polacy

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ

Czy uwazacie ze jest to dobre sprzedawanie polaków do lepszych klubów

Czas głosowania minął 24 września 2005, 13:09

tak
61
86%
nie
10
14%
 
Liczba głosów: 71
Eric-1991

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2005
Posty: 18
Rejestracja: 11 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 17 września 2005, 13:09

Czy nie sądzicie, że coraz wiecej dobrze grajacych polaków kupują do lepszych klubów? Napewno osłabia to naszą lige polską, ale jakby cały swiat zaczyna słyszeć o polskich piłkarzach i o ich umiejetnosciach.

Zły pokój, czemu inne tematy? :x Bez kartki tym razem /Dragon


Wojtom

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2003
Posty: 1369
Rejestracja: 14 września 2003

Nieprzeczytany post 17 września 2005, 13:16

Co z tego, że jest kilku dobrych zawodników w zespole polskim, jeśli i tak nie możemy osiągnąc niczego na arenach europejskich?

Dla mnie jest to oczywiste, jeżeli jakiś zawodnik ma okazje przeniesc się do zagranicznego klubu, lepszego od tego, w ktorym grał dotychczas, to robi to bez zastanowienia. Co osiągnąłby Żurawski czy Szymkowiak w Wiśle? Najwyzej kolejny tytuł króla strzelców, a tak moze sięgnąc po, moze nie najwyzsze, ale na pewno lepsze zdobycze niż te, ktore osiągnął by z klubem w Polsce. Taka prawda, nie ma sie co oszukiwać.


Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere.
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 17 września 2005, 13:33

No powiem że jestem ciekaw rozwarzań na ten temat.Na razie dorzuce swoje 3 grosze.
Moim zdaniem normalna kolej rzeczy jest taka że piłkarz chce zmieniać otoczenie i ligę na lepszą niż w której występuje.Dzięki temu może się wypromować za granicą a co za tym idzie skierować oczy klubów na piłkarzy z tego kraju z którego pochodzi.Sam na miejscu piłkarza bym się kierował ambicjami.Każdy chce być najlepszy w tym co robi i grać w najlepszych drużynach.Często wyjazd za granicę do przeciętnego klubu z innej ligii jest dla Polaków tylko przystankiem do dalszej, lepszej kariery.Popatrzmy na Grzegorza Rasiaka.Odważył się przejść do 2 ligii angielskiej i dzięki temu teraz gra w Premiership.
Ja jestem za tym żeby piłkarze z Polski wyjeżdżali ponieważ w tej lidze nie idzie do końca rozwinąć swoich umiejętności, są małe szanse na gre w pucharach no i oczywiście małe pieniądze...
Zresztą dzieki każdemu piłkarzowi który wyjechał z Polski i gra za granicą nasi piłkarze zdobywają renomę.A trzeba wziąc również pod uwagę aspekt Reprezentacji bo piłkarze grający w lepszych klubach poprawiają swoje umiejętności co wychodzi na dobre naszej reprezentacji.


rafal005

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 323
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 17 września 2005, 13:35

:doh: Polacy z wielkiej litery :angry:
Eric-1991 pisze:jakby cały swiat zaczyna słyszeć o polskich piłkarzach i o ich umiejetnosciach.
Taa... Chyba trochę przesadziłeś :) Żurawski w Szkocji, Szymkowiak w Turcji - nie oszukujmy się, nie są to najsilniejsze ligi na świecie, aczkolwiek silniejsze od polskiej i ex-wiślacy radzą sobie tam jak na razie bardzo dobrze. Szymek wyrósł na lidera Trabzonsporu i miejmy nadzieję, że nie przekreśli tego kontuzja, która mu się ostatnio przyplątała. Krzynówek trochę osłabł w Niemczech po świetnym poprzednim sezonie, jak i cały jego Bayer. Nasza nadzieja w Rasialdo, że podbije ligę angielską :rotfl: W ostatnim w wywiadzie w Piłce Nożnej nawet mnie pozdrowił! Cytat: "Niemniej wszystkich moich krytyków serdecznie teraz pozdrawiam" :smile:


mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 17 września 2005, 13:56

Ja uważam, że można sprzedać zawodnika w momencie, gdy jest wiadomo, że ma go kto zastąpić. Za zarobioną kasę kupić innego zawodnika a nie podwyższać premie prezesowi :twisted:


koki90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 października 2004
Posty: 1045
Rejestracja: 15 października 2004

Nieprzeczytany post 17 września 2005, 14:13

Moim zdaniem jest to korzystne, szczególnie dla reprezentacji Polski, która zapewne będzie miała z tego niemałe korzyści :)


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 17 września 2005, 14:19

Ja wam powiem jedno: jestem jak najbardziej za!
To, że kilku dobrych piłkarzy jest w polskiej lidze nic nie zmienia. Nie możemy awansować do LM, wiec od strony sportowej drzwi do wielkich pieniędzy są dla nas zamknięte.
Aby nasz sport sięrozwijał potrzeba kilku szkółek piłkarskich z prawdziwego zdarzenia.
Dlaczego kolejne lata Ajaxu, który podobno prowadzi najlepszą szkółkę piłkarską na świecie, to kolejni znakomici gracze? Może nie wybitni, ale z powodzeniem mogą grac w silnych klubach europejskich. przypadek?
Dlaczego tak mały kraj, jak Czechy, ma w reprezentacji tylu znakomitych zawodników?
Nie ma drugiego tak dużego kraju,m jak nasz, który nie może nawet awansować do ME...
Więc powtarzam, skoro zatrzymywanie piłkarzy nie sprawia, że kluby reperują finanse dzięki LM, to zatrzymanie piłkarzy nijak nie podniesie poziomu ligi. Ogólnego poziomu.
Skoro więc mogą rozwinąć się sportowo za granicą, jeśli mogą się wybić, potem pomóc reperzentacji.
Jeśli w końcu mogą sporo zarobić i jest szansa, że w przyszłości wspomogą naszą piłkę kopaną, to ja mówię głośno: TAK!


Dirty mind
pawelini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2005
Posty: 134
Rejestracja: 22 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 17 września 2005, 14:43

Ja tez głosowałem na "tak"! Jest to jaknajbardziej korzystne dla repezentacji, jednak mysle ze niemozna przesadzxac. Wisła w ciągu 2 sezonów pozbyła sie takich zawodników jak: Żurawski, Kosowski, Szymkowiak, Frankowski, dzięki sukcesom w pucharze Uefa, jednak nadal ma wielu dobrych zawodników jak: Brożek, Zieńczuk, Kłos.
Groclin też zarobił troche dzieki Pucharze Uefa sprzedając Niedzielana, Rasiak czy Mile, a potrafił zremisowac z RC Lens we Francji.
Najwazrniejsze to dobre transfery. Mysle, że sprzedanie kilku zawodnikow nie powninno zaszkodzic Polskiej lidze, a myśle ze nawet moze ja uatrakcyjnic! Od ostatnich kilku sezonow Wisła żądziła bezapelacyjnie w ekstraklasie, a teraz inne zespoły mogą nawiązać walke!

Przepraszam za błędy językowe i składnikwe, ale pisałem ten post w pośpiechu!


felix jaegar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 stycznia 2005
Posty: 102
Rejestracja: 14 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 17 września 2005, 14:47

rafal005 pisze::doh: Polacy z wielkiej litery :angry:
To jeszcze nic, popatrz na składnie w pytaniu w ankiecie :angry: :shock:
A co do tematu to ja uważam, że jak najbardziej dobrze się dzieje, że nasi najlepsi piłkarze próbują szczęścia w lepszych ligach. Na pewno mają tam lepsze warunki dla rozwoju ich dalszej kariery. Nie oszukujmy się, polska piłka klubowa (na arenie międzynarodowej w szczególności) woła i pomste do nieba! Nie dziwie się, że wyrózniające sie u nas jednostki nie są w stanie wytrwać w staraniach aby osiągnać "coś" wespół z "naszymi" skoro nie znajdują odpowiedzniego wsparcia w reszcie drużyny...


Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.

-- Julian Tuwim (1894 - 1953) --
kedzier

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 605
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 17 września 2005, 14:56

mJaUcViEej pisze:Ja uważam, że można sprzedać zawodnika w momencie, gdy jest wiadomo, że ma go kto zastąpić.
Macieja Żurawskiego miał zastąpić bodajże Penksa, Kosowskiego Zieńczuk, a Szymka Gołoś... Zresztą nawet mniejsza o konkretne nazwiska. Jak ci zawodnicy którzy wyjechali zostali zastąpieni w Wiśle było najlepiej widać w czwartek w Guimareas :?

Jestem jednak realistą i wiem że tego exodusu nie da się zatrzymać. Piłkarze chcą zarobić większe pieniądze za granicą, a działacze uzyskać pieniądze dla klubów, jak tylko jakiś zawodnik zdoła się wypromować. Spada przez to poziom ligi, nowe talenty nie dojrzewają tak szybko. Przykładowo nadzieja Legii Korzym jest teraz tylko w Wodzisławiu... Ale ten wyjazd ma też swoje zalety, liga w tym sezonie staje się ciekawsza. Przykład z ostatniej kolejki Pgoń walczyła jak równy z równym w Krakowie, a wczoraj urwała punkty Legii. Poziom się jakby wyrównuje po wyjeżdzie najlepszym i to jest :ok: Sam np. nie dziwie sie Żurawiowi i Frankowi, oni zdobyli już w Polsce wszystko i jedyne co mogli by powiększać to swoje bramki w "klubie stu". Najlepszy obecnie w Polsce Żurawski chyba do końca życia "plułby sobie w brodę" gdyby nie sprawdził się w mocniejszej lidze.


Obrazek
pawelini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2005
Posty: 134
Rejestracja: 22 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 17 września 2005, 15:08

kedzier pisze:
mJaUcViEej pisze:Ja uważam, że można sprzedać zawodnika w momencie, gdy jest wiadomo, że ma go kto zastąpić.
Macieja Żurawskiego miał zastąpić bodajże Penksa, Kosowskiego Zieńczuk, a Szymka Gołoś... Zresztą nawet mniejsza o konkretne nazwiska. Jak ci zawodnicy którzy wyjechali zostali zastąpieni w Wiśle było najlepiej widać w czwartek w Guimareas :?
Ja myślę, że w tym meczu nie chodziło o brak wyrzej wymienionych zawodników, tylko o podejście psychologiczne. Rywale (pisze "Rywale" bo niepamiętam jak sie nazywają :)) Wisły byli w zasięgu krakowian nawet w takim składzie. Zobaczymy jak bedzie w Krakowie.......


kedzier

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 605
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 17 września 2005, 15:24

pawelini pisze:Ja myślę, że w tym meczu nie chodziło o brak wyrzej wymienionych zawodników, tylko o podejście psychologiczne. Rywale (pisze "Rywale" bo niepamiętam jak sie nazywają Smile) Wisły byli w zasięgu krakowian nawet w takim składzie. Zobaczymy jak bedzie w Krakowie.......
Psychologia też na pewno miała tu wpływ, na pewno Wisła by ten mecz wygrała przed Atenami... Ale uważam że stary skład Wisły, właśnie z Kosą czy Żurawiem wygrałby ten mecz z marszu... :wink: Gdyby Wisłą nie sprzedawała co roku jakichś swoich najlepszych zawodników, to myślę że o Ligę Mistrzów byśmy w tym roku byli spokojni... A tak mamy, co mamy :?


Obrazek
ozaru4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 kwietnia 2005
Posty: 108
Rejestracja: 24 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 17 września 2005, 15:30

Pozwole sobie ocenic pytanie w ankiecie: Bez sensu. (Zalezy przeciez dla kogo!)

Z jednej strony zle dla sprzedajacego, bo traci swoja najwieksza gwiazde i ryzykuje gorsza gre w rozgrywkach. Z drugiej strony dobrze, bo zarabia kase i moze kupic lepszego zawodnika, i nawet taniej. Tak samo kupujacy, sprzedal zawodnika, zeby kupic Polaka. Poza tym, przejscie do jednej z najlepszych lig Europy to oczywiste marzenie kazdego Polskiego pilkarza. A wiec przewaza tutaj odpowiedz TAK.
Ostatnio zmieniony 17 września 2005, 15:32 przez ozaru4, łącznie zmieniany 1 raz.


18.09.05 (pozostało 35 spotkań)

01. Juventus (09 pkt - 100%)
02. Lazio (06 - 66%)
03. Fiorentina (06 - 66%)
---------------
10. Milan (04 - 44%)
pawelini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2005
Posty: 134
Rejestracja: 22 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 17 września 2005, 15:31

@kedzier: Oczywiście nie miałem na myśli tego, że bez Żurawskiego, czy Kosowskiego Wisła jest lepsza. Myśle tylko, że Zatrzymanie tych zawodników było niemożliwe i nawet bez nich powinni to wygrać :)


pawelini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2005
Posty: 134
Rejestracja: 22 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 17 września 2005, 17:43

kedzier pisze: Psychologia też na pewno miała tu wpływ, na pewno Wisła by ten mecz wygrała przed Atenami... Ale uważam że stary skład Wisły, właśnie z Kosą czy Żurawiem wygrałby ten mecz z marszu... :wink: Gdyby Wisłą nie sprzedawała co roku jakichś swoich najlepszych zawodników, to myślę że o Ligę Mistrzów byśmy w tym roku byli spokojni... A tak mamy, co mamy :?
Dokładnie :!: tak jak mówisz, na 4 szanse na gre w LM ani jednej nei wykorzystac...ajjjjjjjjj :doh:
W pytaniu głównym odpowiedziałem na TAk bez żadnej chwili zastanowienia :P Oczywiste, że na zachodzie(nie tylko ale głównie) piłkarze mają lepsze warunki do grania w piłke, wieksze zarobki, większy prestiż itd.
Skoro jakiś piłkarz osiągnął swoje maksimum w Polsce to normlane chyba jest, że chce spróbowac czegoś nowego. Po za tym nie oszukujmy sie ale poziom polskiej ligii jest FATALNY i gdyby nei piłkarze grający w zagranicznych klubach na pewno nasza reprezentacja nie grała by teraz tak jak gra :D
Ja bym powiedział, że wogóle by nie grała, albo by nie istniała :D O ile sobie przypominam z 1 jedenastki polskiej reprezentacji 2 zawodników gra w polskiej lidze: Kłos i Baszczyński :D Zapomniałem o kimś? :lol:


ODPOWIEDZ