Lost - zagubieni

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 25 maja 2010, 11:03

Nie oglądałem jeszcze bo trochę się pogubiłem, może ktoś z Was mi to bardziej rozjaśni.

Chodzi mi o kolejność tych zakończeń.
To co pojawiło się teraz w sieci to:
- Lost S06E17-18 - The End
- Lost S06E00 - The Final Journey
- Jimmy Kimmel Aloha to Lost Special

Rozumiem że najpierw są odcinki 17/18. Ale co z tym S06E00 - czy to jest to samo, czy może coś innego?
Jeśli chodzi o tą ostatnia pozycję znalazłem info, że to jest ten program z 3 zakończeniami serialu emitowany zaraz po zakończeniu serialu..
Orientuje się ktoś w tym lepiej niż ja?


Obrazek
Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 25 maja 2010, 11:10

Odcinek 17-18, czy tam 17, to właśnie zakończenie sezonu. Odcinki zerowe wychodzą zawsze na początku sezonu i robią takie streszczenie po tym co się wydarzyło wcześniej. W tym odcinku akurat lektorem był głos podkładany przez aktora grającego Bena (chyba). Co do tego trzeciego, to nie mam pojęcia i pierwsze słyszę.


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 25 maja 2010, 11:49

Właśnie nie wiem dlaczego odcinek zerowy pojawia się teraz w sieci ponownie. Czy to jest to samo co na początku 6 sezonu czy może coś nowego :think:

edit: Jednak wychodzi na to, że to coś innego niz ten 00 emitowany przez 6 sezonem. A to dlatego, że ten przed nazywał się 6x00 LOST: Final Chapter a ten, który pojawił się teraz to Lost 6x00 - The Final Journey

Jeśli chodzi o to ostatnie to znalazłem torchę:

http://darkufo.blogspot.com/2010/05/jim ... t-all.html

oraz
Jimmy Kimmel 2010.05.23 Aloha to Lost Special to program wyemitowany tuż po finale serialu i połączony z dyskusją o fabule.
Pokazuje trzy alternatywne zakończenia serialu.

W specjalnym programie Jimmy'ego Kimmela pod tytułem "Jimmy Kimmel Live: Aloha to Lost" pokazane są trzy alternatywne zakończenia serialu. Program wyemitowany tuż po finale serialu i połączony z dyskusją o fabule.

W studiu Kimmelowi towarzyszą Naveen Andrews (Sayid), Nestor Carbonell (Richard), Alan Dale (Widmore), Jeremy Davies (Faraday), Emilie de Ravin (Claire), Michael Emerson (Ben), Matthew Fox (Jack), Daniel Dae Kim (Jin), Terry O'Quinn (Locke), Harold Perrineau (Michael), Jorge Garcia (Hugo), Josh Holloway (Sawyer) i Evangeline Lilly (Kate).
Ostatnio zmieniony 25 maja 2010, 12:01 przez tabo89, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 25 maja 2010, 11:57

Ogólnie o ostatnim odcinku bym pisze:
Zawiodło mnie trochę to zakończenie. Otworzył drzwi, zobaczyli światło i co? Co się stało z tamtym samolotem i ludzi na jego pokładzie? Co się stało z Hugo i Benem? Producenci mówili, że to już definitywny koniec, ale moim zdaniem takie zakończenie pozostawia możliwość kontynuowania serialu w przyszłości. A kto wie czy jak nie wymyślą nic innego, to do tego nie powrócą. Mogli się trochę bardziej postarać. Nie żałuje, że obejrzałem cały serial, ale mimo wszystko liczyłem na lepsze zakończenie.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 25 maja 2010, 12:24

ewerthon pisze:
Ogólnie o ostatnim odcinku bym pisze:
Zawiodło mnie trochę to zakończenie. Otworzył drzwi, zobaczyli światło i co? Co się stało z tamtym samolotem i ludzi na jego pokładzie? Co się stało z Hugo i Benem? Producenci mówili, że to już definitywny koniec, ale moim zdaniem takie zakończenie pozostawia możliwość kontynuowania serialu w przyszłości. A kto wie czy jak nie wymyślą nic innego, to do tego nie powrócą. Mogli się trochę bardziej postarać. Nie żałuje, że obejrzałem cały serial, ale mimo wszystko liczyłem na lepsze zakończenie.
No chyba nie jest trudno się domyślić co się stało, albo ukształtować sobie przynajmniej dwa sensowne zakończenia. Zakończenie było mięsne i soczyste i polecam się jeszcze raz mu przyglądnąć.
Odnośnie owego jimmy-kimmel-live-aloha-to-lost-all. "Dyskusja na temat zakończenia serialu" to powiedziane trochę na wyrost, gdyż jest to trochę z przymrużeniem oka. Gorąco polecam mimo wszystko. To jest ot takie lekkie przyjemne show z udziałem aktorów serialu, gdzie rozmawiają dosłownie o wszystkim. Od swoich ulubionych kreacji, po ulubione sceny i inne takie. Warto obejrzeć.


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 25 maja 2010, 12:39

jeśli chodzi o ten program "Jimmy Kimmel Aloha to Lost Special" - przeglądnąłem go tylko urywkami bo angielski u mnie na średnim poziomie a napisów jeszcze nie ma ale ogólnie mogę powiedzieć, że oprócz rozmów z głównymi bohaterami o których wspomniał tabo w drugiej części programu są rzeczywiście 3 alternatywne "zakończenia" ale po pierwsze króciutkie a po drugie i najważniejsze to tylko parodie :wink: tylko z ciekawości można obejrzeć

Odcinek "Lost 6x00 - The Final Journey" to po prostu przegląd wydarzeń ze wszystkich sezonów wraz z komentarzem odtwórców głównych bohaterów i producentów.


E.
odnośnie serialu a właściwie jego zakończenia:
Railis pisze:No chyba nie jest trudno się domyślić co się stało, albo ukształtować sobie przynajmniej dwa sensowne zakończenia. Zakończenie było mięsne i soczyste i polecam się jeszcze raz mu przyglądnąć.
rozumiem, że w tych 2 sensownych zakończeniach jedno mówi o tym, że wszyscy rozbitkowie zginęli już na samym początku serialu (podczas katastrofy Oceanic 815) a wszystkie wydarzenia dzieją się po śmierci głównych bohaterów? jeśli to miałeś na myśli to absolutnie się z Tobą nie zgadzam, pójdę trochę na łatwiznę i zacytuję wypowiedź jednego z forumowiczów Losta, który wyjaśnia kilka kluczowych kwestii odnośnie serialu i z opinią którego po prostu nie sposób się nie zgodzić, oto ona:
1 Czym była wyspa? - Było to realne miejsce gdzie rozbił się samolot Oceanic 815, z czego przeżyło 48 ludzi. Sens istnienia wyspy wyjaśnił Jacob (na przykładzie butelki z winem), że jest ona korkiem który nie pozwala złu wydostać się na świat.

2. Czy wydarzenia na wyspie były prawdziwe? - Tak wszystkie wydarzenia na wyspie były prawdziwe. Działy się za życia. Świadczy o tym fakt że ludzie opuszczali wyspę i wracali na nią. Kto umarł na wyspie ten umarł. Whatever Happened, Happened.

3. Właściwości wyspy, Dharma itp? - Wyspa była miejscem realnym i prawdziwym. Posiadała ona niezwykłe właściwości pochodzące od światła (miejsca gdzie Desmond wyciągnął korek). Pozwalało to na podróże w czasie, wizje, teleportacje, itp rzeczy. Dharma odkryła wyspę i badała wszystkie anomalie, które nie występowały w normalnym świecie.

4 Kim byli Inni? - Byli to mieszkańcy wyspy być może od czasów Jacoba (prawdopodobnie wcześniej). Kiedy Jacob został obrońcą wyspy podporządkował ich sobie.

5. Kim był MiB, przybrana matka Jacoba, Jacob? - Jacob i Mib byli normalnymi ludźmi, jak i również ich przybrana matka. Jacob objął po niej funkcje ochrony wyspy, ta również tę funkcje po kimś objęła.

6. Czym był Czarny Dym? - Powstał z Miba którego Jacob wrzucił do wody, ten uderzając głową w kamień stracił przytomność (lub umarł) i popłynał do światła. Mib zabił swoją matkę więc był złym człowiekiem i jego dusza znalazła odzwierciedlenie w postaci dymu.

7. Czym była gra Jacoba i Miba? - Był to gra 2 braci, w której jeden nie mógł zabić drugiego. Jacob jako osoba która broniła światła posiadała zdolności obserwowania ludzi i ich życia, manipulowania biegiem wydarzeń, niekiedy przewidywania przyszłości. Wiedział że pewnego dnia zostanie zabity przez Miba więc zaczął ściągać kandydatów na wyspę (tak jak ich przybrana matka ściągnęła) by kiedyś zajęli jego miejsce.

8. Czym były podróże w czasie i wybuch bomby? - Podróże w czasie były efektem ubocznym rozregulowanego magnetyzmu wyspy. Wybuch bomby spowodował że rozbitkowie wrócili do swojej linii czasowej. WYBUCH BOMBY NIE SPOWODOWAŁ ŻADNEJ ALTERNATYWNEJ RZECZYWISTOŚCI

9. Czy była jakaś alternatywna rzeczywistość? - NIE BYŁO ŻADNEJ ALTERNATYWNEJ RZECZYWISTOŚCI. Wydarzenia jakie obserwujemy w ostatnim sezonie to WYDARZENIA PO ŚMIERCI ROZBITKÓW, które dzieją się (prawdopodobnie w czyśćcu).

10 Kiedy umarł Jack ? - Jack umarł na polu bambusowym na wyspie, widząc odlatujących samolotem Kate, Lapidusa, Milesa, Richarda, Sawyera oraz Claire. TYLKO ONI OPUŚCILI WYSPĘ. (JESZCZE DESMOND OPUŚCIŁ WYSPĘ JAKO OSTATNI przy pomocy Bena i Hugo)

11. Więc raz jeszcze czym była wyspa, światło, korek który wyciągnął Desmond? - Lost zakończył się w atmosferze metafizycznej, więc można przyjąć, że wyspa to takie miejsce, które broni świata żywych przed śmiercią, piekłem na ziemi (gdy Des wyciągnął korek, znikło światło i otchłań piekielna dosłownie zaczęła się wydostawać). Korek, który zakrywa otwór i daje właściwości elektromagnetyczne i jest nazywany światłem mógł być tam umieszczony przez samego Boga, który obdarzył osobę pilnującą przed jego wyciągnięciem długowiecznością oraz niewielką mocą. Matka Jacoba mówiła że światło to coś co jest w każdym człowieku, ale są tacy którym ciągle mało. (Prawdopodobnie korek jako balans między dobrem z złem miał moc aby wzmocnić w kimś dobro lub zło). Jak i kiedy powstała wyspa jest mało istotne ale prawdopodobnie powstała wraz ze Światem i jest jedyną obroną ludzkości przed piekłem.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
ODPOWIEDZ