Kielce na drodze Brazylii po szósty tytuł mistrzów świata!!!

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
del kasa

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 sierpnia 2005
Posty: 203
Rejestracja: 10 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 03 grudnia 2005, 11:07

"Kielce kuszą Brazylijczków

Kielce na drodze Brazylii po szósty tytuł mistrzów świata - taki tytuł nosi oferta wysłana do brazylijskiej federacji piłkarskiej przez władze Kielc. Na nowym stadionie chcą gościć pozaeuropejskich finalistów mistrzostw świata w Niemczech.

- Ta drużyna, która do nas przyjedzie, będzie miała jak w raju - zapewnia prezydent Kielc. - Za kilka miesięcy będziemy mieć świetny stadion, najnowocześniejszy tego typu obiekt w kraju obiekt [otwarcie 31 marca - red.]. A do tego jest jeszcze dobrze zorganizowany klub piłkarski - Kolporter Korona, który służyłby swoim doświadczeniem - mówi Wojciech Lubawski, prezydent Kielc.

- Pomysł ściągnęliśmy od Niemców. Jedno z tamtejszych miast zaproponowało darmowy pobyt na czas aklimatyzacji drużynie Brazylii. Pomyśleliśmy, że my też moglibyśmy spróbować. Najbardziej utytułowane drużyny, jak Brazylia czy Argentyna, mogłyby liczyć u nas na darmowy pobyt. Te mniej znane musiałyby zapłacić, ale myślę, że i tak nasze ceny będą dla nich kuszące - mówi Artur Sobolewski, dyrektor wydziału projektów strukturalnych i strategii, którego pracownicy od kilku tygodni przygotowywali oferty."

Źródło: http://sport.onet.pl/1206081,wiadomosci.html

Wchodze sobie rano na oneecik a tam tytuł newsa "Kielce kuszą Brazylijczków". Na pierwszy rzut oka pomyslałem sobie iż Korona chce wzmonić swoją drużyne piłkarzami z Brazylii ale ku mojemu zdziwieniu wiadomość ta ma znacznie większy priorytet :P
Przyjazd Brazylijczyków do Polski nawet w celach aklimatyzacji przed mistrzostwami świata byłby świetną reklamą Polski a także krokiem do przodu w związku z ubieganiem się o Euro 2012 :) Tym bardziej, że juz w marcu w Kielcach będziemy mieli piękny stadion spełniający najwyższe wymogi UEFA dlatego tez myśle, że propozycja Kielczan jest bardzo atrakcyjna. Znajdujemy sie praktycznie w tej samej strefie klimatycznej także 5 krotni mistrzowie świata bez żadnych problemów powinni przygotować sie w Polsce na Mistrzostw Świata w Niemczech.
Jestem pod wrażeniem pracy i pomysłów ludzi mieszkających w Kielcach. Nic tylko pozazdrościc. W ciągu roku wybudwali świetny stadion na miare europejskich pucharów, awansowali do pierwszej ligi, poradzili sobie z huliganami na trybunach :bravo: Godny wzór do naśladowania dla pozostałych druzych Ekstraklasy.

Co wy sądzicie o tym przedsięwzięciu?


ULAT

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2005
Posty: 424
Rejestracja: 05 marca 2005

Nieprzeczytany post 03 grudnia 2005, 11:15

Wątpię żeby coś z tego wyszło ale reklamę całkiem niezłą sobie robią.


Ulisses

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 października 2002
Posty: 673
Rejestracja: 11 października 2002

Nieprzeczytany post 03 grudnia 2005, 11:42

Pomysł dobry, ale i kosztowny dla Kielc... Nie ma nic za darmo... Poza tym stadion jest super, ALE niestety koszta budowy wyszły bardzo duze - wieksze niż planowano... Dlatego tez ZREZYGNOWANO z elementów wykończeniowych na stadionie.... Co to znaczy?? A mianowicie to, ze na stadionie pozostana gołe, obdarte betony, na których nie będzie żadnej gładzi, a co gorsze - nawet farby... Po prostu to tak jakby postawili supernowoczesny biurowiec bez tynku... Pomimo tego i tak gratki za ten stadion... Jest sie czym chwalić...

P.s. My budujemy swój - tyle, ze żużlowy... Zapraszam na moja stronkę www.stadionckm.com :) Otwarcie 30 marca, czyli dzień przed Kielcami :)


Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 03 grudnia 2005, 12:14

Pomysł całkiem niezły ale koszty chyba będą bardzo duże,brazylijczycy niestety się wysoko cenią,ale chyba mają rację... :wink: stadoin Korony niczego sobie ale szkoda że brak wykończenia,ale może kiedyś...
Ulisses pisze: P.s. My budujemy swój - tyle, ze żużlowy... Zapraszam na moja stronkę www.stadionckm.com :) Otwarcie 30 marca, czyli dzień przed Kielcami :)
Mam nadzieję że remontowcy zdążą do 30 marca... :wink:
______________________CKM WŁÓKNIARZ____________________


Obrazek
Jasiek-x

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 652
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 03 grudnia 2005, 12:24

Wszystko jedno czy uda im sie czy nie, ale ważne, że próbują zaistnieć, że nie boją się wielkiej konkurencji i walczą z najlepszymi. trzymam za nich kciuki. To będzie dobra promocja kraju. Może to nawet pomoże przy wybieraniu organizatorów na Euro 2012... powodzenia!!!


adrian_markuś

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2005
Posty: 100
Rejestracja: 22 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 03 grudnia 2005, 12:51

No pomysł bardzo dobry, była by to znakomita reklama dla Kielc i Polski,ale...No właśnie,są trzy duże problemy.Po pierwsze, niewykończony(prawdopodobnie)stadion.Po drugie, czy reprezantacja Brazylii lub innego kraju zechce się zgodzić?Polska jest dla nich dość egzotycznym krajem.Trzeci i najważniejszy,moim zdaniem,problem-rasistowskie poglądy sporej części kieleckich kibiców(choć na dobrą sprawę nie można ich nazwać kibicami).Mogą skutecznie utrudnić życie przebywającej tam reprezantacji.Jednak organizatorom życzę powodzenia.


Forza Juve!!!
del kasa

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 sierpnia 2005
Posty: 203
Rejestracja: 10 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 03 grudnia 2005, 12:52

Zastanawia mnie dlaczego niektórzy tak sceptycznie podchodzą do tego pomysłu? :P Warto przytoczyć te słowa jeszcze raz:

"Ta drużyna, która do nas przyjedzie, będzie miała jak w raju - zapewnia prezydent Kielc. - Za kilka miesięcy będziemy mieć świetny stadion, najnowocześniejszy tego typu obiekt w kraju obiekt [otwarcie 31 marca - red.]. A do tego jest jeszcze dobrze zorganizowany klub piłkarski - Kolporter Korona, który służyłby swoim doświadczeniem - mówi Wojciech Lubawski, prezydent Kielc."

Wypowiedz ta jest w pełni adekwatna do stanu faktycznego. Wcale w to nie wątpie, że Brazylijczycy mieliby w Kielcach jak w raju. Pod względem sportowym miejscowość ta jest bardzo szybko rozwijającym sie miastem. Posiadają nowoczesny stadion piłkarski, basen, pływalnie, stadion lekkoatletyczny, hale, hotele itd. Takze widać, że zespół kompleksów sportowych jest tutaj bardzo dobrze rozwinięty. Do tego dochodzi jeszcze wspaniała organizacja Kielczan i wszystko mamy zapięte na ostatni guzik. Wiadomo, że jest to bardzo kosztowna inwestycja ale na przyszłość profity z tego na pewno byłyby. Korona zaskakuje z dnia na dzień... :)

Jeszcze kilka słów odnośnie wypowiedzi Ulisses-a :wink:
Mówisz, że stadion będzie bez elementów wykończenia, że betony bedą gołe i wesołe bez tynku czy tez farby. Mysle, że nie ma to zbyt dużego wpływu na kameralność i atrakcyjność stadionu. Beton to nie styropian i kruszyć sie nie bedzie po za tym ładnie wszystko wyglada tak jak teraz jest. Nawet całość jest pod kolor :D


del kasa

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 sierpnia 2005
Posty: 203
Rejestracja: 10 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 03 grudnia 2005, 14:33

adrian_markuś pisze:No właśnie,są trzy duże problemy.Po pierwsze, niewykończony(prawdopodobnie)stadion.
Jeśli dokładnie przeczytałeś tego newsa i orientujesz się w temacie to powinieneś wiedzieć, że otwarcie stadionu odbędzie się 31 marca 2006 roku :!: Pierwszy mecz na nowej płycie rozegra reprezentacja natomiast formalnie runde wiosenną Korona będzie już grała na nowym stadionie.
adrian_markuś pisze:Po drugie, czy reprezantacja Brazylii lub innego kraju zechce się zgodzić? Polska jest dla nich dość egzotycznym krajem.
Powoli odnoszę wrażenie, że na stronie głównej zobaczyłeś nowy temat, wszedłeś nie czytając wstępu i napisałeś swojego posta.
Jak możesz mówić, że jesteśmy dla Brazylii egzotycznym krajem? a mistrzostwa świata gdzie bedą rozgrywane? na księżycu :prochno: przecież znajdujemy się w tej samej strefie klimatycznej cio Niemcy, sąsiadujemy ze sobą. Po za tym główną korzyścią dla Brazylijczyków jest możliwość AKLIMATYZACJI! Na dodatek za friko...
adrian_markuś pisze:Trzeci i najważniejszy, moim zdaniem, problem-rasistowskie poglądy sporej części kieleckich kibiców(choć na dobrą sprawę nie można ich nazwać kibicami).Mogą skutecznie utrudnić życie przebywającej tam reprezantacji.
Tego problemu już nie ma jeśli o tym nie wiesz 8) Ku mojemu zdziwieniu działacze Korony ekspersowo poradzili sobie z tego typu "kibicami". Po za tym skoro zdecydowali się na taki krok żeby zaprosić do siebie Mistrzów Świata to ich do czegoś rzecz jasna zobowiązuje :P


kedzier

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 605
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 03 grudnia 2005, 15:40

Pomysł przyjazdu Brazylijczyków do Polski jest rzeczywiście bardzo dobry. Jak już wspominano, byłaby to znakomita promocja naszego kraju. Z pewnością w tym czasie do Kielc zjechałoby się wielu piłkarskich kibiców, by na żywo zobaczyć największe gwiazdy światowej piłki, w tym najprawdopodobniej Emersona! Jednakże szanse, by do tego doszło oceniam dosyć krytcznie, po prostu jest parę wątpliwości :wink:
del kasa pisze:ak możesz mówić, że jesteśmy dla Brazylii egzotycznym krajem? a mistrzostwa świata gdzie bedą rozgrywane? na księżycu Prochno przecież znajdujemy się w tej samej strefie klimatycznej cio Niemcy, sąsiadujemy ze sobą. Po za tym główną korzyścią dla Brazylijczyków jest możliwość AKLIMATYZACJI! Na dodatek za friko...
Zgadzam się, że Polska żadnym egzotycznym krajem nie jest. Nasze położenie geograficzne z pewnością będzie miało duże znaczenie przy ewentualnym wyborze federacji brazylijskiej. Nie sądzę jednak, by argument finansowy był tutaj tak ważny. Brazylię na pewno stać na ośrodki szkoleniowe najżwyższych możliwych standardów, w końcu bronią tytułu...
del kasa pisze:Wcale w to nie wątpie, że Brazylijczycy mieliby w Kielcach jak w raju. Pod względem sportowym miejscowość ta jest bardzo szybko rozwijającym sie miastem. Posiadają nowoczesny stadion piłkarski, basen, pływalnie, stadion lekkoatletyczny, hale, hotele itd. Takze widać, że zespół kompleksów sportowych jest tutaj bardzo dobrze rozwinięty.
ALe właśnie... Kielce są miastem i to wcale nie małym przecież :!: A to jest według mnie poważna wada. Przed MŚ wiele drużyn pragnie w spokoju i odosobnieniu przygotować się do tej wielkiej imprezy. Uważam, że Brazylia prędzej zdecyduje się na jakiś kameralny, ale wspaniale wyposażony ośrodek w jakimś malutkim miasteczku, niż w Kielcach. Przykładem może być tutaj np. Francja, która zawsze lokuje się w Clairefontaine. Miejski zgiełk i co naturalne, rzesze kibiców, którzy by się Brazylią interesowali, w mojej opinii przeszkodziłoby w szlifowaniu formy przed Mundialem.

Poza tym, wydaje mi się, że Kielce kompletnie stracą szansę na przyjęcie Brazylijczyków, jeśli trafimy na nich w grupie. Przecież wtedy odsłoniliby przed nami wszystkie swoje taktyczne niuanse :wink:
del kasa pisze:Tym bardziej, że juz w marcu w Kielcach będziemy mieli piękny stadion spełniający najwyższe wymogi UEFA dlatego tez myśle, że propozycja Kielczan jest bardzo atrakcyjna.
Po raz kolejny dodam, iż stadion w Kielcach tych najwyższych wymogów nie spełni... Przecież nie będzie brany pod uwagę, jako ten, na którym miałoby się odbywać Euro2012. Powód? Zbyt mała pojemność. Oczywiście, rozumiem, że 40 czy 50tys. miejsc byłoby zdecydowanie ponad stan, ale chodziło mi tu o pewne uściślenie.
Ulisses pisze:Pomimo tego i tak gratki za ten stadion... Jest sie czym chwalić...
Stadion w Kielcach jest... normalny, zwykły, jak na zachodnioeuropejskie standardy. W Polsce to prawdziwa rewelacja... To też o czymś świadczy :?

Na koniec dołączam parę fotek. Pierwsze dwie to projekt stadionu:

http://stadionk.roxtet.com/img/projekt/s18.jpg
http://stadionk.roxtet.com/img/projekt/s12.jpg

Natomiast dwie kolejne pochodzą z placu budowy :wink:

http://stadionk.roxtet.com/sk/foto/0511 ... big/11.JPG
http://stadionk.roxtet.com/sk/foto/0511 ... CT2067.jpg

Pozdrawiam i życzę powodzenia! Brazylijczycy w Polsce... To by było coś pięknego :)


Obrazek
Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 03 grudnia 2005, 16:05

Pomysł mi się podoba. Do Kielc, aż tak daleko nie mam i gdyby Brazylijczycy przyjechali do naszego kraju, napewno bym pojechaj w Świętokrzyskie, aby zobaczyc m.in Ronaldiho 8) Tylko pozostaje pytanie: czy Brazylijczycy przyjadą własnie do Polski? Jakiś czas temu czytałem, że władze Szczecina zaoferowały brazylijskim kibicom pobyt w przybrzeżnym mieście. Czyżby jakiś sojusz między Polską i Brazylią? :smile:


Apollo_83

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 171
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 03 grudnia 2005, 22:03

del kasa pisze:"Kielce kuszą Brazylijczków


Wchodze sobie rano na oneecik a tam tytuł newsa "Kielce kuszą Brazylijczków". Na pierwszy rzut oka pomyslałem sobie iż Korona chce wzmonić swoją drużyne piłkarzami z Brazylii a
Hehe nie Ty jeden ja też tak pomyślałem :)

A ogólnie miło się czyta Wasze pochlebne wypowiedzi na temat Kielc :-D. Jest to dobry pomysł a i dobra reklama dla naszego miasta. A co do samego miasta to jest ono nie duże ale ostanio dużo w nim nowych inwestycji. Budują nam nowoczesną halę, kończą remontowąć główną ulice Sienkiewicza ( coś w tym stylu jak Krupowki w Zakopanym), w planach jest wybudowanie olimpijskiego basenu :) nie jest tak źle :) A scyzroyki to całkiem mili ludzie, więc jeśli ktoś chce to zparaszam do przyjazdu 8)


adrian_markuś

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2005
Posty: 100
Rejestracja: 22 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 03 grudnia 2005, 23:37

Del Kassa-Chodziło mi o to,źe tak jak napisał Ulisses,że zrezygnowano z wykończeń.A po drugie,chamstwa i rasizmu nie da się tak całkowicie wyeliminować.A egzotyczne,to znaczy,że brazylijczycy więcej wiedzą i mają większe kontakty np. z Niemcami czy Francją.Tam grają wielkie brazylijskie gwiazdy,a nie w Polsce.Po prostu piłkarsko nas wiele nie łączy.


Forza Juve!!!
Apollo_83

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 171
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2005, 11:44

adrian_markuś pisze:Del Kassa-Chodziło mi o to,źe tak jak napisał Ulisses,że zrezygnowano z wykończeń.A po drugie,chamstwa i rasizmu nie da się tak całkowicie wyeliminować.A egzotyczne,to znaczy,że brazylijczycy więcej wiedzą i mają większe kontakty np. z Niemcami czy Francją.Tam grają wielkie brazylijskie gwiazdy,a nie w Polsce.Po prostu piłkarsko nas wiele nie łączy.
może nie zrezygnowano ale projektant nie wziął tego elementu pod uwagę, żeby np pomalować na kolor te żelbetony, tak samo ma się sprawa z krzesełkami, które nie będą w klubowych barwach czyli zółto-czerwone a grafitowe :cry:

A z rasizmen to nie jest tak, że przyjedzie repra i oni zaczną rzucać bananami w nich i robić głupie odgłosy. Poprostu oni do murzynów wysepujących w innych klubach niż Korona nie mają, chodzi po porostu o to, żebymurzyn nie grał w Koronie. Wiem, że to chore ale taka jest smutna prawda :roll:


Moonk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2005
Posty: 861
Rejestracja: 01 listopada 2005

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2005, 13:25

Cieszy mnie to, ze sport w Polsce jest jaki jest, ale sie rozwija, i wszystko idzie w dobrym kierunku. Fajnie by było goscic w Polsce( Kielcach) Brazylijczyków. Zreszta jest to doskonała okazja do promocji miasta, przyciagniecia wiecej inwestycji. Gratuluje pomysłodawcy oby tak dalej, badzmy otwarci :-D


ODPOWIEDZ