Juventus Stadium

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2006, 11:18

Nowy zarząd jest jednak skłonny nie zmniejszać tak drastycznie liczebności stadionu - różnica to około ośmiu tysięcy, jeśli dobrze pamiętam. A więc dość znacząca.


Dirty mind
Federov

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 marca 2006
Posty: 15
Rejestracja: 22 marca 2006

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2006, 16:54

MIEJMY NADZIEJE ŻE NOWY STADION STANIE SIE ZAMKIEM DLA KRÓLA(FC JUVENTUS) :D


*MaTeK*

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2005
Posty: 226
Rejestracja: 07 marca 2005

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2006, 17:14

Federov pisze:MIEJMY NADZIEJE ŻE NOWY STADION STANIE SIE ZAMKIEM DLA KRÓLA(FC JUVENTUS) :D
lol.. zaraz dostaniesz kartke, nie ciesz się tak :)


**************

Mam nadzieje, że nowy stadion będzie miał w sobie "duszę", która przyciągnie większą ilość kibiców na mecze. Niestety nie dane mi było pojechać na delle Alpi, ale z relacji tych, który tam byli, nic dobrego raczej nie można usłyszeć..


Noi Siamo Juventus.
Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2006, 17:31

*MaTeK* pisze:Mam nadzieje, że nowy stadion będzie miał w sobie "duszę", która przyciągnie większą ilość kibiców na mecze. Niestety nie dane mi było pojechać na delle Alpi, ale z relacji tych, który tam byli, nic dobrego raczej nie można usłyszeć..
Ja właśnie odniosłem dokładnie odwrotne wrażenie. Ludzie z JP byli pozytywnie zaskoczeni atmosferą na Delle Alpi :think:


*MaTeK*

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2005
Posty: 226
Rejestracja: 07 marca 2005

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2006, 17:43

Mr Cezary pisze:
*MaTeK* pisze:Mam nadzieje, że nowy stadion będzie miał w sobie "duszę", która przyciągnie większą ilość kibiców na mecze. Niestety nie dane mi było pojechać na delle Alpi, ale z relacji tych, który tam byli, nic dobrego raczej nie można usłyszeć..
Ja właśnie odniosłem dokładnie odwrotne wrażenie. Ludzie z JP byli pozytywnie zaskoczeni atmosferą na Delle Alpi :think:
Może dlatego, że dla Ludzi z Jp, to był mecz życia, i nieważne, jak beznadziejny byłby to stadion, i tak cieszyliby się z tego, że tam są? :think:


Noi Siamo Juventus.
DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2006, 18:20

*MaTeK* pisze:
Mr Cezary pisze:
*MaTeK* pisze:Mam nadzieje, że nowy stadion będzie miał w sobie "duszę", która przyciągnie większą ilość kibiców na mecze. Niestety nie dane mi było pojechać na delle Alpi, ale z relacji tych, który tam byli, nic dobrego raczej nie można usłyszeć..
Ja właśnie odniosłem dokładnie odwrotne wrażenie. Ludzie z JP byli pozytywnie zaskoczeni atmosferą na Delle Alpi :think:
Może dlatego, że dla Ludzi z Jp, to był mecz życia, i nieważne, jak beznadziejny byłby to stadion, i tak cieszyliby się z tego, że tam są? :think:
*MaTeK*- jezeli o mnie chodzi to sie nie zgadzam :naughty: Otoz musze przyznac, ze bylem pozytywnie zaskoczony naszym Delle Alpi. Tyle sie zawsze mowilo, o tej bierzni, o slabej atmosferze itd. Ale mnie osobiscie ta bierznia wcale tak bardzo nie przeszkadzala, jakos rozpoznawalem bez najmniejszych problemow kazdego gracza. A atmosfera byla przecudowna :dance: Choc musze przyznac, ze akurat ja mialem ogromne szczescie, bo na mecz z Palermo przyszlo ok. 53 tys ludzi. No i Juventus wygral strzelajac dwie bramki. To wszystko robi niesamowite wrazenie. A doping i zywiolowe reagowanie tifosich jest wrecz niedoopisania :-D Choc zdaje sobie sprawe, ze dla tamtejszych stalych bywalcow, jest to juz inaczej odbierane.
Ale zeby mowic cos na ten temat to trzeba tam po prostu byc i to przezyc... i zycze tego kazdemu z Was :!:


white_wolv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2003
Posty: 2965
Rejestracja: 14 maja 2003

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2006, 20:00

Atmosfera na lukach Delle Alpi jest cudowna. Moze i w sektorach mdz lukami czesto jest pusto i dretwo..ale Curva Sud to jest to. Doping prowadzony non stop przez charakterystyczny megafon, bebny , wymachiwanie choragiewkami i ogromnymi flagami. To trzeba zobaczyc i poczuc.

Daje Wam na to szanse :wink: :

Krociutki fragment dopingu prosto z Curva Sud . ["zapisz jako"]
Fragment oprawy przed meczem.

Materialy ze spotkania Juve - Lazio (12.04.2006)


Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2006, 20:40

white_wolv masz może więcej takich filmików z tego meczu? Przyznam szczerze, że zrobiło to na mnie dużo większe wrażenie, niż różnego rodzaju teledyski o Juve i tiffosich. Nic tylko jechać do Turynu :P


Rokitka

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 sierpnia 2006
Posty: 6
Rejestracja: 20 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2006, 11:39

Powiem tylko tyle - cieszę się, że miałam okazję być na Delle Alpi przed tymi 'super zmianami'. Stadion miał cudowny klimat - naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć sensu tej decyzji. Poza tym Juve to zawsze jest i było Delle Alpi.
Szkoda, wielka szkoda :-(

Ania


Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2006, 11:45

Rokitka pisze: Stadion miał cudowny klimat - naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć sensu tej decyzji. Poza tym Juve to zawsze jest i było Delle Alpi.
Szkoda, wielka szkoda :-(

Ania
Stadion zostanie przebudowany bo w wiekszosci meczow byl zapelniony w polowie :roll: Nie wiem czemu tak bylo, mialem przyjemnosc byc na Delle Alpi i musze powiedziec ze na Curva Sud atmosfera byla wspaniala, jednak na innych sektorach albo byla pustka, albo ludzie siedzieli jak na pogrzebie :/ Nie przesadzaj, stadion ma kolo 10 lat wiec Juve to nie tylko Delle Alpi ,ale przede wszystkim Comunale.


Rokitka

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 sierpnia 2006
Posty: 6
Rejestracja: 20 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2006, 11:52

No dobrze - może źle to ujęłam - DLA MNIE Juve to Delle Alpi - praktycznie przez cały czas, jaki kibicuję temu klubowi grali właśnie tam.

A myślę, że kwestia atmosfery poza łukami, to także wina cen biletów - jeśli na głównej trybunie trzeba płacić po 80 i 120 Euro, to kogo na to stać? Raczej nie będzie tam chodził przeciętny kibic, tylko VIP - a jakoś trudno mi sobie wyobrazić tą grupę śpiewającą z szalikiem w dłoni ;-)

Ania


Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2006, 12:02

Rokitka pisze:No dobrze - może źle to ujęłam - DLA MNIE Juve to Delle Alpi - praktycznie przez cały czas, jaki kibicuję temu klubowi grali właśnie tam.
Dla mnie jest podobnie, kibicuje Juve 10 lat wiec Comunale nie pamiętam :)
Rokitka pisze: A myślę, że kwestia atmosfery poza łukami, to także wina cen biletów - jeśli na głównej trybunie trzeba płacić po 80 i 120 Euro, to kogo na to stać? Raczej nie będzie tam chodził przeciętny kibic, tylko VIP - a jakoś trudno mi sobie wyobrazić tą grupę śpiewającą z szalikiem w dłoni ;-)

Ania
Miejmy nadzieje ,ze kiedy stadion zostanie przebudowany to ceny biletow beda bardziej przystepne.Na szczescie nie ma juz Bettegi...wiec moze nowy zarzad zacznie rozmawiac z kibicami.

Pozdrawiam Aniu :D


Rokitka

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 sierpnia 2006
Posty: 6
Rejestracja: 20 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2006, 12:23

Oby były tańsze :-) Za te 120 Euro to jeszcze powinni stawiać nocleg po meczu ;-)

Pozdrawiam
Ania


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2006, 12:32

Od dawna wiadomo, ze ceny biletow na Delle Alpi byly czesto kosmiczne. Nawet pomysl z biletami za 1 euro niewiele pomogl. Nie wiem czy modernizacja stadionu cokolwiek pomoze w tej sprawie, ja na pewno jestem ciagle jej przeciwnikiem.


DeeJay

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 2241
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2006, 12:41

Lord_ Juve pisze:nie wyobrażam sobie innej nazwy aniżeli Delle Alpi, juz nie wspominając o tym, że o nowej nazwie zadecydują pieniądze :!: :angry:
Ja nie miałbym nic przeciwko, co do zmiany nazwy stadionu a nawet byłby za ale... tylko i wyłącznie jakby miał nosić imię Giovanniego Agnelliego. Poza tym po zmianie zarządu i przesunięciu planów wszystko jest teraz możliwe.
white_wolv pisze:Atmosfera na lukach Delle Alpi jest cudowna. Moze i w sektorach mdz lukami czesto jest pusto i dretwo..ale Curva Sud to jest to. Doping prowadzony non stop przez charakterystyczny megafon, bebny , wymachiwanie choragiewkami i ogromnymi flagami. To trzeba zobaczyc i poczuc.
Zgadzam się w 100%. Często w TV wygląda to tak, jakby stadion był zupełnie pusty. Na relacjach telewizyjnych łuki nigdy nie są pokazywane, często można je jedynie usłyszeć. Po przeciwnej stronie Curva Sud może nie ma takiej atmosfery, ale także zbiera się o wiele więcej ludzi niż na głównych trybunach. Nie da się słowami opisać tej atmosfery, która tam panuje.
Michał`fcj pisze:
Rokitka pisze: Stadion miał cudowny klimat - naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć sensu tej decyzji. Poza tym Juve to zawsze jest i było Delle Alpi.
Szkoda, wielka szkoda :-(

Ania
Stadion zostanie przebudowany bo w wiekszosci meczow byl zapelniony w polowie :roll: Nie wiem czemu tak bylo, mialem przyjemnosc byc na Delle Alpi i musze powiedziec ze na Curva Sud atmosfera byla wspaniala, jednak na innych sektorach albo byla pustka, albo ludzie siedzieli jak na pogrzebie :/ Nie przesadzaj, stadion ma kolo 10 lat wiec Juve to nie tylko Delle Alpi ,ale przede wszystkim Comunale.
Kiedyś w jednym z wywiadów Del Piero przyznał, że przy pełnych trybunach i atmosferze na całym stadionie takiej, jak na Curva Scirea Bianconeri mogliby w sezonie zdobywać o 7-8 punktów więcej.

Dlaczego świecił pustkami? Dosyć drogie bilety, stadion na peryferiach, bieżnia utrudniająca widoczność. Podczas pobytu w Monachium jeden z Włochów mówił nam, że dobrze, że przed meczem przedstawiają kto wystapi w pierwszej jedenastce bo siedząc na najbardziej oddalonych miejscach ciężko by było się domyśleć kto gra. Ja na widoczność nie narzekam, ale nie mam porównania ze stadionem w Mediolanie, Rzymie czy Neapolu.

Wyobraźcie sobie to, co będzie się działo na Stadio Comunale w tym sezonie! Stadion ma 'zaledwie' 27 tysięcy miejsc, lepszą widoczność i jest położony znacznie bardziej w centrum! Może nie na każdym, ale przewiduje komplet widzów na większości spotkań. 27 tysięcy na Delle Alpi to może za mało, ale myślę, że 40 tysięczny stadion byłby super.
Rokitka pisze:Powiem tylko tyle - cieszę się, że miałam okazję być na Delle Alpi przed tymi 'super zmianami'.
Jeśli ktoś tej okazji nie miał, to być może bedzie jeszcze ją miał. W przyszłym sezonie na Delle Alpi mają być rozgrywane spotkania Juve i Torino wzbudzające większe zainteresowanie.
Rokitka pisze:No dobrze - może źle to ujęłam - DLA MNIE Juve to Delle Alpi - praktycznie przez cały czas, jaki kibicuję temu klubowi grali właśnie tam.
Właściwie nikt nigdy nie był jakoś specjalnie przywiązany do tego stadionu. Ani piłkarze, ani kibice. We Włoszech mówi się na niego "stadion bez duszy". Najwspanialsze chwile w historii Bianconeri przeżywali na Comunale, jednak nie mamy już co liczyć na powrót tam.
Michał`fcj pisze: Miejmy nadzieje ,ze kiedy stadion zostanie przebudowany to ceny biletow beda bardziej przystepne.Na szczescie nie ma juz Bettegi...wiec moze nowy zarzad zacznie rozmawiac z kibicami.

Pozdrawiam Aniu :D
Bettegi? A co on ma z tym wspólnego? Za całą sytuacje ze stadionem był odpowiedzialny przede wszystkim Giraudo, który chciał też zmniejszyć liczbę miejsc do 35 tysięcy, co wywołało wśród fanów Juve fale protestów. Na Delle Alpi pojawiały się nawet hasła i śpiewy krytykujące plany Giraudo.

Poza tym Bettega jest nadal związany z klubem i bardzo dobrze. Co prawda nieoficjalnie, ale będzie pełnił rolę doradcy w sprawach międzynarodowych. Jest jedną z legend klubu, zupełnie nie zamieszaną w cały skandal związany z calciopoli i cieszę się, że nadal jest z klubem.


ODPOWIEDZ