Dan Petrescu zwolniony!

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 18 września 2006, 18:07

Zarząd Wisły Kraków SSA odwołał w poniedziałek ze stanowiska trenera pierwszej drużyny piłkarskiej Dana Petrescu - poinformował wiceprezes i jednocześnie rzecznik prasowy klubu, Jerzy Jurczyński.

Jurczyński dodał, że więcej szczegółów na ten temat ujawni podczas wieczornej konferencji prasowej, która odbędzie się w poniedziałek w krakowskim Hotelu Sheraton (godz. 20).

O dymisji Dana Petrescu mówiło się od jakiegoś czasu. Według nieoficjalnych informacji szalę przelały: przegrana z pierwszym meczu I rundy Pucharu UEFA z Iraklisem Saloniki (0:1) oraz dwa z rzędu remisy w Orange Ekstraklasa (z Pogonią Szczecin 0:0 i Górnikiem Łęczna 1:1).

źródło


Zarząd Wisły po raz kolejny potwierdził, że nie zna takiego słowa jak "cierpliwość". Kolejny już trener po kilku niepowodzeniach zostaje zwolniony ze swego stanowiska. Moim zdaniem jest to błąd. Nie można co roku zmieniać trenera. Jedyny szkoleniowiec, który ostatnio trochę dłużej się utrzymał to Kasperczak. Po nim trenerzy lecieli ze stołków praktycznie co kilka miesięcy.
Z jednej strony żałuje, że tak się stało. Wierzyłem, że Dan może stworzyć coś z Wisły. Jednak z drugiej strony trochę czasu już na to miał. W zeszłym sezonie objął Wisłę, która była liderem OE. Jednak kto mistrza zdobył wszyscy wiemy. W tym roku najlepiej też to wszystko nie wygląda :|

Ciekaw jestem bardzo kto obejmie funkcję trenera po Petrescu i co stanie się z "rumuńską kolonią", którą ściągnął pod wawel Dan.


Jasiek-x

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 652
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 18 września 2006, 18:15

Własnie dzięki takim decyzjom nic nie osiągniemy a polski futbol nadal będzie w dołku. Nigdy nie możemy przetrzymac trenera dłużej, tym bardziej jeśli zespół nie ma wyników.
Jedyny szkoleniowiec, który ostatnio trochę dłużej się utrzymał to Kasperczak.
Szkoda, że do dzisiaj nie jest, może wykroiłby coś z tej Wisły a tak zatacza się ona na samo dno. Jeszcze troche takich występów i zmian trenera i mistrz kraju będzie grał najwyżej 1 rundzie el. LM a może w ogóle stracimy tam miejsce na rzecz wybijających sie zespołów z innych o wiele uboższych i mniejszych krajów.
Czas się zastanowić co ci zarzadcy wyprawiają z całą polską piłką. A nawet się nie zastanawiać tylko zacząć działać... tylko jak.


wojtek_n89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 września 2006
Posty: 30
Rejestracja: 06 września 2006

Nieprzeczytany post 18 września 2006, 18:38

@Jasiek ...

popieram nie wolno zwalniać trenera jeśli klub zajmuje 2 czy 3 miejsce w tabeli :|

Ale jako kibic Wisły cieszę się, że Petresku odszedł ...



Forza Juve, Forza Wisła


Forza Juve, Forza Wisła! Hail Celtic!
Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 18 września 2006, 18:44

Dla mnie to już jest śmieszne, co wyprawia zarząd Białej Gwiazdy. Przecież Petrescu, bodajże po raz pierwszy od pół roku, miał do dyspozycji pełny skład. Nie wyszło, i co? Od razu zwolnienie? Nieee... Ciekawe kogo teraz znajdą na miejsce Dana, aby jeszcze jakoś powalczyć w Uefa Cup i skutecznie walczyć o Mistrzostwo Polski... :think:


Swider10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2005
Posty: 806
Rejestracja: 27 lipca 2005

Nieprzeczytany post 18 września 2006, 19:11

Takie kluby jak Wisła czy Legia powinny zatrudnic trenera z prawdziwego zdarzenia (z calym szacunkiem dla ich dotychczasowych trenerów) i powinni oszczedzac pieniedzy tylko sprowadzic trenera ktory poukladałby druzyne odpowiednio dac mu np. 2-3 lata na zbudowanie dobrej druzyny ktora moglaby walczyc w europejskich pucharach, bo ktory to juz raz z kolei odpadamy z Ligi Mistrzów ? :doh: polskie kluby nie maja szans w Europie, poniewaz co maja lepszego zawodnika np. Boruc kupuje odnich go jakas zagraniczna silna marka i promuje zawodnika u nas kupuja za grosze pozniej zawodnik jest wart miliony... Jeszcze raz powtorze potrzebny jest trener z pierwszej polki tylko kto by chcial prowadzic Wisłe czy Legie ...


"Pozytywne rezultaty to coś wspaniałego , ale istnieje coś większego: móc powiedzieć, że jest się kibicem Juventusu i być z tego dumnym."

"Dla tych barw niektórzy stracili swe życie"
Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 18 września 2006, 19:12

No i brawa dla panów z naszej Wisełki :prochno: . Bawo dla polskiego Los Galacticos :doh: .

Szczerze mówiąc, nigdy nie lubiłem pana Petrescu, jednak cieszyłem się, że może choć jeden trener utrzyma się choćby sezon w Wiśle. Niestety moje marzenia dzisiaj legły w gruzach. Kolejny nieprzemyślany ruch zarządu i myślę, że można się już pożegnać zarówno z Pucharem UEFA jak i z Mistrzostwem Polski. Dlaczego? A to dlatego, że prócz Wdowczyka, Smudy i Kasperczaka, nie znajdzie się w Polsce trener który mógłby od razu zacząć z Wisła wygrywać mecz za meczem. A niestety ta trójka jest póki co zajęta ('poki co' bo Wdowczyk być może pojdzie w ślady Dana). Więc sądzę, że panowie z Białej Gwiazdy kolejny raz sięgnął po zagraniczny niewypał. I ponownie, połowe sezonu trener będzie poznawał realia polskiej piłki, a kiedy już je pozna, nie uda mu się jeden mecz i 'do widzenia'. Niestety ale zarząd Krakowian w ten sposób właśnie pracuje i jakoś się nie zanosi aby zmienił swoją strategię :think: . Podsumowując, choć źle im nie życze (sam jestem fanem Wisły) to sądzę, że będzie to dla nich przegrany sezon.


herr_braun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2004
Posty: 701
Rejestracja: 01 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 18 września 2006, 19:13

To jest dla mnie trochę głupota. Ile on się w tej Wiśle napracował? pół roku? Trochę więcej? Jako Legionista płakać nie będę, ale mimo wszystko dziwi mnie to. To ma być profesjonalizm? Pierwszym błędem było zwolnienie Kasperczaka, drugim - Engela, ale spodziewałem się że Petrescu dadzą trochę więcej czasu. I jeszcze jedna kwestia mnie ciekawi. Czy wiedzą już kto go zastąpi czy teraz nadejdzie miesięczny okres bezkrólewia, potem w pośpiechu zatrudnią kolejnego trenera, którgo znów zwolnią po kilku miesiącach. Paranoja. Może oficjalna konferencja coś wyjaśni, bo jeśli tylko wyniki są powodem zwolnienia Petrescu to jest to zwyczajny błąd Wisły


Chip

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lutego 2004
Posty: 240
Rejestracja: 24 lutego 2004

Nieprzeczytany post 18 września 2006, 19:15

Niech robią co chcą, ich klub, ich decyzje personalne. Nie jestem kibicem Wisły więc nie muszę drżeć o to co się dzieje u nich. Wielkim błędem Wisły było to, że zwolnili Kasperczaka, później to już była seria pomyłek na stanowisku trenera. Również Petrescu, za jego kadencji Wisła ani nie grała efektownie, ani efektywnie. Zobaczymy co teraz wymyślą!


"Czyż to, co daje szczęście człowiekowi, musi być następnie źródłem jego cierpień?"-Johann Wolfgang Goethe
paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 18 września 2006, 19:18

Głupota zarządu ;]
Bez wzmocnien nawet Lippi z obecnej kadry Wisły by cudów nie zdziałał ;]

Grazie Dan !

Ciekawe kto na miejsce Petrescu, Majewski ? :prochno:


Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 18 września 2006, 19:22

herr_braun pisze:Czy wiedzą już kto go zastąpi czy teraz nadejdzie miesięczny okres bezkrólewia, potem w pośpiechu zatrudnią kolejnego trenera, którgo znów zwolnią po kilku miesiącach.
Ponoć w środę zarząd ma podać nazwisko nowego trenera. Więc widocznie jest już ktoś zaklepany...


Kiciuś

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2006
Posty: 12
Rejestracja: 31 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 18 września 2006, 19:36

Moim zdaniem to jest jakiś obłęd. Nie można zwalniać trenera dlatego, że klub zajmuje 2-3 miejsce w tabeli. Moim zdaniem, to zarząd Wisły jest jakiś dziwny i ma wygórowane wymagania. Wisła zmienia trenera na trenera, a to im nic nie daje. Engel został zwolniony już po paru miesiącach pracy tak jak Fatih Terim z Milanu w listopadzie 2001 roku.


Nawet gdyby w bramce Wisły stał Buffon czy Coupet to nic to by nie dało, Lippi też by cudów nie dał.


Moonk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2005
Posty: 861
Rejestracja: 01 listopada 2005

Nieprzeczytany post 18 września 2006, 19:41

to moze byc koniec Wisły w pucharze UEFA...ja bylem pewny ze wisłą awansuje do fazy frupowej z Danem mimo porazki pierwszym meczu...a teraz co? przyjdzie nowy trener i moze byc kicha...takie niestety sa reali polskiej piłki...jedna duza wpadka lub sporo małych i twoja głowa leci...
Ciekawy jestem kto zastapi Dan'a :?:

EDIT:
Michal17 pisze:Ale na mecz i tak pójdę, zakaz stadionowy się skończył, jedziemy z Widzewem!
Jedziecie...ale WIDZEWA ŁÓDŹ nie pojedziecie :!: :!: :!:
Ostatnio zmieniony 18 września 2006, 19:43 przez Moonk, łącznie zmieniany 2 razy.


Michal17

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 grudnia 2003
Posty: 486
Rejestracja: 06 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 18 września 2006, 19:41

El Mass-turbo pisze:A to dlatego, że prócz Wdowczyka, Smudy i Kasperczaka, nie znajdzie się w Polsce trener który mógłby od razu zacząć z Wisła wygrywać mecz za meczem.
No bez przesady! Widzisz tylko trzech dobrych trenerów? A co z Stefanem Majewskim? Czesławem Michniewiczem? Nawet Paweł Janas i Jerzy Engel są lepszymi (albo porównywalnymi) fachowcami niż Wdowczyk.
A wygrywać mecze to Wisła może nawet z Kazimierzem Moskalem na ławce rezerwowych. Bo naszym (tak mówie jako Wiślak z krwi i kości) piłkarzom nie potrzeba kolejnego trenera tylko psychologa raczej...

Decyzja zarządu mojej drużyny to kolejny skandal. To co wygadują i wyprawiają panowie Ludwik Miętta-Mikołajewicz i Jerzy Jurczyński już dawno przestało być śmieszne. Wisła nie będzie dobrze grać dopóki do składu będą dołączać "darmowe" łamagi np. H. Chiacu, a nie klasowi zawodnicy, za których trzeba płacić (choć akurat Cleber to dobre posunięcie). Dopóki będzie prowadzona polityka spłacania TeleFoniki Wisła będzie mieć duże kłopoty z powrotem na tron polskiej piłki.
Ale na mecz i tak pójdę, zakaz stadionowy się skończył, jedziemy z Widzewem![/img]


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 18 września 2006, 19:43

herr_braun pisze:To jest dla mnie trochę głupota. Ile on się w tej Wiśle napracował? pół roku? Trochę więcej? Jako Legionista płakać nie będę(...)
Wychodzi na to, że poza polityką mamy jednak coś wspólnego? Też kibicuję Legii :wink:
herr_braun pisze: To ma być profesjonalizm? Pierwszym błędem było zwolnienie Kasperczaka, drugim - Engela, ale spodziewałem się że Petrescu dadzą trochę więcej czasu.
Nie można się nie zgodzić, chociaż co do Engela, to bym się zastanowił.
herr_braun pisze: I jeszcze jedna kwestia mnie ciekawi. Czy wiedzą już kto go zastąpi(...) Paranoja. Może oficjalna konferencja coś wyjaśni, bo jeśli tylko wyniki są powodem zwolnienia Petrescu to jest to zwyczajny błąd Wisły
Mam przemożne wrażenie, że piłkarze też dorzucili swoje 3 grosze. Cantoro np.raczej nie będzie płakał za Danem. Spisek, panowie bracia...? :smile:


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Juve321

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2005
Posty: 39
Rejestracja: 26 listopada 2005

Nieprzeczytany post 18 września 2006, 19:53

To jest dla mnie trochę głupota. Ile on się w tej Wiśle napracował? pół roku? Trochę więcej? Jako Legionista płakać nie będę(...)
Ja nie jestem Legionistą ale też płakać nie bedę bo nienawidze Wisły :P
Takie kluby jak Wisła czy Legia powinny zatrudnic trenera z prawdziwego zdarzenia
Też tak sądze chociaż Wdowczyk nie jest takim złym trenerem :wink: a co do Petrescu to poprostu ten dziwny zarząd Wisły myślał że pewnie dobry trener bo piłkarzem też był dobrym a taka taktyka jest poprostu dla mnie chora...to ich sprawa zatrudnią pewnie teraz kolejnego 'Młotka" i kolejny raz z tego nic nie wyjdzie :wink:


Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ