Najlepszy sezon Alexa

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Hanys

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 stycznia 2006
Posty: 6
Rejestracja: 21 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2006, 11:36

Takie małe pytanie. Kory z sezoółw był najleprzy dla Alexa?:D Tzn w którym najwięcej bramek itp...


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2006, 11:39

http://www.juvepoland.com/text.php?id=143
Polecam przestudiować dokładnie zasoby strony JuvePoland.
Pozdrawiam


Dirty mind
Hanys

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 stycznia 2006
Posty: 6
Rejestracja: 21 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2006, 11:44

venomik pisze:http://www.juvepoland.com/text.php?id=143
Polecam przestudiować dokładnie zasoby strony JuvePoland.
Pozdrawiam
Venomik bez urazy ale ja nie zadaje tego pytania bo niewiem tylko żeby było i żeby był post!
Też pozdrawiam!


Zadajesz pytanie - dostajesz odpowiedz i jeszcze ci sie nie podoba. A jak chcesz żeby była dyskusja to sam sie łaskawie wypowiedz.

I PRZECZYTAJ REGULAMIN.

/Oskar8


Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2006, 11:55

Hanys pisze:
venomik pisze:http://www.juvepoland.com/text.php?id=143
Polecam przestudiować dokładnie zasoby strony JuvePoland.
Pozdrawiam
Venomik bez urazy ale ja nie zadaje tego pytania bo niewiem tylko żeby było i żeby był post!
Też pozdrawiam!
Czyli chcesz sobie nabić? :? :roll:

Ale jak już napisałem coś, to i odpowiem. Dla mnie bez wątpienia 97-98. A potem 2002-2003. Ten sezon także będzie raczej zapamiętany jako wielki Alexa.


Capitan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2004
Posty: 181
Rejestracja: 26 lutego 2004

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2006, 12:09

Venomik chyba nie zrozumiales Hanysa.
Jemu chodzi o nasze zdanie na ten temat. W końcu to, ile strzelił bramek w danym sezonie nie przesądza o tym, że był on najlepszy.
Prawdę mówiąc trudno odpowiedzieć na to pytanie. Myślę, że Alessandro pokazał w Juve 2 swoje oblicza:
1 - w pierwszych 3-4 sezonach w Juve. Strzelał dużo, swietnie utrzymywał sie przy piłce, był indywidualistą
2 - ostatnie sezony, to juz inny Del Piero. Teraz pracuje dla całej druzyny. strzela nieco mniej, ale za to wypracowuje okazje dla innych
Wegług mnie to własnie te pierwsze i ostatnie sezony w Juve są jego najlepszymi


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2006, 12:20

Capitan pisze:Venomik chyba nie zrozumiales Hanysa.
Jemu chodzi o nasze zdanie na ten temat.
A gdzie jego zdanie??? Regulamin wyraźnie mowi ze zakladajacy jest zobowiazany do dyskusji.

I zeby nie bylo ze sie nie wypowiadam, wg mnie najlepszym sezonem 96/97 (ukoronowany zdobyciem Pucharu Interkontynentalnego i Superpucharu Europy, Scudetto - az wielka szkoda, ze nie wywalczył Ligi Mistrzów), ale wcale gorszym nie byl kolejny kiedy w Serie A strzelał jak na zawołanie, zreszta to samo mialo miejsce w Lidze Mistrzów. I kto wie jakby ta kariera się rozwijała gdyby nie pamiętna kontuzja z 8.11.1998 :/


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
Bartas_01

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 385
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2006, 12:34

Martin pisze:
Capitan pisze:Venomik chyba nie zrozumiales Hanysa.
Jemu chodzi o nasze zdanie na ten temat.
A gdzie jego zdanie??? Regulamin wyraźnie mowi ze zakladajacy jest zobowiazany do dyskusji.

I zeby nie bylo ze sie nie wypowiadam, wg mnie najlepszym sezonem 96/97 (ukoronowany zdobyciem Pucharu Interkontynentalnego i Superpucharu Europy, Scudetto - az wielka szkoda, ze nie wywalczył Ligi Mistrzów), ale wcale gorszym nie byl kolejny kiedy w Serie A strzelał jak na zawołanie, zreszta to samo mialo miejsce w Lidze Mistrzów. I kto wie jakby ta kariera się rozwijała gdyby nie pamiętna kontuzja z 8.11.1998 :/
Podzielam Twoje zdanie w 100%... i mam przy okazji prosbe.. masz jakies informacje dokladne o tej kontuzji to to byla kontuzja kolana a sam teraz taka przechodze i nawet operacje mialem i chcialbym wiedziec co alexowi dokladnie sie stalo?? wiezadla mu popekaly czy co to bylo?? z gory dzieki :)


Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2006, 12:41

Bartas_01 pisze:Podzielam Twoje zdanie w 100%... i mam przy okazji prosbe.. masz jakies informacje dokladne o tej kontuzji to to byla kontuzja kolana a sam teraz taka przechodze i nawet operacje mialem i chcialbym wiedziec co alexowi dokladnie sie stalo?? wiezadla mu popekaly czy co to bylo?? z gory dzieki :)
Chyba zerwał, albo naderwał więzadła w kolanie.


Mateo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 października 2004
Posty: 490
Rejestracja: 24 października 2004

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2006, 12:55

Mr Cezary pisze:Chyba zerwał, albo naderwał więzadła w kolanie.
Z tego co mi wiadomo, to nasz Alexio w tym niezwykle smutnym dniu w meczu z Udinese zerwał wiązadła w lewym kolanie + miał uszkodzoną łękotke :cry: :cry: . To najgorszy dzień zarówno dla Alexa, jak i dla mnie fana Del Piero. Myśle, że gdyby nie to zdarzenie Alex wciąż czarowałby świat i należałby przez te wszystkie lata do absolutnej czołówki piłkarzy na świecie...może nawet zdobyłby Złotą Piłke :( . A tak praktycznie sezon 98/99 i 99/00 miał stracone. W pierwszym przecież od listopada nie grał, a w drugim nie mógł dojść do formy i strzelał w lidze tylko z rzutów karnych :( .
masz jakies informacje dokladne o tej kontuzji to to byla kontuzja kolana a sam teraz taka przechodze i nawet operacje mialem i chcialbym wiedziec co alexowi dokladnie sie stalo??
Stary naprawde współczuje, to przecież okropny uraz, jeden z najokropniejszych jaki się może piłkarzowi przytrafić. Rzadko się wraca do równie dobrej dyspozycji jak wcześniej, powrót do formy + rehabilitacja zajmuje bardzo dużo czasu. Del Piero nie grał przez pół roku, a był przecież w najlepszych rękach, więc twoja przerwa i dojście do formy może być bardzo długa :| .

Skoro już pisze to się wypowiem co do tematu. Moim zdaniem najlepsze sezony Del Piero to te sprzed kontuzji. Ciężko wyróżnić tutaj jeden najlepszy:

-95/96 - wtedy Del Piero grał bardziej jako ofensywny pomocnik, ale strzelił 6 pięknych bramek w Lidze Mistrzów no i to trofeum zdobył.
-96/97 - pewnie wszyscy zapamiętają gol piętka w finale LM z Borussią. Sukcesów mnóstwo: Scudetto, 2 miejsce w LM, Superpuchar Europy (2 bramki w meczach z PSG), Puchar Interkontynentalny + tytuł najlepszego gracza meczu (zdobywca zwycięskiej bramki)
-97-98 - znów 2 miejsce w Lidze Mistrzów, ale Alex był niezwykle skuteczny i strzelał piękne bramki. W Lidze Mistrzów został królem strzelców z 10 bramkami. W lidze zdobył aż 21 goli i wywalczył Scudetto.

Po kontuzji znów Alex błysnął w sezonach:
-01/02 - 16 bramek w lidze + 4 w LM. Ładna gra i zdobycie Scudetto (10 miejsce w plebiscycie France Football)
-02/03 - 16 bramek z lidze + 5 w LM. Piękna gra, dryblingi i wspaniałe bramki. 2 miejsce w Lidze Mistrzów, Scudetto, 10 miejsce w plebiscycie France Football

Cieżko wybrać ten jeden najlepszy. Przed kontuzją grał indywidualnie, przebojowo, a po niej może mniej przebojowo, ale szczególnie w sezonie 2002/2003 równie widowiskowo i był dużo dojrzalszym piłkarzem.

P.S.Czy ktoś zna dokładnie wszystkie miejsca Alexa w notowaniach France Football oprócz wymienionych przeze mnie lokat za lata 2002 i 2003 (10 miejsce)? Chciałbym też zapytać czy wiecie może czy Del Piero był wybrany MVP ligi mistrzów kiedykolwiek? Bo kiedyś słyszałem, że w sezonie 97/98, a może i 95/96. Licze na waszą pomoc i wiedze :) .
Ostatnio zmieniony 22 stycznia 2006, 13:09 przez Mateo, łącznie zmieniany 2 razy.


Bartas_01

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 385
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2006, 13:07

sam uraz byl w wakacje i juz pomalu zaczynam treningi wiec az tak koszmarnie nie jest. Ale dzieki za info bo nie moglem nigdzie znalezc w necie co mu dokladnie sie stalo.
A i jeszcze jak sie wyp[owiadam to wciaz mam nadzieje ze na tych mistrzostwach swiata Alex pokaze sie z jak najlepszej strony :) i sprawi podobna niespodzianke nam jak ta z poprzednich mistrzostw z meczu z meksykiem. Marzy mi sie aby to byly najlepsze mistrzostwa w wykonaniu Alexa :-D
Ostatnio zmieniony 22 stycznia 2006, 14:51 przez Bartas_01, łącznie zmieniany 1 raz.


alex del adam

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 października 2005
Posty: 18
Rejestracja: 04 października 2005

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2006, 13:46

Najlepsze w jego wykonaniu byly dwa sezony 96/97 i 97/98. Malo kto mogl sie wtedy zblizyc do jego poziomu. Choc wcale niezle szlo mu tez w 2002/2003. Jednak mam nadzieje,że ten sezon przebije tamte wszystkie choc bedzie o to bardzo trudno. Ale jeśli otrzyma szanse regularnej gry to nastrzela jeszcze duzo bramek w tym roku. :smile:


ODPOWIEDZ