Eliminacje MŚ POLSKA 3-2!! Austria 3:2 i POLSKA 1-0 Walia

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
kedzier

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 605
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2005, 01:38

Pomału (razem z rokiem szkolnym :( ) zbliżają się do nas decydujace dla Polski mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata 2006 :!: Już w środę niemieckim zespołem BV Cloppenburg. Będzie to chyba dobra okazja do sprawdzenia formy naszych kadrowiczów przed najważniejszymi meczami w tym roku :!:
Kadra Polaków którzy przebywają na zgrupowaniu w Herzlake przedstawia się następująco:

Bramkarze: Artur Boruc (1980, Celtic Glasgow, Szkocja, 8A), Wojciech Kowalewski (1977, Spartak Moskwa, Rosja, 5A), Sebastian Przyrowski (1981, Groclin Grodzisk Wlkp., 2A).

Obrońcy: Marcin Baszczyński (1977, Wisła Kraków, 22A), Jacek Bąk (1973, Al Rayan, Katar, 63A-2 gole), Tomasz Kłos (1973, Wisła Kraków, 64A-5 goli), Tomasz Rząsa (1973, ADO Den Haag, Holandia 30A-1 gol), Mariusz Jop (1978, FK Moskwa, Rosja, 4A), Dariusz Dudka (1983, Wisła Kraków, 4A), Michał Żewłakow (1976, Anderlecht Bruksela, Belgia, 47A-1 gol), Bartosz Bosacki (1975, FC Nuernberg, Niemcy, 6A).

Pomocnicy: Damian Gorawski (1979, FK Moskwa, Rosja 13A-1 gol), Kamil Kosowski (1977, FC Kaiserslautern, Niemcy, 35A-3 gole), Sebastian Mila (1982, Austria Wiedeń, 19A-3 gole), Arkadiusz Radomski (1977, Austria Wiedeń, 13A), Mariusz Lewandowski (1979, Szachtar Donieck, Ukraina, 20A), Radosław Sobolewski (1976, Wisła Kraków, 9A-1 gol), Mirosław Szymkowiak (1976, Trabzonspor, Turcja, 23A-3 gole), Euzebiusz Smolarek (1981, Borussia Dortmund, Niemcy, 5A).

Napastnicy: Maciej Żurawski (1976, Celtic Glasgow, Szkocja, 44A-13 goli), Tomasz Frankowski (1974, Elche, Hiszpania, 14A-9 goli), Andrzej Niedzielan (1979, NEC Nijmegen, Holandia, 16A-5 goli), Grzegorz Rasiak (1979, Derby County, Anglia, 20A-6 goli), Emmanuel Olisadebe (1978, Panathinaikos Ateny, Grecja, 25A-11 goli).

Mecz z Austrią już w sobotę, spotaknie z Walijczykami w środę. Jaki skład byście wytypowali na te mecze? Czy brakuje wam kogoś wśród powołanych? Jak według was potoczą się te spotkania?

Moja jedenastka na mecz z Austrią wyglądałaby następująco:

Boruc - Rząsa, Baszczyński, Kłos, Bąk - Kosowski, Smolarek, Sobolewski, Szymkowiak - Frankowski, Żurawski

Oczywiście jako kibic liczę na pewne 6pkt :D
Jestem jednak realistą i wiem że będzie to bardzo trudne, aczkolwiek możliwe do wykonania 8) Wydaje mi się że duże znaczenie może w tym dwumeczu odegrać "joker" Olisadebe, jeśłi tylko mu się będzie chciało :) To piłkarz o ogromnym instynkcie snajperskim i w końcówkach może wiele namieszać, być może tak jak Franek w Cardiff i Wiedniu :D

Polska - Austria 3:1 --------- Polska - Walia 2:1

Do przoooodu Polsko :!: :!: :!: :D
Ostatnio zmieniony 03 września 2005, 22:27 przez kedzier, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2005, 08:35

Oczywiście, mam nadzieje że nasi zdobędą 6 pkt, aczkolwiek będzie to bardzo trudne :? Skład jaki bym typował, i jakiego bardzo bym chciał to:
--------------------------------Boruc---------------------------------------------
Baszczynski--------------Kłos---------Bąk-------------------------------Rząsa
------------------------------------------------------------------------------------
Ebi----------------------------Sobolewski-----------------------------Kosowski
-------------------------------Szymkowiak--------------------------------------
------------------Żuraw--------------------------Franek-------------------------
Chciałbym także zauważyć na ilośc reprezentantów z krajowej ligi :lol: jest ich dokładnie 5: Sebastian Przyrowski, Marcin Baszczyński, Dariusz Dudka, Tomasz Kłos, Radosław Sobolewski. Z czego 4 z mistrza kraju Wisły Kraków :lol: to bardzo dziwna sytuacja tym bardziej że jeszcze na wcześniejsze zgrupowania sytuacja była taka, iż liczba reprezentantów "zza granicy" była mniej więcej równa liczbie reprezentantów z karjowej ligi. A teraz nie mamy nawet napsatnkia powołanego z naszego ligowego podwórka :lol:
Jeśli chodzi o wynik to obstawiam: Polska 2-1 Austria, Polska 3-1 Walia :-D

-------------------------------------------------------------------------------------

Noi brawo, Polacy pokonali po nerwowej końcówce Austryjaków 3-2 :-D a co jest równie ważne Rumunia wygrała z Czechami 2-0 (po golach naszego Mutu :-D ) i dzięki temu jeśli ogramy Giggsa i spółke jedziemy do Niemiec :) Pan Janas to m aszczęście :) no ale ponoć ono sprzyja lepszym :wink:
Ostatnio zmieniony 03 września 2005, 22:52 przez Szilgu, łącznie zmieniany 1 raz.


ULAT

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2005
Posty: 424
Rejestracja: 05 marca 2005

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2005, 08:45

Myślę że będa to ciężkie mecze ale Polska sięgnie po 6 pkt. Również uważam że sporą rolę może odegrać Olisadebe. W dwumeczu z Wisłą zwłaszcza w Atenach zaprezentował dobrą formę więc może zaaplikuje naszym rywalom kilka bramek :twisted: . Mam nadzieję że rozgromimy Austrę ( za stwierdzenie śmierdzisz Polską :evil: ). A składu nie wpisuję bo od tego jest Janas :smile:


Pirlo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 maja 2005
Posty: 444
Rejestracja: 08 maja 2005

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2005, 08:52

Moja jedenastka wygladała by tak:'
Boruc-
Baszczynski, Kłos, Bąk, Dudka
Smolarek, Sobolewski,Szymkowiak,Kosowski
Zurawski ,Frankowski

Ale coś tak czuje ze Janas postawi w ataku na Rasialdo :D :D
Co do moich typów to z Autria 2-0 z Walia 2-1.


paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2005, 09:13

Moja 11 Polaków.

Boruc - Bez apelacyjnie najlepszy zmiennik Dudka który jest kontuzjowany.

Baszczyński - Bardzo dobry defensor, który potrafi grać zarówno na swojej jak i przeciwnika połowie.
Kłos - Dobry przy stałych fragmentach gry na połowie przeciwnika, dobry obrońca.
Bąk - Znakomite prostopadłe podania do napstników, umie rozbic każda akcje przeciwnika
Rząsa - tak jak Baszczyński, wchodzi na połowe przeciwnika wraz z akcją Polaków.

Smolarek - Na Turnieju na Ukrainie znakomicie podawał, dryblował, zapewnione miejsce w pierwszej jedenastcce.
Szymkowiak - Bez niego Reprezentacja nie grała by tak jak gra, widzi wszystko na boisku, potrafi uderzyć, podać.
Sobolewski - Chłopak od czarnej roboty,
Kosowski - Nie gra tak jak za czasów w Wiśle, kiedy czarował na lewej flance w meczach z Schalke, Parme, czy też z Włochami, ale nie gra Krzynówek a Kamil jest dobrym zmiennikiem.

Żurawski - Wkońcu się przełamał, strzelił dwie bramki i asystował przy następnej, najlepszy polski Napastnik.
Frankowski - Odszedł z Krakowskiej Wisły, do drugo ligowego hiszpanskiego zespołu, znakomity snajper potrafi być nie nie widoczny przez 90 minut, a w 91 strzeli bramke ;)

Licze na dwa zwycięstwa Polaków, do Manchesteru na mecz z Anglikami mam nadzieje ze juz pojedizemy tam z zapewnionym awansie.

Polska - Austria 2-0
Polska - Walia 2-0

Wybiera sie ktoś do Chorzowa ? :) Biletów zostało jedynie ok. 4 tyś.

Brakuje mi w kadrze, obrońcy Krakowskiej Wisły, Arkadiusz Głowackiego, a natomiast zastanawia mnie fakt ze jest tam Przyrowski, co on tam do cholery robi ? :angry: Na turnieju na Ukrainie stał niczym pachołek w bramce i udawał ze robi za bramkarza, na jego miejsce widziałbym Kuszczaka.

Do Boju Polskooooooo :happy:

Nie damy miana Polski zgnieść, nie pójdziem żywo w trumne, W Ojczyzny Imię i jej cześć podnosim czoło dumnie :twisted:


Pilekww

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 774
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2005, 09:39

Moim zdaniem to Janas za krótkie zrobił to zgrupowania no ale on wie najlepeij co jest dobre a o nie!! Ważne bedzie kto zagra na bramie, czy bedzie to fantastycznie spisujacy sie w caleticu Boruc czy Kowalewski który broni w lidze rosyjskiej bo o Sebastkianie przyrowskim jednak nie ma co myslec :lol:
Mam nadzieje ze Polska wygra obydwa spotkania i awansuje do mundialu!!


"... Mamy 42 kluby w Serie A i B. Wszyscy rozmawiają, jedyny głuchoniemy klub to Inter." - Luciano Moggi
farmer16

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2004
Posty: 369
Rejestracja: 12 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2005, 10:25

No i zbliża się 3 września kiedy Polska podejmie Austriaków 8) A ja w ten sam dzien tylko , że rano wybieram się do cjorzowskiego ZOO z rodzicami pewnie jak będę wracał to na jakieś korki się napotykam :? Jednym zaskoczeniem jest podobno wystawienie w pierwszym składzie Emmanuela Olisadebe który zagra prawdopodobnie razem w ataku z Maćkiem Żurawskim ktory ostatnio dobrze zaprezentowal się w Szkocji, zobaczymy jak to będzie w razie nie wypału na rezerwie jest Tomke Frankowski ktory pojedzie podpisać kontrakt do 2 ligowego Hiszpanskiego Elche :lol:

Mój typ : 3-1 dla Polski ( Emmanuel Olisadebe 1, Kosowski 1, Żurawski 1)


Alessandro Del Piero 202 gole! i wszystko jasne !
morfeuszrejowiec

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 maja 2005
Posty: 210
Rejestracja: 20 maja 2005

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2005, 10:46

ja bym wystawił taki skład: Boruc - Baszczu - Rząsa - Bąk - Kłos- Smolarek - Mila - Sobolewski - Szymkowiak - Franek - Żuraw....nie brakuje mi nikogo, powołał Janas wszystkich najlepszych...i 6 punktów w dwoch meczach :smile:


Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2005, 12:23

O ile z Austriakami powinniśmy sobie poradzić, o tyle z Walią może być ciężko. Walijczycy grają naprawde solidną, dobrą piłke. Jednak nasi kopacze prezentują w ostatnim czasie niezłą forme i na pewno są w stanie zdobyć w nadchodzących meczach komplet punktów. Szczególnie licze na naszych napastników, ktorzy ostatnio dość mocno się rozstrzelali. Licze na były wiślacki duet w tej formacji- Żuraw&Franek. Ewentualnie nasz nieobliczalny supersnajper Grześ.
Nie można przedewszystkim zlekceważyć przeciwników. Mamy ogromną szanse na drugi z rzędu awans do MŚ i szansy tej nie można zmarnować.
Mam wielką nadzieje, że już w następną środe bedziemy mogli świętować awans do MŚ. A wtedy już tylko pozostanie zbieranie kasy i w przyszłym roku do Niemiec ! ;)


Trebor87

Juventino
Juventino
Rejestracja: 21 czerwca 2004
Posty: 42
Rejestracja: 21 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2005, 12:51

Już w sobote mecz z Austrią a w środe z Walią. Myśle, że mamy bardzo dobry skład nawet brak Krzynówka nie będzie dla nas osłabieniem biorąc pod uwagę, że zastąpi go Kosowski. Licze, że w obydwu meczach zagra od pierwszych minut Ebi Smolarek to może być dla niego szansa żeby przebić się na stałe do reprezentacji bo moim zdaniem sobie na to zasłużył.
Powrót do reprezentacji Olisadebe można by powiedzieć 'nareszcie' i to teraz kiedy w świetnej dyspozycji jest Rasiak. Raczej będzie mu trudno po tak długiej przerwie wywalczyć miejsce w pierwszej '11' ale wszystko zależy od Janasa.

Mój typ : Polska - Austria 2:0 , Polska - Walia 2:1


TreDelIbra

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 października 2004
Posty: 67
Rejestracja: 03 października 2004

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2005, 13:05

No oby udało im się wygrać te mecze :pray:
To ogromna szansa , teoretycznie jesteśmy od nich lepsi ,ale piłka jak wiemy rządzi się swoimi prawami i nie wiadomo jak to będzie.
Mam nadzieje,że nie skończą tak jak Wisła Kraków :angry:
Gramy u siebie, jesteśmy chyba w dobrej dyspozycji ,aczkolwiek kontuzjowani są kluczowi zawodnicy Dudek i Krzynówk , o ile tego pierwszego godnie zasątpić może Boruc to Krzynówka będzie trudno zastąpić Mili czy też Kosowskiemu :doh:
Bardzo licze na Mirka Szymkowiaka i na naszych napastników Franka i Żurawia , Oli może też się dobrze pokaże :]
Trzymam kciuki :-D


aleksander1986

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 sierpnia 2004
Posty: 267
Rejestracja: 02 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2005, 13:06

W tych dwóch meczach musimy zdobyć 6 punktów,jednak może nie być łatwo.Austria jest za nami w tabeli i jeżeli wygra to się przybliży do nas.Więc będą walczyli i to ostro.Walijczycy jak Walijczycy nigdy nie odpuszczają nawet jeżeli nie mają szans na awans.Liczę na wygraną z Austria 2:1 i z Walią na 2:0.


...Taka miłość jest jedna...Juve
bianconero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 maja 2005
Posty: 36
Rejestracja: 03 maja 2005

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2005, 14:36

ja obstawiam taki sklad:

Boruc

Baszczyński Kłos Bąk Rząsa

Mila Szymkowiak Sobolewski Kosowski

Żurawski Olisadebe

Wystawienie Olisadebe w podstawojej 11 jest pewnie dla was wielu zaskoczeniem ale chciałbym zobaczyc czy "Oli"nadal gra w reprezentacji jak kiedyś,a Frankowski by mogł wejsc w 2 połowie jak by Emanuel nie strzelił bramki 8)


"oh yes.there will be blood..."
Noibsaibot

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 sierpnia 2005
Posty: 3
Rejestracja: 31 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2005, 15:30

moje typy:

przyworski (doskonały wystep na ukrainie, pokazał że ładnie umie stać)-

kłos(doskonały w obronie, potrafi strzelic samobója, dać sie wyprzedzic kazdemu), głowacki (od lat i do konca swojego zycia nadzieja polskiej obrony),zewlakow(porządany w każdym europejksim i wogle we wszechswiecie klubie - swietnie grzeje lawki), hajto(papieroska?)

szymkowiak (pobiegnę, zawróce, przewrócę się), kosowski (macha nogami ale niewiele z tego ma), radomski-lewandowski(ich wlasne kluby nie wiedzą że oni w nich grają)

niedzielan (nie działa), zurawski(kiedy ostatni gol w reprezentacji? z islandią 20 lat temu?)


taka 11 powinna wyjsc i pokonać mistzrów swiata z walii i austrii. to w koncu potentaci, jak my.

naprawde jest sie czym podniecać?


kedzier

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 605
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2005, 20:00

Zwycięstwo Polaków :!: Co prawda tylko 4:1 po dwóch golach w ostnich minutach ale nie grał przecież wyborowy snajper Frankowski :wink:
Oto relacje z tego meczu z portalu onet.pl:
Piłkarska reprezentacja Polski przygotowująca się w Herzlake do meczów eliminacji mistrzostw świata z Austrią i Walią pokonała w środę w meczu sparingowym czwartoligowy niemiecki zespół BV Cloppenburg 4:1 (2:0).

Bramki dla reprezentacji Polski zdobyli Kamil Kosowski (23), Maciej Żurawski (39), Mariusz Jop (89) i Andrzej Niedzielan (90).

Skład kadry:

I połowa: Boruc - Baszczyński, Kłos, Bąk, Rząsa - Smolarek, Sobolewski, Szymkowiak, Kosowski - Żurawski, Rasiak

II połowa: Kowalewski - Żewłakow, Jop, Bosacki, Dudka - Gorawski, Lewandowski, Radomski, Mila - Niedzielan, Olisadebe.

Poza bramkarzem Sebastianem Przyrowskim, w sparingu z zawodników powołanych do kadry nie zagrał tylko Tomasz Frankowski, który we wtorek wyjechał do Hiszpanii podpisać kontrakt z drugoligowym Elche FC i wróci do Herzlake w środę wieczorem.

W Herzlake polska reprezentacja przebywać będzie do piątku. Tego dnia rano odleci do Katowic. W sobotę o godz. 20.30 na Stadionie Śląskim w Chorzowie zagra z Austrią, a cztery dni później w Warszawie z Walią.

http://sport.onet.pl/1156908,wiadomosci.html

Teraz pozostają już tylko treningi a w sobotę mecz o duża stawkę. Gdy Polacy rozpoczną grę znany już będzie im wynik meczu Walia Anglia który rozpocznie się o 16 ( transmisja Polsat Sport ). Mam nadzieję że Anglicy udowodnią że forma pokazana w mezu z Dania (1:5 ) to nie był przypadek :smile:


Obrazek
ODPOWIEDZ