Siatkówka

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 04 października 2009, 13:36

@JuveR

Chyba jesteś odrobinę zbyt krytyczny w odniesieniu do naszych reprezentantek, przecież na tych mistrzostwach przegrały tylko z Holandią. W półfinale i tak zagrały lepiej niż w pierwszym meczu grupowym z "Pomarańczowymi", gdzie nie miały nic do powiedzenia i skończyło się na 0:3. Trzeba przyznać, że Holenderki są po prostu w wyśmienitej formie na tym turnieju. Natomiast naszym reprezentantkom udało się pokonać aktualne mistrzynie świata - Rosjanki, zatem źle nie jest. Poza tym, pierwszy trener naszej reprezentacji Jerzy Matlak musiał niespodziewanie opuścić zespół w trakcie mistrzostw, ponieważ jego żona przebywa w ciężkim stanie w szpitalu (wylew krwi do mózgu). Mam nadzieję, że dzisiaj będzie chociaż ten brązowy medal.


Obrazek
Juve Master

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 marca 2005
Posty: 420
Rejestracja: 11 marca 2005

Nieprzeczytany post 04 października 2009, 14:31

Polki dały z siebie wszystko. Pomarańczka niestety okazały się dla nas i nie tylko zresztą za silne. Nic na to poradzić nie mogły. Pragnę zauważyć, że dla kobiecej piłki siatkowej to jest i tak nie lada sukces. Mogliśmy rządzić w Europie zarówno w kategorii mężczyzn jak i dziewcząt, ale cóż..
Mówi się trudno. Wielkie brawa. Powalczymy o brąz. :>

A tak by the way, czy tylko ja jestem taki zauroczony Paniami Barańską i Sadurek.. :P W zasadzie Pani Manon Flier też niezła..

No ale my tu o siatkówce :>..
Stłamsić szwabry i glory glory alleluja :)


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 04 października 2009, 18:46

Jest brązowy medal :happy:. Może po złocie siatkarzy nie wydaje się to wielkim sukcesem, ale jednak należy ten wynik docenić. W jakim innym sporcie drużynowym moglibyśmy oczekiwać takich osiągnięć od kobiet i mężczyzn?


Obrazek
Motor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2008
Posty: 452
Rejestracja: 27 marca 2008

Nieprzeczytany post 05 października 2009, 15:38

madmo pisze:Jest brązowy medal :happy: . Może po złocie siatkarzy nie wydaje się to wielkim sukcesem, ale jednak należy ten wynik docenić. W jakim innym sporcie drużynowym moglibyśmy oczekiwać takich osiągnięć od kobiet i mężczyzn?
Słucham? Jest to gigantyczny sukces dla siatkarek oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej (czy jak to się nazywa), udowodniliśmy tym sukcesem że Polska jest potęgą w siatkówce, mimo że to "tylko" brąz.


Za wszelki nie ład w moich wypowiedziach odpowiedzialni są kosmici.

27 marca 2010 - 2 lata na Forum JuvePoland
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 05 października 2009, 19:00

Motor pisze:Słucham? Jest to gigantyczny sukces dla siatkarek oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej (czy jak to się nazywa), udowodniliśmy tym sukcesem że Polska jest potęgą w siatkówce, mimo że to "tylko" brąz.
Zamiast słuchać, lepiej czytaj, zwłaszcza poprzednie posty. Kolega JuveR trochę surowo ocenił nasze siatkarki w meczu z Holandią, dlatego napisałem, że brąz siatkarek przy złocie siatkarzy może nie wydawać się wielkim sukcesem. Zresztą trudno się dziwić, że po złocie męskiej reprezentacji apetyty wzrosły, zwłaszcza, że mistrzostwa były rozgrywane w Polsce.

Wracając do samych mistrzostw, to jednak Włoszki pokazały klasę. W całym turnieju przegrały tylko jednego seta :shock:. Holenderki w finale nie miały za wiele do powiedzenia (25:16, 25:19, 25:20). Szczególnie wynik pierwszego seta robi wrażenie. Po meczach z Polską spodziewałem się, że finał "Pomarańczowych" z Włoszkami będzie zdecydowanie bardziej zacięty.


Obrazek
Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 05 października 2009, 20:55

Rzeczywiście jest to bardzo duży sukces Polskich siatkarek. Szkoda tego meczu z Holandią w półfinale, ale nic, gramy dalej. Dobry mecz o 3. miejsce i jest medal. Ważny, bo potwierdził, że Polki w tym sporcie się liczą, bo wiadomo niedawno 2x zdobyły Mistrzostwo Europy.


paul636

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lipca 2006
Posty: 176
Rejestracja: 11 lipca 2006

Nieprzeczytany post 05 października 2009, 21:04

Super-rok dla polskiej siatkówki, a ja zacieram już ręce na klubowe puchary (mamy w końcu po 3 ekipy w LM!).

Co do przyszłości tej drużyny żeńskiej- niestety obawiam się nieco urzeczywistnienia opinii Niemczyka: nasz zespół jest zbyt niski i jeśli wszyscy potentaci poważnie się przygotują do takiej imprezy jak MŚ, to nie będziemy się specjalnie liczyć.


LA LEGGENDA DEL CALCIO SIAMO NOI !
paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 05 października 2009, 22:12

Że co? :D
Jakby ten zespół był niski, nie wyszedł by nawet z grupy. A takie biadolenie jest bezsensowne.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 06 października 2009, 07:12

paul636 pisze:Super-rok dla polskiej siatkówki, a ja zacieram już ręce na klubowe puchary (mamy w końcu po 3 ekipy w LM!).
Z czego jedna ma w tym sezonie wszystko aby wygrać te rozgrywki. Pytanie tylko, czy Nawrocki zdoła utrzymać gwiazdy w ryzach. Ale na Memoriale Gołasia wyglądało to co najmniej dobrze.
Też już nie mogę się doczekać.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1195
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 06 października 2009, 12:35

ma moze ktos mecz polska - niemcy na kompie ? bardzo bym prosil o udostepnienie linkow do meczu.


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
Radek_88

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2005
Posty: 2351
Rejestracja: 22 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 06 października 2009, 12:55

madmo pisze:Wracając do samych mistrzostw, to jednak Włoszki pokazały klasę. W całym turnieju przegrały tylko jednego seta :shock:.
Tak dla formalnosci to Wloszki przegraly na tych mistrzostwach dwa sety - po jednym z Francja i Niemcami. :)


paul636

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lipca 2006
Posty: 176
Rejestracja: 11 lipca 2006

Nieprzeczytany post 06 października 2009, 16:53

paku pisze:Że co? :D
Jakby ten zespół był niski, nie wyszedł by nawet z grupy. A takie biadolenie jest bezsensowne.
Nie to, żebym miał zamiar udawać eksperta, który stara się hamować hurraoptymizm, bo też nie lubię tego typu retoryki, ale jednak trzeba umieć dostrzec, że na siatce to potęgą nasze dziewczyny nie są.
Z drugiej strony, to jednak powrót takiej Skowrońskiej czy Podolec wiele mogłoby poprawić właśnie w tym elemencie. Wie ktoś co z nimi?


LA LEGGENDA DEL CALCIO SIAMO NOI !
cornic

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 grudnia 2007
Posty: 10
Rejestracja: 16 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 06 października 2009, 19:45

Skowrońska podobno ma do gry na pozycji atakującej powrócić na przełomie października i listopada. Istnieje prawdopodobieństwo iż wcześniej będzie czasami grać z tyłu i odbierać piłki, ale to nie jest pewne. Podolec natomiast cały czas leczy kontuzje barku, kilka miesięcy temu przeszła operację prowadzoną przez sztab medyczny Juventusu, ale kiedy powróci do gry tego nie wiem... Co do turnieju to naprawdę Polki pokazały klasę, gdyż przez wielu skazywane na pożarcie zdobyły medal, turniej znakomicie zorganizowany, no i finał w którym spotkały się bez wątpienia najlepsze europejskie drużyny. Cały turniej należy uznać za wielki sukces :)


dzodzik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 sierpnia 2004
Posty: 361
Rejestracja: 01 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 03 listopada 2009, 17:48

Dziś rozpoczęły się klubowe mistrzostwa świata, w których to występuje mistrz Polski Skra Bełchatów.

Grupy:

Grupa A:

1. Zenit Kazań 1 1 0 3:0 75:50 2
2. Trentino Volley 1 1 0 3:1 98:84 2
3. Zamalek SC 1 0 1 1:3 84:98 1
4.Plataneros de Corozal1 0 1 0:3 50:75 1


Grupa B:

1. Skra Bełchatów 1 1 0 2
2. Al-Arabi Dauha 1 0 1 1
-.Cimed Esporte Club 0 0 0 0
-. Paykan Teheran 0 0 0 0

Za nami pierwsze 3 mecze w których zwyciężali faworyci.

Zenit Kazań - Corozal 3:0
(25:20, 25:14, 25:17)

Trentino Betclic - Zamalek 3:1
(25:18, 25:21, 23:25, 25:20)

Skra Bełchatów - Al-Arabi Dauha 3:0 (25:22, 25:11, 25:19)

Cały mecz pod dyktando Skry i nie ma co za bardzo się rozpisywać.

Warto jeszcze wspomnieć, że na tych mistrzostwach testowana jest złota formuła
Co to jest? Po przyjęciu zagrywki, pierwszy atak musi zostać wykonany z drugiej linii.

Po obejrzeniu pierwszego meczu mogę powiedzieć, że rozgrywanie spotkań w oparciu o tę formułę mnie nie przekonało. Jak dla mnie siatkówka straciła wiele ze swojego uroku, efektowne ataki albo tak zwane gwoździe można policzyć na palcach jednej ręki dość powiedzieć, że taki Możdzonek w całym spotkaniu zdobył 1 punkt z ataku. Ponadto pomniejszona jest rola jaką odgrywa rozgrywający bo chodź by nie wiem jak się starał to bloku raczej nie zgubi w pierwszej akcji. Tak czy siak to dopiero pierwszy mecz zobaczymy jak to będzie wyglądało dalej.

I jeszcze na koniec niestety przez ten system turniej ten raczej, nie będzie stał na wysokim poziomie, gdyż najlepsze zespoły nie są przyzwyczajone do grania takim systemem co powoduje, że momentami męczą się niemiłosiernie.


"Szybki jak wiatr, cichy jak las, zażarty jak ogień, niewzruszony jak góra"
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 03 listopada 2009, 17:53

dzodzik pisze: Co to jest? Po przyjęciu zagrywki, pierwszy atak musi zostać wykonany z drugiej linii.
Nie widziałem, ani nie słyszałem, ale głupie. Bardzo głupie.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
ODPOWIEDZ