Przyjażń między kobietą a mężczyzną

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 01 lutego 2006, 19:34

Jasiek-x pisze:Mysląc logicznie - szybciej kogoś pokochasz niż stanie się on twoim przyjacielem, co większośc wie z doświadczenia i wg mnie zanim powiesz, że kochasz ją (akurat w tym przypadku) zaprzyjażnij się, bo bez tego ta miłośc nie przetrwa.
Pięknie napisane, ale czy oparte na praktyce? Według mnie niewiele jest par, które najpierw się przyjaźnią, a później tworzą związek. Od razu podkreśle, że nie uważam, że ich nie ma, tylko po prostu jest ich niewiele :wink: Ja uważam, że większość przypadków zbudowana jest na modelu odwrotnym. Poznajesz kogoś (wspomniane pierwsze wrażenie), starach się o względy, nawet nie znając tej osoby, a dopiero później przekonujesz się o jej wadach i zaletach, które może poznać tylko partner/ka (ale to brzmi :prochno: )

Weźmy prosty przykład:
Dyskoteka (może się kojarzyć z łatwymi pannami, ale już wyjasniam). Spotykasz dziewczynę, która tak jak Ty wyjątkowo przyszła się trochę potańczyć razem z dziewczyną. Jest w Twoim typie, rozmawiacie no i oboje czujecie "to coś". I co dalej? Przy następnym spotkaniu mówisz jej: "Zostańmy przyjaciółmi, a może po kilku latach coś z tego będzie?". Przykład dość absurdalny, ale w miarę dobrze wyraża moją myśl :think:


Jasiek-x

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 652
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 01 lutego 2006, 19:43

Po pierwsze nigdy nie mówie zostańmy przyjaciółmi. Po drugie tworzenie przyjaźni trwa troche, ja zanim zostałem przyjacielem mojej jednej z najlepszych koleżanek tworzyłem tą więź przez prawie 2 lata... Rzeczywiście par jest niewiele, ale wg mnie sa one najbardziej szczęśliwe i zrealizowane. Chciałbym tak samo, ale do tego długa droga. A i oduczyłem się czuć "to coś" - nie ma z tym przyjemnych wspomnień...


ULAT

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2005
Posty: 424
Rejestracja: 05 marca 2005

Nieprzeczytany post 01 lutego 2006, 20:16

Każda przyjaźń jest możliwa zarówno między kobiętą i mężczyzną jak między 80-letnim dziadkiem i 12-letnim podlotkiem. Wszystko zależy od ludzi. Czesto uważa się że przyjaźń damsko-męska musi być oparta na sexie. Taki sposób patrzenia kultywują zwłaszcza amerykańskie filmy. W nich również ukazane jest że przyjaźń damsko-męska możliwa jest jedynie jeśli mężczyzna jest gejem. Przyznacie że nieco głupi pogląd.... Jak już wspomniałem wszystko zależy od ludzi. Wiadomo ze z kobietą rozmawia się nam mężczyznom inaczej niż z facetem i że przeważnie będzie to inny rodzaj przyjaźni niż typowa męska że to wypadasz z ziomami do pubu piwo leje się strumieniami i opowiadacie sobie sprośne dowcipy. Przyjaźń damsko-męska jest moim zdaneim trudniejsza ale bardzo piękna. Jeśli oparta jest na zaufaniu szczerości i wzajemnym poszanowaniu może być naprawdę...hmm zabrakło mi słowa :) , W każdym razie uważam że taki rodzaj przyjaźni jest jak najbardziej możliwy.
P.S. ciekawe co na ten temat powie mój ulubiony Pan Moderator :D


ODPOWIEDZ