Obuwie piłkarskie

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 15 października 2011, 11:28

Qrczak pisze: A tak z ciekawosci jaką kontuzję miałeś ?
Zerwane więzadło krzyżowe przednie. Kolano prawe. Lipna sprawa :|
Qrczak pisze: No to jak świetnie ci się grało w nich to kup sobie ten model :D
Poszedłbym na łatwizne :) Może jest coś równie godnego uwagi? Może niekoniecznie od Nike.

Poza tym rozglądam się również za butami do biegania.


Obrazek
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 15 października 2011, 13:54

Butów do biegania nie będę polecać, wiem tylko, ze jeżeli ma to być bardziej "profesjonalne" bieganie (a przynajmniej masz zamiar biegać systematycznie kilka razy w tygodniu) to warto przejść się do sklepu z butami do joggingu, tam powiedzą Ci jaki typ butów jest dla Twojej stopy odpowiedni.

A co do halówek - nie chcę się wciąż powtarzać z Jomami, więc może Nike ctr360? Mają "gruby" wzmacniany czub jak Jomy (a nie taki spiczasty jak korki) więc mogą być ok. Ale nie próbowałem ich, choć przymierzałem niedawno i leża na nodze świetnie.


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 18 października 2011, 11:15

Hej, mam problem :D Tak polecam zawsze Jomy, a teraz sam nie wiem co z nimi zrobić... Ale do rzeczy.

Miałem w życiu 3 pary Jom, zawsze kupowałem rozmiar 45 (wkładka chyba 29cm). Dzisiaj chciałem zamówić model Top Flex (nowy, z 2011 roku) i co widzę? Rozmiarówkę w której 44 to 29cm, a 45 to 29,7 cm :shock:
Ponoć sprzedawca sam mierzył wkładkę i tyle jest (na innych aukcjach te nowe modele też maja wpisane 29,7cm).

Kilka tygodni temu dostałem Jomy LOZANO, rozmiar 45 (na allegro- wkładka 29,7cm) i były mi ciut za duże, już je opchnąłem. Tak więc ten nowy 45 byłby mi za duży...

Na logikę mógłbym kupić ten 44, tyle, że moja stopa ma 29,5 a nie 29 cm. Stare modele ładnie się rozciągały i dopasowywały do stopy. Z kolei sprzedawca poleca rozmiar 45.

Teraz PYTANIE: czy ktoś kupował nowy model Joma Top Flex (nowy charakteryzuje się choćby dwukolorowymi sznurowadłami)? Jeśli tak to czy może napisać jaki rozmiar wybrał, jaka ma wielkość stopy i jak buty leżą? Oraz czy jest szansa że się rozciągną/rozbija na nodze?


Negri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2005
Posty: 1162
Rejestracja: 23 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 18 października 2011, 11:44

stahoo pisze:[...]
Jak dla mnie, powinieneś kupić rozmiar 44 i powoli je rozbić do swojej stopy. Buty ciut za duże to możesz sobie kupić jako pantofle na wesele, ale w żadnym wypadku do grania w piłkę. W takim obuwiu po prostu nie ma czucia piłki.

Zwłaszcza, że Jomy są jako tako rozbijalne i potrafią się do stopy dopasować. Tak więc - rozmiar 44 i rozbijaj znanymi sposobami.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 18 października 2011, 11:51

będziesz rozbijał buty i przy okazji miał stopy jak gejsza.
Nie słuchaj Negriego, obija piłką o ścianę za chałupą. I gra jak lama w HaxBalla.
Po to są rozmiary, by buty idealnie pasowały. Wypróbuj inne.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Włos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 października 2009
Posty: 34
Rejestracja: 27 października 2009

Nieprzeczytany post 18 października 2011, 12:10



stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 18 października 2011, 14:37

pan Zambrotta pisze: Nie słuchaj Negriego, obija piłką o ścianę za chałupą. I gra jak lama w HaxBalla.
Wezmę 44 :D


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 21 października 2011, 20:44

Odświeżam. Jomy doszły, po założeniu cisnęły mnie w palce, brakowało 0,5cm. Grałem wczoraj w nich 1,5h na hali, palce mnie trochę bolały, ale już dzisiaj, po kolejnych 1,5h było o niebo lepiej. Myslę, że jeszcze 1-2 mecze i się rozbiją! :)

Negri mistrz!


Negri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2005
Posty: 1162
Rejestracja: 23 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 26 października 2011, 16:06

stahoo pisze:Negri mistrz!
Coś mnie uwierało w odbycie, patrzę, a to Staszek tam wlazł!

@Włos - jak wszystko co Adidasa, godne polecenia. Tylko te kolory pastelowe mnie wcurviają. Ale jak Tobie się podobają, to jeśli chodzi o sam but, będziesz bardzo zadowolony.


r9ronaldo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 września 2011
Posty: 1
Rejestracja: 26 września 2011

Nieprzeczytany post 26 października 2011, 22:00

odnośnie korków i butów piłkarskich w ogóle polecam www.tepy.pl


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 27 października 2011, 20:03

ma ktoś jakieś doświadczenie z reklamacjami korków kupionych w sklepie internetowym? kupiłem 3 miesiące temu mercuriale i podeszwa zaczęła się odklejać (używam ich zgodnie z przeznaczeniem). jakie sa szanse pozytywnego rozpatrzenia reklamacji (sonduję, czy opłaca mi się je w ogóle wysyłać do reklamacji)?


Negri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2005
Posty: 1162
Rejestracja: 23 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 27 października 2011, 22:44

alina pisze:jakie sa szanse pozytywnego rozpatrzenia reklamacji (sonduję, czy opłaca mi się je w ogóle wysyłać do reklamacji)?
Zależy co masz na myśli pisząc 'rozpatrzenie reklamacji'.

Wątpię, żeby przysłali Ci nową parę butów, no ale o różnych przypadkach się słyszało, także próbować zawsze warto. Zazwyczaj kończy się to jednak sklejeniem butów i odesłaniem tej samej pary, ewentualnie dobiją Ci do nich jeszcze kilka gwoździ w miejscu gdzie odstały.

Kupiłeś wysoki model Mercuriali, czy tą 'tańszą wersję' o tym samym wyglądzie co najwyższy but z tej serii?


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 28 października 2011, 13:00

Negri pisze:
alina pisze:jakie sa szanse pozytywnego rozpatrzenia reklamacji (sonduję, czy opłaca mi się je w ogóle wysyłać do reklamacji)?
Zależy co masz na myśli pisząc 'rozpatrzenie reklamacji'.

Wątpię, żeby przysłali Ci nową parę butów, no ale o różnych przypadkach się słyszało, także próbować zawsze warto. Zazwyczaj kończy się to jednak sklejeniem butów i odesłaniem tej samej pary, ewentualnie dobiją Ci do nich jeszcze kilka gwoździ w miejscu gdzie odstały.

Kupiłeś wysoki model Mercuriali, czy tą 'tańszą wersję' o tym samym wyglądzie co najwyższy but z tej serii?
Pozytywne rozpatrzenie, czyli nie stwierdzą "reklamacja odrzucona" i mi ich nie odeślą. Właśnie najtańsze Mercuriale. Generalnie mam pecha na Nike - wcześniej miałem Tiempo 3 i po 3 miesiącach odkleiła się pięta. Musze chyba zmienić markę. Co to ma być, ze korki trzymają 3 miechy :angry:


jsduga

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2009
Posty: 467
Rejestracja: 04 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 28 października 2011, 13:27

Akurat z Tiempo musiałeś rzeczywiście źle trafić, bo ja swoje mam już przeszło 3 rok, a gram regularnie i trzymają się bardzo solidnie. Co do Mercuriali to wszsytkim je odradzam, a już na pewno te w okolicach cenowych 120 - 200 zł. Większość moich kolegów nie była z nich zadowolona. Regularnie pękały, odklejały się itp., itd.
Ja osobiście jestem wielkim zwolennikiem butów z Reebok, ale jeśli chodzi o wytrzymałość i wygodę to nic nie pobije moim zdaniem tych butów.
http://www.adidasshop.pl/buty/pilkarski ... al-015110/


„Będąc na początku sezonu czwartą-piątą siłą tej ligi, udało nam się zdobyć mistrzostwo. Gdybym mógł, podpisałbym je własną krwią." - Gigi Buffon
alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 28 października 2011, 14:03

jsduga pisze:Akurat z Tiempo musiałeś rzeczywiście źle trafić, bo ja swoje mam już przeszło 3 rok, a gram regularnie i trzymają się bardzo solidnie. Co do Mercuriali to wszsytkim je odradzam, a już na pewno te w okolicach cenowych 120 - 200 zł. Większość moich kolegów nie była z nich zadowolona. Regularnie pękały, odklejały się itp., itd.
Ja osobiście jestem wielkim zwolennikiem butów z Reebok, ale jeśli chodzi o wytrzymałość i wygodę to nic nie pobije moim zdaniem tych butów.
http://www.adidasshop.pl/buty/pilkarski ... al-015110/
Ja kilka lat kupowałem Tiempo. Trzymały gdzieś 1,5 roku, czasem rok. Byłem zadowolony. Dopiero po tych, które poszły po 3 miesiącach postanowiłem zmienić na inne(w 2 ostatnich parach Tiempo przód trzymał, ale pięta puszczała).

Z Mercuriali też na początku byłem zadowolony - nie mają szwów --> jest sucho, gdy gra się w deszczu.


ODPOWIEDZ