Travian - Rzymianie, Galowie i Germanie

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2006, 19:42

Jest to internetowa gra ekonomiczna w którą gra się na przeglądarce. Rozbudowujemy w niej swoją wioskę, gdzie dbamy o przychód surowców, oraz o strukturę ekonomiczną. Tworzymy różne jednostki, które pomagają nam bronić naszą osadę przed najazdami, oraz grabić i atakować inne wioski. Gra się w prawdziwym czasie. Mamy określony godzinny przychód surowców, który możemy zwiększać ulepszając budynki.

Gra może wygląda niepozornie, ale naprawdę mnie wciągnęła. Zapraszam do zapoznania się z tą grą:
TRAVIAN.PL

Moja wioska liczy sobie 80 osób ludności. Znajduje się na pierwszym serwerze na współrzędnych: (-146|169). Zapraszam do rozbudowania się i zawarcia pokoju. :)


białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2006, 20:05

fajna gierka, dla tych, którzy często bywają w domu lub mają dostęp do internetu w pracy. przypomniały mi się piękne czasy, kiedy półtora roku temu grałem w Ogame.

ja gram na drugim serwerze. jestem w posiadaniu wioski Galów (szkoda, że nie można nadawać imion bohaterom :D ) wraz ze 182 ludźmi. pozdrawiam wszystich Traviańczyków ( :?: )
Ostatnio zmieniony 24 grudnia 2006, 20:31 przez białas, łącznie zmieniany 2 razy.


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2006, 20:19

Obrazek
Obecna populacja to 290 ludzików,gram jakies 3 tygodnie na 2 serwerze i jak widać rozwijam sie dosyc dynamicznie, jeszcze o mnie swiat uslyszy,sąsiedzi juz dawno poznali mnie z bliska :smile:

Wódz osady Sun CIty Rockers zaprasza na pojedynek :)


Moonk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2005
Posty: 861
Rejestracja: 01 listopada 2005

Nieprzeczytany post 26 grudnia 2006, 09:10

No ja gram od wczoraj...i moja ludnosc to narazie 18 ludzików
gram na pierwszym serwerze Rzymianami 8)

współrzedne:
X-190 Y-139

Mam pytanie do bardziej doswiadczonych graczy....
zbudowalem Miejsce zbiórki i rozbudowalem głowny budynek do 3 poziomu i nadal nie widze opcji do zbudowania koszar...moze cos jeszcze powinienem zrobic albo co??


Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 26 grudnia 2006, 10:08

Moonk pisze:No ja gram od wczoraj...i moja ludnosc to narazie 18 ludzików
gram na pierwszym serwerze Rzymianami 8)

współrzedne:
X-190 Y-139

Mam pytanie do bardziej doswiadczonych graczy....
zbudowalem Miejsce zbiórki i rozbudowalem głowny budynek do 3 poziomu i nadal nie widze opcji do zbudowania koszar...moze cos jeszcze powinienem zrobic albo co??
Poczekaj, aż ci się okres ochronny skońćzy :P :smile: . A tak na serio, to też miałem taki problem, ale jakoś się ta budowla pojawiła. Jednak teraz jeszcze nie myśl o jednostkach, ale o surowcach. Radził bym sobie też rozbudować kryjówkę tak np do 9 poziomu. Będzie to ochrona przed grabieżą :P Wybuduj ambasadę, to założymy sojuz.

Wysłałem ci po 100 jednostek z każdego surowca. Potraktuj to jako jałmużnę. :P

Zapraszam na SERWER 1


Szymek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2004
Posty: 1406
Rejestracja: 19 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 26 grudnia 2006, 10:40

No zacząłem. Na samym początku nie wiedziałem co mam robić, ale teraz juz jakoś sobie radzę :P Gram na Serwerze 1 (ah ten Railis :P), moje współrzędne to -229|20, gram Rzymianami. Jako początkującego możecie mnie jakoś pokierowac, co robić jest najlepiej na początku? Narazie wziąłem się za budowę Kryjówki i Magazynu surowców. Jak narazie gierka zapowiada się nieźle ;)


Moonk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2005
Posty: 861
Rejestracja: 01 listopada 2005

Nieprzeczytany post 26 grudnia 2006, 11:17

Railis pisze: Poczekaj, aż ci się okres ochronny skońćzy :P :smile: .
chyba wole na to nie czekac
Railis pisze: A tak na serio, to też miałem taki problem, ale jakoś się ta budowla pojawiła. Jednak teraz jeszcze nie myśl o jednostkach, ale o surowcach.
aha...bo juz sie balem ze cos nie tak...spoko spoko surowce sie ,,robią''
Railis pisze: Radził bym sobie też rozbudować kryjówkę tak np do 9 poziomu. Będzie to ochrona przed grabieżą :P Wybuduj ambasadę, to założymy sojuz.
9 poziomu?? troche poczekam na to...co do ambasady owszem..pod wieczór zaczne budowac...sojusz?? jak najbardziej:D
Railis pisze: Wysłałem ci po 100 jednostek z każdego surowca. Potraktuj to jako jałmużnę. :P
dzieki
:D
Szymek pisze: Jako początkującego możecie mnie jakoś pokierowac, co robić jest najlepiej na początku? Narazie wziąłem się za budowę Kryjówki i Magazynu surowców.;)
no tak jak Railis mowi buduj najpeirw budynki do surowców...


Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2006, 13:46

W dniu dzisiejszym zakładamy sojusz o nazwie Juventus Team. Narazie nasze osady są raczej marne, ale to się zaniedługo zmieni. Wysłałem wszystkim zaproszenia do sojuszu i proszę o zatwierdzenie ich.

Zapraszam również innych graczy do zalogowania się na Serwer 1 gdzie mamy swoje osady. Pozdrowienia.


Szymek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2004
Posty: 1406
Rejestracja: 19 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2006, 13:57

Gram już prawie tydzień i muszę stwierdzić, że gierka jest naprawdę fajna i nieźle wciąga. Obecnie moja osada liczy 49 mieszkańców. Miałem małe problemy na początku, lecz teraz wychodzę na prostą i idzie mi coraz lepiej. Największy problem mam chyba jak każdy - z surowcami, a dokładnie ze zbożem :wink: Ogólnie to czasami nie wiem co postawić, bo nie wiem co będzie mi najbardziej potrzebne. Mam nadzieję, że moja osada nie zostanie zmieciona z powierzchni „świata” w najbliższym czasie, bo nawet dobrze się jeszcze nie rozwinęła :wink: Jutro wybuduję ambasadę i mam nadzieję, że zostanę przyjęty do sojuszu :) No i na koniec - wielkie dzięki za surowce Railis :)


Duster

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 marca 2007
Posty: 8
Rejestracja: 04 marca 2007

Nieprzeczytany post 04 marca 2007, 13:57

Ja gram na 3 serverze od jakiegoś miesiąca. Gra wciąga, muszę przyznać. Mam już popa 250 ponad, wkrótce będę miał nową osadę. Gram Rzymianami czego nie żałuję ani trochę. Bardzo ułatwia możliwość budowania i tym samym czasie kopalnie i budynek. Wolę to niż galijskie pułapki.

Próbowałem także grać na serwerze speed, ale jeżeli nie zacznie się tam grać od początku, to nie ma najmniejszego sensu. od razu zaczyna się farmienie na maxa i żeby wytrzymać trzeba mieć chyba z 10 kryjówek.

Pozdrawiam.


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 08 marca 2008, 22:55

18 miesięcy gry, wiele zarwanych nocy i... niestety, z mojego punktu widzenia siła złego na jednego, dzisiaj Hoty wybudowały cud na 100lvl i tym samym jedna z silniejszych rozgrywek w całym travianowym świecie (bo, że w polsce najsilniejsza nie podlega żadnej dyskusji) dobiegła końca.

Brakło nam 2lvl... co biorąc pod uwagę, że swego czasu mieliśmy do jednego z hotowych cudów ponad 20lvl straty, wydaje mi się bardzo dobrym wynikiem.

Mówcie co chcecie, ale należeć do G&E na s2 było dla wielu ludzi wyznacznikiem traviana, osobiście jestem dumny, że mogłem stracić aż tak wiele czasu w tym doborowym towarzystwie :)

I tak skończyliśmy jako najsilniejszy sojusz, hehe, HOTy sux! :wink:

psss pozdrowienia dla wszystkich kilkuset członków klanu RGB, w którym zaczynałem gre, a po odejściu z którego z moim sąsiadem postanowiliśmy go zniszczyć, co się udało :D

Obrazek


Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 16 marca 2008, 12:41

Gra ktoś w Traviana i mógłby mi poradzić w co inwestować na początek ? :D
Muszę przyznać ,że gra wciąga i jest bardzo ciekawa. Szkoda ,że dopiero kilka dni temu zdecydowałem się w nią zagrać :D

Btw. ciekawe ile osób gra na s1 ? :D


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
Okoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2007
Posty: 642
Rejestracja: 18 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 16 marca 2008, 13:10

Ja grałem na s2, na szczęście już się skończył :D .W grę zacząłem grać dokładnie od 2 lutego 2007 roku.Początkowo szło mi dobrze jednak gdzieś w marcu kiedy miałem 365 popa pewien gości mnie zaczął farmić :?.Kiedy zrozumiałem, że na tym koncie już nic nie osiągnę zrobiłem sobie drugie :wink: , a nawet trzecie :D ,gdzieś w listopadzie ta gra zaczęła mnie nudzić jednak miałem już takie dobre konta, że żal mi było je kasować, albo komuś oddać.Musiałem czekać na koniec s2 i się doczekałem :wink: .Ogólnie gra bardzo fajna polecam ją dla osób, którzy mają dużo czasu i lubią strategię.


białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 16 marca 2008, 13:29

464 dni. tyle spędziłem na S2. zdecydowaną większość mogę zapisać na plus, ostateczna rozrachunek także na plus, bo należałem do sojuszu HoT. zwycięstwo smakowało wyśmienicie, zwłaszcza, że, jak napisał _Siewier_, G&E brakowału 2 poziomów cudu do zwycięstwa.

do końca życie nie zapomnę tego czasu spedzonego na S2 z Travianem. planowania akcji, pobudek w środku nocy i kombinowania w ciągu dnia, co tu zrobić, żeby było lepiej, sobie oraz sojuszowi. tak samo, jak będę pamietał kilka miesięcy na S6 Ogame, tak samo zapamiętam Traviana.

teraz czuję jakąś pustkę, dziwne uczucie, kiedy podglądam swoje konto, a tam nic, zboże ucieka, jednostki nie umierają, nie można wysłać ataku, czy też podesłać surowców do innej osady, ewentualnie pozdrowić sojuszników, jak to bywało w czasie każdych Świąt (kto grał, ten wie :wink: ). nie wiem, czy zacznę grę na kolejnym serwerze, być może rozpocznę grę na zrestartowanyme S2. brakuje mi Travka, tak jak wcześniej Ogame.

z nudów, a raczej z potrzeby uczestnictwa w takiego typu grach zacząłem grać w Ikariama (ikariam.pl). gra zbliżona do Travka, Ogame, Plemion. może komuś się spodoba.

@_Siewier_, gratuluję osobistych osiągnięć, jak również sojuszowi zajęcia pierwszego miejsca.

@Okoni, Tobie również gratuluję ukończenia serwera, udanych ucieczek przed farmieniem, zbierania doświadczeń :wink:

@Ein, jak coś trzeba, to pisz śmiało. jak nie ja to pewnie _Siewier_ pomoże Ci w rozpoczęciu wspaniałej przygody z Travianem.

PS. może gregor_g4 by się też odezwał :>
PS2. pozdro wczyscy travianomaniacy :prochno:


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 16 marca 2008, 17:54

białas pisze:PS. może gregor_g4 by się też odezwał :>
a i owszem, odezwe sie :D

Moja przygoda z travianem zaczela sie w marcu zeszlego roku - poczatkowo mial to byc zapychacz czasu - przeczytalem o grze na forum i postanowilem sprawdzic co to takiego. Po krotkim czasie wciagnale sie w travianowy swiat i przez 4 miesiace budowalem moje male imperium- osiagnalem popa ok 1100 i mialem juz 4 osady. Gra musialem przerwac w lipcu z powodu wyjazdu za granice - na ten czas powierzylem opieke nad osada osobie z sojuszu, ale po powrocie juz nie mialem takiego zapalu do gry, a poza tym w te dwa miesiace moja osada nie rozwinela sie wlasciwie wcale i stracony dystans do czolowki sojuszu zniechecil mnie do dalszej gry. Tak oto zakonczyla sie moja przygoda z travianem, a do momentu usuniecia konta bylem swietna farma:D

Teraz wiem ze jesli zaczynac sie w to bawic, to tylko na serwerze ktory dopiero co rusza. Gdy ja zaczynalem gre, to na s3 byli juz userzy z popem ponad 2000, wiec przeciwstawic sie im bylo ciezko, podobnie jak dogonic. Pamietam jak wstapilem do sojuszu, mialem ok 300 popa, osoba z najwiekszym popem w sojuszu cos kolo 600-700 i zaczal nas farmic koles z sojuszu PAV z popem ok 2500 - jechal nas niemilosiernie az w koncu... udalo nam sie postawic takiego defa, ze gosc sie przejechal :D i odpuscil, a w tym momencie mial juz ponad 6000 pop. Niewatpliwie taki maly travianowy sukces moze dac wiele radosci:D
Byc moze kiedys w to znowu zaczne grac.


ODPOWIEDZ