Mundial kodowany? Co robi TVP?

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 18 października 2005, 18:10

Jest już niemal pewne, że to Polsat pokaże wszystkie mecze zbliżających się mistrzostw świata w piłce nożnej. Jak dowiedziało się "ŻW", właściciel stacji Zygmunt Solorz wydał zgodę na kupno praw telewizyjnych do mundialu.


Jeśli Polsat nie dogada się z Telewizją Publiczną, mecze Polaków, spotkanie otwarcia, ćwierćfinały, półfinały i finał pokaże w jednym ze swoich kanałów otwartych.

Natomiast pozostałe spotkania obejrzą tylko kibice posiadający dostęp do Polsatu Sport i Polsatu Sport Ekstra. Stacja poprzez mundial będzie chciała wypromować zwłaszcza ten drugi, nowy kanał.

Podobnie było w 2002 r. Wówczas mistrzostwa świata w Korei i Japonii wykorzystano do popularyzacji Polsatu Sport, który trafił do wszystkich największych sieci kablowych. Za prawa do azjatyckiego mundialu Polsat zapłacił wtedy 20 mln dol. Okazało się, że znacznie przepłacił. Z kłopotów wybawiła go TVP, która pod ogromną presją opinii publicznej odkupiła część meczów za 9 mln dol.

Oficjalnie TVP wciąż sama na razie negocjuje z firmą Infront Sports&Media - międzynarodową agencją marketingową, która za miliard euro kupiła prawa do przyszłorocznej imprezy.

Infront ustalił cenę na rynek polski na poziomie 20 mln euro. Telewizja Publiczna chce wydać połowę tej kwoty. "Negocjacje z Infrontem wciąż trwają. Na razie jednak nie potrafię powiedzieć, kiedy się skończą" - stwierdził Daniel Jabłoński z biura prasowego TVP. "Czy jest możliwe, że odkupimy część praw od Polsatu? Za wcześnie o tym mówić" - dodał.

Źródło: INTERIA.PL

Więc pewnie nie zobaczymy wielu spotkań MŚ w Niemczech, a już miałem taką nadzieje...
TVP chyba nie wie co robi, taka impreza powinna być ogólnodostępna a tu się okazuje, że posiadacze dekoderów Polsatu zobaczą wszystkie mecze MŚ...
I co oni robią z tym abonamentem :?: :angry:


kosiorekk

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 233
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 05 listopada 2005, 21:30

TVP przegina! Czasami ci ludzie przesadzają ale cóż...to jest nasza Polska :wink:
Ja na szczęście mam dekoder Cyfrowego Polsatu i nie będe miał żadnego problemu ale wspołczuję tym co go nie mają :?


Negri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2005
Posty: 1162
Rejestracja: 23 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 06 listopada 2005, 11:05

Ibrah pisze:Ja na szczęście mam dekoder Cyfrowego Polsatu i nie będe miał żadnego problemu ale wspołczuję tym co go nie mają
Dla tych którzy go nie mają mam pewną sztuczkę. Działa ona wtedy, gdy ma się ojca - kibica piłki nożnej. U mnie zadziałało. Powiedziałem ojcu, że TVP nie pokaże MŚ na żywo to powiedział, że trzeba już jakiś dekoder załatwić, bo TVP to już przegina. To ja na to od razu, że Cyfrowy Polsat pokazuje. On na to - zaklepane. Jeszcze kilka dni i będę się cieszył cyfrowym Polsatem :happy:


juverm

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 listopada 2005
Posty: 792
Rejestracja: 05 listopada 2005

Nieprzeczytany post 06 listopada 2005, 11:20

Źle się w Polsce dzieje :evil: . Wszedłem na te stronkę już niebyło newsa tylko komentarze i spodobał mi sie jeden, cytuje: "NIEDŁUGO DOBRANOCKE ZAKODUJĄ" :lol: N szczęście mam Polsat Sport 8), ale fajnie by było gdyby TVP normalnie puszczało wtedy można by było wybierać między ciekawszymi meczami z PS lub TVP.


Obrazek
Zambi300

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 października 2005
Posty: 22
Rejestracja: 23 października 2005

Nieprzeczytany post 06 listopada 2005, 11:51

A ja na okres mś w Niemczech biore manatki i przeprowadzam się do kumpla który ma dekoder. Kurcze wam w mieście do dobrze :cry: . A abonamentu płacić nie będe i już.
A tvp to niech sie pocałuje w dup...
Pozdro dla fanów JUVE!!!!!!!!!!!!!!!!
P.S Abonamentu I tak nie płaciłem :D


Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 06 listopada 2005, 12:00

juverm pisze:"NIEDŁUGO DOBRANOCKE ZAKODUJĄ"
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

ja niestety nie mam cyfrowego polsatu i nic sie na to nie zanosi, ze bede mial, bo posiadam juz cyfre+ i starsi sie raczej nie zgodza na zakup drugiego dekodera :cry: nie rozumiem tego. nawet w krajach, ktore nigdy nie graly na MS, jak Azerbejdzan, telewizja panstwowa pokazuje mecze Mundialu, a w Polsce? :doh: brak mi slow...


Przemo90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 marca 2004
Posty: 470
Rejestracja: 24 marca 2004

Nieprzeczytany post 06 listopada 2005, 19:49

TVP to najbardziej niedorobiona telewizja publiczna w europie, mam nadzieje ze chociarz polsat pokaze te mistrzostwa bo niewyobrazam sobie sytuacji zebym ogladal mundial na czeskim kanale lub niemieckim.


Obrazek

"Dla Juventusu zwycięstwa nie są rzeczą ważną. Dla Juventusu zwycięstwa to jedyne, co się liczy" ~Giampiero Boniperti~
wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 06 listopada 2005, 23:48

dla mnie szarego kibica to jest tragedia narodowa ;/ bo ja nie posiadam nawet kablówki wiec gdzie ja zobacze MŚ nie rozumie podejscia TVP do sprawy jest taka mało agresywna w swoich poczynaniach że szok...to jest tak samo jak z LM ,TVP wykupiła taki pakiet gdzie jest najwiecej drużyn angielskich pokazywanych a to dlatego ze pilka angielska jest nawet ladna dla oka, szybka, bogata ,ma wielka oglądalonosc poprostu mi szkoda klawiatury na taka insytucje jaka jest TVP(1,2)... ;/


Moonk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2005
Posty: 861
Rejestracja: 01 listopada 2005

Nieprzeczytany post 07 listopada 2005, 08:06

JA jak nie obejrze na Polsacie albo TVP, to bedzie leciec na EUROSPORCIE, nie na zywo ale po 2 dniach pewnie puszczą.


Gianni_Marciano

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2004
Posty: 121
Rejestracja: 14 lutego 2004

Nieprzeczytany post 07 listopada 2005, 09:33

Ja też mam na szczęście Polsat Sport , więc jestem spokojny . w 2002 roku tez były jakieś akcje ,ze ma być tylko finał i mecze Polaków ,a jednak były wszystkie mecze z tego co pamiętam :)


T-Bar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 czerwca 2005
Posty: 206
Rejestracja: 12 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 07 listopada 2005, 10:28

Damianinho 15 pisze:
Ibrah pisze:Ja na szczęście mam dekoder Cyfrowego Polsatu i nie będe miał żadnego problemu ale wspołczuję tym co go nie mają
Dla tych którzy go nie mają mam pewną sztuczkę. Działa ona wtedy, gdy ma się ojca - kibica piłki nożnej. U mnie zadziałało. Powiedziałem ojcu, że TVP nie pokaże MŚ na żywo to powiedział, że trzeba już jakiś dekoder załatwić, bo TVP to już przegina. To ja na to od razu, że Cyfrowy Polsat pokazuje. On na to - zaklepane. Jeszcze kilka dni i będę się cieszył cyfrowym Polsatem :happy:
Niestety u mnie w domu to ja tylko oglądam mecze czy LM czy reprezętacji :roll:a ja mam cyfre ale od czego ma sie babcie ona ma kablówke i ma Polsat Sport dlatego juz wszystkim w domu ogłosiłem że na czas MŚ przeprowadzam sie do babci :D :dance: i problem z głowy...


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 07 listopada 2005, 11:07

ja tez uwazam ze ta sytuacja jest chora - jak to moze byc ze nie zobaczymy mistrzostw, naszczescie odbieram telewizje czaska a tam nie robia sobie takich zartow i beda pokazywac mistrzowstwa. dlaczego nasi poludniowi sasiedzi pokazuja mecze w ogolnodostepnej tv a my nie. nie rozumiem tego sytstemu ale on bez watpienia jest chory. myslalem ze jak Korzeniowski zostanie szefem sportu w tvp to sie cos zmieni ale nic z tego...l


Obrazek
konhad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2004
Posty: 37
Rejestracja: 11 listopada 2004

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2006, 12:12

A ja nie mam Polsatu Sport :( Niestety. Wie ktos moze na jakich kanalach azagranicznych bedzie leciec MUNDIAL??


Obrazek
leniup

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2003
Posty: 1829
Rejestracja: 07 listopada 2003

Nieprzeczytany post 06 lutego 2006, 18:29

Mundial w Polsacie i TVP?
Umowa nie została jeszcze podpisana, ale Polsat ponoć doszedł do porozumienia z niemiecką firmą Infront. Za prawa do pokazywania mundialu stacja Zygmunta Solorza ma zapłacić ok. 13 mln euro. Mistrzostwami podzieli się z TVP - pisze "Życie Warszawy".

Wszystko ma się wyjaśnić dziś około godz. 16. Do tej godziny nikt zarówno z Polsatu, jak i TVP nie udzieli żadnej oficjalnej informacji. – Jesteśmy bardzo blisko. Na 99 procent mamy mundial – powiedział nam wczoraj anonimowo jeden z wysoko postawionych pracowników Polsatu.

Jedno jest pewne. Negocjacje zbliżają się do końca. Wygląda też na to, że wraca koncepcja podziału mundialu między Polsat i TVP. Cztery lata temu telewizja Solorza pokazała na żywo wszystkie mecze w Polsacie Sport, co kosztowało ok. 20 mln dolarów. TVP odkupiła za 9 mln prawa do meczów Polaków, spotkania otwarcia, półfinałów i finału.

Teraz też zobaczymy na żywo w telewizji otwartej wyłącznie wymienione mecze. Wszystkie pozostałe, bez względu na to czy Polsat rzeczywiście wygrał wyścig po mundial, czy dogada się z TVP, czy też „publiczna” przelicytuje Solorza, zostaną zakodowane. Będziemy je mogli zobaczyć albo w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra, albo w nowym kanale TVP Sport, który ma ruszyć przed mistrzostwami.

źródło: http://www.kadra.pl/index.php?strona=news&id=51094

Nie wypowiadałem się jeszcze w tym temacie, bo przecież nie warto nic pisać o poczynaniach TVP. Cóż, teraz jednak napisze że jestem cholernie zły (nie tylko ja) iż nie będe mógł obejżeć całych mistrzostw w telewizji publicznej. Jedyny mundial jaki oglądałem były to mistrzostwa we Francji w 1998 roku a byłem wtedy jeszcze małym brzdącem. I teraz zanosi się na powtórkę sprzed czterech lat. Albo uproszę w końcu rodzicieli na ten Polsat Sport albo bede zmuszony chodzić do kuzyna, który niedawno zaopatrzył się w to dobrodziejstwo jakim jest cyfrowy polsat (choć i tak bym ich tak aż bardzo nie chwalił). Pewnie nie tylko ja się zastanawiam jak to jest że KAŻDĄ olimpiade, KAŻDE mistrzostwa Europy, KAŻDE mistrzostwa lekkoatletyczne są pokazywane, natomiast mundial - czyli impreza najważniejsza zostaje pominięta. Na pewno chodzi o pieniądze, no ale panowie, prestiż tej imprezy zobowiązuje. Gdzieś tam czytałem że tylko my i Armenia w Europie nie wykupiliśmy praw do transmisji. Śmiech na sali... Ręce po prostu opadają i tyle. I takie pytanie na które pewnie nie uzyskam odpowiedzi: Po kiego grzyba Pan Korzeniowski wykupił prawa do transmisji mistrzostw świata 2010 w RPA, na których nie wiadomo czy zagra reprezentacja Polski, natomiast nie zaopatrzył się w prawa do nadchodzących mistrzostw w których Polacy mają być niby czarnym koniem, bo nadzieje są duże, zresztą jak zwykle. Chyba normalny kibic tego nie zrozumie. No i co by tu na końcu dodać: Na rynek marsz ! :angry: Tu jest Polska, różne cuda się dzieją...


Obrazek
Radidam

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 kwietnia 2004
Posty: 740
Rejestracja: 09 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 06 lutego 2006, 19:28

leniup pisze: Umowa nie została jeszcze podpisana, ale Polsat ponoć doszedł do porozumienia z niemiecką firmą Infront. Za prawa do pokazywania mundialu stacja Zygmunta Solorza ma zapłacić ok. 13 mln euro. Mistrzostwami podzieli się z TVP - pisze "Życie Warszawy".
Wole w sumie TVP niz Polsat, bardzo nielubie gdy mecze komentuja Borek z Koltonem nieprzepadam za nimi, Borek widzi tylko zawsze wielki Real Madryt, inny klub nieistnieje. Chyba bede musial sprawic sobie Polsat Cyfrowy, poniewaz pewnie mecze tez beda leciec na Polsat Sport Extra oraz na INFO, szkoda ze TVP sie niedogadało.


Obrazek
ODPOWIEDZ