Koniec wielkiej przygody Goldiego .

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
Michel Platini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 stycznia 2006
Posty: 42
Rejestracja: 13 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2006, 14:59

Wielki "Goldi" oficjalnie pożegnał się z kibicami. W piątek na mamucim obiekcie Kulm 33-letni Andreas Goldberger oddał swój ostatni skok. Temu wydarzeniu towarzyszyła wspaniała oprawa.

Austriak przyleciał pod skocznię helikopterem‚ po czym udał się na szczyt i po założeniu nart po raz ostatni poszybował w powietrze. Lądował na 185. metrze. Wszystko to na bieżąco można było śledzić na olbrzymim telebimie.

Na dole na "Goldiego" czekały tysiące austriackich fanów‚ którym niezwykle popularny (również w Polsce) skoczek osobiście dziękował‚ mówiąc do mikrofonu: - Kończę przygodę ze skokami. Te wszystkie sukcesy‚ jakie zapisałem na swoim koncie‚ osiągałem dzięki wam. Dziękuję‚ dziękuję‚ dziękuję - mówił.

Obrazek

http://new.sports.pl/index.php?show=1&s ... 15653db63a

Zawsze lubiłem Goldiego za jego nieustający uśmiech . Jest on bardzo pogodnym człowiekiem , czym zdobył sobie uwielbienie kibiców na całym świecie . Aby zobaczyć ostatni skok Goldiego na skocznię Kulm zjechały się takie gwiazdy jak Muhammad Ali . Piękne zakończenie wielkiej kariery wielkiego sportowca .


Murzyn Murzyna nie usmoli.
Vojtimar

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 października 2004
Posty: 807
Rejestracja: 14 października 2004

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2006, 15:07

Ja też lubię Goldiego. W TVP powiedzieli, że to wzór skoczka narciarskiego. Myślę, że można się z ym zgodzić. Zawsze uśmiech na twarzy, pogoda ducha, nieważne było czy mu wyszło czy nie. Wielkie brawa i szacunek dla niego za wszystko co zrobił na skoczni.


Z Juve na dobre i złe!
Michel Platini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 stycznia 2006
Posty: 42
Rejestracja: 13 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2006, 15:14

Skacząc na treningu Goldi doleciał na 215 metr i pobił rekord skoczni . To świadczy o klasie tego zawodnika .


Murzyn Murzyna nie usmoli.
M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2006, 16:45

Michel Platini pisze:Skacząc na treningu Goldi doleciał na 215 metr i pobił rekord skoczni . To świadczy o klasie tego zawodnika .
Po pierwsze Goldberger nie pobił rekordu skoczni, ponieważ był to skok treningowy. Poza tym, Goldi skakał z bardzo wysokiego rozbiegu, więc miał ułatwione zadanie. Chyba nie myślisz, że skoczek, który już regularnie nie trenuje, pobije nagle rekord skoczni :roll: ?

Szkoda, że odchodzi kolejna legenda. Niestety, ale nie jestem w stanie pamiętać jego największych sukcesów (jestem na to za młody), ale zapamiętam go wspaniałego człowieka, lubianego przez wszystkich zawodników. Niezwykle szanowany skoczek o złotym sercu - do historii przejdzie sytuacja, kiedy to zawiózł rannego kibica własnym samochodem do szpitala. Mam nadzieję, że Goldberger nadal zostanie przy skokach i że znacząco wpłynie na popularność tej dyscypliny sportu :wink: .


:roll:
konhad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2004
Posty: 37
Rejestracja: 11 listopada 2004

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2006, 16:47

Goldberger to moj ulubony skoczek... Szkoda ze juz zakonczyl kariere. Teraaz bede lubial chyba Morgensternaktory wedlug mnie bedzie nastepca Goldiego


Capitan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2004
Posty: 181
Rejestracja: 26 lutego 2004

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2006, 17:02

Goldi to bardzo mily i sympatyczny człowiek. Kilkakrotnie byłem na zwodach pucharu świata. W czasie jednej z tych wypraw, gdy ze znajomymi jadłem kolecje, do naszej restauracji wszedł właśnie Goldi i usiadł obok naszego stolika. Po kolacji chwilę z nim porozmawialiśmy i oczywiscie zrobilismy parę fotek.
Mimo różnych przygód Goldi jest sportowcem, który dla młodych może być zworem.


Radidam

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 kwietnia 2004
Posty: 740
Rejestracja: 09 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2006, 17:55

Goldi to jeden z moim zdaniem najlepszych skoczkow na swiecie jego rekord 225 metro długo był najdluzszym skokiem w histori. Goldi jest bardzo miły i sympatyczny , był bardzo pozytywnie nastawiony do polskich skoczkow i kibcow. Ci mocno zawsze mu kibicowali. Goldi raz nawet chcial wystapic w reprezentacji Polski . Napewno byłby lepszy niz Mateja Skupien czy Śliz i Bachleda.


Obrazek
Gooray

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 600
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2006, 18:08

Ja zapamiętam go przede wszystkim za jego uśmiech, za jego nastoletnią twarz i za to że to był (zapewne nadal jest) złotym chłopakiem!!! Na pewno wielu młodych sportowców może się na nim wzorować, nawet sam Adam Małysz w dzisiejszym wywiadzie powiedział że niejednokrotnie się na nim wzorował i jeszcze wielokrotnie ma zamiar to robić!!! Był on przykładnym zawodowcem któremu nigdy nie odbiła palma!!! Szkoda że już odszedł... Goldi Reaspect...


Obrazek
Michel Platini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 stycznia 2006
Posty: 42
Rejestracja: 13 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2006, 18:19

Electric pisze: Był on przykładnym zawodowcem któremu nigdy nie odbiła palma!!!
Miał pewne problemy , ale nie czas żeby o nich wspominać .


Murzyn Murzyna nie usmoli.
Gooray

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 600
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2006, 18:23

Michel Platini pisze:
Electric pisze: Był on przykładnym zawodowcem któremu nigdy nie odbiła palma!!!
Miał pewne problemy , ale nie czas żeby o nich wspominać .
Ale to chyba na początku kariery, jeśl się nie myle :D


Obrazek
JuventinoPS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 658
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2006, 18:48

...
Ostatnio zmieniony 22 stycznia 2009, 19:52 przez JuventinoPS, łącznie zmieniany 1 raz.


piotrek147

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 listopada 2003
Posty: 169
Rejestracja: 05 listopada 2003

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2006, 19:03

Wielka szkoda, że Goldi przestał skakać i zakończył karierę. Jednak jak każdy sportowiec kończy karierę, jeszcze tak znakomitą jak Andreas to robi się ogromnie smutno. Ale ten dzień musiał nadejść. Był on miłym, sympatycznym i zawsze uśmiechniętym zawodnikiem. Jeżeli ktoś nie wiedział by, że to już stary skoczek to po jego twarzy i zachowaniu na pewno tego nie widać.

P.S.: I stuknęła mi pięćdziesiątka na forum JP.


www.HotKomp.pl - internetowy sklep komputerowy oraz serwis
Sky-Yu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 czerwca 2007
Posty: 12
Rejestracja: 03 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 05 lipca 2007, 00:55

Goldi mój idol jeden z najlepszych skoczków wszechczasów :-D


ODPOWIEDZ