Brak profesjonalizmu polskich siatkarzy

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ

Czy Raul Lozano postąpił słusznie wykluczając z kadry Ignaczaka, Kadziewicza i Stelmacha

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Pavel87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 maja 2004
Posty: 262
Rejestracja: 02 maja 2004

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2005, 11:59

Jak już pewnie większość z was wie trzej siatkarze polskiej reprezentacji, którzy byli w kadrze na tegoroczną Lige Światową, nie zostali powołani na Mistrzostwa Europy. Powodem takiej decyzji trenera polskich siatkarzy, Raula Lozano, było niesportowe zachowanie zawodników, którzy w nocy przed meczem z Holandią w Olsztynie zabalowali do trzeciej i troche sobie popili(Kadziewicz i Ignaczak).

Moim zdaniem Lozano postąpił jak najbardziej słusznie. Wydajemi sie, że nasi siatkarze poczuli sie troche zbyt pewni siebie i niezastąpieni. Jest to zresztą niepierwszy przypadek takiej postawy polskich siatkarzy. Podobne wyczyny ma na swoim koncie także min. Piotr Gabrych, który swoją postawą walnie pryczynił sie do popsucia atmosfery w polskim zaspole z czasie igrzysk w Atenach. Może i Kadziewiczm, Igła i Stelmach nie są dziećmi, ale są profesjonalnymi sportowcami i wymaga się odnich profesjonalnej postawy. Moim zdaniem przy okazji wyszły na jaw plusy zatrudnienia trenera z zagranicy. Moim zdanie obcokrajowcy są pod mniejszą presją opini publicznej a ewentualne sugestie prasy nie wpływają na nich tak bardzo. Myśle, że jakikolwiek polski trener nie poczynił by aż tak radykalnych kroków.


Forza Squadra Bianconera
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2005, 12:23

Co tu dużo pisać brawo Lozano!Jak można pić na zgrupowaniu i to w noc przed meczem :shock: !! Trener udowodnił że potrafi trzymać rygor wykluczając tych jakże wartościowych graczy z kadry.Miejmy nadzieje że siatkarze którzy ich zastąpią spiszą się dobrze wkoncu to może być szansa na dłuizszy pobyt w reprezentacji.


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2005, 12:46

Zgadzam się w zupełności! Spotkań kadry nie jest aż tak wiele, aby nie móc sobie odpuścić w te dni. Większość czasu spędzają poza kadra, więc okazji do picia z pewnością im ni brakuje :)
Przecież oni nazywają się reprezentantami! I jak nas reprezentują? Wychodząc popić w dzień przed meczem!! To jest wykroczenie za które powinno się od razu wylatywać z kadry. Rozumiem, gdyby poszli sobie po spotkaniu - powiedzmy świętując zwycięstwo. I nie mając następnego dnia żadnego meczu czy treningu - ich sprawa. Ale do takiej sytuacji nie powinno dojść! Ja tutaj w pełni popieram trenera! niech to będzie przestrogą dla następnych siatkarzy, że wypić mogą w wolnych chwilach, a nie kiedy są naszymi reprezentantami, częścią drużyny i kiedy mogą popsuć to, na co wielu pracuje i na co cały kraj liczy.
Być może osłabia to nasze szanse na ME. Ale niech to będzie przestrogą, która zaprocentuje na przyszłość. Trzeba wreszcie w polskim sporcie zadbać o profesjonalizm!


Dirty mind
piterweg

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 kwietnia 2005
Posty: 62
Rejestracja: 24 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2005, 12:47

Już wiadamo dlaczego Igła wystąpił tak słabo. Według mnie Lozano zrobił słusznie jak moża balować kilkanaście godzin przed meczem co prawda był to mecz niezbyt waży,ale zawsze mecz reprezentacji :!: No i sobie pograli na mistrzostwach europy. W kadrze trzeba trzymać rygor, bo się kompletnie rozlużnią i będzie klapa.


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2005, 12:56

to dobrzy zawodnicy i troche szkoda ze ich stracilismy ale trener podjal sluszna decyzje. zespol powinien byc przedewszystkim zgrany i zdyscyplinowany


Obrazek
mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2005, 13:27

Sorki, bo zagłosowałem, że kara jest zbyt surowa, ale to dlatego, że wziąłem pod uwagę ich umiejętności, a nie zachowanie. Najpierw zagłosowałem, a później przeczytałem, co kombinowali przed meczem z Holandią. Słyszałem w TV, że nie są w składzie, ale nic nie mówiono o ich poczynaniach. Oczywiście, zgadzam się, że nie powinno ich być w składzie!! Już wiem też dlaczego Igła tak słabo grał z "Pomarańczowymi" :prochno: Za takie zachowanie "reprezentanta" kraju powinna spotkać kara i zgadzam się z Lonzano. Mogą sobie wypić, ale po a nie przed meczem. Siatkówka w Polsce rozwinęła się na tyle, że jest bardzo dużo zawodników, którzy mogą grać podstawowej szóstce (właściwie siódemce) i nikt z nich nie jest niezastąpiony


Trebor87

Juventino
Juventino
Rejestracja: 21 czerwca 2004
Posty: 42
Rejestracja: 21 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2005, 14:42

zagłosowałem na tak ci siatkarze powinni sobie wreszcie uswiadomić kim są przecież takie sytuacje nie powinny mieć miejsca w żadnym klubie a co dopiero w reprezentacji polski :( na ich mecze przychodzą tysiące kibiców a byłoby jeszcze więcej gdyby była taka hala. To jest poprostu kpina


Pilekww

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 774
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2005, 14:48

Prawda ze siatkarze zrobili źle ale kara nie powinna byc aż taka ostra, no ale jak juz źle to bedzie odpowiedzialny za to Lozano!!
Man nadzieje ze sobie poradza bez tych zawodników :D


"... Mamy 42 kluby w Serie A i B. Wszyscy rozmawiają, jedyny głuchoniemy klub to Inter." - Luciano Moggi
kedzier

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 605
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2005, 15:11

Wydaje mi się że Raul Lozano podjął jak najbardziej słuszną decyzję. On przecież nie przyjechał do Polski by być tylko kolejnym trenerem kadry, on widzi w tej drużynie potencjał do odnoszenia sukcesów musi być więc stanowczy. Porażające jest dla mnie to że dwóch podstawowych zawodników - Kadziewicz i Ignaczak, a także Andrzej Stelmach zrobili mu taki numer. Czyżby nie zależało im na zwycięstwie? TEraz każdy siatkarz 10 razy zastanowi się zanim wypije w trakcie zgrupowania choćby jedno piwko bez pozwolenia trenera. Cóż, na polskim sportowców trzeba bata bo widać bez tego nie potrafią odnośić sukcesów. Rygor w kadrze śp. Huberta Wagnera zaowocował złotym medalem IO w MOntrealu, Lozano życze podobnych albo chociaż zbliżonych sukcesów :) Nikt nie jest niezastąpiony więc nie powino to zmniejszyć znacząco naszych szans na sukces w mistrzostwach. Szkoda tylko że przez głupote tracimy dwóch bardzo dobrych zawodników... Ale jeśli zdobędziemy medal to oni będe pluli sobie w brodę :smile:


Obrazek
m-a-t-t-e-o

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 marca 2005
Posty: 532
Rejestracja: 22 marca 2005

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2005, 21:01

Zaznaczyłem NIE dlatego że ja zostawiłbym Ignaczaka, a reszta mi pasuje :-D


matej

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 stycznia 2004
Posty: 704
Rejestracja: 04 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2005, 22:32

Moim zdaniem lozano postąpił jak najbardziej prawidłowo. Gra w reprezentacji powinna być dla zawodnika wyróżnieniem (już nie mówiąc o tym że wiążą sie z tym również pieniądze). Zawodnicy powinni doceniac to że mogą reprezentować swój kraj, a chłopaki najwidoczniej poczuli się już gwiazdami które nie muszą się stosowac do reguł. A wyrzucenie ich z zespołu będzie równiez przestrogą dla następnych "gwiazd" którym by uderzyła sodówka do głowy. Co prawda chcę zaznaczyć że ta trójka to oczywiście bardzo dobrzy zawodnicy ale reprezentacja to reprezentacja. W skrócie - decyzja jak najbardziej słuszna. :bravo:


Obrazek
koki90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 października 2004
Posty: 1045
Rejestracja: 15 października 2004

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2005, 22:45

PAranoja sie porobiła na boiskach siatkarskich...Ale ogromne brawa dla Lozano, który zachował się niczym komendant w wojsku :wink: rygor musi być, choć owszem można sobie pozartować itd. ale zeby sie schlać to przesada.

Dobra decyzja Raula Lozano :) :ok: :bravo:

Miejmy nadzieje, że teraz nawet w innych dziedzinach polscy sportowcy odpuszczą sobie picie na inne dni ;)


Marcin_FCJ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 czerwca 2003
Posty: 896
Rejestracja: 16 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2005, 00:08

Kolejną fatalną informacją z obozu polskich siatkarzy jest kontuzja naszego najlepszego rozgrywającego - Pawła Zagumnego, zawodnik doznał złamania paliczka palca wskazującego oraz dwóch złamań kości śródręcza prawej ręki. Założony został gips no i Paweł na 100% nie wystąpi na Mistrzostwach Europy. Cało zdarzenie miało miejsce podczas dzisiejszego meczu towarzyskiego z Chinami (3:1).


ADP

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 lutego 2005
Posty: 120
Rejestracja: 04 lutego 2005

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2005, 00:14

Lozano postapil slusznie ale jedno jest pewne ze kadra bez tych 3 graczy bedzie bardzo oslabiona:(


kedzier

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 605
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2005, 00:14

Marcin_FCJ pisze:Kolejną fatalną informacją z obozu polskich siatkarzy jest kontuzja naszego najlepszego rozgrywającego - Pawła Zagumnego
Z tego co pisali na onecie:
http://sport.onet.pl/1149627,wiadomosci.html

RAul Lozano się nie ugnie i nie powoła z powrotem Andrzeja Stelmacha. W jego miejsce wg słów drugiego trenera ma zostać powołany Paweł Woicki - młody, niewysoki(182cm) rozgrywający AZS Częstochowa. Gratuluję konsekwencji Panie Trenerze 8) :bravo:


Obrazek
ODPOWIEDZ