Żenujące główne pomeczowe newsy

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ
swiergot

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 czerwca 2003
Posty: 3134
Rejestracja: 22 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 24 lutego 2006, 11:50

Supersonic pisze:"Co tam Monachium, Messyna, Mediolan" JUVENTUS TO KOMPROMITACJA. Juentus w tym sezonie 3 razy nie wygrał spotkania, no nie, co to w ogóle ma znaczyć. Oczywiście my nie chcemy żeby wygrał 50 spotkań na 50- przecież tak się nie da.
Twoja wypowiedź można streścić tym cytatem. Od razu widać, że nie opiera się ona na faktach. Pięć słów cytatu z newsa, a potem dopisałeś sobie swoje, pogrubiłeś i na tym opierasz swoją krytykę. To jest dopiero obiektywizm! :bravo: Trudno oprzeć się wrażeniu, że połowa z krytukujących mój news mylnie rozumie słowo "obiektywny". Chcecie obiektywny w waszym rozumieniu news z tego meczu? Proszę bardzo:

Juventus po wspaniałej walce niezwykle pechowo przegrał z jednym z najlepszych zespołów Europy. Jednak świetna postawa Bianconerich w tym meczu pozwala ze spokojem myśleć już o następnej rundzie rozgrywek.


Obrazek
Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 24 lutego 2006, 12:08

Moim zdaniem obie strony mają racje. Zarowno my, newsmani jak i ci nas krytykujący. Dlaczego? Prawdą jest, ze mecz był słaby, ze sie skompromitowalismy. Na szczescie do pełnej kompromitacji jeszcze troche brakuje bo jakze inaczej odbierany bedzie mecz w Bremie jesli awansujemy wlepiając trzy bramy Niemcom na Delle Alpi a jakze inaczej jesli polegniemy z kretesem (tfu tfu tfu!)

Z drugiej strony niezaprzeczalnym faktem jest, że ostatnimi czasy opisy meczów to zaledwie pare zdan. Postaramy sie powrocic do pelnych opisow jednak musicie zwrocic uwage ze zanim opis sie pojawi zawsze wrzucamy krotkie info o wyniku. Zanim wrzucimy dokladny opis meczu pojawia sie okolo 50 komentarzy. I kolo sie zamyka. Chyba ze pozwolimy komentowac jak news bedzie pelen.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 24 lutego 2006, 12:28

Ja osobiście nie widzę nic żenującego w newsie po meczu z Werderem.Czy to że porównano Juventus do drużyny z ligi polskiej czy to że użyto słowa kompromitacja jest żenujące?Nie bądźmy śmieszni...
Wiadomo że komentarz odrazu po meczu nie będzie nie wiadomo jak rozbudowany i konkretny i uważam że ten sposób w jaki go napisano dokładnie oddaje przebiego spotkania.
Uważam również że ten temat niepotrzebnie podgrzewa sytuację na forum, która jest i tak co jakiś czas napięta więc chociażby z tego powodu niektórzy powinni dać sobie spokój z pewnymi komentarzami.
PZDR


Apollo_83

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 171
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 24 lutego 2006, 12:57

Ja również zgodze się z założycielem tematu, że Juve zagrało żenująco. Nie chodzi mi tu o wynik 3-2 ale o przebieg gry. Zawodnicy Juve wyglądali jakby pierwszy raz w życiu grali w na takim poziomie rozgrywek :? Ustępowali Werderwoi pod każdym względem. Ogólnie statyski, które przedstawił Martin mowią same za siebie. Jak na drużynę, która typowana jest na zdobycie LM, była to żenująca i kompromitująca postawa Juventusu.


Radidam

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 kwietnia 2004
Posty: 740
Rejestracja: 09 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 24 lutego 2006, 13:04

Martin pisze:Zanim wrzucimy dokladny opis meczu pojawia sie okolo 50 komentarzy. I kolo sie zamyka. Chyba ze pozwolimy komentowac jak news bedzie pelen.
Martin ma racje niema co sie denerwowac ze po meczu pojawia sie krotki news. W 10 minut nienapisze sie pelnej relacji z meczu, jest to okolo godziny lub wiecej roboty, wiec nieprzezywajcie. Wynik jak wynik, zawsze mozna skrot sciagnac :)


Obrazek
Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 24 lutego 2006, 13:32

Martin pisze:Z drugiej strony niezaprzeczalnym faktem jest, że ostatnimi czasy opisy meczów to zaledwie pare zdan. Postaramy sie powrocic do pelnych opisow jednak musicie zwrocic uwage ze zanim opis sie pojawi zawsze wrzucamy krotkie info o wyniku. Zanim wrzucimy dokladny opis meczu pojawia sie okolo 50 komentarzy. I kolo sie zamyka. Chyba ze pozwolimy komentowac jak news bedzie pelen.
No właśnie. Mnie osobiście bardzo brakuje obszernych relacji ze spotkań. Juve oglądam tylko kilka razy w roku i chciałbym przynajmniej przeczytać porządny opis meczu :P a takiej możliwości ostatnio, ani na tej ani na innej polskiej stronie o Juve nia mam :>


Soulfly_Fanatic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2006
Posty: 45
Rejestracja: 23 lutego 2006

Nieprzeczytany post 24 lutego 2006, 13:53

mnowomiejsky pisze:Hmm... to może niech ktoś zaproponuje, jak niby miałby wyglądać taki news?... :roll: .
np tak-Juventus przegrał mecz z Werderem 2-3 w pierwszym meczu 1/8 LM.i tu opis przebiegu meczu, A POD NEWSEM W KOMENTARZU
opinia o nim,może być tak jak w newsie ze to kompromitacja itd.Jeżeli kibice wyrażają swoje emocje pod newsem to czemu taki sam kibic pisze swoje odczucia w info o meczu.Żeby nie było tylko suchych faktów,może napisać ze zagrali dobrze czy słabo ale to chyba wystarczy,a jakieś głębsze spostrzeżenia niech zachowa dla siebie albo napisze w komentach.
To mi sie wydaje normalne,taki układ rzeczy.


Another Day Another Strike,Jumpdafuckup and Fight!
DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 24 lutego 2006, 17:36

Oczywiscie chcialoby sie, zeby na JP zawsze pojawiala sie obszerna relacja z meczu... ale niestety tak nie jest :wink: Wydaje mi sie, ze w przypadku gdy nie ma takiej relacji to wystarczylo by pisac konkrety: wynik, strzelcy bramek, sklady, kartki itp... bez zbednych komentarzy konczacych sie na dwoch zdaniach i pozostawiajacych uzytkownikow w niepewnosci :roll: Jezeli ktos przeczyta porzadny opis calego spotkania, to wtedy sam moze sobie wyrobic obiektywna ocene meczu i tak jest najlepiej. Ja rowniez musze szczerze przyznac, ze nie podobal mi sie ten news odnosnie ostatniego meczu z Werderem w LM :!: Ale mysle, ze nie ma co robic wielkiej afery na ten temat...


Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 24 lutego 2006, 18:45

jak powinien wyglądać komentarz? proszę bardzo:
za www.om.9x.pl komentarz po spotkaniu FC Metz - Olympique Marsylia, w którym mająca aspiracje awansu do ligi mistrzów Marsylia przegrała ze zdecydowanie najsłabszą ekipą ligi.

"W meczu 27.kolejki Ligue 1, Olympique Marsylia przegrała na wyjeździe z ostatnią w tabeli drużyną FC Metz 1:0.
Spotkanie tak jak można było przypuszczać od pierwszych minut miało obraz bardzo zaciętej i wyrównanej walki. Choć w tabeli oba kluby dzieli przepaść na boisku nie była ona już tak widoczna.Metz grało ładny futbol bez respektu dla zdecydowanie wyżej notowanego przeciwnika. Choć sytuacji nie brakowało ani jednej ani drugiej drużynie, nikt nie był w stanie zdobyć choćby jednej bramki zapewniającej zwycięstwo którejś ze stron.
Dopiero w 88 min gry Gueye celnym strzałem pokonał bramkarza gości dając zarazem swojemu zespołowi prowadzenie i w konsekwencji zwycięstwo w dzisiejszym pojedynku."

Wynik Marsylii można określić mianem kompromitacja, ale czy gdziekolwiek w tym newsie dostrzegacie subiektywizm? Dlaczego autor nie napisał: Żenada. OM przegrało z ostatnią drużyną ligi. I my chcemy myśleć o europejskich pucharach? Dlaczego nie użył chwytliwego, rzucającego się w oczy: "OM zagrało jak zespół Polskiej II ligi? W pomeczowym komentarzu naprawdę nie chodzi o to, żeby obwieścić całemu światu jakie to klub rozegrał cudowne/tragiczne spotkanie.

Ja po takim komentarzu mam jako taki obraz spotkania, a po lekturze :rotfl: newsa po meczu z Werderem nie wiem nic. Nie wiem czy mecz był zacięty czy nie. Nie wiem czy Juventus mógł ten mecz wygrać, czy walczył. Nie wiem dlaczego skoro strzelił dwie bramki na wyjeździe jego gra jest przez autora oceniona jako kompromitująca.

Specjalnie podalem akurat ten news gdyz on i tak nie jest wspanialy, aczkolwiek w miare rzetelnie opisuje spotkanie.


Swiergot chcialem zauwazyc ze w Twoim newsie jest 13 slow odnoszacych sie do spotkania wiec nie widze nic dziwnego w tym ze zacytowalem akurat 5. Moja krytyka jak najbardziej opiera sie na faktach
news jest
1 w calosci osobistym odczuciem autora
2 sa w nim calkowicie zbedne okreslenia
3 nazwanie postawy Juve kompromitujaca nie jest poparte zadnym przykladem+ to ze gral na poziomie ligi polskiej nie jest przykladem
4 nie ma tam namiastki relacji ze spotkania
5 jest napisany pod wplywem emocji
6 jest przejaskrawiony
7 nie zostawia czytelnikowi mozliwosci wlasnej oceny spotkania

przepraszam za brak polskich liter ale cos mi klawiatura nie dziala.


M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 24 lutego 2006, 19:36

Postanowiłem, że i ja wypowiem się w tej sprawie. Wydaje mi się, że racja leży po stronie newsmanów. Kilka minut po meczu nie są oni w stanie napisać elaboratu na temat gry obu zespołów i dokładnie opisać wszystkich groźnych sytuacji. Wtedy jest czas na podanie wyniku, składów najważniejsze informacji (Juve zagrało dobrze/średnio/źle). I z tego zadania wywiązał się swiergot. Według Was JuvePoland twierdzi, że każda strata punktów jest wynikiem słabej gry. Ale niestety taka jest prawda :roll: . Jeśli Juventus gra średnio to i tak zazwyczaj wygrywa :wink: . A punkty stracone w meczach z Messiną i Werderem uważam za swego rodzaju kompromitację, która nie powinna przydarzyć się tak wielkiej drużynie, jaką jest Juve. Twierdzicie, że potem użytkownicy, którzy nie widzieli meczu, a tylko przeczytali newsa z wynikiem, piszą bezsensowne komentarze. Racja, ale to jest ich wina, a nie newsmanów :roll: . Tak w ogóle, to ja bym zabronił pisać komentarzy, sam syf i burdel tam panuje. I podziwiam moderatorów i administratorów, którzy muszą je wszystkie czytać (a czasami jest ich koło 300 :roll: ).
Juve The Best pisze:a potem przyszło zwycięztwo z Milanem i już wszyscy kochali Capello i Del Piero.
Del Piero zawsze był kochany.
Ładi pisze:Patrzylem wczoraj pewnie jak wiekszosc z nas na mecz Chelsea -Barca, i pomijajac wspaniala pileczke jaka grala barca, Chelsea jakos nie skladala broni grajac w 10 prawie 2/3 meczu,grala do konca ambitnie i mysle ze kibice nie maja do nich pretensji przegrali ale po walce,ambitnie do konca a nie jak flaki z olejem.
No i?


:roll:
Corcky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 marca 2005
Posty: 1127
Rejestracja: 09 marca 2005

Nieprzeczytany post 24 lutego 2006, 20:01

Uważam, że owszem Juve zagrało bardzo słabo, lecz czy aż tak słabo, by określać ten mecz mianem kompromitacji (przecież łatwego meczu-przynajmniej ja- się nie spodziewałem, ) to nie jestem do konca przekonany, więc się nie czepiam.
Myślę jednak, że o ile zaraz po wydarzeniu nie można oczekiwać opisu meczu, to już kilka godzin po meczu, czy też na drugi dzień ktos mógłby napisać obszerniejszą relację z tego spotkania, by każdy kto nie widział mógł opeirać się na rzetelnej i obiektywnej opinii.
Pozdro


Obrazek
Alessandro Del Piero ole!
mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2007, 00:32

Gratuluje Panowie. Tworzycie jeden z największych portali w Polsce - WP :wink: . Gdy zacząłem TO czytać, odniosłem dziwne wrażenie, że gdzieś już to czytałem... Patrze, a źródło to juvepoland.com . No tak... :)

Nie chciałem zakładać nowego tematu bo i po co. Ten w miarę się zgadza, choć co prawda jest stary. Oznacza to jednak, że pomeczowe newsy na JP poprawiły jakość :)

To tak na koniec kiepskiego mojego dnia.

Pzdr


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2007, 10:10

nie no RESPECT dla was. nie wiedzialem ze te najlepsze portale internetowe korzystaja z artykułów z JP.

widac ze jestesmy coraz bardziej szanowani w internetowym światku i oby tak dalej trzymac :D


Obrazek
wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2007, 10:51

tomek89-15 pisze:nie no RESPECT dla was. nie wiedzialem ze te najlepsze portale internetowe korzystaja z artykułów z JP.
Korekta nie najlepsze, ale największe! :roll:

A co do tematu, cieszy mnie, że przynajmniej w dziale sportowym, jest dobrze opisany mecz Juventusu przez profesjonalnych znawców tego klubu jakich mamy na JP. Przynajmniej jest wszystko w prawdziwym stylu jakim powinno pisać newsy, a nie byle jak. Gratulacje :bravo: .


PS. To wy chłopaki tworzycie tą stronę, nareście 'poza granicami' naszej strony można spotkać smaczek JP 8) .


ODPOWIEDZ