Dan Petrescu zwolniony!

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
herr_braun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2004
Posty: 701
Rejestracja: 01 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 18 września 2006, 20:02

deszczowy pisze:Wychodzi na to, że poza polityką mamy jednak coś wspólnego? Też kibicuję Legii :wink:
Cóż, polityka dzieli, piłka nożna łączy, naturalna kolej rzeczy ;)
deszczowy pisze:Mam przemożne wrażenie, że piłkarze też dorzucili swoje 3 grosze. Cantoro np.raczej nie będzie płakał za Danem. Spisek, panowie bracia...? :smile:
No raz że być może piłkarze, a dwa to jednak charakterek to on miał. Może poleciał z pretensjami do zarządu o coś, albo jużmieli dość zwalania wszytskeigo na innych, na sędziego na piłkarzy tylko nie na siebie
Ostatnio zmieniony 18 września 2006, 22:27 przez herr_braun, łącznie zmieniany 1 raz.


Mendus

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2005
Posty: 108
Rejestracja: 14 września 2005

Nieprzeczytany post 18 września 2006, 20:08

Nie sądzę by zarząd Wisły dobrze zrobił. Zwalniać trenera przed rewanżem o Puchar UEFA? Nierozsądne. Myślę, że Peterscu "wykrzesałby" jeszcze coś z Wisły i ta dałaby radę w meczu rewanżowym. No, ale w takiej sytuacji chyba o Pucharze UEFA Wisła może zapomnieć... Szkoda. :|


Obrazek

Obrazek
Basiek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2003
Posty: 308
Rejestracja: 09 lipca 2003

Nieprzeczytany post 18 września 2006, 20:17

Przyszła kryska na matyska. Petrescu na pewno jakas wiedze szkoleniowa posiadal, ale chyba odrobine zaskoczyly go realia polskiej ekstraklasy. Liga rumunska jest jakby nie patrzec silniejsza od naszej, poza tym Dan chyba liczyl na nieco wieksze fundusze transferowe. Nie sprawdzil sie na stanowisku szkoleniowca Wisly, uznano ze argumenty w postaci ostatnich wynikow sa wystarczajace do odwolania. Mysle jednak ze w przypadku Wisly nie tylko trener ponosi odpowiedzialnosc. Ta druzyna wiecznie odbudowuje sie z popiolow po transferze jakiegos kluczowego zawodnika. Wisla mialaby duze szanse powalczyc w europejskich pucharach, gdyby nie musiala z roku na rok sprowadzac nowych graczy, zupelnie niezgranych na miejsce starych ligowych wyjadaczy, powiedzialbym nawet gwiazd ekstraklasy. Grupa graczy trenujacych ze soba 2,3 sezony ma szanse zawojowac puchary. Filozofia Wisly jest nieco inna-jak ktos sie wybije ponad i tak beznadziejny poziom polskiej ekstraklasy, to trzeba momentalnie na nim zarobic. Mysle ze w najblizszych latach nie ma ratunku ani dla naszej ligi, ani kadry. Najlepsze konsylium trenerskie mialoby problemy z odbudowa naszej ekstraklasy. A przeciez ona powinna byc zapleczem dla reprezentacji. Nie mozemy bazowac wylacznie na graczach grzejacych lawke w ligach zagranicznych, ani tez podsylac swojej mlodziezy zagranicznym ligom do wyszkolenia, bo powtorzy sie sytuacja z Podolskim i Klose. Musimy inwestowac w szkolenie, boiska. Petrescu niezupelnie wykorzystywal mlodziez Wisly, uparl sie na swoich rodakow ktorzy wcale sie nie wyrozniali. Jak sie okazalo transfery z ligi rumunskiej to same buble. Zaden z Rumunow nie przebil sie do pierwszej jedenastki, a kazdy kosztowal Cupiala troche pieniedzy. Jesli pomimo kilku teoretycznie dobrych (ale chyba tylko w teorii Petrescu) transferow Wisla gra jak gra to logiczne wydaje sie odwolanie szkoleniowca.


BEZPŁATNE PRZELEWY DO PL I UK! -> http://www.england.pl/
Michal17

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 grudnia 2003
Posty: 486
Rejestracja: 06 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 18 września 2006, 20:30

Basiek pisze:Dan chyba liczyl na nieco wieksze fundusze transferowe.
Każdy trener liczy na więcej niż 0. A tyle dokładnie dostał do dyspozycji Dan! Cleber, Thwaite, Radovanovic, Chiacu i Dolha kosztowali okrągłe 0zł czyli 0 Euro! Wolne transfery...
Basiek pisze:Zaden z Rumunow nie przebil sie do pierwszej jedenastki, a kazdy kosztowal Cupiala troche pieniedzy.
Tylko na ich pensje Wisła wydała (wydaje) pieniądze. A Rumunów jest aż 2 (Chiacu i Dolha)

EDIT 1
El Mass-turbo pisze:A i zamiast psychologa, zainwestowałbym raczej w nowy zarząd :roll: . Bo póki co, większą porażką dla mnie jest zarządzanie Wisłą, niż miejsce zajmowane przez nią w lidze.
Nawet nie wiesz jak życzyłbym sobie i wszystkim Wiślakom nowego zarządu...

EDIT 2
Basiek pisze:A Norbert Varga jakiej jest według Ciebie narodowości??
Poza tym Michael Thwaite tez występował w lidze Rumuńskiej więc nie powiesz mi ze wiekszosc celow transferowych Dana nie pochodzila wlasnie z tamtej ligi... :!:
Wybacz, myślałem, że mówisz o transferach tego lata. A Thwaite nie gra tylko dlatego, że National zwleka z przesłaniem Wiśle jego certyfikatu :evil:

EDIT 3
Basiek pisze:Lepszym wyjsciem niz sciaganie odpadkow za darmo bylaby chyba proba stworzenia czegos konkretnego z pilkarzy ktorych mial do dyspozycji. Po co placic pensje graczom ktorzy i tak siedza na ławce??
1906% poparcia!
Była swego czasu sytuacja, że na ławce było dwóch panów, których łączna pensja przekraczała zarobki połowy pierwszego składu. A mówię o Kuźbie i Dawidowskim.
Michal17 pisze:No wlasnie, kolejny przyklad nieudolnosci zarzadu...kontrakt Michaelowi trzeba w koncu placic... :?
Zarządu nie będę bronił, ale sporo w tej sprawie czystej złośliwości działaczy rumuńskiego klubu.
Ostatnio zmieniony 18 września 2006, 20:48 przez Michal17, łącznie zmieniany 4 razy.


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 18 września 2006, 20:31

Michał17 pisze:No bez przesady! Widzisz tylko trzech dobrych trenerów? A co z Stefanem Majewskim? Czesławem Michniewiczem? Nawet Paweł Janas i Jerzy Engel są lepszymi (albo porównywalnymi) fachowcami niż Wdowczyk.
A wygrywać mecze to Wisła może nawet z Kazimierzem Moskalem na ławce rezerwowych. Bo naszym (tak mówie jako Wiślak z krwi i kości) piłkarzom nie potrzeba kolejnego trenera tylko psychologa raczej...
Wymieniłem trzech moim zdaniem najlepszych. Majewski moim zdaniem jest po prostu słaby. Dużo z Wisłą by nie zdziałał (albo nie zdziała, zależnie od tego czy to przypadkiem nie on zostanie trenerem Wisły). Paweł Janas moim zdaniem jest mimo wszystko słabszym trenerem od wymienionej przeze mnie trójki. Natomiast muszę przyznać, że dopiero po napisaniu posta przypomniałem sobie o Engelu :prochno: . Po prostu o nim zapomniałem. Jeśli chodzi o Michniewicza, prawdę mowiąc chciałbym aby został trenerem Wisły. Jednak nie wymieniłem go, ponieważ jest on wg mnie słabszy od w/w osób na tym stanowisku. A dlaczego wymieniłem Wdowczyka? Ponieważ, uważam iż mimo ostanio słabszej dyspozycji Legii, jest on świetnym trenerem. Wcześniej wspaniale prowadził zespół, więc nie skreślałbym go z powodu kilku słabszych meczów jego podopiecznych. Janas 'przegrał' mundial. I dlatego mamy go skreślać? Nie. Ty go nie skreśliłeś, więc tak samo powinieneś zrobić z Wdowczykiem. A i zamiast psychologa, zainwestowałbym raczej w nowy zarząd :roll: . Bo póki co, większą porażką dla mnie jest zarządzanie Wisłą, niż miejsce zajmowane przez nią w lidze.
Ostatnio zmieniony 18 września 2006, 20:43 przez Szilgu, łącznie zmieniany 1 raz.


Basiek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2003
Posty: 308
Rejestracja: 09 lipca 2003

Nieprzeczytany post 18 września 2006, 20:37

Michal17 pisze:A Rumunów jest aż 2 (Chiacu i Dolha)
A Norbert Varga jakiej jest według Ciebie narodowości??
Poza tym Michael Thwaite tez występował w lidze Rumuńskiej więc nie powiesz mi ze wiekszosc celow transferowych Dana nie pochodzila wlasnie z tamtej ligi... :!:
Lepszym wyjsciem niz sciaganie odpadkow za darmo bylaby chyba proba stworzenia czegos konkretnego z pilkarzy ktorych mial do dyspozycji. Po co placic pensje graczom ktorzy i tak siedza na ławce??
Michal17 pisze:A Thweite nie gra tylko dlatego, że National zwleka z przesłaniem Wiśle jego certyfikatu
No wlasnie, kolejny przyklad nieudolnosci zarzadu...pensje Michaelowi trzeba w koncu placic... :?
Ostatnio zmieniony 18 września 2006, 20:47 przez Basiek, łącznie zmieniany 2 razy.


BEZPŁATNE PRZELEWY DO PL I UK! -> http://www.england.pl/
Meraviglioso

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2006
Posty: 210
Rejestracja: 28 lipca 2006

Nieprzeczytany post 18 września 2006, 20:42

Można powiedzieć 'wreszcie'. Petrescu może nie był takim złym menadżerem ale nad taktyką jeszcze wiele musi popracować. Ponoć jego ulubionym stylem piłkarskim jest angielski futbol. W takim razie jeśli miałbym pod tym względem porównywać Wisłę do Angielskich zespołów, to doszedłbym do wniosku, że Wisła dorównuje średniakom League One (odpowiednik 3. ligi).


Apollo_83

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 171
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 18 września 2006, 22:01

Pan Cupiał do cierpliwych nie należy. Nie jest to zbyt dobre posunięcie aby w połowie rundy zmieniać trenera. Wątpie, że po zmianie kołcza będą grali tak jak nas przyzwyczaili za czasów Henia. Za zwolnieniem może się też kryc zbyt cięty język, beznadziejne zachowanie i nie przemyślane komentarze.
Teraz trzeba czekać kiedy Wdowczyka zwolni Legia :lol:


Lucki85

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 października 2004
Posty: 9
Rejestracja: 07 października 2004

Nieprzeczytany post 26 września 2006, 14:21

ja sie zastanawialem po co oni go zatrudnili? Mimo ze Petrescu byl dobrym pilkarzem, jak wielu nie sprawdzil sie jako trener, poza swoim ie wyparzonym jezykiem, nie posiada zadnych walorow, czekam co zrobi Okuka:)


Pzdr


Damiano-pl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 grudnia 2005
Posty: 39
Rejestracja: 24 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 26 września 2006, 15:08

Polska piłka jest na dnie, ale w końcu się odbije, tego nie da się ukryć. Musimy przestań zatrudniać piłkarzy z bałkanów i ze wschodu a liczyć na naszych. I tak samo jest z trenerami. Nie potrzebujemy żadnych rumunów czy słowaków... Engelowi należy się złoty order ze mecze z Panathinaikosem. Dał dam chociaż nadzieję i był naprawdę blisko sukcesu. Wisła musi mieć większe zaufanie do trenerów. :?


Wonki

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 czerwca 2005
Posty: 366
Rejestracja: 15 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 26 września 2006, 15:43

Onet.pl pisze:Były trener krakowskiej Wisły Rumun Dan Petrescu został szkoleniowcem pierwszoligowego zespołu Unirea Urziceni. Petrescu podpisał dwuletni kontrakt.
Nowym trenerem zespołu Universitatea Craiova został Stefan Stoica. W obu drużynach poprzedni szkoleniowcy zostali zdymisjonowani z powodu słabych wyników.

Nowy zespół trenera Petrescu zajmuje w tabeli piłkarskiej ekstraklasy Rumunii jedenaste miejsce z dorobkiem 12 pkt (w lidze występuje 18 drużyn). W dziewięciu rozegranych kolejkach ligowych Unirea Urziceni zanotowała cztery zwycięstwa i pięć porażek.
Tak więc Rumun trafił tam, gdzie jego miejsce :wink: W swoim kraju może sobie wojować do woli, bo moim zdaniem w Polsce się po prostu nie wykazał. Chociaż oczywiście nie można zwalać wszystkiego na Petrescu, ale te jego wypowiedzi typu "sędziowie grają przeciwko nam" były po prostu żenujące... Wolał zwalić wszystko na cały arbitraż w kraju, w którym pracuje zamiast sie po prostu przyznać do porażki :?

A z nowym jego zespołem nie wróżę mu sukcesów, no ale w końcu nie mam pojęcia o rumuńskiej ekstraklasie :wink:


ODPOWIEDZ