Nieoczekiwane powołanie na mecz z Litwą

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
adrian_markuś

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2005
Posty: 100
Rejestracja: 22 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 01 maja 2006, 09:32

Selekcjoner reprezentacji Polski, Paweł Janas, w sobotę oglądał pojedynek Korony z Legią. W tym meczu fantastycznie zagrał Grzegorz Bonin i - według informacji oficjalnej strony internetowej klubu z Kielc - dostał powołanie do kadry na mecz z Litwą.



Bonin już raz wystąpił z białym orzełkiem na piersi, było to jednak spotkanie Kadry B z drugą reprezentacją Szkocji, które odbyło się 6 grudnia 2005 roku. Tamten mecz Polska przegrała 0:2.

Spotkanie z Litwą odbędzie się we wtorek 2 maja w Bełchatowie.

Kadra na mecz z Litwą:

bramkarze: Jerzy Dudek (1973, Liverpool FC, Anglia, 55A), Łukasz Fabiański (1985, Legia Warszawa, 1A).

obrońcy: Marcin Kuś (1981, Queens Park Rangers FC, Anglia, 3A), Mariusz Jop (1978, FK Moskwa, Rosja, 9A), Mariusz Lewandowski (1979, Szachtar Donieck, Ukraina, 23A-1 gol), Seweryn Gancarczyk (1981, Metallist Charków, Ukraina, 0A), Marcin Baszczyński (1977, Wisła Kraków, 29A-1 gol), Bartosz Bosacki (1975, Lech Poznań, 8A).

pomocnicy: Mirosław Szymkowiak (1976, Trabzonspor, Turcja, 26A-3 gole), Sebastian Mila (1982, Austria Wiedeń, 24A-5 goli), Kamil Kosowski (1977, Southampton FC, 41A-4 gole), Radosław Sobolewski (1976, Wisła Kraków, 16A- 1 gol), Grzegorz Bronowicki (1980, Legia Warszawa, 0A), Grzegorz Bonin (1983, Korona Kielce, 0A).

napastnicy: Tomasz Frankowski (1974, Wolverhampton Wanderers, Anglia, 18A-10 goli), Łukasz Sosin (1977, Apollon Limassol, Cypr, 1A-2 gole), Grzegorz Rasiak (1979, Southampton, Anglia, 26A-6 goli).

źródło:www.onet.pl

No bardzo zaskoczyła mnie ta nominacja dla Bonina.Oczarował chyba tą siatką selekcjonera.Janas powinien chyba jeszcze powołać Saganowskiego.Jestem jednak dumny,bo jeszcze 3 lata temu Bonin grał w Nowem.Prawie wtedy awansowaliśmy do 3 ligi.Co sądzicie o tej decyzji Janasa?


Forza Juve!!!
Capitan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2004
Posty: 181
Rejestracja: 26 lutego 2004

Nieprzeczytany post 01 maja 2006, 09:50

Prawdę mówiąc nie znam tego zawodika, więc nie bardzo wiem co napisać. Nie dziwię się Twojej dumie. Gratuluje reprezentanta. Może ja też kiedyś się jakiegoś doczekam :)


Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 01 maja 2006, 10:09

Jedzie tylko dlatego, że Bronowicki złapał kontuzje. Dostał szanse, mam nadzieje, że ją wykorzysta i pokaże na co go stać.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
white_wolv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2003
Posty: 2965
Rejestracja: 14 maja 2003

Nieprzeczytany post 01 maja 2006, 10:21

DjJuve pisze:Jedzie tylko dlatego, że Bronowicki złapał kontuzje. Dostał szanse, mam nadzieje, że ją wykorzysta i pokaże na co go stać.
Ja mysle ze jedzie raczej tylko ze wzgledu na to co pokazal w meczu Korona - Legia,na ktorym obecny byl Janas.

Kilka akcji tego mlodego chlopaka bylo rodem z Primera Division(pomijajac to ze strzelil bramke,lekko przypadkowa w sumie ale byl tam gdzie powinien).Korona grala swietnie jako zespol ale to co robil Bonin bylo niesamowite.Szczegolnie jedna akcja kiedy to w poblizu pola karnego mial obok siebie dwoch brazylijskich pilkarzy Legii.Mlody zawodnik Korony wykonal przekladanke a`la Ronaldinho a nastepnie zalozyl siate bodajze Rogerowi,wpadl w pole karne i jeszcze dosrodkowal
:shock: :shock: :shock: :shock:
Szczeka mi opadla jak zobaczylem ta akcje(zreszta komentatorom tez).

Mam nadzieje ze z chlopaka bedzie pozytek w przyszlosci.Wiadomo ze nie wolno oceniac zawodnika po jednym meczu,ale na pewno mozna stwierdzic ze ma on wielki potencjal.

tutaj skrot meczu : http://www.orange-video.go.pl/


Corcky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 marca 2005
Posty: 1127
Rejestracja: 09 marca 2005

Nieprzeczytany post 01 maja 2006, 10:43

Myślałem, ze na ten mecz nie uda sie Janasowi powołac choć kilku kluczowych graczy, na szczęście myliłem się :)
Jest Szymkowiak jeśli nie najlepszy, to jeden z najszlepszych piłkarzy reprezentacji bez którego traci ona swą cała siłę ognia.

Trochę o nieobecnych. Żuraw i Boruc - rozumiem. Mało jednak orientuję się co z Kłosem? :rool:.

Tak zastanawiam sie czy praktyczne byłoby powoływanie 4 napastnika? Owszem jestem za tym aby dać Saganowskiemu szansę, ale tez uważam, że poprostu wymiar czasowy jest za krótki, by ewentualnie całą czwórkę sprawdzić i poddać ocenie po meczu z Litwą.

Wierzę, że będzie to decydujacy mecz Rasiaka - jeśli znów zagra słabo, a daj Boże, kawał dobrej piłki pokaże Sosin, to właśnie Rasiak straci miejsce w kadrze na rzecz Sosina(tylko nie wiem czasem czy Janas na mistrzostwach nie chce mieć dwóch rosłych napastników :think:)

Jestem za tym, aby dać szanse gry w obronie Lewandowskiemu i sądzę, że selekcjoner mysli podobnie :p

Skład szacowałbym tak:
bramkarz
Dudek(jeśli nie cały mecz do 70 minuty, bo przecież, nie łudźmy się, Fabiański na mundialu nie zagra)
obrona
Baszczyński - Jop - Lewandowski - Kuś (:roll:)
pomoc
Bonin - Sobolewski - Szymkowiak - Kosowski
atak
Frankowski - Sosin

Ps. Bronowicki to defensywny pomocnik ?
wiec Janas powinien wystawiac caly czas te sama 11, a nie co chwile jakeś nowe roszady
Uwierz mi, ze gdyby mógł to wystawiłby podstawową 11 :smile:
Ostatnio zmieniony 01 maja 2006, 11:17 przez Corcky, łącznie zmieniany 1 raz.


Pavon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 stycznia 2004
Posty: 190
Rejestracja: 10 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 01 maja 2006, 10:59

white_wolv pisze:Szczegolnie jedna akcja kiedy to w poblizu pola karnego mial obok siebie dwoch brazylijskich pilkarzy Legii. Mlody zawodnik Korony wykonal przekladanke a`la Ronaldinho a nastepnie zalozyl siate bodajze Rogerowi,wpadl w pole karne i jeszcze dosrodkowal
Później przeprowadził podobną akcję, jednak już nie tak efektowną. Przeszedł kilku Legionistów, którzy stali i patrzyli co z nimi robi młody zawodnik Korony, wpadł w pole karne na około 8 metr na wprost bramki Fabiańskiego jednak jak to określił po meczu "nie miałem już z czego uderzyć" i bramkarz Legii z łatwością złapał piłkę. Gdyby to strzelił, to moim zdaniem byłby to gol roku w polskiej lidze. A siate to założył Edsonowi : >
Także powołanie dla tego zawodnika wogóle nie powinno dziwić. Mam nadzieję, że pokaże się z dobrej strony w meczu z Litwą, bo ostatnio nasi reprezentacyjni skrzydłowi nie są w najwyższej formie.
adrian_markuś pisze:Janas powinien chyba jeszcze powołać Saganowskiego
Podobno, Saganowski dostanie powołanie na mecz z Wyspami Owczymi.

EDIT

Teraz dopiero zauważyłem, że powołania nie dostał Burkhardt, to chyba zasługa pana Skorży : /
Ostatnio zmieniony 01 maja 2006, 11:13 przez Pavon, łącznie zmieniany 1 raz.


PABLO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lutego 2003
Posty: 626
Rejestracja: 20 lutego 2003

Nieprzeczytany post 01 maja 2006, 11:04

mam nadzieje ze litwa nas zgnoi bo jestesmy za pewno swego !!! i mam nadzieje ze garncarczyk czy jak mu tam i fabianski zagraja od 1 minut


yarmel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 kwietnia 2006
Posty: 4
Rejestracja: 20 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 01 maja 2006, 11:07

Oj oj oj Janas zamiast zgrywać ze sobą podstawowych zawodników którzy pojadą napewno na MŚ to wystawia jakis cieniakow... To, że zagrał dobry mecz nie oznacza, że musi od razu być w kadrze, nadchodzi mundial , wiec Janas powinien wystawiac caly czas te sama 11, a nie co chwile jakeś nowe roszady :/


bblackk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2003
Posty: 2099
Rejestracja: 27 października 2003

Nieprzeczytany post 01 maja 2006, 11:36

Pavon pisze:Teraz dopiero zauważyłem, że powołania nie dostał Burkhardt, to chyba zasługa pana Skorży : /
On w przeciwieństwie do Bonina zachwycił w kilku meczach, a powołania, jak nie było, tak nie ma :roll:
Podobno spowodowane jest to faktem, iż z Legii i Wisły, specjalnie powołał tylko po 2 zawodników, żeby było sprawiedliwie. Jednak w takim razie, dlaczego od Burkharda wolał powołać Fabjańskiego, który zagra sobie z 10 minut (może), a znając Janasa, to na Mundial i tak nie pojedzie. Sytuację z bramkarzami, mamy najklarowniejszą, tymczasem Janosik z nimi najwięcej kombinuje. A zastępca Szymkowiaka, na MŚ będzie boski Mila :ok:


Obrazek
herr_braun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2004
Posty: 701
Rejestracja: 01 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 01 maja 2006, 11:42

DjJuve pisze:Jedzie tylko dlatego, że Bronowicki złapał kontuzje. Dostał szanse, mam nadzieje, że ją wykorzysta i pokaże na co go stać.
A skąd to info :?:

Co do Bonina to dobrze, jest młody, zdolny, niech się ogrywa, a może się pokaże z dobrej strony i się na muindial załapie :wink:

Noi irytuje mnie okropnie brak Saganowskiego :shock: Świetny napastnik, w formie, dość doświadczony - czego chcieć wiecej.
Ostatnio zmieniony 01 maja 2006, 12:27 przez herr_braun, łącznie zmieniany 1 raz.


bblackk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2003
Posty: 2099
Rejestracja: 27 października 2003

Nieprzeczytany post 01 maja 2006, 11:49

Grzegorz Bronowicki po raz pierwszy w Legii grał na pozycji prawego obrońcy. Zapytaliśmy zawodnika jak się czuł w tej roli. - Całą rundę nie grałem na pozycji prawego obrońcy. Wydaje mi się, że trochę za mało walczyłem w przodzie. Wynikało to jednak z drobnego urazu, którego doznałem na początku. Przeszkadzało mi to w grze. Przy próbie odejścia czy sprzężenia odczuwałem ból – powiedział.

Czy uraz przeszkodzi w wyjeździe na kadrę? - Liczę na masażystów. Lód, maści, zabiegi i miesień powinien być doprowadzony do użytku. W wyjeździe na kadrę nie powinno mi to przeszkodzić – zakończył Bronowicki.


Obrazek


Obrazek
BartekGajda9

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 153
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 01 maja 2006, 12:10

Nie wiem czy Janas dobrze robi powołując zawodników, którzy w jednym meczu pokazali "coś". Fakt Bonin w meczu z Legią zagral bardzo dobry mecz, a szczególnie już ten jego zwód, w którym jak tyczki minął dwóch rywali. Szczerze niezbyt znam tego zawodnika, wiec nie moge nic wiecej powiedziec na jego temat. Pozdro


"To trochę dziwne, ale uwierzcie mi, w życiu nie popełniłem większego błędu", "Obecnie pracuję nad tym, żeby móc wrócić do Juventusu" - tak Canna WRACAJ !!
aSsItCh

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 marca 2004
Posty: 156
Rejestracja: 11 marca 2004

Nieprzeczytany post 01 maja 2006, 12:18

Dobrze, że Grześ Rasiak jest powołany... jak wejdzie na boisko to Litwa przestanie istnieć :]


Obrazek
Kwiat miłości rozkwita w świetle uczuć
I w nim też usycha...
Gdy nadejdzie czas by odbyć ostatnią podróż
Będę myślał o Tobie...
Robert 10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 stycznia 2006
Posty: 418
Rejestracja: 07 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 01 maja 2006, 12:37

BartekGajda9 pisze: Nie wiem czy Janas dobrze robi powołując zawodników, którzy w jednym meczu pokazali "coś".
Moim zdaniem jeśli na prawde powołał Bonina to zrobił dobrze. Trzeba dać chłopakowi szanse gry w tym meczu. ( Chociaż na wyjazd, na mistrzostwa raczej nie ma co liczyć ). :whistle:
BartekGajda9 pisze: Fakt Bonin w meczu z Legią zagral bardzo dobry mecz, a szczególnie już ten jego zwód, w którym jak tyczki minął dwóch rywali.
No zwód rzeczywiście był super. ( Minął dwóch piłkarzy z Brazylii a mianowicie Edsona i Rogera ) :smile: :bravo:


El Nino

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2005
Posty: 307
Rejestracja: 02 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 01 maja 2006, 14:33

Gratuluje Boninowi powolania, ale szczerze to pierwszy dobry mecz w jego wykonaniu jaki widzialem (moze jakis przeoczylem).. Dla mnie w ogole chore jest selekcjonowanie zawodnikow.. Np. Dlugie nie powolywanie Kuszczaka, albo wlasnie kiedys JOp i Gorawski po odejsciu do Rosji byli malo popularni.. gazety poźniej duzo pisaly ze dlaczego nie grają w reprezentacji, ze w Moskwie są bardzo chwaleni ze Jop to jeden z lepszych obroncow Rosji i wtedy własnie Janas sobie o nich przypomnial.. Mozna tu jeszcze podac wiele przykladow z Rasiakiem na czele :D

Bonin pokazal klase ale wielu zagralo jeden swietny mecz i nie dostawali powolan ( czasem nawet serie dobrych spotkan i nic) NP. Burkhardt albo Błaszcyzkowski... Pozdro


ODPOWIEDZ