Obuwie piłkarskie

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
gaczek58

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 stycznia 2008
Posty: 7
Rejestracja: 29 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2008, 19:38

A więc jakie obuwie według oczywiście was jest najlepsze w tej cenie?
Cenę jaką dysponuje to 250zł?
A ja pełnie funkcje pomocnika Ofensywnego, defensywnego, skrzydłowego Czyli gram prawie wszędzie:P:D
Pozdrawiam!
gaczek58 :wink:


Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2008, 20:40

Nie da sie powiedziec jakie buty byky by dla Ciebie dobre, musisz sam isc do sklepu i poprzymierzac. Mysle, ze obuwie samo dobiera wlasciciela (tak jak rozdzki czarodziejow w Harrym Potterze :lol: ).


Szymek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2004
Posty: 1406
Rejestracja: 19 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2008, 21:04

Negri pisze:Doskonały przykład wybierania ładnych bucików można przedstawić na modelach Adidasa. Wiele osób woli kupić tanie, ładne i błyszczące Absolado niż brzydkie czarno-białe World Cupy. Natomiast różnica między tymi butami jest delikatnie mówiac kolosalna. Bo World Cupy to chyba najwyższa klasa butów, natomiast Absolado to najniższy model z serii Absolute.
Dokładnie, World Cupy to klasyk. Genialne buty.
gaczek58 pisze:A co sądzicie o Nike Mercurial Vapor II FG lub SG????
Kilku kumpli miało takie buty i nikt nie narzekał, fajnie wyglądają ale osobiście nigdy w nich nie grałem.
gaczek58 pisze:Kuzyn miał Wkręty tego modelu i po pierwsze miał odciski a po drugie miał pięty obtarte
Tak jak powiedział Negri, źle dobrany rodzaj podeszwy (buta) do rodzaju nawierzchni.

Najlepiej jest najpierw znaleźć jakieś fajne buty w internecie, a później poszukać ich w sklepach i przymierzyć. Osobiście nigdy nie kupiłem korków przez internet.

Ważną rzeczą jest jakość buta. Obecnie mamy mnóstwo butów do wyboru w wielu kolorach i wzorach. Najważniejsza jest jednak solidność wykonania i jak on leży na nodze. Osobiście używam klasycznego modelu Pumy - Torceira I FG. Na pierwszy rzut oka wyglądają na nieciekawe buty. Jednak prawda jest taka, że gra się w nich bardzo dobrze i są solidnie wykonane. Dobrze się kontroluje piłkę i w trakcie gry zachowują się świetnie. Wybrałem miękkie lanki z racji tego, że w klubie już nie gram więc nie są mi potrzebne twarde lanki na trawiaste ligowe boiska, które są na dodatek bardzo zróżnicowane, a z kumplami gramy tylko na sztucznych boiskach (których mamy aż dwa... ). Kiedyś założyłem wkręty na sztuczne boisko i do dziś pamiętam jak było blisko, żebym skręcił kostki...

Osobiście polecam od siebie zdecydowanie korki Pumy i Lotto.

Co do butów na hale, używam takich jak kilka osób wcześniej, czyli Nike Tiempo Natural IC. Bardzo dobre buty. Świetnie wykonane, lekkie i dobra kontrola piłki.

Pamiętajcie jednak, buty same nie grają! :wink:


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2008, 21:49

Ja używam Adasia +p Absolute.Kosztowały mnie ponad pół tałzena,ale było warto...miodzio....dokładnie takie- http://img256.imageshack.us/img256/6265 ... thgsc9.jpg


Negri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2005
Posty: 1162
Rejestracja: 23 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2008, 21:54

mrozzi pisze:Ja używam Adasia +p Absolute.Kosztowały mnie ponad pół tałzena,ale było warto...miodzio....dokładnie takie- http://img256.imageshack.us/img256/6265 ... thgsc9.jpg
Wiesz, doskonałe buty.
Opisz dokładniej wrażenia, bo mam zamiar kupić niższy model z tej serii, Absoliony.
Szymek pisze:Osobiście polecam od siebie zdecydowanie korki Pumy i Lotto
Dodałbym jeszcze do tego Adidasa i Diadorę. Adidas - klasa sama w sobie, natomiast Diadora jest to może mniej znana w Polsce firma, jednak bardzo solidna.
Nike jakoś niespecjalnie mi leżało.

Szymek, nic z powrotu na boisko nie będzie?


Szymek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2004
Posty: 1406
Rejestracja: 19 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2008, 22:17

Negri pisze:Dodałbym jeszcze do tego Adidasa i Diadorę. Adidas - klasa sama w sobie, natomiast Diadora jest to może mniej znana w Polsce firma, jednak bardzo solidna.
Nike jakoś niespecjalnie mi leżało.
Ja poleciłem Pumę i Lotto z racji tego, że dość długo gram w butach tych firm i praktycznie w ogóle się nie niszczą. Moje ostatnie korki lotto używałem dwa lata i oprócz tego, że srebrny kolor się trochę na czubkach starł to nie miały żadnych wad. Dałem ja kumplowi bo na mnie już za małe były. Puma tak jak napisałeś o Adidasie - klasa sama w sobie, choć jest to marka mniej znana niż właśnie Adidas i Nike.

Ostatnio nawet pojawiły się korki Ziny. :P
Negri pisze:Szymek, nic z powrotu na boisko nie będzie?
Jak na razie pracuję nad kondycją, u mnie teraz bardzo słabo jeśli chodzi o wydolność. Może kiedyś...


Negri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2005
Posty: 1162
Rejestracja: 23 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2008, 23:07

Ja grałem i w Adidasach i w Diadorach, nie polecam czegoś, w czym nie grałem i nie testowałem.
Rękawice to już tylko i wyłącznie Puma, ponieważ zakochałem się w tej firmie jeśli chodzi o rękawice. Buty już trochę mniej mi podchodzą, ale też są dobre.
Puma mniej znana w Polsce? Stawiałbym ją na równi z Nike i Adidasem. Mniej znane są firmy takie właśnie jak Lotto czy Diadora, o których mało kto słyszał, a szkoda, bo dużo się przez to traci.
Szymek pisze:Ostatnio nawet pojawiły się korki Ziny
Korków Ziny bym nie kupił, ale rękawice, stroje bramkarskie i kombinezony robią naprawdę bardzo dobre. W każdym razie bramkarze powinni się tej firmie uważnie przyjrzeć.
Szymek pisze:Jak na razie pracuję nad kondycją, u mnie teraz bardzo słabo jeśli chodzi o wydolność. Może kiedyś...
Kondycję nadrobisz przez zimę, jeśli dołożysz odpowiednich starań, to na wiosnę będziesz biegał po murawie, w każdym razie tego Ci życzę.
Pozdrawiam.


Szymek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2004
Posty: 1406
Rejestracja: 19 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2008, 23:22

Negri pisze:Puma mniej znana w Polsce? Stawiałbym ją na równi z Nike i Adidasem. Mniej znane są firmy takie właśnie jak Lotto czy Diadora, o których mało kto słyszał, a szkoda, bo dużo się przez to traci.
W Polsce z racji tego, że jest sponsorem reprezentacji jest bardzo znana. Trochę źle się wyraziłem. Miałem raczej na myśli to, że nie jest tak rozreklamowana jak Nike czy Adidas. Te firmy wciąż prześcigają się nowościach sportowych (zwracam uwagę tylko na piłkarskie), Puma pozostaje trochę w ich cieniu a nie znaczy to, że jest gorsza. Jest to moja ulubiona marka. Robi świetne akcesoria, ciekawe, z pomysłem a nie przekombinowane projekty jak właśnie Adidas czy Nike
Negri pisze:Korków Ziny bym nie kupił, ale rękawice, stroje bramkarskie i kombinezony robią naprawdę bardzo dobre. W każdym razie bramkarze powinni się tej firmie uważnie przyjrzeć.
Ta firma to w ogóle pojawiła się nie wiem skąd i muszę przyznać, że przypadła mi do gustu. Akcesoria w niezłej cenie, przy tym bardzo dobrze wykonane. Mój były klub, któremu wciąż kibicuje używa właśnie sprzętu Ziny - stroje meczowe, dresy, piłki itd. i wiem co mówię. Nawet Jagiellonia i Cracovia korzystają z usług Ziny.
Negri pisze:Kondycję nadrobisz przez zimę, jeśli dołożysz odpowiednich starań, to na wiosnę będziesz biegał po murawie, w każdym razie tego Ci życzę.
Tylko gdzie ta zima? :P Dzięki.

Pozdro.


Negri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2005
Posty: 1162
Rejestracja: 23 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2008, 23:47

Szymek pisze:Miałem raczej na myśli to, że nie jest tak rozreklamowana jak Nike czy Adidas. Te firmy wciąż prześcigają się nowościach sportowych (zwracam uwagę tylko na piłkarskie)
Tak, Adidas może nie robi aż takiej kampanii reklamowej jak Nike, która wyraźnie przesadza. Cała seria Total 90 była tak rozreklamowana, że przeglądając Piłkę Nożną co rusz trafiało się na znaczek 90. A co najśmieszniejsze na rękawicach seria total 90 to moim zdaniem był niewypał, nie wiem jak z butami, bo miałem tylko jedną parę z tej serii, ale w rękawicach treningowych była tragedia. Podsumowujac - olbrzymia kampania reklamowa a sprzęt, powiedzmy, średni.
Szymek pisze:W Polsce z racji tego, że jest sponsorem reprezentacji jest bardzo znana
Trochę zbaczając z tematu, to reprezentacyjnych koszulek nie wyobrażam sobie bez znaczka Pumy. Podobnie, jak kibice reprezentacji Niemiec nie wyobrażają sobie koszulek swojej drużyny bez trzech pasków, czyli Adidasa.

Zina robi również świetne piłki, o czym wspomniałeś. Bardzo dobrze się taką piłkę kopie, nie robi cudów w powietrzu, nie zmienia paraboli, jak to mają w zwyczaju niektóre tańsze piłki Nike. W dodatku piłki Ziny nie są jakieś strasznie drogie.
Szymek pisze:Tylko gdzie ta zima? :P Dzięki.
Podziękujesz, jak zagramy przeciwko sobie.

PS. Idź spać już [;


gaczek58

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 stycznia 2008
Posty: 7
Rejestracja: 29 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 01 lutego 2008, 15:04

Sorry że wam zawracam głowę ale wciąż nie wiem jakie obuwie zakupić. Czy moglibyście mi powiedzieć które obuwie polecacie, które jest najlepsze itp. Chciałbym aby było w punktach a jeśli by daliście radę to od razu fotki
1.
2.
3.
4.
5.
Pozdrawiam!
gaczek58 :wink:


dżambex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2007
Posty: 45
Rejestracja: 14 sierpnia 2007

Nieprzeczytany post 01 lutego 2008, 15:20

Wszystkie buty związane z marką Adidas. Najlepiej mi się w nich grało. Copa Mundiale czy Pulsado , Absoliony. Żadne f30,40,50 tylko te buty które wymieniłem wyżej.

Pamiętaj buty nie grają tylko ty :dance: Nigdy nie przywiązywałem wagi do wyglądu tylko do tego jak noga się "czuję" w obuwiu :)


Negri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2005
Posty: 1162
Rejestracja: 23 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 02 lutego 2008, 16:29

gaczek58 a ile jesteś w stanie przeznaczyć na obuwie? Stówę, dwie? Podaj nam orientacyjną kwotę, za jaką chcesz kupić buty, i czy mają to być, lanki, wkręty, miękkie lanki itp. Czy wolisz buty sznurowane na wprost czy na bok.
Pozdro.


gaczek58

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 stycznia 2008
Posty: 7
Rejestracja: 29 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 02 lutego 2008, 17:07

ja już napisałem w poprzednim poście ze mogę przeznaczyć do 250zł może troszkę więcej no i pasowało by aby to były lanki gdyż ja gram na naturalnym boisku i jest raz twardo a raz mokro. A co tych sznurować z boku czy na wprost to jest jakąś duża różnica w panowaniu nad piłką
pozdrawiam
gaczek58 :wink:


krop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2005
Posty: 439
Rejestracja: 25 maja 2005

Nieprzeczytany post 02 lutego 2008, 17:40

ja obecnie gram w takich:
1. http://mcon.pl/~kropek69/koreczki.jpg
a rok temu gralem w tych:
2. http://mcon.pl/~kropek69/korki.jpg

Gralem juz w roznych ale moim zdaniem Adidas'y sa najlepsze :)


Szymek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2004
Posty: 1406
Rejestracja: 19 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 02 lutego 2008, 17:43

Przejrzyj sobie stronę. Jest tutaj spory wybór twardych lanek.

A co do sposobu wiązania, raczej nie ma to większego znaczenia, osobiście grałem w prostych oraz wiązanych z boku. Lepiej się czuję w wiązanych normalnie.


ODPOWIEDZ