#Juventus.pl @ qnet

Spotkania kibiców, zloty, wyjazdy na mecze i najnowsze informacje z kibicowskiego świata.
ODPOWIEDZ
pajoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 stycznia 2006
Posty: 16
Rejestracja: 15 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 19 marca 2006, 22:41

Własnie wpadłem na pomysł zeby zalozyc kanal irc dla Polskich fajów Juve.

kto nie wiem co to jest zapraszam do zapoznania sie.
klik1
klik2

http://psybnc.pl/1674
Zapraszam #Juventus.pl @ qnet


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 19 marca 2006, 23:28

Czy mógłbyś wyjaśnić jak się tam dostać, co jest wymagane, bo ja się nie znam na takich typu programach lub czatach i nie mam zielonego pojęcia? Jeśli możesz pomóż, bo chce obejrzeć, co to jest i jak to działa :roll:

pozdro


tacchif

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2003
Posty: 25
Rejestracja: 01 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 20 marca 2006, 00:21

jeżeli tylko chcecie ja sie ircem (a zwłaszcza na qnecie :D ) moge zająć, łacznie z postawieniem eggdropa =].

Otóż IRC jak mówi wikipedia to:
(ang. Internet Relay Chat) to usługa sieciowa umożliwiająca rozmowę na tematycznych lub towarzyskich kanałach IRC jak również prywatną, z inną podłączoną aktualnie osobą.
w ogóle odsyłam do wikipedi po czyste regułki.
dla lewniwych jeszcze jeden cytat:
QuakeNet to czwarta i najmłodsza z wielkich sieci IRC. Powstała w 1997 roku jako niewielka sieć dla graczy Quake i Quakeworld, obecnie jest największą siecią IRC na świecie. Charakterystyczne dla QuakeNetu są boty sieciowe "Q" i "L" oraz nastawienie na graczy online. Podobnie jak Undernet i Freenode ma możliwość rejestracji nicków, posiada też stałe kanały służące kojarzeniu graczy i meczów w grach sieciowych.
dla użytkowników linuxa oczywiscie nie bede wyjasnial jak korzystac z irca, a jeżeli chodzi o klientów irc pod windows najpopularniejszymi są mIRC oraz kvirc. Jeżeli zdecydujecie się na ten pierwszy polecam odrazu zainstalować skrypt nns. Ułatwi Wam on poruszanie się zwłaszcza po Qnecie. Nie mam zamiaru się tutaj rozpisywać jak skonfigurować mIRCa aby połączyć się z queknetem ponieważ w internecie jest masa poradników temu poświeconych. Sam polecam ten link.

Wbrew pozorom na qnecie siedzi bardzo wiele osób nie tylko związanych z e-gamingiem. Teraz tylko kwestia tego czy chcecie aby kanal nazywal sie "#juvenuts.pl" czy moze nie lepiej "#juvepoland" ?? Jak będzie duże zainteresowanie to szybko zbierzemy ludzi na L-bota (który utrzyma kanał na stałe) i już będzie mozna czatować :)


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 20 marca 2006, 00:27

tacchif pisze:Teraz tylko kwestia tego czy chcecie aby kanal nazywal sie "#juvenuts.pl" czy moze nie lepiej "#juvepoland" ?? Jak będzie duże zainteresowanie to szybko zbierzemy ludzi na L-bota (który utrzyma kanał na stałe) i już będzie mozna czatować :)
Juvepoland kiedyś posiadało kanał IRC pod linkiem juvepoland.prv.pl, ostatnio zostało zlikwidowane i myślę, że reaktywacja nie jest za bardzo potrzeba, bo jest do używania prościejszy polchat lub poprostu programy typu GG... :wink:


tacchif

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2003
Posty: 25
Rejestracja: 01 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 20 marca 2006, 17:20

wloski pisze: Juvepoland kiedyś posiadało kanał IRC pod linkiem juvepoland.prv.pl, ostatnio zostało zlikwidowane i myślę, że reaktywacja nie jest za bardzo potrzeba, bo jest do używania prościejszy polchat lub poprostu programy typu GG... Wink
nie no na gadu gadu nie pogadasz jak na czacie (rozmowy grupowe na gadu nie mają szans przy prawdziwym czacie, chociazby ze wzgledu dodawania kazdego numeru, podpisywania itd.) Rowniez polchat w porównaniu do IRCa jest bardzo ograniczony, a potwierdzi to każdy korzystający z irca na codzień. Pomijając juz to że irc jest "żwawszy" (polchat muli) to można postawić fun-bota, ktory uatrakcyjni rozmowy (i nie mowie tu o fishbocie :P ). A sam chat jest łatwiejszy do opanowania dla OPów dzięki szeregu możliwości samego IRCa jak i Qnetu

p.s. jak ja zaloze kanal to on juz nie zniknie :prochno:

pzdrawiam


pajoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 stycznia 2006
Posty: 16
Rejestracja: 15 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 20 marca 2006, 19:50

ja jestem za #Juventus.pl

na #juvepoland beda zapewne siedzieli tylko uzytkownicy tego serwisu, a jak zrobimy #Juventus.pl, to będzie to kanal dla wszystkich polski fanow Juve.

Mysle ze jest sens zakaldania takiego kanalu. warto tez ogwiedzic #Juventus gdzie obecnie siedzi 59 osob co jest calkiem dobrym wynikem.


tomcatmi6

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2003
Posty: 633
Rejestracja: 01 października 2003

Nieprzeczytany post 20 marca 2006, 23:22

Tak dla wyjasnienia istnieje juz jeden kanal JuvePoland ma kilka lat i miesci sie na ircnecie ( krakow.irc.pl , lub inny *.irc.pl). Kanal nazywa sie #juvepoland, chcialem zaprosic wszystkich chetnych.
pozdr
PS a dlaczego nie czat?:D


pajoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 stycznia 2006
Posty: 16
Rejestracja: 15 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 21 marca 2006, 15:56

tomcatmi6 pisze:Tak dla wyjasnienia istnieje juz jeden kanal JuvePoland ma kilka lat i miesci sie na ircnecie ( krakow.irc.pl , lub inny *.irc.pl). Kanal nazywa sie #juvepoland, chcialem zaprosic wszystkich chetnych.
pozdr
PS a dlaczego nie czat?:D
a dlaczego ircnet? :|
qnet jest bardziej populanrny itd.


tomcatmi6

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2003
Posty: 633
Rejestracja: 01 października 2003

Nieprzeczytany post 21 marca 2006, 15:58

Wg kogo bardziej popularny? Informuje tylko o tym ze kanal juz istnieje, zreszta juz wiele lat istnial i nie widze powodu aby tworzyc kolejne. Tak wiec zapraszam na #juvepoland na ircnecie.
pozdr


tacchif

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2003
Posty: 25
Rejestracja: 01 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 21 marca 2006, 18:18

bardziej popularny bo na qnecie siedzi więcej osób. proste.
:)


pajoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 stycznia 2006
Posty: 16
Rejestracja: 15 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 21 marca 2006, 18:39

tacchif pisze:bardziej popularny bo na qnecie siedzi więcej osób. proste.
:)
ehehehehe :) dobre dobre :P

PS. na kanale juz siedzi L :D


tomcatmi6

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2003
Posty: 633
Rejestracja: 01 października 2003

Nieprzeczytany post 21 marca 2006, 22:04

Nie rozumiem troche co ma popularnosc servera do jakosci kanalu. I tak przypuszczam ze wiekszosc osob bedzie wchodzila z JuvePoland wiec kanal i tak bedzie istnial na kazdej sieci, a watpie aby Juventini od tak zjawiali sie z eteru ircowego. Nie widze rowniez sensu tworzenia nowego kanalu jak juz istnieje jeden i to z dlugoletnia tradycja (ale kilka osob sie wypielo pewnego czasu i kanal ten utrzymywany jest przez pare osob).
pozdr


OskarG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 2190
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 21 marca 2006, 22:19

nie wspominajac ze nowy kanal moze nie miec pozwolenia na uzywanie nazwy juvepoland...

swoja droga bez sensu zakladac kolejny kanal xD


Obrazek
juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 21 marca 2006, 22:22

Oskar8 pisze:nie wspominajac ze nowy kanal moze nie miec pozwolenia na uzywanie nazwy juvepoland...

swoja droga bez sensu zakladac kolejny kanal xD
Dokladnie jeden kanal juz jest. A nazwa "JuvePoland" jest chroniona prawnie i wszelkie jej uzycia bez zgody zarzadu "JuvePoland Club" sa lamanie obowiazujacego w naszym kraju prawa 8)


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
tacchif

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2003
Posty: 25
Rejestracja: 01 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 21 marca 2006, 23:54

tomcatmi6 pisze:Nie rozumiem troche co ma popularnosc servera do jakosci kanalu. I tak przypuszczam ze wiekszosc osob bedzie wchodzila z JuvePoland wiec kanal i tak bedzie istnial na kazdej sieci, a watpie aby Juventini od tak zjawiali sie z eteru ircowego. Nie widze rowniez sensu tworzenia nowego kanalu jak juz istnieje jeden i to z dlugoletnia tradycja (ale kilka osob sie wypielo pewnego czasu i kanal ten utrzymywany jest przez pare osob).
pozdr
ależ popularnosc serwera ma bardzo wiele do "jakosci" kanalu - na qnecie (przypominam --- sieci IRC o najwiekszej ilości użytkowników!) napewno jest wiele osob kibicujących Juve. i taka przykładowa osoba nie bedzie odpalała drugiej kopii klienta IRC tylko po to aby połączyc sie z drugim serwerem! :twisted:
Aha: i prosze, nie zakładaj z góry niepowodzenia! :stop:
juveluck pisze:Dokladnie jeden kanal juz jest. A nazwa "JuvePoland" jest chroniona prawnie i wszelkie jej uzycia bez zgody zarzadu "JuvePoland Club" sa lamanie obowiazujacego w naszym kraju prawa 8)
hahahah panowie!:prochno: :prochno: czyli kanal #pepsi jest nielegalny i łamie obowiązyjące w naszym kraju prawo?! pozdrawiam!


ODPOWIEDZ