Najlepszy szkoleniowiec zespołu narodowego w 2005 roku.

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Michel Platini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 stycznia 2006
Posty: 42
Rejestracja: 13 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2006, 18:50

Carlos Alberto Parreira najlepszy, Paweł Janas 17.
16.01.2006 11:02

Trener piłkarskiej reprezentacji Brazylii Carlos Alberto Gomes Parreira w ankiecie Międzynarodowej Federacji Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) został uznany najlepszym szkoleniowcem zespołu narodowego w 2005 roku.

Paweł Janas został sklasyfikowany na 17. pozycji.

Drugie miejsce zajął trener reprezentacji Holandii Marco van Basten, trzecie szkoleniowiec Argentyny Jose Nestor Pekerman.

Dopiero na jedenastym miejscu znalazł się trener reprezentacji Niemiec Juergen Klinsmann, tuż za nim szkoleniowiec reprezentacji Anglii Sven-Goran Eriksson.

Czołówka najlepszych trenerów:

1. Carlos Alberto Gomes Parreira (Brazylia) 167 pkt

2. Marco van Basten (Holandia) 134

3. Jose Nestor Pekerman (Argentyna) 75

4. Marcello Lippi (Włochy) 50

5. Karel Brueckner (Czechy) 46

6. Ricardo Antonio La Volpe (Meksyk) 41

7. Luiz Felipe Scolari (Portugalia) 35

8. Bruce Arena (USA) 30

9. Arthur Antunes Coimbra "Zico" (Japonia) 29

10. Oleg Błochin (Ukraina) 28

..

17. Paweł Janas (Polska) 9

http://ms2006.interia.pl/news?inf=706754

Takie klasyfikacje są trochę niesprawiedliwe , ponieważ nie można porównywać trenera Brazylii z trenerem Polski , ponieważ nie mają oni do dyspozycji takich samych zawodników . Cieszy mnie wysokie miejsce Marcelo Lippiego , Karela Bruecknera i trenera naszej reprezentacji Pawła Janasa .


Murzyn Murzyna nie usmoli.
morfeuszrejowiec

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 maja 2005
Posty: 210
Rejestracja: 20 maja 2005

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2006, 16:19

ciesze sie ze Janas jest 17 :) ...chociaz za powoływanie Grzesia do reprezentacji troche niżej byc powinien w tym zestawieniu :?


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2006, 17:29

Moim zdaniem tego typu zestawienia nie mają sensu. Wystarczy spojrzeć na początek listy, Parreira nigdy nie zająłby pierwszego miejsca z taką drużyną jak choćby Polska. Jednak najbardziej rozśmieszyło mnie 8. miejsce. Nie wiem co takiego dokonał Arena. To chyba za to, że potrafił dostać się do MŚ grając z arcytrudnymi rywalami z Ameryki Północnej.....Jeśli miałbym sam wyznaczyć najlepszych trenerów na pewno pierwsze miejsce dałbym Błochinowi za to, że z taką drużyną jak Ukraina potrafił z łatwością dostać się do MŚ, a gra naszych południowych sąsiadów dawno nie była tak ładna dla oka..... Niestety ale panowie z IFFHS zamieścili go dopiero na końcu pierwszej dziesiątki. Podsumowując, sądzę że na tego typu rankingi powinniśmy patrzeć z przymrużeniem oka.... szczególnie jeśli ich autorem jest IFFHS :wink:


Michal87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2005
Posty: 461
Rejestracja: 18 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2006, 17:31

Wydaje mi sie że taki temat juz był ostatnio :!: :!: Myśle że i tak to jest dobra pozycja dla Pawła Janasa... powinien sie cieszyc ze ktoś go docenił :prochno:


Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 27 lutego 2006, 21:21

jak na Pawła Janasa to jest dobra pozycja. Przecież żadko się w ostatnich latach do MŚ dostawaliśmy. Niesprawiedliwość bo sierówni piłkarze do dyspozycji ale co poradzisz.


Ładi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 13
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 27 lutego 2006, 21:42

To ja bym jeszcze w pierwsza 10 dorzucil Hiddinka za awans z reprezentacja Australii do MS


Stoiczkow

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 maja 2004
Posty: 12
Rejestracja: 13 maja 2004

Nieprzeczytany post 27 lutego 2006, 23:14

Ładi pisze:To ja bym jeszcze w pierwsza 10 dorzucil Hiddinka za awans z reprezentacja Australii do MS
Ja bym go wrzucił na drugim miejscu za Van Bastenem.


Nothing really matters, anyone can see
Nothing really matters
Nothing really matters, to me
Marezmo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 130
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 28 lutego 2006, 00:11

Moze Janas kiedys byl drwalem, dlatego powoluje Grzegorza R.
:D


Chip

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lutego 2004
Posty: 240
Rejestracja: 24 lutego 2004

Nieprzeczytany post 28 lutego 2006, 00:41

Marezmo pisze:Moze Janas kiedys byl drwalem, dlatego powoluje Grzegorza R.
:D
Myślę że takie stwierdzenia są nie fair, co z tego że powołuje Rasiaka skoro Polska reprezentacja gra bardzo dobrze. Wyniki bronią się same, więc nie ma co narzekać że Janas powołuje Rasiaka. Co do tego rankingu to oczywiście że jest on trochę wypaczony, wystarczy spojrzeć na czołówkę tego ranginku, to widać że ci trenerzy są opiekunami światowych potęg. Nie sukcesem jest utrzymać poziom reprezentacji, sukcesem jest stworzyć ze słabej drużyny dobrą drużynę.


"Czyż to, co daje szczęście człowiekowi, musi być następnie źródłem jego cierpień?"-Johann Wolfgang Goethe
ODPOWIEDZ