Klasyki wśród gier komputerowych

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Bartek88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 03 maja 2012, 20:06

Nie wiem czy bylo wymieniane, ale jak na razie najlepszą grą 1v1 na jednym kompie bylo Liero. Strzelalo sie pikselami ale wciagalo bardziej niz wormsy.
I jeszcze Abe odyssey - gra tez 2d ale przewyzsza grywalnoscią niejednokrotnie dzisiejsze gry przygodowe.





KLIK ==>www
Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 03 maja 2012, 23:41

Ja może nie o grze z czasów przeszłych, ale nawiązujących do nich.

Legend of Grimrock. Polecam. Na prawdę, fenomanalna gra dla wytrawnego gracza lubującego się w podziemiach i klimatach z typu Might&Magic


FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 05 maja 2012, 11:20

Gotti pisze:Właśnie jestem po przejściu gry "Alan Wake", który dość nie dawno pojawił się na platformę PC.
Polecam wszystkim lubiącym w grze genialną, doskonałą fabułę.
Ta gra to bardziej jak film w, którym osobiście bierze się udział aniżeli zwykła rozgrywka.
Uważaj bo zaraz zjedzą Cię fanboye PS3 które szukają błędów, wytykają, że fabuła nawiązuje do książek Kinga zapominając, że ich Drake to kopia Indiego


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 05 maja 2012, 12:54

FalsoVero pisze:
Gotti pisze:Właśnie jestem po przejściu gry "Alan Wake", który dość nie dawno pojawił się na platformę PC.
Polecam wszystkim lubiącym w grze genialną, doskonałą fabułę.
Ta gra to bardziej jak film w, którym osobiście bierze się udział aniżeli zwykła rozgrywka.
Uważaj bo zaraz zjedzą Cię fanboye PS3 które szukają błędów, wytykają, że fabuła nawiązuje do książek Kinga zapominając, że ich Drake to kopia Indiego
Od kiedy Alan Wake to klasyk? Jeszcze dobrze się nie ograł a kolo już o nim wspomina, jak ten tytuł ma się w ogóle do masy kultowych gier wymienionych w tym temacie? :lol:
Poza tym, to wreszcie bardziej interaktywny film czy gra komputerowa bo to jednak jest różnica?


Marian.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2009
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lutego 2009

Nieprzeczytany post 05 maja 2012, 18:39

FalsoVero pisze:
Gotti pisze:Właśnie jestem po przejściu gry "Alan Wake", który dość nie dawno pojawił się na platformę PC.
Polecam wszystkim lubiącym w grze genialną, doskonałą fabułę.
Ta gra to bardziej jak film w, którym osobiście bierze się udział aniżeli zwykła rozgrywka.
Uważaj bo zaraz zjedzą Cię fanboye PS3 które szukają błędów, wytykają, że fabuła nawiązuje do książek Kinga zapominając, że ich Drake to kopia Indiego
Największym fanboyem na forum jesteś Ty. Tyle, że nie PS3, a Xboxa.

Co do Alana Wake - co prawda nie przeszedłem całej, ale miałem okazję kilka razy zagrać u kolegi i muszę przyznać, że Gotti ma rację - świetna gra.

Przygody Drake'a to najlepsza trylogia na PS3.

Ja czekam na nowe dziecko Naughty Dog - The Last of Us. Będzie to chyba ich ostatni exclusive na PS3.


Obrazek
Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 05 maja 2012, 18:51

@LordJuve
Jak widać dyskusja nie na temat ma się dobrze. Zamiast klasyki mamy nowości...


Nie wiem czy wspominałem już, ale:
Wyszły jakiś czas temu bardzo fajne (IMHO) odświeżone wersje Monkey Island (1&2). Pomysł jest o tyle rewelacyjny, że w dowolnym momencie można się przełączać między starą wersją, a nową.

Ktoś oprócz mnie miał przyjemność grać?


FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 05 maja 2012, 22:56

Marian. pisze:Największym fanboyem na forum jesteś Ty. Tyle, że nie PS3, a Xboxa.

Co do Alana Wake - co prawda nie przeszedłem całej, ale miałem okazję kilka razy zagrać u kolegi i muszę przyznać, że Gotti ma rację - świetna gra.

Przygody Drake'a to najlepsza trylogia na PS3.

Ja czekam na nowe dziecko Naughty Dog - The Last of Us. Będzie to chyba ich ostatni exclusive na PS3.
Ależ spokojnie :) Mam PS3 też uważam, że Uncharted to najlepsza trylogia na PS3. The Last of Us chyba zostało przesunięte na nowy rok(tak słyszałem) czekam z niecierpliwością .
Wiking pisze:Nie wiem czy wspominałem już, ale:
Wyszły jakiś czas temu bardzo fajne (IMHO) odświeżone wersje Monkey Island (1&2). Pomysł jest o tyle rewelacyjny, że w dowolnym momencie można się przełączać między starą wersją, a nową.


Fajnie było odświeżyć starocia i to przełączenie świetna sprawa


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 06 maja 2012, 02:58

FalsoVero pisze: Uważaj bo zaraz zjedzą Cię fanboye PS3 które szukają błędów, wytykają, że fabuła nawiązuje do książek Kinga zapominając, że ich Drake to kopia Indiego
Oj nie ładnie nie ładnie wytykać mi tego porównania :)
Jedyna gra jaką grałem na kompie był Quake 3 Arena...może to nie klasyk, ale dobrze go wspominam.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 06 maja 2012, 03:06

Castiel pisze: Jedyna gra jaką grałem na kompie był Quake 3 Arena...może to nie klasyk, ale dobrze go wspominam.
To jest klasyk, przez duże "K". :ok:


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 18 maja 2012, 15:01

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... xeTwq5EOew

Tony Hawk wraca do korzeni i ciekaw jestem co z tego wyjdzie, bo imo THPS 2 tak wysoko postawił poprzeczkę, że do teraz żadna gra(nie tylko w klimatach deskorolki) nie sprawia mi takiej przyjemności. Są jacyś fani serii? Ja do teraz mam w telefonie cały OST z thps 2 i raz na miesiąc po raz x przechodzę tą grę.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2012, 13:11

Z racji tego, że pod koniec roku ma wyjść całkiem dobrze zapowiadający się remake mojej ulubionej gry ever, postanowiłem sobie trochę odświeżyć UFO: Enemy Unknown (rocznik 94).

Jedno z pierwszych połączeń strategii, ekonomii i taktyki. Do tego oczywiście nieśmiertelny wątek walki Ziemian z kosmitami.

Grafika to piksel na pikselu, paleta kolorów będzie z 24 a muzyka to cztery powtarzające się w kółko bity. Mimo wszystko nigdy się nie starzeje.

Obrazek

:prochno: Ktoś jeszcze śmigał Avengerem po bazach obcych?


Bartek88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2012, 13:23

Czy tylko ja uwazam, ze gry z 24 paletą kolorów byly ladniejsze od tych dzisiejszych ? Wszystko wtedy w tych grach bylo bajkowe a teraz te gry są niczym innym jak odzwierciedleniem w lepszy lub gorszy sposob "rzeczywistosci" :/

Swoją drogą jesli chodzi o strategie polecam Reflux - gra w ktorej naprawdę trzeba było pomyśleć, żeby zrobić najazd na baze wroga ;)





KLIK ==>www
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2012, 13:29

Bartek88 pisze:Czy tylko ja uwazam, ze gry z 24 paletą kolorów byly ladniejsze od tych dzisiejszych ? Wszystko wtedy w tych grach bylo bajkowe a teraz te gry są niczym innym jak odzwierciedleniem w lepszy lub gorszy sposob "rzeczywistosci" :/
WTF?! Co Ty gadasz? Oczywiście, że jedynym, racjonalnym tokiem rozwoju gier jest parcie w stronę fotorealistycznej grafiki. Nie, te gry nie były ładniejsze a samo stwierdzenie, że były "bajkowe" jest określeniem pejoratywnym w stosunku do gier.

Nie wiem jak Ty gry traktujesz, ale dla mnie są one najważniejszym medium, najbardziej eklektycznym za co je uwielbiam.
Oczekiwanie "bajkowej" grafiki sprowadza gry do podrzędnej roli marginalnego narzędzia zabawy dla dzieciaków, co jest bardzo krzywdzące dla całej branży.


johnnybgoode

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 lipca 2010
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2010

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2012, 13:37

LordJuve pisze:
Nie wiem jak Ty gry traktujesz, ale dla mnie są one najważniejszym medium, najbardziej eklektycznym za co je uwielbiam.
Oczekiwanie "bajkowej" grafiki sprowadza gry do podrzędnej roli marginalnego narzędzia zabawy dla dzieciaków, co jest bardzo krzywdzące dla całej branży.
Zabawy dla dzieciaków? :lol: Od ilu lat ty interesujesz się rynkiem i na jak bardzo płytki stopień? Takie gry jak Okami jedno z Prince of Persia ICO i Shadow of the Colosus zyskały miano gier fantastycznych, a nikt w nich nawet nie kierował się w stronę fotorealistycznej grafiki :snooty: Wymienić ci jeszcze kilka 'dziecięcych' gier które są świetne i miały duży wpływ na branżę?


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2012, 13:48

johnnybgoode pisze:
LordJuve pisze:
Nie wiem jak Ty gry traktujesz, ale dla mnie są one najważniejszym medium, najbardziej eklektycznym za co je uwielbiam.
Oczekiwanie "bajkowej" grafiki sprowadza gry do podrzędnej roli marginalnego narzędzia zabawy dla dzieciaków, co jest bardzo krzywdzące dla całej branży.
Zabawy dla dzieciaków? :lol: Od ilu lat ty interesujesz się rynkiem i na jak bardzo płytki stopień? Takie gry jak Okami jedno z Prince of Persia ICO i Shadow of the Colosus zyskały miano gier fantastycznych, a nikt w nich nawet nie kierował się w stronę fotorealistycznej grafiki :snooty: Wymienić ci jeszcze kilka 'dziecięcych' gier które są świetne i miały duży wpływ na branżę?
Shrek też miał wpływ na branżę filmową, ale nie zmienia to faktu, że to właśnie technologia i jej rozwój spowodowały, że kino jest dziś tym czym jest. Jakbyś dobrze zrozumiał mój post to załapałbyś, że chodzi mi o opinie spoza branży. Ludzie, którzy są w temacie wiedzą, że konwencje mogą być różne, ale Ci z zewnątrz potrzebują technologicznego szoku, aby docenić dane zjawisko. Możemy tutaj wymieniać masę gier (np. Neverhooda czy XIII), ale takie tytuły robią różnicę dla nas, graczy. Prawdziwe kamienie milowe to gry, które przełamują kolejne granice wrażeń wizualnych w kontekście osób spoza branży - o to chodziło w mojej wypowiedzi.

Unreal Engine 4 zrobi dużo dobrego w tej kwestii...mam tylko nadzieję, że to techdemo było rzeczywiście odpalone w czasie rzeczywistym "jedynie" na GF 680...


ODPOWIEDZ