Pięć metrów Jeleny Isinbajewej

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
LW

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 sierpnia 2004
Posty: 16
Rejestracja: 30 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 22 lipca 2005, 22:17

Jelena Isinbajewa dokonała tego, na co wszyscy czekali. Na mityngu Super Grand Prix IAAF w Londynie jako pierwsza kobieta pokonała granicę pięciu metrów, ustanawiając fenomenalny rekord świata w skoku o tyczce.

http://sport.interia.pl/news?inf=649096

Swoją drogą już od dawna było wiadomo że Jelena tego dokona. Mi najbardziej podoba się jej postawa bije rekord świata po 1cm i zbija kaske :) ciekawe ile jeszcze razy go poprawi?


Slim

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1198
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 22 lipca 2005, 22:21

Bedzie tak dlugo katowac te rekordy swiata az zarobi na emeryture... wiesz jaka kasa leci za rekord swiata? Ona to robi dla pieniedzy a nie dla samego wyniku... z reszta sama to stwierdzila mniej wiecej w taki sposob [jestem jeszcze mloda, chce dorobic do emerytury]... Nie powiem ze nie jestem pod wrazeniem jej dokonan bo na prawde to co robi jest niewiarygodne, ale niestety przemawiaja przez to pieniadze i to ciezkie pieniadze....


Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 22 lipca 2005, 22:26

Rekord fenomenalny.Kasy na pewno w banku na całe życie już ma. :smile:
W najbliższych latach chyba nikt jej nie dorówna.
Ostatnio zmieniony 22 lipca 2005, 22:28 przez Gotti, łącznie zmieniany 2 razy.


LW

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 sierpnia 2004
Posty: 16
Rejestracja: 30 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 22 lipca 2005, 22:27

Masz racje ale to są jej wielkie dni ona moze tak skakać jeszcze jeden, dwa sezony a zyc za coś bedzie musiała i mnie to nie dziwi ze tak robi jest dobra i ma swoje "5 minut" to z tego korzysta


white_wolv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2003
Posty: 2965
Rejestracja: 14 maja 2003

Nieprzeczytany post 22 lipca 2005, 22:38

Slim pisze:... Nie powiem ze nie jestem pod wrazeniem jej dokonan bo na prawde to co robi jest niewiarygodne, ale niestety przemawiaja przez to pieniadze i to ciezkie pieniadze....
Niestety?Przeciez rezygnacja z tych pieniedzy to czysty idiotyzm.Poza tym czy to bicie rekordu po centymetrze nie jest wg.Ciebie takze pieknym wyczynem?Popatrz na ta kobiete,na jej twarz,na sposob zachowania.Ja pamietam ja z ostatniej olimpiady,gdzie ujela mnie jej zachowanie podczas zawodow(skupienie,opanowanie,pewnosc siebie) i po zwyciestwie(eksolzja spontanicznej radosci)..zreszta jest piekną kobietą.

Zapewniam Cie ze Ona uprawia ten sport nie tylko dla pieniedzy,gdyby tak bylo nie doszlaby tak daleko.Poza tym pochodzi z Rosji..z kraju gdzie naprawde trudno sie wybic i porzadnie zarobic.Gdzie warunki do treningu pewnie nie sa o wiele lepsze od tych w Polsce(oczywiscie do momentu gdy MateczkaRosja odkryje talent zawodnika-wtedy to juz nie skapi pieniedzy na jego rozwoj).

No i w koncu...
SPORT TO PIENIADZ - to straszna prawda..ale jednak.Mozesz nazywac to wszystko komercja,zadza pieniedzy ale faktow nie zmienisz.Dzis niemalze kazda popularna dyscyplina sportu jest maszyna do zarabiania pieniedzy.Pieniadze te zarabiaja wielkie firmy a przez to ze one zwiekszaja swoje obroty takze zawodnicy otrzymuja coraz to wyzsze wynagrodzenie.Zeby nie szukac daleko spojrz na Nasz ukochany klub.Czy zmiana logo nie byla czysta komercja?

Jelenie zycze dalszych sukcesow.Dzieki za wspaniale emocje podczas konkursow olimpijskich..


kedzier

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 605
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 22 lipca 2005, 23:40

Wielki wyczyn Isinbajewej...Pogratulować!!! Teraz w damskim skoku o tyczce licza sie tylko 4-5 czołowych zawodniczek, w tym nasze Monika Pyrek i Anna Rogowska. I na to chciałbym zwrócić uwagę bo na tym samym mityngu co Isinbajewa pobiła rekord świata nasza Rogowska pobiła rekord Polski!!! :-D wynik 4,80 co prawda nie zachwyca tak bardzo jak pokonanie tej magicznej bariery 5 metrow ale to również jest wspaniały rezultat :)


Obrazek
gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 22 lipca 2005, 23:46

Slim pisze:Bedzie tak dlugo katowac te rekordy swiata az zarobi na emeryture...
podobnie jak przed laty Siergiej Bubka ...
Slim pisze:wiesz jaka kasa leci za rekord swiata?
wiesz ile Del Piero, lub wiele jemu podobnych pilkarrzy dostaje tygodniowo ?
Slim pisze: Nie powiem ze nie jestem pod wrazeniem jej dokonan bo na prawde to co robi jest niewiarygodne, ale niestety przemawiaja przez to pieniadze i to ciezkie pieniadze....
tak jak napisal white_wolv sportem w XXI wieku rzadzi pieniadz, a poza tym to za niewiarygodne dokonania powinno sie byc odpowiednio wynagradzanym.

A tak BTW to zwroccie uwage rowniez na to ze na tym samym mityngu, Polka Anna Rogowska pobila po raz kolejny rekord Polski, ktory wynosi teraz 4,80 m. Polka jest w swietnej dyspozycji i jest coraz to lepsza, mysle ze w niedlugim czasie 5 m. rowniez bedzie w jej zasiegu, czego jej bardzo mocno zycze.


Tevez10

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2005
Posty: 53
Rejestracja: 10 marca 2005

Nieprzeczytany post 22 lipca 2005, 23:52

wielki gratulacje Jelena!!!
wspanialy wyczyn jak ogladalem ten skok to az mi sie lezka zakrecila w oku jak ta piekna rosjanaka sie potrafi wspaniale cieszyc


Capitan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2004
Posty: 181
Rejestracja: 26 lutego 2004

Nieprzeczytany post 22 lipca 2005, 23:58

trzeba przyznac ze to wielkie osianiecie. kiedy pokonywala 4.80 zakladalem sie na ilu sie zatrzyma w swojej karierze. stawialem na 5.0 - 5.05 a druga osoba na 5.20. po zawodach jestem za ta jego opcja


Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 23 lipca 2005, 00:00

Super!! Nareszcie przeskoczyła te 5 metrów, bo zbliżała się tak długo po jednym centymetrze, że już się zaczynałem bać, czy aby formy nie straci i czy pobije te 5 metrów :doh: No ale na szczęście udało się!! Brawo, brawo Jelena :bravo: :bravo: :bravo:
__________________________________________________
"Nawet jeśli nie zapamiętasz mojej twarzy,
to zapamiętasz moje bramki" - Alex Del Piero


Deckreg

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 września 2003
Posty: 39
Rejestracja: 26 września 2003

Nieprzeczytany post 23 lipca 2005, 00:14

Czemu tak się przyczepiliście do tego "po centymetrze"? Przecież ostatni rekord wynosił, jeśli dobrze wyszukałem, 4,95. Czyli od razu 5 centymetrów :P <napinka>


adrian_markuś

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2005
Posty: 100
Rejestracja: 22 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 23 lipca 2005, 12:15

Deckreg, ale najpierw skoczyła w tym konkursie 4.96, a dopiero potem 5 metrów.Wielkie gratulacje dla niej,mam nadzieję , że niedługo Polki będą tak skakać.


Forza Juve!!!
koksu_klb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2004
Posty: 404
Rejestracja: 26 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 24 lipca 2005, 00:47

japierdziuleee....
nie zle to bylo
zobaczylem to dzis w wiadomosciach
biegnie biegnie i wskakuje ci do domu przez okno :P
gratulacje
chyba nikt jej tak szybko nie dorowna
fenomen


Deckreg

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 września 2003
Posty: 39
Rejestracja: 26 września 2003

Nieprzeczytany post 24 lipca 2005, 00:59

adrian_markuś pisze:Deckreg, ale najpierw skoczyła w tym konkursie 4.96, a dopiero potem 5 metrów.Wielkie gratulacje dla niej,mam nadzieję , że niedługo Polki będą tak skakać.
No tak, ale idąc tropem wczesniejszych wypowiedzia. Powinna sobie odpusic tą "piątkę" na następne zawody :]


kedzier

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 605
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 24 lipca 2005, 01:07

No tak, ale idąc tropem wczesniejszych wypowiedzia. Powinna sobie odpusic tą "piątkę" na następne zawody :]
Ale nie odpuściła sobie ponieważ dostała od sponsorów londyńskiego mityngu znacznie większą nagrodę pieniężną za to by ten rekord został pobity właśnie tam, w Londynie :)


Obrazek
ODPOWIEDZ