Mecze Juve z satelity - SkyStar 2

Tapety, bramki, filmy, kompilacje, grafiki - jednym słowem wszystko co związane z multimediami dotyczącymi Juventusu i nie tylko.
ODPOWIEDZ
CzarnyZkultury

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2006
Posty: 1011
Rejestracja: 28 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 02 lutego 2008, 16:54

polsat i cyfre bez problemu, z N-ką nie wiem jak jest


Juventini2007

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 sierpnia 2006
Posty: 80
Rejestracja: 08 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 02 lutego 2008, 18:08

A nie wiesz może w jakich granicach waha się abonament za posiadanie Astry lub Eutelsatu?


Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 03 lutego 2008, 13:01

Juventini2007 pisze:A nie wiesz może w jakich granicach waha się abonament za posiadanie Astry lub Eutelsatu?
Myślę, że Astra i Eutelsat są bardzo drogie. Rzekł bym, że nie na sprzedaż, a nawet wynajem. :prochno:


Belialek

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 maja 2006
Posty: 69
Rejestracja: 14 maja 2006

Nieprzeczytany post 13 lutego 2008, 13:47

@Railis: wynajac to jeszcze by wynajeli... :D

a ja mam wielka prosbe... czy znajdzie sie ktos zyczliwy i udostepni na czas sobotniego meczu juve-roma wiadomy kanal w wiadomy sposob? :) protokol obojetny


Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 13 lutego 2008, 14:08

http://forum.dvhk.pl/forumdisplay.php?f=56

Tutaj codziennie pojawiają się nowi dawcy (na testy oczywiście). Polecam stąd skorzystać.


CzarnyZkultury

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2006
Posty: 1011
Rejestracja: 28 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 27 marca 2008, 21:32

jak ktos jest zainteresowany Sky Italia na stale to prosze pisac, dam odpowiednie namiary. sprawdzone przeze mnie i.. :)
25 Euro za 3 miesiace.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2008, 19:05

Zamierzam kupić Sky Stara HD podłaczanego do laptopa przez USB, a potem podłączyć laptopa do TV takim kablem:
http://www.spatz-tech.de/images/scart_svideo_web.jpg S-video z laptopa do SCARTa w telewizorze.

Czy jakość obrazu będzie porównywalna z obrazem odtwarzanym przez zwykły tuner?


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2008, 22:59

pan Zambrotta pisze:Zamierzam kupić Sky Stara HD podłaczanego do laptopa przez USB, a potem podłączyć laptopa do TV takim kablem:
http://www.spatz-tech.de/images/scart_svideo_web.jpg S-video z laptopa do SCARTa w telewizorze.

Czy jakość obrazu będzie porównywalna z obrazem odtwarzanym przez zwykły tuner?
A jakie flaki posiada Twój laptop? Jeżeli chcesz oglądać HD to musisz posiadać przynajmniej 2 rdzenie, bądź Pentium > 3 Ghz. Nie jestem też w stanie powiedzieć, czy ten typ złącza (który chyba nie jest najnowszy) uciągnie transmisję w wysokiej rozdzielczości. Jeżeli jednak chcesz ograniczyć się do kanałów SD, to polecam ponad 3-krotnie tańszy SkyStar 2.X (którąś z wersji). Bez odczytu DVB-S2, bo po co płacić więcej, jeżeli nie będziesz oglądał.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 22 kwietnia 2008, 15:41

Po dłuższym przemyśleniu chyba z HD zrezygnuję i postawię na zwykły model:
http://www.skapiec.pl/site/cat/54/comp/307315
A co do laptopa zamierzam mieć coś takiego:
http://www.allegro.pl/item351129804_com ... promo.html

tylko co z jakością obrazu na TV? będzie dało się oglądać?


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 22 kwietnia 2008, 21:41

pan Zambrotta pisze: tylko co z jakością obrazu na TV? będzie dało się oglądać?
Powinno być ok. Generalnie bardziej zależeć będzie od tego, jak sobie poradzisz z filtrami na komputerze. Na TV otworzy ci w porównywalnej jakości jak na kompie. Polecam program AltDVB i kodek Cyberlink. Wg. mnie lepszej jakości nie otrzymasz na innych konfiguracjach. (ale w to się będziesz bawić jak już zakupisz sprzęt) :)


Melex

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 sierpnia 2008
Posty: 37
Rejestracja: 09 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2008, 16:20

CzarnyZkultury pisze:jak ktos jest zainteresowany Sky Italia na stale to prosze pisac, dam odpowiednie namiary. sprawdzone przeze mnie i.. :)
25 Euro za 3 miesiace.

Aaaaaaaaaaa :-D jak zyjesz jeszcze to czekam na PM ze szczegolami. Jestem mega zainteresowany SKY . Mam nadzieje ze jeszcze bywasz na tym forum :wink:

Mam SkyStara i mowie wam ludzie - nie ma porowniania z jakims SopCastem, TVU i innymi. Lepiej wydac te 200 zl i cieszyc sie dobra jakoscia.


Juventini2007

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 sierpnia 2006
Posty: 80
Rejestracja: 08 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 17 października 2008, 09:40

Jeżeli kupię SS 2 i taką antenę satelitarną (oczywiście z konwerterem) http://www.dmtrade.pl/index.php?p268,an ... -100-basic to czy będę mógł odbierać :
1.polskie platformy cyfrowe (Cyfrowy Polsat,N,Cyfrę+)
2.zagraniczne platformy cyfrowe (interesują mnie przede wszystkim D+,SKY :D,Premiere i Mediaset i inne ,które transmitują mecze Juve) :think:

Jestem w temacie raczej początkującym więc proszę o pomoc :roll:


CzarnyZkultury

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2006
Posty: 1011
Rejestracja: 28 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 17 października 2008, 12:09

Juventini2007 pisze:Jeżeli kupię SS 2 i taką antenę satelitarną (oczywiście z konwerterem) http://www.dmtrade.pl/index.php?p268,an ... -100-basic to czy będę mógł odbierać :
1.polskie platformy cyfrowe (Cyfrowy Polsat,N,Cyfrę+)
2.zagraniczne platformy cyfrowe (interesują mnie przede wszystkim D+,SKY :D,Premiere i Mediaset i inne ,które transmitują mecze Juve) :think:

Jestem w temacie raczej początkującym więc proszę o pomoc :roll:
polsat tak, cyfra tak, d+ nie, sky tak, premier chyba jeszcze tak i mediaset nie.


mazof

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 października 2008
Posty: 5
Rejestracja: 07 października 2008

Nieprzeczytany post 23 października 2008, 19:41

Kupiłem SS2, mam taką oto antenę http://forum.juvepoland.com/posting.php
i ponawiam pytanie Juventini2007 czy będę mógł odbierać w/w platformy na tejże antenie?

I pytanie drugie: W jaki sposób można odbierać kanały z tak wielu platform? Przecież mam jedną antenę i jeden tuner... Pytanie może kompletnie idiotyczne dla niektórych ale jestem laikiem w tej kwestii. :-)

Z góry dzięki za odp.

Pozdrawiam, mazof.


Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 23 października 2008, 20:01

mazof pisze:Kupiłem SS2, mam taką oto antenę http://forum.juvepoland.com/posting.php
i ponawiam pytanie Juventini2007 czy będę mógł odbierać w/w platformy na tejże antenie?

I pytanie drugie: W jaki sposób można odbierać kanały z tak wielu platform? Przecież mam jedną antenę i jeden tuner... Pytanie może kompletnie idiotyczne dla niektórych ale jestem laikiem w tej kwestii. :-)

Z góry dzięki za odp.

Pozdrawiam, mazof.
No to postaram się wytłumaczyć. Za pomocą jednego talerza możesz odbierać jednocześnie nawet kilka satelit. Z pojedynczym konwerterem może to być tylko jedna. Nakierowanie na jedną z tych satelit sprawi, że będziesz w stanie odbierać jej pasmo. Takie znane platformy jak Cyfrowy Polsat, Cyfra+, N, TPS, Sky Italia, Mediaset nadają na Hotbirdzie, a np. Premiere, Digital+, czy CanalSat France nadają na Astrze. Mając dwa konwertery (jeden zamontowany na ZEZie), bądź podwójny konwerter (monoblok, ale to tylko na satelicie o średnicy od 60cm, do 85cm), można odbierać te dwie satelity na raz. Kanały poszczególnych pakietów (takie jak Cyfra, czy Polsat) są zakodowane w swoim systemie szyfrowania, co sprawia, że aby bezproblemowo oglądać te kanały trzeba mieć te różne dekodery, o których pewnie myślałeś. Jest możliwość odbioru omijając zabezpieczenia, ale o tym nie będę mówił. Tak więc sygnał z satelity dociera do ciebie zawsze i zawsze możesz odbierać te kanały. Aby móc je rozkodować (oglądać) trzeba właśnie dekoder, bądź w inny sposób. To co wymieniał przedtem CzarnyZkultury, to są właśnie pakiety, które można odbierać w "inny" sposób.


ODPOWIEDZ