EL MŚ 06 Norwegia 0-0 Włochy

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Bad_Magick

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2004
Posty: 299
Rejestracja: 21 lutego 2004

Nieprzeczytany post 29 maja 2005, 23:16

Lippi ma bardzo wyraźną koncepcję na grę Azzurrich. Widać to bardzo dobitnie po powołaniach. Buduje młody zespól, zaczyna stawiać na tych, którzy mogą się okazać jednymi z najlepszych w przyszłym sezonie. Ryzykowne ? Bardzo, ale Lippi na tyle dobrze zna włoską piłkę, że wie na ile wolno mu zaryzykować.

Wielkie zdziwienie, bo Alex nie dostał powołania. Dlaczego ? Jest wielu innych piłkarzy w dużo lepszej formie, którzy też go nie dostali a nie ma lamentu (jak choćby Lucarelli).

Vieri ? Nie znam jego formy przyznaje. Ale kto wie czy na mecz z rosłymi norwegami Bobo nie jest najlepszym rozwiązaniem. Lippi weżmie na mistrzostwa szeroką kadrę, w któej będzie mieć odpowiednich zawodników na każde spotkanie z każdym z przeciwników.

Chyba jeden z najbardziej charyzmatycznych zespołow tego sezonu. A, że poza charyzmą wielu posiada spore umiejętności (bo inaczej nasz Lucek by nie spoglądał w stronę Sycylii za wzmocnieniami) to ich powołania są całkiem uzasadnione.

A teraz formacjami:
Kogo więcej miał do obrony powołać z doświadczonych ? Maldini nie gra, a Pessotto jest rezerwowym w Juve. Nikt więcej nie przychodzi mi do głowy.

Pomoc rzeczywiście nie wygląda najokazalej. Ale pomyślmy kogo brakuje z największych włoskich klubów. Otóż tylko Gattuso. Taka jest smutna prawda , że we włoskiej piłce brakuje pomocników. Może rzeczywiście zbahdzue się tutaj miejsce dla Del Piero czy dla Tottiego, ale póki co Lippi woli stawiać na nominalnych pomocników, a nie takich, któzy by tam zagrali bo nie mieszczą się w ataku(Del Piero). Totti, powinni mu odebrać możliwośc grania w Azzurrich, ale myślę, że mimo braku powołania teraz, na MŚ pojedzie, bo piłkarz z niego jednak klasowy.

Atak to rzeczywiście ciekawa mieszanka. Ale biorąc pod uwagę to, żę na MŚ będziemy grać pewnie głownie Gilardino - Cassano, to reszta powołań jest mniej ważna.

Rezultaty za tym nie przemawiają (pkty są, styl przeraża) ale jestem przekonany, że Lippi wie co robi.


forza bianco-neri

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2004
Posty: 297
Rejestracja: 07 listopada 2004

Nieprzeczytany post 29 maja 2005, 23:46

Coolfi pisze:Zgodzę się, ale są wyjątki. Taki Vieri dużo do drużyny nie wniesie...
Nie wniesie?? a doświadczenie, spokój po za tym zawsze może służyć radą dla młodszych piłkarzy. Moim zdaniem samo doświoadczenie dużo wniesie. Jak Inter grał z Juve w Serie A to przegrywał 2-0, wszedł Vieri i skonczyło się na 2-2...
Bad_Magick pisze:Vieri ? Nie znam jego formy przyznaje. Ale kto wie czy na mecz z rosłymi norwegami Bobo nie jest najlepszym rozwiązaniem. Lippi weżmie na mistrzostwa szeroką kadrę, w któej będzie mieć odpowiednich zawodników na każde spotkanie z każdym z przeciwników.
Zgadzam się z Tobą Lippi ma na pewno jakąś wizję - a Vieri jest jej częścią. Po za tym Vieri to również pupilek Lippiego z ich wspólnych czasów w Juve.
Coolfi pisze:Niedługo pierwszy piątek. Wyspowiadam się
Co to kpina?? bez komentarza.
matej pisze:zacznę od sprawy Del Piero bo to widze że najbradziej burzliwa sprawa w tm temacie. Więc tak od dziecka jestem fanem Del Piero cały czas jest to mój ulubiony piłkarz ale trzeba patrzeć realnie. To że Del piero wraca do lepszej formy to nie oznacza że mu się należy miejsce w reprezentacji Exclamation
Del Piero miał bdb końcówke sezonu, a jej podsumowaniem mogło być powołanie do kadry. Mogło, ale niestety nie jest. Jeśli coś miało przybliżyć Del Piero do skoku formy to m. in. właśnie kadra. No nic co się stało to się nie odstanie. Mam nadzieje, że Alex na Jesień będzie regularnie powoływany, a na MŚ 2006 wybiegnie w podstawowej jedenastce. Forza Alex.


Juve per Sempre
rokfor

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 30 maja 2005, 10:49

Brak Alexa jest dla mnie bardzo duzym zaskoczeniem, bo przeciez DP jest niby ulubiencem Lippiego, a poza tym zaczął grac jak dawniej, strzela bramki i jest aktywniejszy. Blasi w składzie :shock: stracil miejsce w jedenastce JUVE ale w reprezentacji trener go widzi troche dziwne :puck:

Nie sadze zeby esposito był lepszy od Del Piero, a jush zupelnie byłbym zaskoczony gdyby miejsce znalazło sie dla tottiego ktory jak wiadomo długo pauzował.

Faktycznie troche dziwi obecnosc tylu zawodnikow z palermo :| nie wiem czym sie kierował Lippi...


aleksander1986

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 sierpnia 2004
Posty: 267
Rejestracja: 02 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 30 maja 2005, 11:08

Wczoraj słyszałem że Alex jest powołany do kadry obok niego znaleźli się również Gilardino i Totti.Powrót do kadry mam nadzieje że w wielkim stylu.Niech utrzyma swoją formę z koncowki rozgrywek.


...Taka miłość jest jedna...Juve
Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 30 maja 2005, 13:52

Powiem krótko ciesze się że nie ma Alex w składzie narodowym.Pomyślcie po co ma marnować siły na drużyne narodową :dance: :dance: lepiej niech trenuje sobie w Juve 8) 8) .Na pewno to bendzie bardziej korzystniejsze dla nas :D :D :D :D


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
gosciu_Muranista

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2003
Posty: 1008
Rejestracja: 27 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 30 maja 2005, 14:19

DISHMAN pisze:Powiem krótko ciesze się że nie ma Alex w składzie narodowym.Pomyślcie po co ma marnować siły na drużyne narodową :dance: :dance:
Miedzy innymi dlatego że każdy piłkarz marzy o grze w reprezentacji i nawet gdy jest zmęczony gotów jest grać a przy najmniej trenować z kadrą.
lepiej niech trenuje sobie w Juve 8) 8) .Na pewno to bendzie bardziej korzystniejsze dla nas :D :D :D :D
Co za różnica czy trenuje w kadrze czy w Juve ważne żeby grał. A jakby strzelił bramke dla kadry to byłoby się z czego cieszyć. I w jaki sposób to będzie korzystniejsze dla nas skoro już mają wolne i będą rozjeżdżać się na urlopy by odpoczywać.


Coolfi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2005
Posty: 400
Rejestracja: 12 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 30 maja 2005, 15:05

forza bianco-neri pisze:
Coolfi pisze:Zgodzę się, ale są wyjątki. Taki Vieri dużo do drużyny nie wniesie...
Nie wniesie?? a doświadczenie, spokój po za tym zawsze może służyć radą dla młodszych piłkarzy. Moim zdaniem samo doświoadczenie dużo wniesie. Jak Inter grał z Juve w Serie A to przegrywał 2-0, wszedł Vieri i skonczyło się na 2-2...
Czytanie ze zrozumieniem się kłania... Odpowiedziałem na post Diego, w którym napisał o nowych piłkarzach, którzy z kolei mają wniesć coś do drużyny. Co nowego może wnieść Vieri?


Coolfi pisze:Niedługo pierwszy piątek. Wyspowiadam się
Co to kpina?? bez komentarza.
Fakt że chce się wyspowiadać jest dla Ciebie kpiną? Owszem był to żart, może nawet kiepski, ale był odpowiedzią na żart leniupa (ja się znęcam? :smile:)...
pozdro
Ostatnio zmieniony 30 maja 2005, 15:13 przez Coolfi, łącznie zmieniany 1 raz.


Podobno w chwili śmierci...
tracimy 21 gramów naszej wagi.
Każdy.
wErOn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2003
Posty: 703
Rejestracja: 06 listopada 2003

Nieprzeczytany post 30 maja 2005, 15:12

Vieri ? Pff ...
Ten dziadek skończył się dokładnie po meczu z korea w 2002 roku. Jego gra na euro 2004 mnie przerażała, te jego główki :shock: co to miało być?! To nie ten Vieri który pakował gole na MŚ 98` i 2002, tamten chudy, szybki Vieri już nie wróci, wiec co on do cholery robi w kadrze, tym bardziej po kontuzjach. Dlaczego nei znalazło się miejsce dla Alexa? Dla mnie to niezrozumiale ... nie wspomne już o braku powołania dla Lucarelliego :doh:

W sumie Del Piero może sobie pomarzyć o występach w podstawowym składzie w Niemczech, bo są młodsi Cassano [ta sama pozycja] i Gilardino. Jedyne co może mnie pocieszyć to brak w składzie Tottiego [mam cichą nadzieję że złamie nogę przed MŚ :prochno: ] oraz brak powolania dla Vieriego na mundial :ok: Aha zapomnialem o najważniejszym - kupić Cassano lub Gilardino! Nie przeboleję jeśli na MŚ nie będzie zadnego napastnika Bianconerich! :pray:


(..)z każdą godziną, z każdą minutą uczę się ciebie człowieku.. z każdą sekundą i z każdą chwilą jestem głupszy(..)
Wolność i kapitalizm!
Elohi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2003
Posty: 377
Rejestracja: 23 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 30 maja 2005, 16:34

jak na poczatku kadencji marcello myslalem ze powolania maja na celu sprawdzenie mlodych "wilkow" w kadrze i ze z kazdymi kolejnymi meczami eliminacyjnymi kadra Azzurich bedzie sie kreowala, tak teraz widze ze lippi albo dalej sprawdza, albo juz ta kadra bedzie gral. oby nie bo moze byc zle :angry: co do Alexa to sadze ze i tak na MS dostanie powolanie poniewaz potrafi zmobilizowac pilkarzy juz sama obecnoscia... jako kibice JUVE powinnismy sie cieszyc ze tylko 5 podstawowych zawodnikow dostalo powolanie. dlaczego :?: poniewaz dla nich sezon sie juz skonczyl i moga spokojnie odpoczywac. jeszcze maja co prawda wyjazd do Japonii, ale to juz bedzie przyjemnoscia. w Japonii licze na duzo kase ze sprzedazy koszulek :D


Peja

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 listopada 2003
Posty: 478
Rejestracja: 12 listopada 2003

Nieprzeczytany post 30 maja 2005, 17:50

Gk: Buffon (Juventus), Roma (Monaco)
Tu mniej wiecej nie mam zadnych zastrzezen. Tylko kto w Niemczech bedzie 3 bramkarzem? De Sanctis? A moze Curci?
D: Barzagli (Palermo), Bonera (Parma), Cannavaro (Juventus), Chiellini (Fiorentina), Grosso (Palermo), Materazzi (Inter), Nesta (Milan), Zaccardo (Palermo)
Grosso out! Parisi/Cassetti in!
M: Barone (Palermo), Blasi (Juve), Camoranesi (Juventus), De Rossi (Roma), Diana (Sampdoria), Pirlo (Milan), Zambrotta (Juventus)
Blasi, Diana out! Gatusso, Maresca in!
F: Cassano (Roma), Esposito (Cagliari), Gilardino (Parma), Toni (Palermo), Vieri (Inter)
Vieri out Del Piero in!


wErOn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2003
Posty: 703
Rejestracja: 06 listopada 2003

Nieprzeczytany post 31 maja 2005, 16:39

Napastnik reprezentacji Włoch, Alberto Gilardino nie będzie mógł zagrać w sobotnim spotkaniu eliminacji mistrzostw świata przeciwko Norwegii. Zawodnika Parmy z występu w tym spotkaniu wykluczyła kontuzja.

W miejsce Gilardino, selekcjoner włoskiej kadry Marcello Lippi powołał napastnika Udinese Calcio, Vincenzo Iaquintę.

www.ligawloska.ys.pl

Bez komentarza ... Iaquinta, a gdzie miejsce dla Lucarelliego?! Wkurza mnie już ten Lippi :doh:


(..)z każdą godziną, z każdą minutą uczę się ciebie człowieku.. z każdą sekundą i z każdą chwilą jestem głupszy(..)
Wolność i kapitalizm!
LukaS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2003
Posty: 203
Rejestracja: 29 maja 2003

Nieprzeczytany post 31 maja 2005, 21:08

na wp.pl pisze "W reprezentacji Włoch w meczu z Norwegią nie wystąpią także kontuzjowani Alessandro Del Piero i Alberto Gilardino."


marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1195
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 31 maja 2005, 22:10

nie za dobrze


BIANCONERI

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 967
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 31 maja 2005, 23:53

Reprezentacja Włoch przez eliminacyjnym meczem z Norwegią doznała kolejnego osłabienia. We wtorek z powodów rodzinnych zgrupowanie kadry opuścił Alessandro Nesta.

Włoska Federacja Piłkarska poinformowała, że selekcjoner Marcello Lippi nie powoła nikogo na miejsce Nesty.

Pod nieobecność obrońcy Milanu parę stoperów w meczu z Norwegią utworzą zapewne Fabio Cannavaro i Marco Materazzi.

Nesta jest drugim piłkarzem, który opuścił zgrupowanie reprezentacji. Wcześniej ze składu z powodu kontuzji wypadł Alberto Gilardino. Zastąpił go Vincenzo Iaquinta.

http://www.lechsport.pl/?act=news&more=50050

Jak widać Włosi stracili po Gilardino drugiego kluczowego gracza.W tym wypadku Lippi prawdopodobnie postawi na graczy Interu,czyli Materazziegi i Vieriego.Nie cieszą się oni zbytnim poważaniem,zwłaszcza wśród fanów Juventusu,ale w obliczu ważnego meczu eliminacyjnego licze,że pokażą się z jak najlepszej strony.


"Bestia najgorsza zna troche litości lecz ja jej nie znam,więc nie jestem bestią"
Obrazek
Safin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 marca 2005
Posty: 323
Rejestracja: 02 marca 2005

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2005, 07:45

siema wszystkim ja czytałem na wp ze Lippi nie powołał del piero bo był kontuzjowany ale uwazam to za jakąs sciemewejdzcie na wp i poszukajcie jak cos narqa


ODPOWIEDZ