Żarty Tottiego

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Mania

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2003
Posty: 383
Rejestracja: 17 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 04 lipca 2003, 13:16

Włoski piłkarz Francesco Totti jest od niedawna nie tylko kapitanem klubu AS Roma, ale także wziętym pisarzem. Jego książka, "Żarty Tottiego", jest rozchwytywana przez czytelników we Włoszech.

Niewielka 120-stronicowa książka, zawiera wiele krótkich opowieści - "Żartów Tottiego". Książka napisana przez włoskiego gracza i wydana w nakładzie 150 tysięcy egzemplarzy, rozeszła się w ciągu dwóch tygodni i plasuje się w czołówce rankingu bestsellerów na rynku włoskim zaraz za najnowszym utworem słynnego brazylijskiego pisarza Paulo Coelho oraz "Wielkim dyktatorem" Francaisa Daniela Pennaca.

"Żarty Tottiego" są napisane w lokalnym dialekcie - Totti jest rodowitym Rzymianinem. Książka jest pełna dowcipów językowych, niezręczności i błędów gramatycznych. Bazując na tych niezręcznościach słownych, autor tworzy szereg dowcipnych historyjek.

W jednej z nich Totti opowiada, jak przez niemal cztery miesiące zmagał się z układanką klocków. Kiedy wreszcie udało mu się ułożyć puzzle, na pudełku przeczytał: "Dla dzieci od 2 do 3 lat". "Ach, jestem genialny" - zachwyca się sobą w książce piłkarz.

Gratulacje swemu podopiecznemu złożył jego trener Romy Fabio Capello, a dziennikarzy zapewnił, że Totti już wcześniej zdradzał wielkie umiejętności pisarskie. Według Capello Totti "od dawna był mistrzem także w tej dziedzinie".

Francesco Totti chce przeznaczyć część zysków ze sprzedaży książki dla UNICEF-u. Włoch jest honorowym ambasadorem tej organizacji.


źródło: www.ksiazki.wp.pl

Biorąc pod uwagę to, za jakiego głupka Włosi mają Tottiego (vide- kawały na jego temat) to aż żal mi go kiedy wydaje książkę na tematy typu "o-tym-jaki-jestem-genialny-bo-nie-umiem-złożyć-klocków"... Jak to mówią: żal dupe ściska... :?

Agnieszka


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8864
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 04 lipca 2003, 13:31

Hm....co o tym myśleć :?: Niech sobie pisze i robi błędy. Już sobie wyobrażam, że ta ksiązka to wielkie badziewie :twisted: Jak jest slawnym piłkarzem co po co pisze książki? Co mu więcej do szczęścia potrzebne :? Jego sprawa.
Chyba nie ten pokój do tematu.....


Obrazek
BIANCONERI

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 967
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 04 lipca 2003, 13:46

Jeżeli ma ochote pisac to nich sobie pisze..W rzymskich szkołach będzie to pewnie lektura obowiązkowa :D


"Bestia najgorsza zna troche litości lecz ja jej nie znam,więc nie jestem bestią"
Obrazek
juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 04 lipca 2003, 16:21

Przeczytalem o tym juz kilka dni temu. Szkoda gadac Totti i pisanie ksiazek :lol: :lol: :lol: :lol: I ten tytul :? Ksiazka ma rozbawic bledami stylistycznimi i jezykowymi :? Jak Totti napisal ksiazke i ona odnosi taki sukces, to nawet nie chce myslec jaki sukces odniosla by moja ksiazka, biore sie do pisania :D 8)


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
Yuwe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2003
Posty: 221
Rejestracja: 18 marca 2003

Nieprzeczytany post 04 lipca 2003, 16:47

No w sumie niech sie wezmie za pisanie wierszy , bo grac to on nie umie :D :D


Obrazek
YoUri`

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 października 2002
Posty: 492
Rejestracja: 12 października 2002

Nieprzeczytany post 04 lipca 2003, 20:46

Kurde troche to zalosne... no i nie wiem co w tym takiego smiesznego, ale w sumie to nie moge mowic bo ksazki nie czytalem wiec krytykowac jej nie mam prawa. Co do samego Tottiego to mysle ze bardziej powinien sie skupic na grze w Romie bo cos jego klubowi z abardzo ostatnio nie idzie :twisted:


Rybeq

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lutego 2003
Posty: 597
Rejestracja: 20 lutego 2003

Nieprzeczytany post 04 lipca 2003, 21:05

To On umie czytać ??? ;0


[']rybeq[']
20.II.2003-3.III.2005
cos sie konczy, cos sie zaczyna.
RAT

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 czerwca 2003
Posty: 122
Rejestracja: 19 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 04 lipca 2003, 21:06

Moze Totti zmieni zawud i zajmie ie tylko pisaniem ksiazek :D


Juve jest miłością mojego życia !!
Medi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1485
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 05 lipca 2003, 00:54

Gwoli ścisłości...
Książki nie napisał Totti, jest to zbiór kawałów z nim w roli głównej :lol:
Właśnie dzisiaj wpadła mi do ręki ale nie miałam czasu jej przeczytać, jutro pożyczę od kumpla to Wam jakieś napisze, a jest sie z czego pośmiać :lol:


Alexxxxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2003
Posty: 2174
Rejestracja: 01 lipca 2003

Nieprzeczytany post 05 lipca 2003, 14:25

Ti_Amo_Juventus_Dragon pisze:Hm....co o tym myśleć :?: Niech sobie pisze i robi błędy. Już sobie wyobrażam, że ta ksiązka to wielkie badziewie :twisted: Jak jest slawnym piłkarzem co po co pisze książki? Co mu więcej do szczęścia potrzebne :? Jego sprawa.
Chyba nie ten pokój do tematu.....
W piłce juz nic nie osiągnie wiec zajął się pisarstwem!!!


Juve jest miłością całego mojego życia.
Gianni Agnelli
Gość

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 05 lipca 2003, 14:32

Yuwe pisze:No w sumie niech sie wezmie za pisanie wierszy , bo grac to on nie umie :D :D
Naprawde prawdziwe stwierdzenie...też tak myśle.


juve21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2003
Posty: 599
Rejestracja: 26 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 05 lipca 2003, 15:14

Ciekawe czy on wie że zrobil teraz z siebie pajaca?? ja osobiście przeczytąłbym sobie ta ksiązke aby stwierdzić czy rzeczywiście częste głowkowanie uszkadza tkanki mozgowe jak w jego przypadku :D:D:D


Zawsze i wszędzie Juve w moim sercu będzie
Alex-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 października 2002
Posty: 294
Rejestracja: 20 października 2002

Nieprzeczytany post 05 lipca 2003, 17:50

Ej loodzie!!!
Nie wypada sie śmiać z ludzkiego niedorozwoju. To poważna tragedia!!!!!


I CAMPIONI D'ITALIA SIAMO NOI
JU27
DeeJay

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 2241
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 08 lipca 2003, 11:30

juveluck pisze:Ksiazka ma rozbawic bledami stylistycznimi i jezykowymi :? )
Pewnie narobił błędów nieumyślnie, a teraz niby że to specjalnie :wink:


RUDI

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 maja 2003
Posty: 270
Rejestracja: 27 maja 2003

Nieprzeczytany post 08 lipca 2003, 11:52

Totti powinien zmienic barwy klubowe na jakis klub z Ugandy albo innego zakatka swiata . Tam wtedy wszyscy beda rozumiec jego zarty no i przedewszystkim bedzie mogl sie zaliczac do jednych z lepszych zawodnikow ;)


FORZA JUVE
ODPOWIEDZ