Jak przytyć?

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
Szymek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2004
Posty: 1406
Rejestracja: 19 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 07 lutego 2006, 19:41

Mam pewnien problem, już od podstawówki byłem chudy i ciągnie się to za mną aż do dziś. Obecnie mam 183cm wzorstu i ważę tylko 63 kg. I chcę przytyć, staram się jeść jak najwięcej, ale cuz zjadam tyle ile powinienem i naprawdę bardzo wolno przybieram na masie, dopiero w ostatnim czasie w dość szybkim czasie przybyło mi kilka kilo. Dużo ćwiczę, biegam, gram w klubie, więc prowadzę bardzo aktywny tryb życia (wprost proporcionaly do osoby, która chce zrzucić parę kilo... :roll: ) więc możecie mi jakoś pomóc, napisać co powinienem jeść, może widział ktoś w necie jakiś artykuł, poradnik, co kolwiek. Z góry dzięki za pomc i chęci. :)
Ostatnio zmieniony 23 kwietnia 2006, 08:58 przez Szymek, łącznie zmieniany 1 raz.


Bobryt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 czerwca 2003
Posty: 216
Rejestracja: 20 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 07 lutego 2006, 19:51

pewnie jakaś chemia by pomogła :/ ja tam też waże zaledwie 56kg przy 174cm wzrostu, i to chyba od dłuższego czasu waga ani drgnie. przytyło by sie ale nie chciałbym się truć jakąś chemią :/


Obrazek
gil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 listopada 2003
Posty: 222
Rejestracja: 20 listopada 2003

Nieprzeczytany post 07 lutego 2006, 19:53

sluchaj kup sobie dobry gainer czyli odzywke weglowodanowo-bialkowa, a tak poza tym to odwiedz inne tematy na tym forum(->Inne sporty->kulturystyka, podnooszenie ciezarow), rtam poniekad znajdziesz informacje na ten temat


kamyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 października 2004
Posty: 80
Rejestracja: 06 października 2004

Nieprzeczytany post 07 lutego 2006, 19:56

no bez kitu ziomek musisz kupic jakies odrzyweczki i smigaj na silownie ( chociaz trzeba przyznac ze trzeba miec na to zagospodarowane jakies srodki bo to nie jest tania impreza)

pozdro


Ja-JUVE-nek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2004
Posty: 364
Rejestracja: 22 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 07 lutego 2006, 20:03

Kwestia nie jest taka prosta bo możesz genetycznie mieć już taką, a nie inną sylwetkę przypisaną i dopóki się rozwijasz to ilość jedzenia jaką jesz nie będzie wpływać na twoją wage.

Jednak jak ze wszystkim i z tym można sobię poradzić. Jak słusznie zauważył Kamyk możesz zacząć chodzić na siłownię. Mięśnie ważą dużo więcej od tłuszczu. Oprócz tego nabierzesz też więcej siły - co pewnie też Ci się przyda :)
W twoim wieku nie powinieneś przyjmować żadnych odżywek. Postaraj się jeść jak najwięcej białka. Zamiast jeść wieczorem jedź więcej rano.

Jesli chodzi o naturalne metody to myśle, że te powinny wystarczyć.

EDIT:
Juventin pisze:Chodzenie na siłownie w wieku moim i Szymka tj 15 jest idiotyzmem, ubjiesz sobie kręgosłup[póki rośniesz czyli do 21 ew 18 roku życia] i nic dobrego Ci z tego nie wyjdzie, pompki, brzuszki i bieganie.
Ale chyba nie zrozumiałeś... Przecież proste, że w tym wieku nie będzie "pakował"... On poprostu ma się zajmować prostymi ćwiczeniami, na niewielkim obciążeniu... Wypracowanie mięśni na pewno mu nie zaszkodzi... a chociaż wagi nabierze.
Ostatnio zmieniony 07 lutego 2006, 20:30 przez Ja-JUVE-nek, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
Yari

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 czerwca 2003
Posty: 1601
Rejestracja: 13 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 07 lutego 2006, 20:06

Spokojnie to raczej normalne w Twoim wieku , przy szybkim wzroście. Ja dopiero w liceum zacząłem mocno przybierac na wadze i pod koniec 4 klasy ważyłem tyle ile waze dziś czyli 82 kilo przy wzroście 184( czasami przytyje 4 kilo , czasem tyle samo zrzuce :) ) . Jeszcze amsz czas , no ale jeżeli chcesz na ,,siłe" przybrac na masie to zjadaj dużo ryżu i makaronów . A jeśli interesuje Cie trochę tłuszczyku to polecam często serwować sobie ser żółty i .... , albo nie , na mięsień piwny jeszcze nie pora :naughty: :smile: .


*MaTeK*

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2005
Posty: 226
Rejestracja: 07 marca 2005

Nieprzeczytany post 07 lutego 2006, 20:07

Sposób 1.
Siedź dużo przy kompie (tak kilka - kilkanaście godzin dziennie), jedz w McDonaldzie, nigdzie nie wychodź z domu i to powinno pomóc.

Sposób 2.
Jedz rzeczy, które mają dużo węglowodanów ii chodź na siłke. To też może pomóc.

Gdybyś mógł się skontaktować z Ronaldo, to napewno udzieliłby ci kilku dobrych rad.


Bany_DG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 634
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 07 lutego 2006, 20:09

Chodzenie na siłownie w wieku moim i Szymka tj 15 jest idiotyzmem, ubjiesz sobie kręgosłup[póki rośniesz czyli do 21 ew 18 roku życia] i nic dobrego Ci z tego nie wyjdzie, pompki, brzuszki i bieganie. Moje dane to 169 cm i 60 kg. Co zrobić żeby przytyć, duzo jeść i ewentualnie jakies odżywki


Szymek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2004
Posty: 1406
Rejestracja: 19 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 07 lutego 2006, 20:10

Ehh dzieki, że zainteresowaliście się moją sprawą, ale czy jest mozliwość abym przytył bez używek? Sory, ale nie chce sobie parać zdrowia, a z żołądkiem mam odwieczne problemy. Więc nie chce stosowac zadnej chemi! Prosze o rady bez wskazan na tego typu rzeczy.
Pozdro


Buri

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2005
Posty: 684
Rejestracja: 04 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 07 lutego 2006, 20:13

Mam dokładnie ten sam problem...prowadze b.aktywny tryb życia, waże teraz 75kg przy wzroscie 185...przez miesiąc przytyłem 5kg... za sprawą ryzu, sera i jogurtu :prochno: Codziennie po siłowni robię sobie mieszanke z tych składników i jakoś przytyłem ( możliwe że to przypadek ) możesz sprówobować :)
Ale waga zresztą sama powinna Ci przyjść. Nie martw się.
Jest wiele plusów bycia szczupłym np. szybko wyrzeźbisz swoją sylwetke :D


"Kocham te barwy i nie wstydzę się tego powiedzieć. Kocham je i wszystko, co z nimi związane." - Alessandro Del Piero
M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 07 lutego 2006, 20:29

Szymek pisze:Ehh dzieki, że zainteresowaliście się moją sprawą, ale czy jest mozliwość abym przytył bez używek? Sory, ale nie chce sobie parać zdrowia, a z żołądkiem mam odwieczne problemy. Więc nie chce stosowac zadnej chemi! Prosze o rady bez wskazan na tego typu rzeczy.
Pozdro
Ha! I bardzo dobrze! Widzę, że chcesz się wyłamać z tłumu i nie stosować żadnej chemii. Brawo. Ile razy już słyszałem, jak dzieciaki faszerowały się jakimiś odżywkami i innymi takimi specyfikami, których działań do końca nie znały (bo mi kolega polecił :lol: ).

Wracając do tematu tycia. Otóż sprawa wydaje się prosta. Musisz wyliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Jeśli będziesz jadł mniej, niż to zapotrzebowanie wynosi, schudniesz, jeśli jednak więcej - przytyjesz. Problemu zaczynają się, jeśli będziesz chciał zdobyć mięśnie, a nie tłuszcz. Uważam, że na razie jesteś za młody, żeby przejść na jakieś specjalistyczne diety, proponuję, abyś trochę poczytał na odpowiednich forach i zwracał uwagę na to, co jesz (więcej węglowodanów i białka, mniej tłuszczów). Efekt powinien przyjść sam. Polecam to i to forum.


:roll:
Lopez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 sierpnia 2005
Posty: 118
Rejestracja: 18 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 07 lutego 2006, 20:34

Hmm... masz racje nie bierz odzywek.. :!: :stop:
Z szybkim przyrostem masy bedzie ciezko z racji takiej, ze grasz, biegasz itp. Ale oczywiscie zawsze mozna chocaz troche przytyc...
Proponuje jesc, jesc, jesc,.. ale co najwazniejsze regularnie, bardzo małe odstępy czasu,.. nie musisz jesc duzo, ale czesto.. Do szkoły bierz jedzenie i co przerwe 2 kromki i luzik... siedzisz przy kompie to zawsze musisz miec cos do jedzenia i co chwile jesc... :wink:
A co do produktów to mysle, ze bardzo wazny jest ryz, duzo owoców (banany)
jogurcików nie polecam ( wiadomo chemia )... a w sumie to obojętnie co,... aby REGULARNIE... pamietaj... :!: :wink:


Obrazek
Axel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2005
Posty: 411
Rejestracja: 30 maja 2005

Nieprzeczytany post 07 lutego 2006, 20:46

Po pierwsze:
- odżywki a używki to coś zupełnie innego...

Po drugie"
- chodzenie na siłownie w wieku piętnastu lat nie jest szkodliwe, jeśli "omija" się niektóre ćwiczenia lub wykonuje się je z odpowiednią częstotliwością.

Po trzecie:
- waga powinna przyjść sama z czasem :wink:

Po czwarte:
- zajżyj tutaj: http://www.juvepoland.com/forum/viewtop ... sc&start=0


PS. JA MAM 182cm wzrostu i 68kg wagi, także biore się za tycie:) Przydałoby się tak ok. 7kg więcej:]
Ostatnio zmieniony 07 lutego 2006, 21:01 przez Axel, łącznie zmieniany 1 raz.


"Grazie o Signore per avermi la Juventus"
Raffikki87

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 kwietnia 2004
Posty: 226
Rejestracja: 13 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 07 lutego 2006, 20:49

Ja miałem do niedawna podbne wymiary .Jedz dużo serów homogenizowanych ,ser żółty , jogurtów, makaronów ,a jednoczesnie cwicz pompki ,brzuszki .Najlepiej jak jesz regularnie np. Śniadanie codziennie o 9 ,obiad o 15 a kolacja o 18.30 tak codziennie ,wtedy na sto procent przytyjesz . Wiem wazyłem do 2 kalsy LO 57 kilogramów teraz przy wzroscie 1.79 waże 65.


Na wielkiej scenie ¿ycia musimy zagraæ dobrze role sw± .

NIEWA¯NE CZY SERIE A ,B ,C1 ,C2 ,D ,JUVENTUS TO JEST NAPRAWDE WA¯NE .
Mateo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 października 2004
Posty: 490
Rejestracja: 24 października 2004

Nieprzeczytany post 07 lutego 2006, 20:51

Również pochwalam to, że chcesz przytyć ''naturalnie'' bez żadnych odżywek i tym podobnych rzeczy :wink: . Myśle, że wielkiego problemu to ty nie masz, choć przy wzroście takim jak ja, ważysz w identycznym wieku 10 kilogramów ode mnie mniej. Masz poprostu pewnie świetną przemiane materii, do tego dużo się ruszasz. I jak najbardziej z ruchu nie rezygnuj :!: .

Z tego co pisałeś to chcesz przytyć, a nie ''przypakować''. Hmm ja też sporo w ostatnim czasie przytyłem, choć działo się to pewnie powoli i zupełnie nieświadomie. Więc przekaże ci moje doświadczenie :P . Ja jestem strasznym leniem, więc całymi dniami potrafie leżeć i byczyć się w domku. Jeśli chodzi o sprawność i ćwiczenia to jak w twoim przypadku nie mam żadnych problemów, bez gry w piłke żyć nie moge. Moim zdaniem powinieneś jeść troszke więcej, najwyżej jedz bardziej kaloryczne rzeczy czy sporo słodyczy. Jedz często i dość dużo, choć oczywiście bez przesady, nie doprowadź do zrójnowania twojego zdrowia. Jak dasz rade to próbuj zjeść jednego kotlecika na obiad więcej, 1-2 kanapki więcej na kolacje. Jakiś efekt napewno będzie miało. Oczywiście będzie ci bardzo trudno szybko przytyć... przypuszczam, że to musi troszke potrwać :) .

A co do odżywek to jak najbardziej odradzam. Jeśli jednak zdecydowałbyś się je stosować, to pamiętaj o odpowiednim doborze, bo jedne są na powiększenie masy, drugie na same mięśniaki, a inną są wrecz do spalania tłuszczu :| . Więc bądź uważny. Się rozpisałem i nie wiem czy to ci się w ogóle przyda. Owocnego tycia :D .


ODPOWIEDZ