Zdrada

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ

Czy umialbys wybaczyc partnerowi zdrade?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
rastapastor

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2007
Posty: 268
Rejestracja: 24 maja 2007

Nieprzeczytany post 09 września 2007, 20:56

Jah pisze:Miłość na niczym się nie opiera. Miłości nie zdefiniujesz. Wyjaw mi powód takiego spotkania? Sens? Logikę?
Nie pozwolę jej odejść.
yyy...pogadać, poplotkować o głupotach...jak to kolega z koleżanką?
Jah pisze:Zacznij się szanować.
Do Twojej świadomości...szanuję się i w pełni siebie akceptuję...jednak patrzę na świat realnie i potrafię ocenić fakty...nie każdą zadowolisz czy to uczuciowo czy fizycznie...wiem jakie jest życie...nie zawsze jest kolorowo...wolę żyć sam niż tkwić w paltonicznej miłości..

Pozdroo...BLESS


Obrazek
Obrazek
Obrazek
white_wolv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2003
Posty: 2965
Rejestracja: 14 maja 2003

Nieprzeczytany post 09 września 2007, 21:00

_Jah pisze:Potrzeby? uważasz, że kobieta potrzebuje spotkania z kolegą? dobre.
Uwazam ze Twoje podejscie do milosci jest cholernie niedojrzale. Kiedys to zrozumiesz.

Ja nie mam zamiaru wywlekac swojego zycia osobistego ale moim zdaniem na etapie zwiazku[nie malzenstwa] wybaczanie zdrad jest totalnie bezcelowe .Moment w ktorym dowiadujemy sie o zdradzie drugiej osoby [nie wiem o czym wy myslicie mowiac zdrada - bo ja o seksie] to najlepszy bodziec do tego zeby sobie dac spokoj z uczuciem. Lepszej okazji do "odkochania sie" nie bedzie a z zaufaniem jest tak ze jak raz wezmie w leb to potem juz nigdy nie bedzie takie samo.


kacek_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 kwietnia 2007
Posty: 605
Rejestracja: 23 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 09 września 2007, 21:42

white_wolv pisze: Moment w ktorym dowiadujemy sie o zdradzie drugiej osoby [nie wiem o czym wy myslicie mowiac zdrada - bo ja o seksie]
a pocałunek to już nie zdrada.. ?


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 09 września 2007, 21:57

kacek_ pisze:
white_wolv pisze: Moment w ktorym dowiadujemy sie o zdradzie drugiej osoby [nie wiem o czym wy myslicie mowiac zdrada - bo ja o seksie]
a pocałunek to już nie zdrada.. ?
No zalezy jaki, jak cmokna sie na powitanie czy pozegnanie to przeciez nie posadzimy kogos o zdrade...no chyba ze nie ma porozumienia w parze.


white_wolv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2003
Posty: 2965
Rejestracja: 14 maja 2003

Nieprzeczytany post 09 września 2007, 22:02

Ja nie mowie ze pocalunek to nie zdrada. Napisalem tylko ze jesli ktos pyta mnie o moje podejsie to tego tematu to mysle wlasnie o seksie bo tylko w tej kwesti mam jakas stala opinie (pewnie jak wiekszosc z Was).

To czy ktos wybaczy pocalunek,przytulenie sie, taniec czy usmiech to juz czesto zalezy czesto od okolicznosci i nie widze sensu zeby czczo o tym gadac.
Ostatnio zmieniony 09 września 2007, 22:02 przez white_wolv, łącznie zmieniany 1 raz.


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 09 września 2007, 22:02

A co ma do rzeczy zaufanie?
Tu idzie o Autorytet!!! Moja kobieta to moja kobieta i musi być szacuneczek. Ona jest dla mnie i będzie po mojemu. Proste, nie uważasz?
Nie.
Ona nie jest dla Ciebie i przykro mi, że tak myślisz.
To lekko przestarzały sposób myślenia, gdzie kobieta jest dla faceta. Aż dziw, że niektórzy tak myślą jeszcze.
BTW: potrzebujesz zakazywać czegoś Twojej kobiecie by czuć, że masz autorytet? Tym bardziej przykro :/

To nawet nie jest zazdrość. Po prostu jestem na tyle ograniczony, że wprost eliminuje możliwość relacji damsko-męskiej na stopie przyjaźni. Eliminuje.
To nie zazdrość, to nerwy! Nerwy w czystej postaci.
1. Znajomość, zwykłe spotkanie - nie oznacza od razu przyjaźni.
2. Ja się denerwuje jak moja dziewczyna jest sama na mieście po zmroku. Co nie oznacza, że chcę jej tego zakazać.

Ale w relacji między kolesiem a panną? o jakim zrozumienia mowa? proszę? o czym oni mogą rozmawiać? gadki szmatki? o perspektywie? rozmowa na siłę? w takich sytuacjach pojawia się złość. Chcę tego unikać.

:rotfl:
Jaka rozmowa na siłę? Jakie perspektywy? Jaka złość? :D
Rozbrajasz mnie swoich archaicznym myśleniem.
To już zwykła rozmowa pomiędzy facetem a dziewczyną nie jest możliwa w Twoim świecie?


A teraz gólniej. Piszesz, ze tylko z Tobą. Nigdy bez Ciebie. Nie ma innego wyjscia.
Podobnych zwrotów używałeś.
Teraz sobie pomyśl ilu rodziców obecnie wychowuje dzieci w tej formie: nie pójdziesz na dyskotekę, nie spotkasz się ze znajomymi, nie będziesz się szlajał.
Trzymać krótko, unikać sytuacji gdzie może zrobić coś złego.
Żadnej możliwości papierosa, alkoholu, narkotyku.

Mam Ciebie przekonywać, że koniec końców przynosi to świetny efekt?
Sam wiesz, że nie bardzo.
Jeśli uważasz, że zakazami możesz uchronić przed zdradą, to bardzo się mylisz. To jest tylko po to, by zaspokoić Twoją chorobliwą ciemnotę, żeby Ciebie nie dręczyło zwątpienie, żebyś Ty się nie męczył. Wymyślasz sobie równowagę, quid pro quo - po to by się usprawiedliwiać.
I nie wiem co chcesz tym sposobem osiągnąć. Nie będziesz jej pilnować 24 godziny na dobę. Ani teraz, ani w przypadku małżeństwa (z tą czy inną dziewczyną). Będziesz miał pracę, obowiązki, własne przyjemności, spotkania rodzinne, prace w domu... mnóstwo takich chwil.
I co wtedy? Dlaczego wtedy miałaby Ciebie nie zdradzić?
Zdrada wymaga dwóch rzeczy:
- okazji
- odpowiedniej osoby
Niektóre osoby zdradzają swoje drugie połówki, inne nie. Ja chcę być z taką osobą, która mnie nie zdradzi. I nie dlatego, że nie ma okazji, ale dlatego, że tego nie chce. Jestem z taką osobą, ufam mojej ziewczynie bezgranicznie. Wiem, że ktokolwiek by ją podrywał - jest skazany na porażkę. Nie dlatego, że jej pilnuję, ale dlatego, że ona taka jest. Jest taką osobą, z którą chcę być.

Wiesz jak się zachowujesz? Jak osoba, która myśli: nie chcę mieć żadnych zodziei wśród znajomych i dlatego chowa wzystkie kosztowności, gdy ktoś przychodzi.
A to nic nie zmieni - wszelcy Twoi znajomi mogą być złodziejami, niezależnie od tego czy cośmogą Tobie ukraść, czy nie.
Tak samo Twoja dziewczyna. To czy moze Ciebie zdradzić jest w niej, a nie w kwetii Twoich zakazów. Jeśli jest osobą, która jest w stanie zdradzić swojego chopaka - to w końcu to zrobi. A nawet jeśli nie to poflirtuje z kimś na gg, na czacie, w pracy... jest wiele takich możliwości.
Więc radzę Ci dobrze - odrzucaj osoby, a nie unikaj zachowań. Będzie Ci lżej.


Dirty mind
_Jah

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2004
Posty: 813
Rejestracja: 28 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 09 września 2007, 23:20

Masz rację...
Ale ja o tym wiem, pomimo swoich archaicznych zasad. Wiem, że wszystko zależy od Niej. Generalnie nie idzie mi o zdradę, ale bardziej o sposób bycia.
Jestem bardzo nietolerancyjny, i mocno krytyczny względem "obcych" ludzi. Nie zgadzam się, by moja dziewczyna, mogła pójść z Tobą na kawę i karmić się plotkami, inaczej "głupotami". Nie chcę, by "obcy" serwowali jej rozsądne rady. Chcę budować swoje życie z Nią na poczuciu własnych myśli! I pragnę, żeby to one były zwierciadłem Naszej drogi. Wyrosłem z głupot.
Pan wyżej próbował zanalizować mnie po psychice. No cóż... a spróbuj też spojrzeć jeszcze wyżej. Wszyscy swoją uwagę skierowaliście na Nią. A gdzie w tym miejsce dla mnie?To wszystko wychodzi ode mnie przecież. Ćwiczenie umysłu, przebudzenie intelektu, wyostrzanie przenikliwości, przygotowawcze ćwiczenie dla reszty w Chrystusie. Chcę czuć, że żyję. Chcę z Niej jak najwięcej. Wiem... może za dużo wymagam, ale chcę zrobić wszystko co w mojej mocy.
Ona jest dla mnie. I tylko dla mnie.


Wielkie romanse, żadnych pocałunków, w ogóle niczego. Bardzo czyste! A jednak wielkie. Uczucia, niewypowiedziane uczucia są niezapomniane... La Vecchia Signora, czyli Stara Dama!
Juventinha

Qualità Juventina
Qualità Juventina
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 września 2003
Posty: 939
Rejestracja: 21 września 2003

Nieprzeczytany post 09 września 2007, 23:42

_Jah pisze:Masz rację...
Ale ja o tym wiem, pomimo swoich archaicznych zasad. Wiem, że wszystko zależy od Niej. Generalnie nie idzie mi o zdradę, ale bardziej o sposób bycia.
Jestem bardzo nietolerancyjny, i mocno krytyczny względem "obcych" ludzi. Nie zgadzam się, by moja dziewczyna, mogła pójść z Tobą na kawę i karmić się plotkami, inaczej "głupotami". Nie chcę, by "obcy" serwowali jej rozsądne rady. Chcę budować swoje życie z Nią na poczuciu własnych myśli! I pragnę, żeby to one były zwierciadłem Naszej drogi. Wyrosłem z głupot.
Pan wyżej próbował zanalizować mnie po psychice. No cóż... a spróbuj też spojrzeć jeszcze wyżej. Wszyscy swoją uwagę skierowaliście na Nią. A gdzie w tym miejsce dla mnie?To wszystko wychodzi ode mnie przecież. Ćwiczenie umysłu, przebudzenie intelektu, wyostrzanie przenikliwości, przygotowawcze ćwiczenie dla reszty w Chrystusie. Chcę czuć, że żyję. Chcę z Niej jak najwięcej. Wiem... może za dużo wymagam, ale chcę zrobić wszystko co w mojej mocy.
Ona jest dla mnie. I tylko dla mnie.
Ja przepraszam, że się wtrącę...
To Ty pisałeś to wszystko na poważnie? :shock:


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 10 września 2007, 00:08

Obawiam się, że tak

_Jah - na Twoim miejscu zakazałbym jej kontaktów z kobietami a nie chłopakami. Bo to kobiety lubią gadać o głupotach, dawać rady, karmić plotkami.
Brrr... przerazajace.
Aż mam gęsią skórkę :)


Dirty mind
Kasia_

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 września 2007
Posty: 5
Rejestracja: 08 września 2007

Nieprzeczytany post 10 września 2007, 00:16

Ona jest dla mnie. I tylko dla mnie.
Egoizm ... A co jak pewnego dnia będzie chciała odejść? Siłą jej nie zatrzymasz, ona ma prawo robić ze swoim życiem co chce...


mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 10 września 2007, 08:31

_Jah pisze:Jestem bardzo nietolerancyjny, i mocno krytyczny względem "obcych" ludzi. Nie zgadzam się, by moja dziewczyna, mogła pójść z Tobą na kawę i karmić się plotkami, inaczej "głupotami". Nie chcę, by "obcy" serwowali jej rozsądne rady. Chcę budować swoje życie z Nią na poczuciu własnych myśli! I pragnę, żeby to one były zwierciadłem Naszej drogi. Wyrosłem z głupot.
Pan wyżej próbował zanalizować mnie po psychice. No cóż... a spróbuj też spojrzeć jeszcze wyżej. Wszyscy swoją uwagę skierowaliście na Nią. A gdzie w tym miejsce dla mnie?To wszystko wychodzi ode mnie przecież. Ćwiczenie umysłu, przebudzenie intelektu, wyostrzanie przenikliwości, przygotowawcze ćwiczenie dla reszty w Chrystusie. Chcę czuć, że żyję. Chcę z Niej jak najwięcej. Wiem... może za dużo wymagam, ale chcę zrobić wszystko co w mojej mocy.
Ona jest dla mnie. I tylko dla mnie.
Ojojoj... Twoja dziewczyna musi być z Tobą bardzo szczęśliwa.. :roll:
Jeśli mówiąc o szczerej, czystej, prawdziwej miłości mówimy o dawaniu, to zobacz ile razy w swojej wypowiedzi powiedziałeś tylko o sobie, o tym co Ty chcesz etc. Wygląda na to, że traktujesz kobietę jako coś, co mężczyzna musi mieć, żeby być mężczyzną. A nie jak osobę, z którą ma dzielić życie i wszystko, co ma.

Widzisz, ja od ponad roku jestem żonaty. Gdybym miał podejście choćby podobne do Twojego, to od prawie roku pewnie byłbym znowu sam. Bo żadna kobieta - gwarantuję Ci, żadna - długo tak nie wytrzyma. Życie będziesz sobie układał jak będziesz chciał, bo to Twoja sprawa. Ale z takim podejściem daleko raczej nie zajdziesz. To nie średniowiecze, gdzie mężczyzna znajdował dziewoję, która - cokolwiek by ten nie robił - posłusznie i ulegle siedziała przy nim, bo tak było trzeba.

Im częściej w związku mówisz "ja", a nie "my", albo "Ty", tym szybciej grzebiesz ten związek głęboko pod ziemią.
A z takim podejściem to może kup sobie psa? Bo wtedy to by pasowało do takiego podejścia.

Wybacz, jeśli w którymś momencie zapędziłem się za daleko. Ale w końcu tu dyskutujemy..


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 10 września 2007, 09:12

Ja w odróżnieniu od Was nie zagłębiam sie w problem _Jah'a i jego podejście do miłości. Każdy niech ma jakie chce. W końcu mamy szeroką gamę tolerancyjności i poprawności politycznej wobec nawet jeszcze większych dziwactw.

Mnie natomiast zastanawia postać Jego dziewczyny. W końcu ona na takie coś się zgodziła... nie wiedziałem że dziewczyn ciągnie do średniowiecznych typów związków.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 10 września 2007, 09:45

Miłość niejedno ma imię.

BTW: tolerancja nie oznacza braku krutyki :)


Dirty mind
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 10 września 2007, 10:10

Venomik pisze:Miłość niejedno ma imię.

BTW: tolerancja nie oznacza braku krutyki :)
Wiem, masz rację.
Ale osobiście uważam że krytykowanie tego jak się postrzega miłość, przypomina raczej krucjatę moralną niż konstruktywne wymiany zdań.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Juventinha

Qualità Juventina
Qualità Juventina
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 września 2003
Posty: 939
Rejestracja: 21 września 2003

Nieprzeczytany post 10 września 2007, 10:47

pan Zambrotta pisze:Ja w odróżnieniu od Was nie zagłębiam sie w problem _Jah'a i jego podejście do miłości. Każdy niech ma jakie chce. W końcu mamy szeroką gamę tolerancyjności i poprawności politycznej wobec nawet jeszcze większych dziwactw.

Mnie natomiast zastanawia postać Jego dziewczyny. W końcu ona na takie coś się zgodziła... nie wiedziałem że dziewczyn ciągnie do średniowiecznych typów związków.
I otóż to.
Jak już się bawimy w 'psychologię', to ja też chcę :-D

W zasadzie to jak przeczytałam to exx.po to nie uwierzyłam (w sumie nadal nie wierzę... bo mimo, że w wyobraźnią nie mam raczej problemów, to jakoś ciężko jest mi sobie zwizualizowac taką osobę...).
Zakładając, że ona naprawdę istnieje, to albo jej baaaaaardzooo, ale to baaaardzo zależy, albo jest po prostu zdesperowana, i nie ważne jakimi środkami, byle tylko do celu, ewentualnie taki typ charakeru, masakrycznie podległy. Są też inne opcje, ale to ze względu na wzgląd pominę :P
Biorąc pod uwagę opcje nr 2 i 3, to tak czy inaczej powinno jej się to kiedyś znudzić, więc i tak spisujemy na straty. No a w przypadku nr 1 nie ma potrzeby takiego rygoru, bo ona i tak nic w kierunku zdrady nie zrobi... A kasować komuś kontakty w telefonu, to już jest profanacja! :P Przecież mogą być potrzebne w najzwyklejszych celach informacyjno-służbowych... A poza tym, z kolegami też można pogadać bez żadnych podtextów, a ograniczanie się do przebywania, rozmawiania i robienia wszystkiego tylko i wyłącznie z jedną osobą jest po prostu nudne i tyle.


ODPOWIEDZ