwietniu!


"... Mamy 42 kluby w Serie A i B. Wszyscy rozmawiają, jedyny głuchoniemy klub to Inter." - Luciano Moggi
ODPOWIEDZ