Choroba Bąkiewicza grozi nawet amputacją palców

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
bartus

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2004
Posty: 535
Rejestracja: 13 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2005, 12:38

W trzecim spotkaniu finałowym PLS w ekipie PZU AZS Olsztyn oprócz Pawła Papke zabraknie także drugiego reprezentanta Polski Michała Bąkiewicza - pisze "Gazeta Wyborcza".

Pierwszy ma naderwane ścięgno Achillesa, ale i tak jest w lepszej sytuacji niż Bąkiewicz, bo chociaż wie, co mu dolega. Bąkiewiczowi nie pomogło dotąd siedmiu lekarzy.

"To dla mnie dramat, że nie mogę zagrać. Ale z moją chorobą nie mogę ryzykować, bo brak leczenia może oznaczać nawet amputację palców" - powiedział Michał Bąkiewicz.

"Wszystko zaczęło się podczas pierwszej rundy play-off - opowiada przyjmujący PZU AZS. - Pół biedy, kiedy było ciepło, w zimnie od razu czułem ból. W prawej ręce drętwiały mi palce, robiły się sine. Zbagatelizowałem trochę sprawę, a przed półfinałowymi meczami z Pamapolem AZS Częstochowa wziąłem środki przeciwbólowe. Jakoś wytrzymałem".

Początkowo to była tajemnica. Nikt w olsztyńskim klubie nie mówił o urazie, ale w pierwszych meczach finału ze Skrą Bąkiewicz zagrał w rękawiczkach. Nie mógł przez to atakować, także z przyjęciem miał problemy. Szkoleniowcy i lekarze PZU AZS zdecydowali, że dziś w Olsztynie ich siatkarz nie zagra.

Dwóch specjalistów stwierdziło, że kłopoty z palcami mogą być związane z kręgosłupem. Bąkiewicz: "Powiedzieli, że kręgi mają wpływ na tętnicę, która nie przepuszcza krwi do dłoni".

Zdaniem tych lekarzy nie będzie konieczna operacja, wystarczy sześciotygodniowa rehabilitacja. Tyle że takie kłopoty miało już kilku innych siatkarzy i żaden do końca się nie wyleczył. Niektórym groziła wręcz amputacja.

źródło

swietny zawodnik, tylko dlaczego zlapal kontuzje na koniec sezonu. az zal mnie bierze ze jego kariera moze zostac przerwana :roll: a co do meczu PZU - Skra to jestem za Pzu oczywiscie, bo mieszkam kolo Olsztyna :) . tylko ze bez 2 posdtawowych atakujacych mecz moze sie skonczyc jak ten tydzien temu 0-3 :(


jeżak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2004
Posty: 170
Rejestracja: 18 lutego 2004

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2005, 12:52

Nie no tragos. Michał to młody zawodnik, a już na starcie może zakończyć nieźle zapowiadającą sie karierę. Bardzo się cieszyłem jak razem z Ruciakiem przechodzili do Olsztyna, bo to perspektywiczni zawodnicy (poza tym w meczach ze Skrą w zeszłym sezonie troche AZS-owi zaszkodzili). Teraz możemy tylko mieć nadzieję, że uda się go wyleczyć. Jeśli miałby nawet nie zagrać, to oby nie było potrzeby amputacji :shock: .

Swoją drogą to mam nadzieję, że za chwilę AZS złapie kontakt w finale :P


farmer16

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2004
Posty: 369
Rejestracja: 12 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2005, 13:23

O jojoj po co on ukrywal to przed swoim lekarzem klubowym może by mu wczesniej pomógł i teraz by mógł rać na luzie a teraz grozi mu amputacja palców :( szkoda oby tylko tych palców mu nie obcięli bo nie będziemy mieli rezerwoweg libero :( trzymaj się Michał :wink:


Alessandro Del Piero 202 gole! i wszystko jasne !
bartus

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2004
Posty: 535
Rejestracja: 13 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2005, 13:29

farmer16 pisze: oby tylko tych palców mu nie obcięli bo nie będziemy mieli rezerwoweg libero :(
to Bąkiewicz gra jako libero :rotfl: :rotfl: albo ja jestem niedoinformowany albo nie wiem :) z moich badan Michał jest atakujacym


neotrance

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 stycznia 2005
Posty: 74
Rejestracja: 13 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2005, 13:32

qurcze ,ja mam nadzieje ze jednak znajdzie sie jakis znachor(chyba tak to sie pisze:D) co mu pomoze jakos. mam nadzieje ze nie bedzie amputacji palców bo to by oznaczało koniec jego kariery :( ,wierze ze bedzie dobrze!! Wracaj do zdrowia Bąku!!


farmer16

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2004
Posty: 369
Rejestracja: 12 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2005, 13:33

Nie no sorry pomyliło mi się z Ignaczakiem :roll: Szkoda Bąkiewicza zawsze chyba mial powołania do kadry oby tylko wyzdrowiał :D


Alessandro Del Piero 202 gole! i wszystko jasne !
basque

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 grudnia 2003
Posty: 25
Rejestracja: 07 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 01 maja 2005, 13:08

bartus pisze: z moich badan Michał jest atakujacym
Jest przyjmujacym (co mu swietnie idzie), a w ataku ma male klopoty. Moze przez te klopoty ze zdrowiem, aby nie rezygnowac z siatkowki zostanie libero, co wcale by nie bylo takie zle bo w rankingu przyjmujacych byl 4. w sezonie i 2. w play-off. I moglby byc powazna alternatywa dla Kucinskiego.


OGGI. DOMANI. SEMPRE.
jeżak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2004
Posty: 170
Rejestracja: 18 lutego 2004

Nieprzeczytany post 01 maja 2005, 14:30

basque pisze:
bartus pisze: z moich badan Michał jest atakujacym
Jest przyjmujacym (co mu swietnie idzie), a w ataku ma male klopoty. Moze przez te klopoty ze zdrowiem, aby nie rezygnowac z siatkowki zostanie libero, co wcale by nie bylo takie zle bo w rankingu przyjmujacych byl 4. w sezonie i 2. w play-off. I moglby byc powazna alternatywa dla Kucinskiego.

Hehe, alternatywą?? Kuciński po tym sezonie powinien się pożegnać z AZS. Drużyna, która ma zamiar coś wywalczyć musi mieć porządnego zawodnika na obronie, a Kucińskiego stać na tyle ile pokazał w finale. Czyli niewiele. Nie chodzi tu o wiek, po prostu jest za słaby.

Ciekawe, kogo kupią po sezonie, bo nie wierzę, że się nie dozbroją.

Ehhh ten finał...


RuTeK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2003
Posty: 1217
Rejestracja: 19 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 01 maja 2005, 15:03

AMPUTACJA :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: Oby nie ! :pray: :pray: :pray: Toz to bardzi mlodziutki i bardzo bardzo perspektywiczny gracz Polskiej Ligi... Jego Zagrywka jest przecierz przecudna :dance: :dance: Jest to nadzieje polskiej SIatkówki razem z Gołasiem :think: Kurcze Zal chlopaka !


- "Dziadku byłeś bohaterem na Wojnie ?"
- "Nie... ale służyłem w kompani Bohaterów "

WSZYSTKO I NIC O Amaurim i innych Drewnianych Graczach !
basque

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 grudnia 2003
Posty: 25
Rejestracja: 07 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 01 maja 2005, 15:20

jeżak: ta alternatywa to byla delikatna sugestia, tez uwazam ze kucinski czasami prezentuje slaby poziom, lecz ze zmiana na pozycji libero moze byc problem. Innych porzadnych libero ktorzy mogliby zasilic nasz zespol nie ma, a wiec trzeba by bylo przekwalifikowac jakiegos przyjmujacego na libero, a to jednak zawsze ryzyko, ze chlopak sie nie sprawdzi na nowej pozycji. Ryś bedzie mial duzo do przemyslenia, bo z Kucinski w skladzie za rok tez moga byc klopoty.


OGGI. DOMANI. SEMPRE.
wojtekk03

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 marca 2005
Posty: 70
Rejestracja: 29 marca 2005

Nieprzeczytany post 02 maja 2005, 21:28

Michał trzymaj sie!!!!!!!!! To świetny zawodnik, grał przecież w Czestochowie 2 lata temu, za kilka lat to byłaby podstawa reprezentacji, oby było mu dane dalej grać w siatkowke, do to niesamowity zawodnik. Troche szkoda, że odszedł do Skry a potem Olsztyna :( ale wychował sie w AZS Częstochowa :)
Michał Czestochowa jest z Tobą! Wracaj szybko do gry!


i sie zaczęło SCHOOLTiME :/
FORZA JUVe FORZA ALEX
oskar8

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2005, 14:09

Michał się wyleczy... jestem tego pewny w 100%


ODPOWIEDZ