Zjawiska paranormalne

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 06 listopada 2011, 11:42

Bartek88 pisze: @LordJuve: jestes katolikiem tak? to teraz ci cos powiem 90% ludzi wyznajacych wiare chrzescijanska nie maja zielonego pojecia o historii swojego kosciola, a 10% to zaslepieni socjopaci i idioci, nie posiadajacy za grosz rozumu by wyciagnac z tego wnioski lub jakiekolwiek przemyslenia, ze cos tu jest nie tak.
Coś te twoje obliczenia szwankują. Co z ludźmi (takimi jak ja), którzy znają historię swojego Kościoła a co więcej nie są socjopatami czy <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> (choć w sumie...sam studiuję socjologię więc w pewnym sensie socjopatą jestem, idiotą pewnie też, szczególnie wg Misia Zambrotty ;)).

Czyli co, jestem socjopatą i idiotą?

Zachowaj sobie takie "argumenty" (ad personam) dla swoich kolegów z blokowiska.

Proponuję abyś znów "wgryzł się w szczegóły" bo ciągle wypisujesz głupoty. Najpierw dowiedź się czym Kościół jest a czym nie jest a potem dopiero używaj tego pojęcia w publicznych dyskusjach.


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 06 listopada 2011, 11:56

Juras_Senat pisze: Mnie za to zawsze interesował temat "nawiedzonych" domów.
Macie takie u siebie w okolicy? Kiedyś łepkowie ode mnie z osiedla namierzyli kilka w internecie w podwarszawskich miejscowościach. Była wielka wyprawa, duże ilości ziół ułatwiających kontakt z duchami :), ale skończyło się na pierwszym domku bo ktoś tam zwyczajnie mieszkał. :smile:
W mojej okolicy jest jeden, nawet kiedyś na onecie bodajże o nim pisali, historię ma dość tragiczną, i po niej nikt już w nim nie zamieszkał.

Edit:
Natomiast co do neutrin szybszych od światłą, to trochę takie zjawisko paranormalne jest, podobnie jak butelki wtaczające się bez pomocy pod górę ;)


Bartek88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 06 listopada 2011, 12:02

Juras_Senat pisze:Jak to czym? Cudem. :prochno:
Ale mogłem coś pomieszać. :think: Nwm.
Mnie za to zawsze interesował temat "nawiedzonych" domów.
Macie takie u siebie w okolicy? Kiedyś łepkowie ode mnie z osiedla namierzyli kilka w internecie w podwarszawskich miejscowościach. Była wielka wyprawa, duże ilości ziół ułatwiających kontakt z duchami :), ale skończyło się na pierwszym domku bo ktoś tam zwyczajnie mieszkał. :smile:
Niech sobie zrobia wielka wyprawe w himalaje. Alpinisci bardzo czesto widza takie 'duchy' ponad jakas wysokoscia ;]

LordzieJuve: tak wiec, nie przeszkadza ci to, ze z rak kosciola i w imie boga katolickiego zginelo wiecej ludzi niz w calych dwoch wojnach swiatowych?
Albo nie przeszkadza ci to, ze instytucja zbudowana na fundamentach zla, mowi o tym, by czynic dobro nalezy wszystko od poczatku tworzyc na szkielecie dobra ?
A co powiesz na to, ze w imie wiary katolickiej wiekszosc brutalnych narzedzi tortur jakie wymyslono(moje ulubione,przywiazywanie goscia do slupa i sadzenie pod nim bambusa z naostrzonym koncem :-D) powstalo w glowie "duchownych" i nie po to by nawracac ale brutalnych meczarniach zabijac 'niewiernych' ? Takich 'historycznych szczegolow' jesli chodzi o chrzescijanstwo jest wiecej. Ooo, jak to? zapomnieli ci o tej czesci historii w gosciu niedzielnym czy na ambonie powiedziec? Jak oni mogli :!:
P.S. ponoc po socjologii bardzo chetnie do maca przyjmuja :wink: :)
Dobra, zarzuć alternatywnym wyjaśnieniem soczewkowania grawitacyjnego w obszarach gdzie "nic nie ma".

Oddalanie od siebie galaktyk? Proszę bardzo - wielki wybuch Pisałem już, że nie jest problemem fakt oddalania się galaktyk, ale fakt, iż oddalają się od siebie coraz szybciej. Na to potencjalnym rozwiązaniem byłaby ciemna energia, tutaj już wchodzimy w takie rzeczy jak model kwintesencji i inne.
Bym moze wieksze zageszczenie tej ciemnej materii w tym obszarze, badz wystepowanie jakis gazow, cokolwiek.

Problemem koncowym jest to i tak, ze sie oddalaja, wiec przestan sie tego czepiac. Przyspieszenie tylko sprawi, ze nastapi rozerwanie szybciej. I teraz pomysl, jesli by wszechswiat sie rozszerzal i byla by proznia, to galaktyki nie mialy prawa by zmieniac swojej pozycji wzgledem innej tak jak to robia oddalajac sie. Musza byc w jakies materii, ktora powoduje zmiane ich odleglosci.





KLIK ==>www
Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 06 listopada 2011, 12:22

Bartek88 pisze: Problemem koncowym jest to i tak, ze sie oddalaja, wiec przestan sie tego czepiac. Przyspieszenie tylko sprawi, ze nastapi rozerwanie szybciej. I teraz pomysl, jesli by wszechswiat sie rozszerzal i byla by proznia, to galaktyki nie mialy prawa by zmieniac swojej pozycji wzgledem innej tak jak to robia oddalajac sie. Musza byc w jakies materii, ktora powoduje zmiane ich odleglosci.
Juras ma rację, to robi się nudne. Nie wiesz o czym piszesz. I nie staram się Ciebie zdyskredytować w tym momencie, tylko stwierdzam fakt.
Zapoznaj się z:
Teorią Wielkiego Wybuchu.
Która tłumaczy "fenomen" oddalania się galaktyk. Nie tłumaczy jednak dodatniego przyspieszenia oddalania się galaktyk.
Dyskusję pozwalam sobie zawiesić uznając ją za bezcelową.


Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 06 listopada 2011, 12:58

Bartek88 pisze: Niech sobie zrobia wielka wyprawe w himalaje. Alpinisci bardzo czesto widza takie 'duchy' ponad jakas wysokoscia ;]
Dzięki za radę. :doh:
Wiking pisze: Dyskusję pozwalam sobie zawiesić uznając ją za bezcelową.
:bravo: dla tego Pana.


Obrazek
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 06 listopada 2011, 13:21

Bartek88 pisze: LordzieJuve: tak wiec, nie przeszkadza ci to, ze z rak kosciola i w imie boga katolickiego zginelo wiecej ludzi niz w calych dwoch wojnach swiatowych?
Albo nie przeszkadza ci to, ze instytucja zbudowana na fundamentach zla, mowi o tym, by czynic dobro nalezy wszystko od poczatku tworzyc na szkielecie dobra ?
A co powiesz na to, ze w imie wiary katolickiej wiekszosc brutalnych narzedzi tortur jakie wymyslono(moje ulubione,przywiazywanie goscia do slupa i sadzenie pod nim bambusa z naostrzonym koncem :-D) powstalo w glowie "duchownych" i nie po to by nawracac ale brutalnych meczarniach zabijac 'niewiernych' ? Takich 'historycznych szczegolow' jesli chodzi o chrzescijanstwo jest wiecej. Ooo, jak to? zapomnieli ci o tej czesci historii w gosciu niedzielnym czy na ambonie powiedziec? Jak oni mogli :!:
P.S. ponoc po socjologii bardzo chetnie do maca przyjmuja :wink: :)
Po pierwsze to nie czytuje GN, w ogóle nie korzystam z tzw. "prasy katolickiej". Tak więc twoje spostrzeżenie jest tak samo prawdziwe jak wszystko co wypisujesz.
Po drugie: to wszystko co piszesz o Kościele to wyświechtane stereotypy, anegdoty, którymi ateiści wycierają sobie gęby od czasów, mw., Oświecenia. Jak się okazuje nie mają one wiele wspólnego z PRAWDĄ historyczną, aczkolwiek zawierają w sobie ZIARENKO prawdy (nie jestem zwolennikiem WYBIELANIA historii Kościoła).
Skoro podajesz do wiadomości, że z rąk KK zginęło więcej ludzi niż w czasie I i II WŚ (w ogóle wiesz ile osób poniosło śmierć w wyniku owych DZIAŁAŃ WOJENNYCH?!) to może podasz jakieś DANE STATYSTYCZNE? Masz jakieś dowody czy powtarzasz to co podał ci do wierzenia inny ateista?
Co do fundamentów instytucji Kościoła: został on zbudowany na fundamencie Jezusa Chrystusa i działalności PIERWSZYCH apostołów. Do tej pory nikt nie zdołał udowodnić Jezusowi, że jego nauka nie jest moralna. Co więcej, współczesne systemy prawne w dużej mierze pokrywają się z przesłaniem nauki Jezusa i Dekalogu. Może masz jakieś wątpliwości co do tych fundamentów?
Co do narzędzi tortur: totalna bzdura! Stwierdzenie, że większość narzędzi tortur powstała w głowach katolickich duchownych to jawne oszczerstwo. Człowieku, ty nie masz pojęcia o czym piszesz. Zasłyszałeś to tu to tam parę stereotypowych hasełek i brylujesz teraz.
Już to iż wspominasz o torturze z bambusem, która została wymyślona przez Chińczyków, pokazuje jak bardzo się mylisz.

Co do moich studiów: dzięki za cynk, ale nie martw się, mam większe ambicję a i pewnie szanse większe od ciebie, kto chciałby zatrudnić takiego oszusta jak ty.

EDIT
Widzę, że nie tylko w tematach z pograniczna religii i historii nie masz wiele do powiedzenia. Skoro koledzy wyżej wyłączają się z dyskusji to i mi chyba nie pozostaje nic innego, jak życzyć szczęścia w życiu i więcej obiektywizmu, bo z prawdą to ty się mijasz w sposób nie do sprostowania.


Bartek88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 06 listopada 2011, 13:40

Wiking pisze:
Bartek88 pisze: Problemem koncowym jest to i tak, ze sie oddalaja, wiec przestan sie tego czepiac. Przyspieszenie tylko sprawi, ze nastapi rozerwanie szybciej. I teraz pomysl, jesli by wszechswiat sie rozszerzal i byla by proznia, to galaktyki nie mialy prawa by zmieniac swojej pozycji wzgledem innej tak jak to robia oddalajac sie. Musza byc w jakies materii, ktora powoduje zmiane ich odleglosci.
Juras ma rację, to robi się nudne. Nie wiesz o czym piszesz. I nie staram się Ciebie zdyskredytować w tym momencie, tylko stwierdzam fakt.
Zapoznaj się z:
Teorią Wielkiego Wybuchu.
Która tłumaczy "fenomen" oddalania się galaktyk. Nie tłumaczy jednak dodatniego przyspieszenia oddalania się galaktyk.
Dyskusję pozwalam sobie zawiesić uznając ją za bezcelową.
Tlumaczy to w postaci takiej, ze wszechswiat to nadmuchiwany balonik z narysowanymi kropkami odwzorowującymi galaktyki. Tylko pytanie, jesli pomiedzy niby byla by proznia to nie wygladalo by tak, ze te kropki raczej powinny byc w srodku tego balonika, gdy on sie rozszerza, a one staly by w miejscu? Wiec chyba musi jakis osrodek istniec miedzy nimi, a teoria prozni jako nicość nie sprawdza sie w takim razie w tym przypadku, czy nie?
Dyskusję pozwalam sobie zawiesić uznając ją za bezcelową.
oj tam od razu zakonczyc, skoro nie mam racji to wyprowadzcie mnie z bledu.

Ale zeby nie zanudzac i nie schodzic caly czas z glownego tematu to temat telepatia mysle ze was zainteresuje.
Kiedys wzieto krolice i male urodzone przez nia kroliczki, ktore umiescili na lodzi podwodnej 4 tys km od matki, w momencie, w ktorym zarzynano jedno jej dziecko za kazdym razem krolica wykazywala oznaki zdenerwowania, mierzone za pomoca aktywnosci fal mozgowych.
Jesli chodzi o czlowieka, to prowadzili badania nad telepatia i stwierdzono u poszczegolnych rzadko wystepujacych jednostek oznaki takich zdolnosci.
Do tego naukowcą udało sie stworzyc proste urzadzenia sterowane myslami, jednak musialy znajdowac sie dosyc blisko mozgu.

A co do zjawisk paranormalnych to w stanach jest taka fundacja zalozona przez Jamesa Randiego, ktora wyplaci kazdemu milion dolarow, jesli tylko udowodni, ze posiada jakiekolwiek takie zdolnosci. Dziwnym trafem mimo tysiaca chetnych nikomu sie tego nie udalo a ludzie tacy koncem koncow okazywali sie zwyklymi oszustami... :whistle:


//EDIT:1

Lordzie Juve a slyszales kiedys o czyms takim jak chodzby inkwizycja? Fundamencie jezusa chrystusa? Byl zwyklym czlowiekiem, ktory glosil slowa niezgodne z pogladami wtedy panujacymi, za co zostal skazany na smierc. Z sokratesem tez tak bylo, tylko do niego nie zostala dorobiona ideologia. I nigdy nie powiedzialem, ze to co glosil chrystus bylo zle. Zle bylo wykorzystywanie tych slow do przesladowania, mordowania i nietolerancyjnosci w stosunku do innych ludzi. O wyprawach krzyzowych tez nigdy nie slyszales?
I nie czepiaj sie powyzszych rozmow bo mam wrazenie, ze nie rozumiesz polowy co w nich jest zawarte. Juz nie wspomne ze nie masz zielonego pojecia o tym, co ci sie wydaje, ze masz. Historia kosciola to nie tylko Jezus i jego ukrzyzowanie.

Prosze tu masz bardzo ciekawy artykul: http://gadzetomania.pl/2011/09/15/slynn ... iecze-cz-2

Co do jeszcze kolejnego dowodu, byl ktos taki jak Cortez w imie nawracania i Boga wybil praktycznie cala populacje Aztekow (oczywiscie chodzilo mu glownie o zloto, ale swoja rzez tlumaczyl szerzeniem chrześcijaństwa .) - stad sie biora moje statystyki.
Ostatnio zmieniony 06 listopada 2011, 14:07 przez Bartek88, łącznie zmieniany 9 razy.





KLIK ==>www
Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 06 listopada 2011, 13:43

Ja Cię podziwiam Lordzie, bo jeżeli można porozmawiać na te tematy z Deszczowym czy FalsoVero, to z tym człowiekiem się po prostu nie da. Kolega nie posiada żadnej wiedzy, rzuca jakimiś sloganami, których nie jest w stanie uargumentować. Szkoda czasów i nerwów :).

PS: Wierzę w Boga i kosmitów (nie koniecznie zielonych z czułkami).


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 06 listopada 2011, 14:06

Bartek88 pisze: Lordzie Juve a slyszales kiedys o czyms takim jak chodzby inkwizycja? Fundamencie jezusa chrystusa? Byl zwyklym czlowiekiem, ktory glosil slowa niezgodne z pogladami wtedy panujacymi, za co zostal skazany na smierc. Z sokratesem tez tak bylo, tylko do niego nie zostala dorobiona ideologia. I nigdy nie powiedzialem, ze to co glosil chrystus bylo zle. Zle bylo wykorzystywanie tych slow do przesladowania, mordowania i nietolerancyjnosci w stosunku do innych ludzi. O wyprawach krzyzowych tez nigdy nie slyszales?
I nie czepiaj sie powyzszych rozmow bo mam wrazenie, ze nie rozumiesz polowy co w nich jest zawarte. Juz nie wspomne ze nie masz zielonego pojecia o tym, co ci sie wydaje, ze masz. Historia kosciola to nie tylko Jezus i jego ukrzyzowanie.
Tak, słyszałem o Inkwizycji. Tylko o którą Ci chodzi? Tą katolicką, hiszpańską, anglikańską czy może protestancką? Problem w tym, że ja staram się czerpać wiedzę na temat inkwizycji od historyków a nie ludzi, którzy powtarzają Oświeceniową, antyreligijną propagandę.
Co do tych nieszczęsnych fundamentów: czy my aby na pewno tak samo rozumiemy pojęcie "fundament"?
Tak, zgadzam się z tym: nigdy nie powiedzialem, ze to co glosil chrystus bylo zle. Zle bylo wykorzystywanie tych slow do przesladowania, mordowania i nietolerancyjnosci w stosunku do innych ludzi.. Jak sam napisałeś problem jest w WYKORZYSTANIU a nie tym CZEGO naucza Jezus. W takim wypadku moja wiara jest dobra bo wierzę w Jezusa i Jego PRZESŁANIE a nie INSTYTUCJONALNY Kościół. Kościół to wspólnota tworzona przez LUDZI. To chyba normalne, że wykorzystują oni często naukę Jezusa do swoich partykularnych celów?
Co więcej, muszę zapytać, czy ty aby na pewno masz mnie za <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>? Na prawdę uważasz, że nie wiem o istnieniu wypraw krzyżowych? O kolonizacji Ameryki? Itp. itd. Wiem, ale teraz moje pytanie: czy ty wiesz, że za tymi pojęciami kryje się wielka polityka i sprowadzanie ich do roli misji religijnych jest totalnym nieporozumieniem?

Nie widzisz pewnego podobieństwa między wyprawami krzyżowymi a tzw. "walką z terroryzmem", którą prowadzi USA? Czy uważasz, że w Iraku chodziło o "szerzenie demokracji"? :lol:
Bartek88 pisze: Prosze tu masz bardzo ciekawy artykul: http://gadzetomania.pl/2011/09/15/slynn ... iecze-cz-2

Co do jeszcze kolejnego dowodu, byl ktos taki jak Cortez w imie nawracania i Boga wybil praktycznie cala populacje Aztekow (oczywiscie chodzilo mu glownie o zloto, ale swoja rzez tlumaczyl glownie walka z poganami.) - stad sie biora moje statystyki.
Tak, też wstukałem w google hasło i wyskoczyły mi te artykuły z...gadżetomanii.
Jednak stosujesz ohydną manipulację: na tym portalu piszą także o narzędziach tortur stosowanych w...starożytności, czasach nowożytnych oraz czasach współczesnych (tak, tak, dziś też się torturuje ludzi: w imię Boga za pomocą narzędzi wymyślonych przez księży! :lol:) a ty podajesz link do artykułu, który odnosi się do średniowiecza...dlaczego?

Nie masz pojęcia o faktach historycznych. Inkwizycja akurat najwięcej złego dokonała w późniejszej epoce (tzw. Renesansie), co więcej, w materialne, do którego podałeś link, autor wyraźnie zaznacza iż obraz inkwizycji jest dziś mocno zideologizowany, albo w jedną, albo w drugą stronę.

Ja uważam inkwizycję za zło dziejowe, obiektywnie podchodzę do sprawy, ale nie wypisuje skrajnych i nieprawdziwych farmazonów, którymi ty próbujesz nas karmić.

Poza tym, gdzie tam piszę, że wszystkie te narzędzia wymyślili duchowni? :lol: Te ze starożytności i czasów współczesnych też? :roll:

Co do Corteza i Azteków...czy możemy jego działania nazwać holokaustem? Poza tym, odpowiedź mi na pytanie: co było motywem działania Corteza? Żądza zysku czy chęć niesienia "Dobrej Nowiny"?
Dziś już się nie uważa, że Lenin chciał równości i braterstwa ludzi, chodziło mu o wpływy.


Bartek88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 06 listopada 2011, 14:17

Studiuje budownictwo wiec raczej mozesz byc pewny - wiem co oznacza pojecie fundament w tym i w drugim przypadku.
Kosciol to wspolnota tworzona przez ludzi zarzadzana przez watykan. Ten sam watykan, ktory kiedys zabijal tych ludzi, ktorzy nie chcieli sie do nich dolaczyc. Przeczytaj kilka ostatnich moich postow a dowiesz sie, ze nie czepiam sie przeslania chrystusa tylko caly czas kosciola katolickiego, gdzie to niejednokrotnie podkreslalem.
czy ty wiesz, że za tymi pojęciami kryje się wielka polityka i sprowadzanie ich do roli misji religijnych jest totalnym nieporozumieniem?
hahaha. A ty mylisz, jaki byl glowny cel kiedys watykanu jak nie polityka? Ktos wpadl wtedy na genialny pomysl jak podporządkować sobie ludzi i ich wladcow. I calkiem im sie to udalo.
Wiesz, istnieja 3 rodzaje prowadzenia wojny, dla wladzy, dla bogactwa oraz dla Boga. I temu nie zaprzeczysz.

I nie mieszajmy tutaj tego co sie dzieje na bliskim wschodzie bo to jest zupelnie inny temat rzeka.

//EDIT:1
Nie masz pojęcia o faktach historycznych. Inkwizycja akurat najwięcej złego dokonała w późniejszej epoce (tzw. Renesansie), co więcej, w materialne, do którego podałeś link, autor wyraźnie zaznacza iż obraz inkwizycji jest dziś mocno zideologizowany, albo w jedną, albo w drugą stronę.
Przeczytaj to jeszcze raz, co tam autor napisal. Dwa tego co jest na gadzetomanii w necie jest wiecej, jak bedzie ci sie chcialo to poszukaj, z tego co pamietam jest po polsku conajmniej jeden bardziej rozbudowany artykul.
Dwa nie stosuje zadnej manipulacji, wszystko o czym mowie, dowiedzialem sie z dokumentow, faktow historycznych i mniej wiecej kazde zrodlo potwierdzalem innym, gdyz nie naleze do ludzi, ktorzy lubia tracic czas na pozyskiwanie ponaginanej wiedzy.

masz, jak znasz angielski to moze cos zrozumiesz. Zrodlo:nie gadzetomania.pl (i polecam ten portal, bardzo duzo ciekawych i rzetelnych artykulow sie tam znajduje )





KLIK ==>www
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 06 listopada 2011, 14:33

Bartek88 pisze:Studiuje budownictwo wiec raczej mozesz byc pewny - wiem co oznacza pojecie fundament w tym i w drugim przypadku.
W tym jednym to na pewno wiesz, ale jako student socjologii mam wątpliwości, czy rozumiesz to pojęcie w znaczeniu znacznie szerszym niż to co wam na budownictwie wykładają. :wink:
Bartek88 pisze: Kosciol to wspolnota tworzona przez ludzi zarzadzana przez watykan. Ten sam watykan, ktory kiedys zabijal tych ludzi, ktorzy nie chcieli sie do nich dolaczyc. Przeczytaj kilka ostatnich moich postow a dowiesz sie, ze nie czepiam sie przeslania chrystusa tylko caly czas kosciola katolickiego, gdzie to niejednokrotnie podkreslalem.
Tak, rzeczywiście, Watykan zawsze wszczynał wojny i mordował niewinnych ludzi. Problem w tym, że największe wojny religijne to okres rozłamu i protestanckiej (chyba wiesz dlaczego pogrubiam ten wyraz?) reformacji.
Bartek88 pisze:
czy ty wiesz, że za tymi pojęciami kryje się wielka polityka i sprowadzanie ich do roli misji religijnych jest totalnym nieporozumieniem?
hahaha. A ty mylisz, jaki byl glowny cel kiedys watykanu jak nie polityka? Ktos wpadl wtedy na genialny pomysl jak podporządkować sobie ludzi i ich wladcow. I calkiem im sie to udalo.
Wiesz, istnieja 3 rodzaje prowadzenia wojny, dla wladzy, dla bogactwa oraz dla Boga. I temu nie zaprzeczysz.
Nie masz pojęcia o procesach, na temat których starasz się wypowiadać. Redukujesz wszystko do prostackich, ogólnikowych stwierdzeń. To postawa iście religijna. Nie mam natomiast czasu i ochoty dyskutować z Tobą na ten temat w sposób racjonalny bo niestety, ale twojego magicznego myślenia nie zmienię. Więcej książek i wiedzy drogi kolego, oj więcej.
Zgadzam się, że pojawiał się konflikty stricte religijne. Jednak zaliczanie do nich takich wydarzeń jak Wyprawy Krzyżowe, Kolonizacja Ameryki to uproszczenie i zdania nie zmienię a bronią go fakty historyczne.
Bartek88 pisze: I nie mieszajmy tutaj tego co sie dzieje na bliskim wschodzie bo to jest zupelnie inny temat rzeka.


Oj, dlaczego nie? Bo ci się teoria rozpada jak domek z kart? :wink:
Bartek88 pisze:
masz, jak znasz angielski to moze cos zrozumiesz. Zrodlo:nie gadzetomania.pl (i polecam ten portal, bardzo duzo ciekawych i rzetelnych artykulow sie tam znajduje )
Ja natomiast, dla równowagi, podam link do artykułu Rafała Ziemkiewicza pt. "Stosy kłamstw o Inkwizycji": http://www.wykop.pl/ramka/86267/stosy-k ... nkwizycji/

Zainteresowani mogą sobie sami wyrobić zdanie. :) Ja zalecam obiektywizm i przypominam, że: kolega Bartek88 podaje, że inkwizycja wybiła nawet 50 mln ludzi w ciągu 600 lat. Natomiast w tym okresie liczba ludności wahała się w okolicach 70 - 100 mln ludzi...

Poza tym, masz świadomość, że film do którego link podałeś został zrobiony przez...protestantów? Jak myślisz, czy będą oni w 100% obiektywni?


Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 06 listopada 2011, 14:48

Ja już wszystko rozumiem.. I wiem kto to jest Bartek88. To obcy agent, obcego wywiadu, może nawet bardzo obcego. A skąd to wiem? Bo odkryłem, że on nie zna polskich znaków.
Myśle, że to na temat. Wszak o obcych robią filmy s-f.


Obrazek
Bartek88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 06 listopada 2011, 15:46

Zainteresowani mogą sobie sami wyrobić zdanie. Smile Ja zalecam obiektywizm i przypominam, że: kolega Bartek88 podaje, że inkwizycja wybiła nawet 50 mln ludzi w ciągu 600 lat. Natomiast w tym okresie liczba ludności wahała się w okolicach 70 - 100 mln ludzi...
I tym zdaniem pokazales na jakim poziomie jest Twoje czytanie ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisalem, ze inkwizycja wybila tyle ludzi.
Polecasz mi ksiazki a ja ci polece nauczyc sie czytac ze zrozumieniem a potem zabierac sie za czytanie czegokolwiek, bo myslalem, ze ja niejasno pisze, ale widze, ze nie w tym problem :wink:
Dziwnym trafem kazdy katolik ma jakies wytlumaczenie na kazde zlo wyczynione przez Watykan badz kazde zlo wyczynione w imie Boga, tzw. obracanie kota do gory ogonem.
Zgadzam się, że pojawiał się konflikty stricte religijne. Jednak zaliczanie do nich takich wydarzeń jak Wyprawy Krzyżowe, Kolonizacja Ameryki to uproszczenie i zdania nie zmienię a bronią go fakty historyczne.
i tu jest akurat tego przyklad.
I nie mieszajmy tutaj tego co sie dzieje na bliskim wschodzie bo to jest zupelnie inny temat rzeka.
Oj, dlaczego nie? Bo ci się teoria rozpada jak domek z kart? Wink
Bo nie chce sie z Toba klocic tutaj na kolejne 10 stron na ten temat bezsensownej rozmowy. Bliski wschod teraz nijak ma sie do tego co sie dzialo 1000 lat temu. Wtedy byly bezsensowne walki, ktory to Bog jest lepszy, teraz przynajmnije tluka sie o rope czy jak twierdza 'wolnosc i bezpieczenstwo'.

Nie interesuje mnie akurat przez kogo ten filmik zostal zrobiony, jak ruszysz glowa i przestaniesz popadac w skrajnosc to znajdziesz takich filmikow mase, nawet moze i natrafisz na jakies informacje zawarte przez bylych ksiezy katolickich.

Tak Juras, rozgryzles mnie, ale cii, nie mow nikomu, po prostu moi dowodcy nie dali mi klawiatury gdzie mam alt zeby sobie polskie znaki zrobic :(





KLIK ==>www
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 06 listopada 2011, 15:54

Bartek88 pisze:
Zainteresowani mogą sobie sami wyrobić zdanie. Smile Ja zalecam obiektywizm i przypominam, że: kolega Bartek88 podaje, że inkwizycja wybiła nawet 50 mln ludzi w ciągu 600 lat. Natomiast w tym okresie liczba ludności wahała się w okolicach 70 - 100 mln ludzi...
I tym zdaniem pokazales na jakim poziomie jest Twoje czytanie ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisalem, ze inkwizycja wybila tyle ludzi.
Polecasz mi ksiazki a ja ci polece nauczyc sie czytac ze zrozumieniem a potem zabierac sie za czytanie czegokolwiek, bo myslalem, ze ja niejasno pisze, ale widze, ze nie w tym problem :wink:
Ale wiesz, że w materiałach, które polecasz, tak podają? (filmik na youtube).
Bartek88 pisze: Dziwnym trafem kazdy katolik ma jakies wytlumaczenie na kazde zlo wyczynione przez Watykan badz kazde zlo wyczynione w imie Boga, tzw. obracanie kota do gory ogonem.
Ja, jako katolik, uważam zło wyczynione przez Watykan za zło (w tym inkwizycję). Nie dorabiam mu tylko "gęby" i nie uprawiam antykatolickiej propagandy.
Bartek88 pisze: Bo nie chce sie z Toba klocic tutaj na kolejne 10 stron na ten temat bezsensownej rozmowy. Bliski wschod teraz nijak ma sie do tego co sie dzialo 1000 lat temu. Wtedy byly bezsensowne walki, ktory to Bog jest lepszy, teraz przynajmnije tluka sie o rope czy jak twierdza 'wolnosc i bezpieczenstwo'.
Taaak...a kolega wie, że w społeczeństwach rolniczych (a w szczególności feudalnych) podstawowym zasobem była...ziemia? :lol:

Wiesz co, kiedyś byłem takim żółtodziobem jak ty (za co ostro karcił mnie Pan Zambrotta - jestem Ci dziś wdzięczny Misiu, buzi :*), ale zacząłem czytać, dociekać i okazało się iż propaganda propagandą a prawda i tak najczęściej leży po środku. Tobie też tego życzę!


Bartek88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 06 listopada 2011, 17:53

Ale wiesz, że w materiałach, które polecasz, tak podają?
To podaje filmik, nie ja. Obejzyj inne filmiki lub dokumenty, ktore maja podane zrodla, sprawdz te zrodla a potem jak ladnie napisales wyciagnij z tego prawde.
A jesli chcesz dokladne statystyki ile osob pochlonely takie wojny i inkwizycje, napisz do watykanu, byc moze w swoich ukrytych archwiwach beda mieli takie dane tylko, ze oczywiscie spotkasz sie z odmowa.
Wiesz co, kiedyś byłem takim żółtodziobem jak ty (za co ostro karcił mnie Pan Zambrotta - jestem Ci dziś wdzięczny Misiu, buzi :*), ale zacząłem czytać, dociekać i okazało się iż propaganda propagandą a prawda i tak najczęściej leży po środku. Tobie też tego życzę!
Raczej ja kiedys bylem taki jak ty. Oslepiony wiara, wierzacy nawet nie wiedziac w co. Broniacy w ten sam sposob wiary katolickiej. Nie docieraly do mnie zadne logiczne argumenty. I tez zaczalem czytac dociekac prawdy, potem przez rok bylem rozbity poniewaz wszystko w co wierzylem okazalo sie byc zbudowane na slowac i klamstwie oraz pokoloryzowanych faktach. Ale do tego musisz sam dojsc. Wiekszosc z nas od malego zyje w kontakcie z katolicyzmem,nie majac czesto wyboru. Od malego jestesmy napajani chrzescijanskimi frazesam. Mozna sie wrecz pokusic o stwierdzenie, ze mamy wyprane mozgi. Jest sie w to tak wciagnietym, ze ciezko jest sie obudzic, ale w momencie gdy to sie stanie, zycie moze nie bedize prostrze ale czlowiek zaczyna bardziej je doceniac i szanowac.

Ja, jako katolik, uważam zło wyczynione przez Watykan za zło (w tym inkwizycję). Nie dorabiam mu tylko "gęby" i nie uprawiam antykatolickiej propagandy.
Jesli ta niby 'uprawiana' antykatolicja propaganda sprawi, ze chodz jedna osoba zmusi sie do przestudiowania glebiej w to co wierzy to bede usatysfakcjonowany ;]

aha i jeszcze jedno, wyjasnij mi po co zaczepiles temat dzisiejszego bliskiego wschodu?
Chciales jednym zlem wytlumaczyc drugie?





KLIK ==>www
ODPOWIEDZ