Forum-upadek cesarstwa ?

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ
Tom_my

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 stycznia 2004
Posty: 364
Rejestracja: 21 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2005, 13:08

regulamin jest dobry, nie ma co go zmieniać. wina leży po naszej stronie, po stronie użytkowników...to nie wina regulaminu że ktoś napisze głupi temat, albo że ktoś nabija. wina leży chyba po stronie nowych, często młodych użytkowników (sam sie do nich zaliczam), ale oczywiście nie zawsze. internet z dnia na dzień jest powszechniejszy, dużo bardziej niż 2 czy 3 lata temu...teraz 12 latkowie zamiast bawić sie kumplami wolą siedzieć przed netem. oczywiście nie mówie że trzeba by było wprowadzić próg wiekowy czy wymagany poziom IQ bo to łamie idee forum, które powinno być dla każdego. poprostu teraz następuje jakby zmiana pokoleń, starsi odchodzą z forum, za to coraz młodsi sie na nim rejestrują, a za pare lat lat to oni właśnie odejdą (jeśli oczywiście będzie im sie chciało tyle siedzieć ;) )

jeszcze moja jedna rada, często widze zamknięte głupie tematy, w środku mnóstwo idiotycznych postów i kartki dla ich właścicieli - ale wg. mnie taki temat powinno sie odrazu kasować a o kartkach informowac na PM


Majkel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 listopada 2003
Posty: 310
Rejestracja: 24 listopada 2003

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2005, 13:19

http://www.juvepoland.com/forum/viewtopic.php?t=11036
Jeszcze tylko chcialem dodac przyklad :prochno: :prochno:
Pewien użytkownik pisze--- Davide Bonera w Juve. No OK, ale chyba nie Davide. Zwracaja mu uwage. Od razu odpisuje, że mały błąd, brak solidarności itp.
Swoją rewelacje komentuje baaaardzo wyczerpująco. :prochno:
A inni, zamiast ograniczyc sie do wciśnięcia karteczki, wpisują sie bez sensu.
:lol: :lol:
EDIT
Chcialbym przeprosic uzytkownika gosciu---- napisalem Gosciu pisze... chodzilo mi o uzytkownika. teraz sprawa mam nadzieje jasne :)
Ostatnio zmieniony 08 sierpnia 2005, 14:56 przez Majkel, łącznie zmieniany 1 raz.


IGI

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 594
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2005, 13:20

Niejednokrotnie podkreslalem, ze stare dobre forum JP przeminelo. Ale czy jego piekno wtedy tak chwalilismy? Panowal brak rygoru, a poziom byl niski. Jednak to tylko poczatki, nieuniknione bylo przybycie sezonowych kibicow, lub tez tzw. nabijaczy. Przytocze slowa Alberto Moravia: "Czy to nie śmieszne: nawet nasze czasy będą kiedyś nazywali dobrymi dawnymi czasami."
Osobiscie ostatnio nic nie robie w celu podjecia proby odbicia sie od dna na ktore "okret z forum JP" moze spasc. Malo tego, nie jest to spowodowane brakiem czasu, ktorego ostatnio mam za duzo, lecz zwykla niechecia. Tematy o majtkach,pryszczach,tkankach tluszczowych mi prawde mowiac nie przeszkadzaja. Nawet w najglupszym temacie moze zapanowac interesujaca dysQsja, lecz topic powinien byc trafiony, musi naprawde zainteresowac nie tylko tworce, lecz i innych uzytkowniQw. Zreszta sa wakacje, wiec naplyw luznych tematow jest dla mnie zrozumialy, co nieoznacza, ze je w pelni popieram. Odnosnie zaostrzenia regulaminu, pomysl wg mnie jak najbardziej nietrafiony. Sam jestem tutaj chyba od 2002 roQ, a nie mialem przyjemnosci takowego przeczytac, wiec watpie zeby ktos z "nowych" wykazal sie taka inicjatywa. Moze to jedynie przyspieszyc naplyw banow - 5 dniowych, co wydaje sie byc conajmniej smieszne :? Jedyny pomysl ktory mi sie nasuwa to tzw. okres probny np. miesieczny, podczas ktorego nowy uzytkownik bedzie mogl sie wypowiadac, lecz ograniczony zostanie mu przywilej zalozenia nowego tematu. Zreszta to tylko propozycja, nad ktora nie myslalem zbyt dlugo, lecz uwazam, ze by sie sprawdzila :)
Ostatnio zmieniony 08 sierpnia 2005, 13:28 przez IGI, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2005, 13:24

Do tej pory w regulaminie kwestia zamykania tematów była przypisana tylko do tych w niewłaściwym pokoju. Nanieślismy zmiane, która obowiązuje od paru tygodni. Może zacytuje:


2j) Temat łamiące regulamin będzie zamykany. W nazwie zostanie dodany wyraz (OUT), a po 24 godzinach zniknie z forum. Do tego czasu każdy będzie mógł się z nim zapoznać i ewentualnie przedyskutować z modem/adminem wszelakie wątpliwości.

Mam nadzieje, ze teraz zrozumiecie czemu niektore tematy są najpierw blokowane :)


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2005, 15:02

IGI pisze:Sam jestem tutaj chyba od 2002 roQ, a nie mialem przyjemnosci takowego przeczytac, wiec watpie zeby ktos z "nowych" wykazal sie taka inicjatywa.
hehe , z kąd ja to znam :?: :D Do przeczytania regulaminu zmusila mnie dopiero nadana mi funkcja :D a mimo to wczesniej w calej histoi mego zycia na forum mialem tylko jedna ( z bardzo naciąganego powodu chcialbym zaznaczyc :D )kartke za ktora nadal mam wielki uraz do Ulissesa ( kiedyś się jeszcze zemszcze :D )
IGI pisze:Jedyny pomysl ktory mi sie nasuwa to tzw. okres probny np. miesieczny, podczas ktorego nowy uzytkownik bedzie mogl sie wypowiadac, lecz ograniczony zostanie mu przywilej zalozenia nowego tematu. Zreszta to tylko propozycja, nad ktora nie myslalem zbyt dlugo, lecz uwazam, ze by sie sprawdzila :)
Sam osobiscie mam wielką nadzieje ze takie coś wejdzie prędzej czy później w zycie i jestem zwolennikiem tego ( IGI - już wczesniej ktoś* na to wpadł :P :D ) pomysłu. Przydaloby sie X dni podczas ktorych user nie moze sie wypowiadac w komentach/postach i X dni podczas ktorych user nie moze zakladac tematow.
Postaram sie zeby w miare mozliwosci weszlo to jak najszybciej w zycie JP :)


RuTeK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2003
Posty: 1217
Rejestracja: 19 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2005, 15:24

No to ja Powiem co Mysle Na tem Temat !

Zaczynajac Najpierwo od Siebie przyznam sie bez bicia ze nawet nie skusilem sie otworzyc regulaminu JuvePoland :wink: Noa forum chyba dostalem z 5 karteczek moze wiecej :prochno: ale to nie przez jakies dublowanie tematow zakladanie w nieodpowiednim dziale itp. Tylko za to za bardzo sie unosilem i jakos wymsknelo mi sie pary razu brzydkie slowo :dance: Ale pracuje Nad soba !

teraz druga sprawa ! forum nie upada takie jest moje zdanie ! Bywaja osoby "mlode" ktore nie za bardzo weszły w Zycie Forum i zadaja czasami banalne a nie powiedziedz wiecej Beznmyslne Topiki ! :think: Ale trzeba stanac na wysokosci zadania raz pozadnie wytlumaczyc i tyle ! tego sie nie da niestety uniknac i tylko walka z tym da jakies pozadne rezultaty!
trzecia sprawa okres wakacyjny to jest taki ze wiekszosc osob siedzi 24 przed kompem i na forum :smile: a moderatorzy czy admini tez maja swoje zycie i wyjezdzaja i jest nadmiar uzytkownikow a za malo moderatorow ale to tylko w okresie wakacyjnym !

P.S :happy: < - - - Fajna :ok:


- "Dziadku byłeś bohaterem na Wojnie ?"
- "Nie... ale służyłem w kompani Bohaterów "

WSZYSTKO I NIC O Amaurim i innych Drewnianych Graczach !
Johnny777

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2003
Posty: 1235
Rejestracja: 16 lipca 2003

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2005, 00:07

Diego pisze:Majkel, booyak, Slim, Johnny777 piszecie mądrze i dobrze, ale uważam, że więcej dobrego wynikałoby z Waszego regularnego pisania, niż z pisania w topicach, które mają na celu pokazanie słabości tego forum :roll: .
Widzisz...mi nie chodzi o "punktowanie" słabości forum bo nie na tym rzecz polega - nie jestem biernym obserwatorem ale UŻYTKOWNIKIEM - a to zobowiązuje nie do marudzenia ale do wzięcia "4 liter w troki" i do roboty!! A to że wypowiadam się akurat w tym temacie...no cóż...bo w takich nieco "zapalnych" tematach mozna mimo wszystko konstruktywnie podyskutować :)

I jeszcze jedno już bardziej ogólnie -
Panie i Panowie!!
Mniej dawania "złotych rad" uzdrowienia forum, a bardziej wkładu wlasnego bez zbednej paplaniny!! - co się również mnie tyczy :-D


Dionizos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 marca 2003
Posty: 2230
Rejestracja: 30 marca 2003

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2005, 01:08

Nie mam zamiaru wyrazac wlasnej opini odnosnie calego tematu, bo jest on walkowany juz po raz setny i nic to nie przynosi. Ale skoro juz mamy znajdowac slabe strony forum, to chcialem zwrocic uwage moderatorow na jedna rzecz... Dlaczego post, ktory ma wiecej niz 3-4 zdania nie moze byc nabiciem? Polecam dokladniejsze przegladanie tematow, bo tworczosc np. duetu Szymek-Pelson, mimo wielu zdan uzytych w ich postach stoi na wrecz smiesznie niskim poziomie... Miejmy nadzieje, ze nasi moderatorzy nie sa tylko wzrokowcami :lol: .


Alexxxxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2003
Posty: 2174
Rejestracja: 01 lipca 2003

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2005, 02:14

Nie pisałem nigdy ugryźliwych postów, ale tym razem po licznych przemyśleniach zdecydowałem się na ten ruch... aby pokazac, jak wiele w Nas jest głupoty :)
Mateusszek pisze:Nie mogłem nie zabrać głosu w tej dyskusji, ponieważ zaczyna się od mojego nowego topicu w dziale Inne Tematy o bieliźnie :D
Ahaha, masz powód do dumy, tylko sie przypadkiem tam za bardzo nie podnieć...
Przyznam, że napisałem go dzisiaj z nudów, ale naprawdę nurtuje mnie ten temat, dlaczego majtki odpadają :D .
Jak Ci sie nudzi to poszukaj ambitniejszego zajęcia. A jak lubisz 'nurtowanie' to wskocz do potoku...
Może troche się nie przyłożyłem do mojego postu pod nim, ale chodzi o to, że w moim małym Ostrowcu nie ma wielu fajnych sklepów, ale nie martwcie się daje sobie rade z bielizną i zmieniam codziennie :evil: .
Masz wątpliwości, że się nie przyłożyłeś ? Bo ja nie. Majtki Cie chyba uciskają, bo inteligencja spada...
Chciałem tylko żebyście dali jakieś linki do fajnych sklepów internetowych z jakimiś zabawnymi bokserkami jakie są np, na koszulki.com...tylko jest ich mało :!: :think: . Szukałem, grzebałem w google, nie znalazłem :think: . Więc liczyłem, że może znacie jakieś linki do tego typu podobnych stron i to wszystko :!: :D
Tak, profile użytkownikow są? Są! GG jest? Jest! Dodatkowy temat do pytań mniej waznych? Jest! Więc po co ten głupi temat...
.Nie zgodze się z tym, że zaśmieciłem to forum...zrobiłbym to gdybym wrzucił ten temat do kategorii Mecze itd. Dla mnie jest to temat jak każdy inny, nie na temat Juve.
Jakbys dał w meczach, to byś dostał kartkę. A takie tematy to się nadają do Bravo Girl, kup sobie i poczytaj... Choć nie wiem, poziom za wysoki? Znów nic nie zrozumiesz...
Nie wiem skąd jakies oburzenie, jejq nie wszystkie tematy muszą być śmiertelnie poważne :!: .
Prawda, ale tych :angry: tez nie powinno być...
A jeśli kogoś to nie interesuje niech poprostu nie śledzi tego topicu dla ''nieinteligentnych ludzi'' i da się wypowiedzieć innym, którzy może chcieliby się wymienić linkami, podyskutować. Od tego jest chyba forum i dział inne tematy :?: :D .
Siuper. Tylko nikogo to nie interesuje, chyba że ludzi na poziomie intelektualnym niedojrzałego buraka...
Przynajmniej napewno regulaminu nie złamałem..ale skoro Ti Amo Juventus Dragon wkłada tyle pracy w to forum, i chce żeby wszystkie topici były poważne i śmiertelnie inteligentnie napisane to już takiego tematu nie założe :!:
O! Piszesz pod publiczke? Czy naprawde tak myślisz. :happy: Tylko twoje posty tez powinny 'stac' na trochę wyższym poziomie :think: Nie sądzisz :?:


Juve jest miłością całego mojego życia.
Gianni Agnelli
P!otr

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 listopada 2004
Posty: 248
Rejestracja: 14 listopada 2004

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2005, 02:23

Czytam ten temat od jego powstania i jest tu kilka naprawde fajnych propozycji co do usprawnienia forum JP. I mam nadzieje że nie skończy się to tylko na propozycjach i gadaniu. To że pojawiło się coraz więcej nie potrzebnych tematów można zauważyć jak by od połowy czerwca. Ja osobiście większości z nich nawet nie czytam (tzn jak widze temat i patrze na pierwszy post i co tam jest napisane nawet nie zamierzam czytać kolejnego jeśli to kompletne dno) co innego moderatorzy. Wydaje mi się że jest ich troche za mało albo co niektórzy są mało aktywni. Chociaż zadarza się napewno tak z przyczyn niezależnych od nich samych, mogą pracować, uczyć się itd... Jest to jednak bardzo dobrze prowadzone forum jak i cała stronka.
Występuje tu też takie zjawisko jak by znęcania się nad mniej oczytanymi, obeznanymi użytkownikami forum. Wygląd to też w taki sposób że zamiast jakoś spokojnie wytłumaczyć im gdzie zrobili błąd czy ich poprawić to bardziej zaawansowani użytkownicy najeżdzają na nich. Takie zachowanie też powinno być karane!


DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2005, 11:35

Mysle ze nazwa tego tematu jest troche przesadzona... ale to prawda ze czasem jak sie oglada niektore tematy (szczegolnie z Hyde Park'u) to "nie wiadomo czy sie smiac czy plakac" :? Mysle ze jest to spowodowane przede wszystkim okresem wakacji- niektorzy nie maja co robic i wypisuja (dla wiekszosci) glupoty :!: Oczywistym jest ze nie mozna zabronic ludziom pisac tematow o jakis majtkach czy innych badziewiach jak dla mnie... ale ludzie powinni sami wiedziec co jest juz gruba przesada a co nie :roll: Osobiscie ja jestem na forum JP w 80% po to zeby rozmawiac o Juventusie, no ale sa osoby jak widac ktore maja calkowicie odwrotny wskaznik.
A moze by tak zrobic pokoj Hyde Park- bez licznika, i tak jak Martin mowil, mozna by tam wypisywac byle co, co "slina na jezyk przyniesie" :?:


kornknot

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2003
Posty: 929
Rejestracja: 12 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2005, 14:10

Czlowiek wyjdziedzie sobie na wakacje a tu juz rewolucje robia, zreszta jakas dziesiata odkad jestem na forum...
Co do zmian w regulaminie to po tych wszystkich latach i stronach na ktorych bylem widze ze nie ma złotego środka. Aktualny regulamin uwazam za optymalny, nie wiem czy da sie cos lepszego zrobic. Bo jakby na to nie patrzec to kazde zmiany maja jakies plusy i minusy.
Co do samego forum wedlug mnie naturalne jest ze ze zwiekszeniem popularnosci, wielkosci uzytkownikow idzie za przeproszeniem pelno gnoju. Nowi uzytkownicy zawsze chca sie pokazac i to naturalne. Niestety bardzo czesto poziom ich wypowiedzi pozostawia wiele do zyczenia. Nie ma co sie oklamyawc nasz klub ma bardzo mlodych fanow a razem z ich wiekiem idzie pewien infantylizm i niedoksztalcenie emocjonalne. Oczywiscie sa tez osoby ktore pomimo mlodego wieku sa w pelni dojrzale, ale chyba lapiecie o co mi chodzi.
Co na forum mnie denerwuje to zbytnie przejmowanie sie tym co ludzie pisza. zwlaszcza w pokoju inne tematy niektorzy sobie zartuja lub pisza nie do konca powaznie (chodzi tu takze o np temat z majtkami ktorego niestety nie czytalem[wlasnie zasiadlem do kompa po dlugiej nieobecnosci] ale sadzac po wypowiedzi autora w tym watku uwazam go za super sprawe dla rozluznienia posladow) a inni sie wkurzaja ze glupie posty i zaczyna sie. Troche luzu by sie przydalo jednak wedlug mnie w dobrym smaku zarty sa najlepsze na poprawienie forum, ale oczywiscie czasami to co niektorzy pisza to jest zenada. Albo tez nie lubie jak ktos wali ironia na prawo i lewo tak jak to np nam zaprezentowal Alexxxxx. Pierwsze zdanie bylo niezle ale potem jego komentarze do tego co pisali inni to byly po prostu wg mnie bezczelne chociaz nie mnie oceniac. I radzilbym to samo - nie przyczepiac sie do ortografi, inteligencji tylko komentowac to co napisze a nie to kim jest. Bo inaczej to jest straszne wywyzszanie sie. Nie wiem czy cokolwiek z tego co napisalem jest czytelne badz trzyma sie kupy ale jest to pisane na szybko bo mam zaleglosci i musze porozdawac kilka banow dla rozruszania kosci :-D

I chcialem zaznaczyc ze w pelni zgadzam sie z tym co napisal Martin, nie jest to kolesiostwo władzy tylko uwazam ze nic dodac nie da sie do jego slow, wiec radze je przecytac bo ja bym sie to staral ujac tak samo chociaz nie wiem czy by mi sie udalo :)


Solaris

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2004
Posty: 201
Rejestracja: 27 lipca 2004

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2005, 15:51

kornknot pisze: Co na forum mnie denerwuje to zbytnie przejmowanie sie tym co ludzie pisza. zwlaszcza w pokoju inne tematy niektorzy sobie zartuja lub pisza nie do konca powaznie (chodzi tu takze o np temat z majtkami ktorego niestety nie czytalem[wlasnie zasiadlem do kompa po dlugiej nieobecnosci] ale sadzac po wypowiedzi autora w tym watku uwazam go za super sprawe dla rozluznienia posladow) a inni sie wkurzaja ze glupie posty i zaczyna sie. Troche luzu by sie przydalo jednak wedlug mnie w dobrym smaku zarty sa najlepsze na poprawienie forum, ale oczywiscie czasami to co niektorzy pisza to jest zenada
kornknot pisze: .Albo tez nie lubie jak ktos wali ironia na prawo i lewo tak jak to np nam zaprezentowal Alexxxxx. Pierwsze zdanie bylo niezle ale potem jego komentarze do tego co pisali inni to byly po prostu wg mnie bezczelne chociaz nie mnie oceniac.
Raz piszesz, że trochę luzu by się przydało, potem jednak denerwujesz się na sypanie ironią na lewo i prawo... :| Małe niezdecydowanie...
kornknot pisze: Nie wiem czy cokolwiek z tego co napisalem jest czytelne badz trzyma sie kupy ale jest to pisane na szybko
Szkoda, ze wolałeś pisać na szybko. Lepiej dla nas i dla Ciebie samego było by jakbyś napisał na spokojnie. Wogóle nie rozumiem po co pisać, skoro samemu się nie jest pewien czy to się trzyma kupy... :wink:

Majkel pisze:http://www.juvepoland.com/forum/viewtopic.php?t=11036
Jeszcze tylko chcialem dodac przyklad :prochno: :prochno:
Pewien użytkownik pisze--- Davide Bonera w Juve. No OK, ale chyba nie Davide. Zwracaja mu uwage. Od razu odpisuje, że mały błąd, brak solidarności itp.
Swoją rewelacje komentuje baaaardzo wyczerpująco. :prochno:
A inni, zamiast ograniczyc sie do wciśnięcia karteczki, wpisują sie bez sensu.
:lol: :lol:
Fakt, zamiast wcisnąć najprościej w świecie niebieską karteczkę, to komentują beznadziejność postu... :doh:

------------------------

Szkoda, że jak zwykle w poważnych rozmowach na forum wszystko jest pisane pod wpływem emocji...


Obrazek
kornknot

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2003
Posty: 929
Rejestracja: 12 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2005, 16:54

Nie wiem gdzie dostrzegles niezdecydowanie. troche luzu by sie przydalo w niektorych przypadkach. A sypanie ironią to jest wg mnie calkiem inna sprawa i nijak sie ma do poruszonego na poczatku "problemu".
to ze troche luzu by sie przydalo to nie znaczy ze wszystko toleruje w takim razie. Po prostu nie lubie jak ktos sarkastycznie sie odnosi i tyle. Karac za to nikt zamiaru nie ma :wink:


adamjuve1987

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 czerwca 2005
Posty: 17
Rejestracja: 17 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2005, 16:57

Śmieszą mnie wasze wszystkie dywagacje na temat głupich postów! ludzie jak macie problem z majtaskami albo z pryszczami na dupie to sie zapytajcie o to na innym forum. TO JEST forum o JUVE a nie o majtkach!!! i co z tego że ktoś jest początkującym "forumowiczem". Po co tacy delikwenci sie tu rejestrują to ja nie wiem!! przy niektórych tematach to sie można posiusiac w MAJTASKI!!! :rotfl: Niestety poziom spada :cry: to tyle tej jechanki!!


ODPOWIEDZ