Kasperczak trenerem pilkarzy Senegalu!

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Ziolowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 maja 2006
Posty: 47
Rejestracja: 12 maja 2006

Nieprzeczytany post 13 maja 2006, 18:28

Nowym trenerem reprezentacji Senegalu zostanie Henryk Kasperczak. Informację taką obwieścił w piątek na konferencji prasowej prezydent senegalskiej federacji Mbaye Ndoye. Kontrakt z Polakiem ma być podpisany 24 maja i obowiązywać 2 lata, do Pucharu Narodów Afryki w 2008 roku.

Po Wybrzeżu Kości Słoniowej, Tunezji, Maroku i Mali to już kolejna reprezentacja z Czarnego Lądu, którą poprowadzi były trener Wisły Kraków.

pilka.pl

Wkoncu sie wyjasnilo. Henryk Kasperczak byl laczony m. in. z KKS Lech Poznan, lecz poprowadzi on pilkarska reprezentacje Senegalu. Nie pozostaje nam nic innego, niz zyczyc powodzenia Panu Henrykowi i samych sukcesow z nowym zespolem :wink:


Jak zabrac Scudetto legendzie włoskiej pilki?
Zapytajcie na San Siro...
mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 13 maja 2006, 19:01

Osobiście wolałbym, żeby Kasperczak objął np. Lecha. Uważam, że to dobry trener, a zawsze bardziej przyda się w kraju niż za granicą. To chyba jedna z niewielu osób w polskiej piłce, które darze jakimś szacunkiem (choć sam nie wiem dlaczego).

Życzę powodzenia Panu Henrykowi :wink:


Pilekww

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 774
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 14 maja 2006, 13:25

Kasperaczak znany był z tej Afryki. Predyspozycje Afrykańczyków są naprawde wielkie (nie ma róznic intelektualnych między czarnoskórymi a białoskórnymi ale są różnice w warunkach fizycznych, np: ani jeden "biały" nie zszedł poniżej 10 s na 100 m) jeżeli współpracować z dobrym trenerem afrykańczycy naprwde mają duże mozliwosci by grać w na wysokim poziomie.

Kasperaczaka zawsze lubiałem szczególnie jak pracował w Wiśle doszedł z nią naprwde daleko szkoda ze szczęście nie pomogło.


"... Mamy 42 kluby w Serie A i B. Wszyscy rozmawiają, jedyny głuchoniemy klub to Inter." - Luciano Moggi
BartekGajda9

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 153
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 14 maja 2006, 13:49

Pana Henryka Kasperczaka uważam za jednego z najwybitniejszych polskich trenerów obecnych lat. Dorównać mu mogą tylko Smuda, Wdowczyk i Stawowy (według mnie). Uważam, że lepiej by było gdyby objął funkcję trenera "nowego" Lecha, lecz to byl jego wybór. Należy mu życzyć dużo sukcesów :)


"To trochę dziwne, ale uwierzcie mi, w życiu nie popełniłem większego błędu", "Obecnie pracuję nad tym, żeby móc wrócić do Juventusu" - tak Canna WRACAJ !!
Pawel_GL

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 grudnia 2004
Posty: 92
Rejestracja: 13 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 14 maja 2006, 13:56

Moim zdaniem to dobrze że objął stanowisko bardziej znaczące niż prowadzenie jakiegoś klubu w naszej lidze. Może zajść daleko. Jeśli osiągnie sukces być może będziemy mieli polskiego trenera w jakimś dużym klubie, kto wie.
Powodzenia Heniek :)


Obrazek
Obrazek
white_wolv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2003
Posty: 2965
Rejestracja: 14 maja 2003

Nieprzeczytany post 14 maja 2006, 14:06

Henryk Kasperczak dementuje

Henryk Kasperczak nie potwierdził, że obejmie funkcję trenera reprezentacji piłkarskiej Senegalu, jak ogłosił na piątkowej konferencji prasowej prezes senegalskiej federacji piłkarskiej Mbaye Ndoye.


Trenerem Kasperczak powiedział, że były rozmowy prowadzone w tej sprawie, ale nie zamierzał potwierdzić informacji o objęciu nowego stanowiska.

Wisła Kraków, z którą trener Kasperczak jest dalej związany formalnie kontraktem, chce wystąpić do niego o wyjaśnienie całej sprawy.

"W poniedziałek wystąpimy do pana Kasperczaka z prośbą o potwierdzenie tej informacji (objęcia funkcji trenera Senegalu). Do tego czasu nie będzie żadnych decyzji, ani komentarza w tej sprawie" - powiedział rzecznik prasowy Wisły Kraków, Jerzy Jurczyński.

W piątek na konferencji prasowej w Dakarze prezes senegalskiej federacji piłkarskiej Mbaye Ndoye ogłosił, że były szkoleniowiec Wisły Kraków, Henryk Kasperczak został selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Senegalu. Według niego kontrakt z polskim szkoleniowcem ma być podpisany następnego dnia po meczu towarzyskim Senegalu z Koreą Południową, który zostanie rozegrany 23 maja w Seulu.

(PAP/INTERIA.PL)


zrodlo:http://sport.interia.pl/news?inf=748187

Tak wiec to wcale nie jest pewne.


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 14 maja 2006, 15:52

ja mysle ze odbrze by bylo gdyby zostal trenerem Senegalu. to swietna druzyna ii widzial to kazdy kto ogladal chocby Puchar Narodow Afryki (Egipt wygral z nimi nieslusznie)

Heniu by tam troche potrenowal a pozniej moglby w przyszlosci objac reprezentacje Polski bo to bardzo dobry trener.

powodzenia Heniu 8)


Obrazek
KowalFromStolica

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 grudnia 2003
Posty: 312
Rejestracja: 01 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 15 maja 2006, 01:38

A ja się właśnie zastanawiałem co na to wszystko Wisła... bo jak się nie myle nadal niezłą kase płaci Kasperczakowi za... nic :-D W chwili kiedy potwierdzona zostanie informacja o objęciu posady trenera Senegalu to chyba Henio będzie musiał zapłacić Wiśle za zerwanie kontraktu...


Oby twój miecz nigdy się nie złamał.
Oby twoja Zbroja nigdy nie zardzewiała.
Oby Trzy Księżyce były przewodnikami twej Magii.
Oby twój Życiowy Cel nigdy nie wybuchł ci w twarz.
burhell

Juventino
Juventino
Rejestracja: 22 maja 2004
Posty: 12
Rejestracja: 22 maja 2004

Nieprzeczytany post 15 maja 2006, 07:37

Gdyby te informacje potwierdziłyby sie i objąłby Senegal to na prawde byłoby dobrze bo z ta reprezenacja może zajść na prawde daleko ponieważ oprócz tego, że Kasperczak jest dobry trenerem klubowym... to reprezentacyjnym jeszcze lepszym.... Powodzenia.


Jeden klub łączy nas!!! Nasz Miłość Duma Wiara co PrzetrwaAłA w NAs!!!
nookie

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 820
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 15 maja 2006, 09:33

KowalFromStolica pisze:A ja się właśnie zastanawiałem co na to wszystko Wisła... bo jak się nie myle nadal niezłą kase płaci Kasperczakowi za... nic :-D W chwili kiedy potwierdzona zostanie informacja o objęciu posady trenera Senegalu to chyba Henio będzie musiał zapłacić Wiśle za zerwanie kontraktu...
Niekoniecznie..może też dzielić te obie funkcje..jesli się nie mylę, to Hiddink chyba tak robi, że trenuje PSV i jeszcze jakąś reprezentacje teraz nie moge sobie przypomnieć :think: a w dodatku Kasperczak nic nie robi w Wiśle więc myślę, że nie byłoby z tym problemu. Chyba, że w jego umowie jest jakaś klauzula o łączeniu stanowisk..

A co do samego newsa to fajnie by bło gdyby Kasperczak trenował Senegal bo to jest silna reprezentacja i być może odniósłby z nią jakiś sukces...


P.S. ziolowy masz przestarzały avatar :prochno:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Gość

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 20 maja 2006, 17:18

Senegal trudno powiedzieć czy taki silny, bo tym razem już awansu na Mundial nie udało się wywalczyć. Ciekawe jak zakończy się sprawa z "Henri" Kasperczakiem i czy wreszcie obejmie tą posadę. Sam też widziałem go jako trenera Lecha Poznań, ale już wiemy, że będzie nim Franz Smuda. Kasperczak to uznana firma, szczególnie w Afryce, gdzie prowadził już wiele drużyn. Da sobie radę. :D Jeśli oficjalnie zostanie selekcjonerem, to podobno za cel ma mieć postawiony awans do Pucharu Narodów Afryki. Z takim potencjałem kadrowym, Senegalczycy powinni grać zawsze na tym turnieju...

Na razie to największym sukcesem tej reprezentacji jest awans do Mistrzostw Świata 2002. Wyszli nawet z grupy, ale tam odpadli z Turcją. Ówczesny francuski selekcjoner - Bruno Metsu, spenił oczekiwania ponad normę. Pokonali nawet ówczesnych obrońców tytułu: Francję, ale wiemy, że jej udział w Korei i Japonii był jednym wielkim nieporozumieniem.


ODPOWIEDZ