Co dalej z kadrą?

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
herr_braun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2004
Posty: 701
Rejestracja: 01 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2006, 17:11

:płaczę: Znowu byłem naiwny i mocno wierzyłem w bezproblemowy awans naszej reprezentacji. A tu powtórka z rozrywki i wracamy do domu. Jestem podłamany, może jakoś osłodzi mi to np. jeśli się okaże, że Ekwador będzie rewelacją turnieju i zajmie np. 3 miejsce.
Ale cóż, było minęło. Zapewne trener da pograć Gizom i Brożkom, ale co potem :?: Sam jeszcze nie wiem czy chciałbym aby Janas wyleciał, ale nasze kochane szmatławce od razu wyciągną kontrowersyjne powołania i będą się domagały głowy Janasa. Liczę, że prezesostwo nie podejmie pochopnej decyzji, jak to miało miejsce z Engelem i rozważy wszystkie 'za' i 'przeciw'. Bo przecież zaczątki młodej kadry są już zbudowane, a te powołania nie okazały się takie złe: Boruc zamiast dudka chyba zdał egzamin, Jeleń, będący też niespodzianką też spisał się dość dobrze. Zaś zawiedli rutyniarze - Krzynówek, Szymkowiak, Sobolewski i Żurawski.
Jakie jest wasze zdanie na temat przyszlości Janasa i naszej kadry oraz co ogólnie sądzicie o winnych naszej porażki w Niemczech :?:

P.S. Przypomina mi się piosenka Pudelsów - "mundialeiro" :płaczę:


Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2006, 17:22

Po MŚ Janas pewnie poleci. Nie pomoże mu nawet dobra znajomość z Listkiewiczem. Kto w jego miejsce? Wg mnie Smuda. Bo jeśli nie on, to tylko ktoś z zagranicy. Dość już polskich trenerów, którym wieńcze nic nie wychodzi i szukają później głupich usprawiedliwień. Chciałbym zobaczyć młodą drużynę. Młodą, budowaną na Borucu, Głowackim, Smolarku, Jeleniu czy Brożku. Zobaczyć wreszcie naszą reprezentację na Euro. Bo żal mi jest takich zawodników jak Boruc czy Jeleń, którzy następnym raz na wielkiej imprezie będą mogli zagrać dopiero za 4 lata. Zakładając, że i na następny Mundial się dostaną. Chce ich oglądać regularnie co 2 lata na tego typu imprezach!! Nie tylko sporadycznie! I niech odpadają po fazie grupowej. To wkońcu przyniesie efekty. Tylko trzeba się tam kwalifikować. I jeżeli będzie dobry trener potrafiący opierdzielić mocno swych podopiecznych (nie tak jak Janas), to nie widzę żadnych przeciwności.


eLeM

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 205
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2006, 17:24

Przyszłość kadry nie jest taka czarna jakby się mogło wydawać. Mamy kilku piłkarzy dobrze rokujących na przyszłość - Boruc (jest bramkarzem więc jeszcze długo może grać) Kuszczak (mimo wpadki z kolumbią to fenomenalny bramkarz) Jeleń (Do Euro 2008 napewno będzie trzymał poziom, nich tylko znajdzie sobie lepszy klub) Sosin (wielka przyszłość polskiego ataku), Smolarek(już jest wielką gwiazdą a może być jeszcze większy) i wielu innych. Zmiana trenera jest nieunikniona (mam nadzieję że będzie to Kasperczak, ale to też nie Janas jest największym problemem. Jest nim okropne bagno o nazwie PZPN. I potrzeba kogoś kto by to bagnjo osuszył...


Obrazek
wojti-s

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 lipca 2003
Posty: 741
Rejestracja: 15 lipca 2003

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2006, 17:29

herr_braun pisze::płaczę: Znowu byłem naiwny i mocno wierzyłem w bezproblemowy awans naszej reprezentacji.
Ja też wierzyłem, że awansujemy. Nie nazwałbym tego naiwnością - szanse mieliśmy spore. To raczej reprezentacje rozczarowała... :?
herr_braun pisze: Jestem podłamany, może jakoś osłodzi mi to np. jeśli się okaże, że Ekwador będzie rewelacją turnieju i zajmie np. 3 miejsce.
Szczerze :?: Bardzo wątpie - Ekwador gra przeciętnie żeby nie powiedzieć słabo. W grupie gdzie jest Holandia, Serbia, Argentyna i WBS byliby chłopcami do lania. Poprostu Polacy zawalili pierwszy mecz. Gdybyśmy z Ekwadorem zagrali tak jak z Niemcami to napewno byśmy nie przegrali. Myśle, że Ekwador odpadnie w kolejnej rundzie i nie będzie to zbyt wyrównany pojedynek
herr_braun pisze: Sam jeszcze nie wiem czy chciałbym aby Janas wyleciał, ale nasze kochane szmatławce od razu wyciągną kontrowersyjne powołania i będą się domagały głowy Janasa.
Ja bym mimo wszystko chciał żeby wyleciał. Doprowadził nas do mundialu. No i co z tego ; czy grupa eliminacyjna była szaleńczo trudna :?: Nie... więc nie ma sie co podniecać. Już pomińmy te nominacje ale na przykładzie wczorajszego meczu z Niemcami. Czemu Janas tak długo czekał na zmiany :?: Czemu nie zdjął słabo grajacego Żurawskiego i tak późno wpuścił Brożka :?: Czemu z Ekwadorem przez cały mecz grał Szymkowiak ( beznadziejny jego występ ) :?: Janas sprawiał wrażenie jakgdyby sam przestraszył się MŚ i troche nie wiedział co robić. Ot, taki mały zagubiony chłopiec... Przede wszystkim zawalił pod względem taktycznym no i te jego zmiany meczowe też nie na miejscu - albo źle trafione albo poprostu za późno. Kiedy oglądałem nasz emcz z Ekwadorem to sie zastanawiałem : Co tych jedenastu chłopaków robi na tym boisku :?: Przecież dzieci na podwórkach grają ładniej, z większym zaangażowaniem...

Podsumowując - jestem zawiedziony postawą naszych piłkarzy. Nawet mecz z Niemcami nie był taki jak byc powinien ( nie umieliśmy porządnie uderzyć na bramke rywali ). Moim zdaniem to niekoniecznie wina piłkarzy co słabej taktyki. Może powinniśmy ściągnąć zagranicznego szkoleniowca, który będzie wiedział co zrobić z tą naza kadrą. Jest kilku naprawde dobrych piłkarzy ( Jeleń, Brożek, Smolarek, Boruc ) którzy mogą stać się ostoja zespołu za 4 lata. Tylko , że 11 piłkarzy bez taktyki meczu nie wygra ( co pokazała dzisiaj Kostaryka). Tak się zastanawiam : Skoro Hiddink tak Australie prowadzi to co by zrobił z Polską :think:

A co z tą Polską :?: No cóż... co mundial słyszymy : Już za 4 lata Polska będzie Mistrzem Świata. A co mamy :?: A no nic...a " 40 lat minęło..." :?


Alex!

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2005
Posty: 20
Rejestracja: 10 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2006, 17:43

http://mundial.onet.pl/0,1247843,1340594,wiadomosc.html

Co o tym myślicie ? Kasperczak się nada? I czy to może byc prawda?


Obrazek
eLeM

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 205
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2006, 17:49

Alex! pisze:http://mundial.onet.pl/0,1247843,1340594,wiadomosc.html

Co o tym myślicie ? Kasperczak się nada? I czy to może byc prawda?
No proszę :) tak jak wyzej pisałem :) Własnie jego bym widził na tym stanowisku. A najlepiej byłoby podkupić ruskim Hiddinka :D


Obrazek
forza bianco-neri

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2004
Posty: 297
Rejestracja: 07 listopada 2004

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2006, 18:14

Wg mnie odpowiedz na pytanie "co dalej z kadrą" jest prosta - wygrać mecz z Kostaryką i spokojnie pod wodzą Janasa przygotowywać się do eliminacji Euro 2008... Tak prawdopodobnie będzie, jednak jeśli miałaby być jakaś zmiana selekcjonera to tylko na Kasperczaka, tylko on się nadaje! Tylko chyba on już trenuje jakąś dryżune afrykańską, to chyba jednak nie będzie problem bo zapewne zrezygnuje z niej na rzecz Polski. Kasperczak ma doświadczenie z drużynami narodowymi to to niewątpliwie byłby spory atut.


Juve per Sempre
BartekGajda9

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 153
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2006, 19:00

Napewno każdy z nas wierzył, że nasza reprezentacja jest w stanie powalczyć o awans do kolejnej rundy piłkarskich MŚ. Lecz niestety, już pierwszy mecz pokazał, że nie będziemy się liczyć w walce o awans do 1/8. Słaba gra, poprostu można powiedzieć "zero". W meczu z Niemcami było już zupełnie inaczej. Zagrali wg mnie bardzo dobry mecz, oparty na zaangażowaniu, walce na całej strefie boiska. Szkoda tylko tej straconej bramki w 93 minucie meczu :angry:
Co do poslkich objawień mundialu...napewno można zaliczyć do nich Irka Jelenia, najlepszego piłkarza polskiego w meczu z zachodnimi sąsiadami. Artek Boruc też bardzo dobrze się spisał w tym meczu, na pochwały zasługuje też Ebi Smolarek :bravo: niestety zawiedli Ci, po których najwięcej się spodziewaliśmy, którzy mieli być trzonem drużyny : Krzynówek, Żurawski, Szymkowiak...no coż chyba im nie wyszło. Liczę, że się przebudzą i powalczymy o pierwszy w historii awans do ME.
Co do Pawła Janasa. Myślę, że jeśli nie poda się do dymisji, powinni go zwolnić z posady trenera. Moimi kandydatami na jego zastępstwo jest trójka trenerów : Henryk Kasperczak, Franciszek Smuda i Dariusz Wdowczyk. Takie jest moje zdanie. Myślę, że któryś z tych panów tchnąłby nowego ducha w drużynę...Zobaczymy czas pokaże co będzie...


"To trochę dziwne, ale uwierzcie mi, w życiu nie popełniłem większego błędu", "Obecnie pracuję nad tym, żeby móc wrócić do Juventusu" - tak Canna WRACAJ !!
eLeM

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 205
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2006, 19:04

Jeszcze parę słów o Kasperczaku. Podejrzewam że gdyby Wisła nie była co rok wysprzedawana nadal by tam pracował i regularnie mielibyśmy zespół grający w LM. Prowadzenie reprezentacji to zupełnie inna sprawa - nikt nie podkupi mu zawodników. Poza tym ma też w tym zakresie niemałe doświadczenia. Rzekłem. Niech sie stanie :smile:


Obrazek
misiekjt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 października 2004
Posty: 404
Rejestracja: 18 października 2004

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2006, 20:10

sam nie wiem co o tym wszystkim sądzić :/ podczas eliminacji nie dażyłem Janasa sympatią zmieniło się to dopiero gdy powołał kadre. te kilka niespodziewanych powołań zrobiło na mnei wrazenie myślałem że Janas ma jakis pomysł jakąś wizje gry ,taktyke. Jak widać myliłem się ale nie wiem czy zmiana trenera jest odpowiednim zabiegiem. Janosik na jakis tam sposob wypromował i dał do zrozumienia młodym piłkarzom takim jak Jeleń,Ebi, Brożek,Boruc i chociażby Dudka (wiem że grał tragicznie gdy wszedł ale dajmy mu jeszcze szanse) że mogą stanowić o trzonie naszej kadry już nawet na Euro 2008. myśle że Janas powinien zostac przemyslec co zrobił zle i oczywiscie wyciągnąć z tego wnioski. Engel nie dostał takiego zaufania mam nadzieje że w koncu nie bedą upatrywali w trenerze kozła ofiarnego. nie mowie że Janas nie popełnił błędów ale ciałe zmiany szkoleniowców muszą się skonczyć takie jest moje zdanie :oops:


"piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają"
Corcky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 marca 2005
Posty: 1127
Rejestracja: 09 marca 2005

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2006, 20:14

Mr Cezary pisze:Po MŚ Janas pewnie poleci. Nie pomoże mu nawet dobra znajomość z Listkiewiczem. Kto w jego miejsce? Wg mnie Smuda. Bo jeśli nie on, to tylko ktoś z zagranicy. .
Tutaj sie w p[ełni zgadzam - Smuda juz dawno powinien być na stołku selekcjonera kadry, tymczasem nie wiedzieć czemu Listkiwicz jakos niekwapił się wyciagnąć po niego ręki. Trener z jajami, który potrafi nie tylko, jak mało kto, umotywować piłkarzy, ale też wbić im do głowy grę piłką, utrzymywanie sie przy niej(czyli to, czego Poalcy nie potrafią).

Co do tego trenera zagranicy to się nie zgodzę. Jeśli nie Smuda, bo ten ma juz przecież podpisany kontrakt z Lechem Poznań(chyba, że będzie dzielił pracę tu i tam) to zdecydowanie byłbym za Kasperczakiem i myślę, że to opcja dużo bardziej prawdopodobna. Również bardzo dobry trener i jego przewagą nad Smudą czy Wdowczykiem(trzeci mój kandydat) jest taka, że nieźle prowadził tez reprezentacje z Afryki, czyli ma doświadczenie na stołku selekcjonera. Owszem, dostał ofertę pracy z kolejną reprą, ale z tego co wiem, decyzję w tej srpawie miał podjąć dopiero po zakonczeniu mundialu(czyzby coś przeczuwał ? )
Smuda, Kasperczak albo Wdowczyk - każda z tych opcji wydaje się być bardzo dobra.


Obrazek
Alessandro Del Piero ole!
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2006, 12:21

Ten Mundial obnażył nasze słabe punkty. Trzeba się skoncentrować na budowie drużyny na kolejne wielkie turnieje i wyciągnąć wnioski z tego co się stało.

Na początek trzeba zmienić trenera. Janas nie jest jakimś specjalistą. Nie kieruje się formą piłkarzy tylko sympatią. Ma beznadziejny kontakt z mediami przez co z nami kibicami. Należą Nam się odpowiedzi na pewne pytania i niestety od Janasa nie jesteśmy ich w stanie usłyszeć. Jest kilku ludzi, którzy są godni trenowania reprezentacj a mianowicie : Smuda, Wdowczyk i Kasperczak. Na chwilę obecną nasi najlepsi specjaliści w tym co robią.

Następnie trzeba stworzyć odpowiedni zespół. Większość piłkarzy nie ma szans na kolejny występ na mundialu. Tacy piłkarze jak Żurawski, Szymkowiak i Krzynówek muszą znaleźć następców. Trzeba zacząć budować młodą kadrę i połączyć ją z kilkoma doświadczonymi graczami. Mamy piłkarzy na przyszłość. Bramkarz nigdy nie był problemem a w polu mogą grać tacy piłkarze jak Jeleń, Brożek, Błaszczykowski, Burkhardt, Jańczyk.

No i na koniec musi zmienić się stmosfera towarzysząca zawsze reprezentacji. PZPN musi podbudować swoją reputację. Możliwe to będzie kiedy skończą się czasy Listkiewicza i jemu podobnych.

Ogólnie czeka nas ogrom pracy ale trzeba być dobrej myśli.


PABLO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lutego 2003
Posty: 626
Rejestracja: 20 lutego 2003

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2006, 12:42

smuda trenerem kadry ?? wydaje mi sie ze to za duza odpowiedzialnosc jak dla niego. widzicie w polsce jest taka szkola trenerwo ktora spaja ludziom takie regolki co na zachodzie juz dawno sa zapomniane. pamietacie jak kasperczak mial problemy zeby zostac trenerem w polsce ?? dlaczego ?? bo on tej szkoly nie konczyl!!! dlatego kasperczak powinien byc trenerem polakow !!!!


Tom A Juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2005
Posty: 160
Rejestracja: 17 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2006, 13:32

Janas nie jest złym trenerem ale nam potrzeba wspaniałego :think: ! Janas nie jest człowiekiem medialnym a piłka nożna to nie np. medecyna. :smile: Chodzi mi o to że tu trzeba się trochę bawić futbolem - robić wszystko z myślą o kibicach bo to przecież rozrywka która jest dla kibica i bez niego nie ma sensu! Trzeba być trochę zwariowanym , trochę ryzykantem a przede wszystkim trzeba mieć trenerskiego nosa - podjąć włąściwą decyzję w najwłaściwszym czasie. Dzisiaj mysl trenerska to 13 zawodnik na boisku - każdy to potwierdzi - Janas dał dowody ze potrafi zaskoczyć i nie poddać się wpływom mediów ale na tym jego odwaga się skończyła :cry: ...inna sprawa że nie mamy piłkarzy którzy stanowiliby zagrożenie dla najlepszych, wiec nie ma co się łudzić że np. Lippi doprowadziłby nas chociażby do ćwierćfinału. Mimo tego jednak Janas chyba do końca nie rozumie idei piłki nożnej - w jego przypadku mogą go bronić jedynie wyniki tak jak np. Murinho , a ich jak wiemy brak...niestety :płaczę: . Przyszła pora na zmianę warty - człon naszej kadry łącznie z Żurawskim idzie na reprezentacyjną emeryturę - inaczej kolejna impreza skończy się podobnie. Muszą wejść młodzi którzy nie mają nic do stracenia i którym nogi nie będą się trzęsły przed każdym ważnym meczem. Bo powiedzmy sobie szczerze - jesteśmy słabi psychicznie - jak Żuraw mrugnął okiem do kamery podczas hymnu w pierwszym meczu - wiedziałem że odreagowuje i że nic nie zagra - boją się utracić status gwiazdy (jakkolwiek by to definiować) i strach ten pęta im nogi. Poza tym dopóki system szkolenia młodzieży i wprowadzania ich do kadry się nie zmieni to na kolejnych mistrzostwach znowu zagrają : Żuraw, Krzynówek, Szymkowiak, Żewłakow - nie dlatego ze spodobają się jakiemukolwiek następnemu trenerowi lecz dlatego że mimo ich słabości i tak nie ma lepszych zmienników na ich miejsca........ :/
...taka jest naga prawda o polskiej reprezentacji...moim skromnym zdaniem oczywiście :whistle:


jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia, proszę nie ubieraj tego faktu w słowa...
Henqo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 kwietnia 2006
Posty: 58
Rejestracja: 26 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2006, 15:38

Alex! pisze:http://mundial.onet.pl/0,1247843,1340594,wiadomosc.html

Co o tym myślicie ? Kasperczak się nada? I czy to może byc prawda?
To jest właśnie jeden plus tego, że odpadliśmy z grupy. Janas najprawdopodobniej odejdzie, a na jego miejsce przyjdzie Kasperczak. Mam nadzieję, że to właśnie on bedzie właściwym trenerem.


Obrazek
ODPOWIEDZ