Stop Kibolom !

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9974
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 22 kwietnia 2005, 23:55

Dzisiaj idąc sobie do szkoły do której niedotarłem nawiasem mówiąc kolejny raz dostałem na skrzyżowaniu przy Azecie w Tychach taką darmową gazetke co sie "Metro" nazywa no i znalazłem tam fajny artykuł o Kibolach i własnie teraz odkryłem że oni mają swoją stronke w necie dzięki czemu oszczędziłem sobie przepisywania tego wszystkiego na kompa i moge sobie to lajtowo skopiowac z neta :D

Źródła :
--- http://serwisy.gazeta.pl/metro/1,50145,2668764.html
--- 581 numer gazety "Metro" - strona 11


------------------------------------------------------------------------

Nareszcie! Najwięksi sponsorzy polskiego futbolu nie chcą dłużej firmować bandyckich rozrób na stadionach. Będą naciskać na kluby i PZPN, by zamknęły trybuny dla chuliganów.

- Bardzo dobrze, że "Metro" też wzięło się za walkę ze stadionowym chuligaństwem. Może razem uda nam się z tym skończyć - mówi Arkadiusz Kalicki z Idei.

Idea i Canal+ pompują w naszą piłkę masę kasy. W ciągu trzech i pół roku (od wiosny 2005) Idea ma wyłożyć 31,5 mln zł, a Canal+ aż 160 mln zł. Co za to mają? Polska pierwsza liga kojarzy się przede wszystkim z nimi: firmowe bannery na stadionach i znaczki na strojach piłkarzy widać na każdym zdjęciu z meczu, cała liga nazywa się Idea Extraklasa, a fan, który chce zobaczyć całe rozgrywki, musi sobie kupić dekoder Canal+, bo ta telewizja ma wyłączność na transmisje. Teraz sponsorzy spostrzegli, że za swoje ciężkie pieniądze dostają coś jeszcze: złą sławę, bo finansowane przez nich stadiony są mekką bandytyzmu, którą porządny człowiek woli omijać.

I chcą z tym walczyć. - W najbliższym czasie będzie spotkanie z PZPN, klubami, policją i Ideą. Porozmawiamy o tym, jak pozbyć się ze stadionów chuliganów, przyciągnąć prawdziwych, porządnych kibiców i zapewnić im bezpieczeństwo - ujawnia Jacek Okieńczyc z Canal+.

Sponsorzy nie grożą na razie zakręceniem kurka z kasą. Ale chcą mieć wpływ na to, co dzieje się na stadionach, i wymusić na klubach piłkarskich, by część pieniędzy, które dostają od Idei i Canal+ zainwestowały w bezpieczeństwo na stadionach. - W umowach licencyjnych dla pierwszoligowych zespołów są zapisy, że wymagany jest monitoring stadionów. Ale jeden działa, inny nie. Będziemy też naciskać na kluby, by wprowadziły obowiązkowy system identyfikatorów chipowych dla kibiców.

Kluby chcą też, by do ustawy o imprezach masowych wprowadzić sankcje dla klubów wpuszczających na mecze chuliganów, wobec których sąd orzekł tzw. zakaz stadionowy. Dziś klubom nic za to nie grozi.

Na tym może się nie skończyć. - Dajemy sobie trochę czasu, ale jeśli łagodne środki nie zadziałają, sięgniemy po radykalne - zapowiada Arkadiusz Kalicki z Idei. Jakie? Nie chce zdradzić. Nieoficjalnie słychać, że sponsorzy dają klubom rok na zamknięcie stadionów przed chuliganami. Potem, jeśli kibice wywołają zamieszki lub zdemolują stadion, nie wykluczają ukarania klubu rezygnacją z transmitowania następnego meczu w telewizji.

Idea chce też zaopiekować się ultrasami - fanami piłki zrzeszonymi w klubach kibica. Ultrasi nie rywalizują z kibicami konkurencyjnych drużyn na pięści, tylko na najpiękniejsze oprawy meczów. To oni szyją efektowne flagi klubowe, przychodzą na mecze w pomysłowych strojach, robią na trybunach wodospady z fajerwerków czy ogromne układanki z kartonów. Niestety, są zostawieni sami sobie: kluby czasem dają im tylko groszową jałmużnę i nie obchodzi ich, że są napadani przez chuliganów innych drużyn. Ultrasi boją się chuliganów, ale jednocześnie wiedzą, że tylko hoolsi ich drużyny mogą ich obronić przed innymi hoolsami. Dlatego ich kryją.

- Od następnej kolejki ligi, która rusza w lipcu, chcemy stworzyć ekstraklasę kibiców, nazwaliśmy to roboczo "Stadion kolejki" - deklaruje Arkadiusz Kalicki z Idei. - Będziemy punktować oprawy meczów stworzone przez kibiców widowiska, kartoniady. Najlepsze grupy będą nagradzane przez sponsorów. Może biletami na mecze, może nawet wyjazdem na mundial do Niemiec w 2006 r. Jak kibice zobaczą, że warto pozytywnie dopingować zespół, to sami sprawią, że chuligani przestaną przychodzić na stadiony.

Pierwsze spotkanie z ultrasami różnych drużyn Idea ma już za sobą. - Był kłopot, by usiedli przy jednym stole - opowiada Kalicki. - Kiedy skończyliśmy, to podawali sobie ręce.


------------------------------------------------------------------------

NARESZCIE :!: :!: :!:
Wreszcie ktoś sie wzioł za naszych kochanych kibolów - jest to pierwszy krok ku lepszemuobliczu polskich stadionów - przyznam że długo oczekiwałem czegoś takiego. Nareszcie Ci którym leży na sercu bezpieczeństwo polskich stadionów czyli sponsorzy ( maja przecierz z tego kase 8) ) wzieli sie do roboty.Fantastyczną sprawą jest to że mają zamiar wspierać "Ultrasów" - może kiedyś będziemy świadkami tego że piękne oprawy meczowe nie będą towarzyszyć tylko i wyłącznie meczą kilku druzyń w Polsce.
Co prawda jedna jaskółka wiosny nie czyni jednak musze przyznać że bardzo ucieszyła mnie ta wiadomość bo pomimo tego że Polska liga mi zwisa :wink: to jestem zagorzałym przeciwnikiem kiboloania jak i zwolennikiem "rodzinnej" atmosfery na stadionach.

Co o tym myślicie :?: że sie tak tradycyjnie zapytam :-D


Yari

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 czerwca 2003
Posty: 1601
Rejestracja: 13 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2005, 00:21

Hmm , zbyt piekne żeby było prawdziwe ? Nie wiem , podchdoze z dystansem do tego.

Pomysły są bardzo fajne , szczególnie podoba mi się ,,stadion kolejki" ( oprawa ,,kolejki":)). Niezbyt dobrze interesuje się polską liga ale tu chyba będą przodować kibice Legii , ale może zdopinguje to innych :).
Najważniejszy jednak jest specjalistyczny monitoring stadionów , bez tego ani rusz do walki z <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> ( czyt: chuliganami ).

Zastanawia mnie suma którą rzekomo ma wyłożyć Idea i Canal+ .
Jak na warunki Canal+ to dosyć spora kwota mimo że rozłożona na 3.5 roku :shock: .

Oby nie okazali się gołosłowni.

PS: Siewier --> nie wszyscy są zaopatrzeni w monitory 17/19 calowe , niepotrzebnie tak poszerzałeś post...

A tak jakoś wyszło - sorki - jednak mimo wszystko mi sie podoba :D
p.s. ja mam 15 cali :)


zlatan_sc

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 237
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2005, 00:44

Juz nie raz obiecywali walke z chuliganami i co z tego wychodzilo ? Moze jednak tym razem zabiora sie za to odpowiedni ludzie (z kasa ;)) i cos z tego wyjdzie. Szczegolnie podoba mi sie pomysl "Stadion kolejki". Yari napisal, ze najlepsza jest Legia, wiadomo od kogo sie uczyli :P Od samego Zaglebia, ktore niestety jeszcze gra w 2 lidze, a Idea sponsoruje tylko 1 lige. Wystarczy popatrzec na zdjecia obrawy meczow Zaglebia z III ligi :!: , na ktore przychodzilo po 10 tys. ludzi, to co by sie dzialo w 1 lidze ;) A wracajac do samych chuliganow, Polscy kibice powoli zaczynaja rozumiec, ze lanie sie po pyskach wychodzi z mody, i zaczynaja naprawde dopingowac swoja druzyne. Coraz mniej slyszy sie o chuliganskich wybrykach (ostatnio niestety korona :lol: ), a to dobrze wrozy na przyszlosc. Moze za kilka lat, bedziemy mieli jak kibice w Anglii ?


p.s. mam filmiki z oprawa, ktore naprawde robia wrazenie, tylko nie mam ich gdzie wrzucic :)


Obrazek
wloski w alfabecie pisze:Prawdą jest to, że eskimosi jedyną przyjemnością miedzy ludzką na jaką mogą sobie pozwolić jest pocieranie się o nosek.
koki9

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2005
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2005, 08:24

mam nadzieje, że będzie dobrze...nielubie kiboli :/ a zresztą kto ich lubi


"Życie składa się z wielu małych monet. Kto umie nimi obracać, posiada majątek." - Jean Anouilh
ULAT

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2005
Posty: 424
Rejestracja: 05 marca 2005

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2005, 08:25

Pomysł bardzo dobry ale jak to w Polsce niestety często bywa może z tego wyjść WIELKIE NIC :). Kiboli trzeba tępić ale skoro Policja się ich boi to kto się za nich weźmie?? :evil: Oprawa kolejki naprawdę fajny pomysł. Jak LECHIA GDAŃSK awansuje do 2 ligi (a awansuje na pewno 8) ) to właśnie my w 2 lidze będziemy mieli najlepsze widowiska hehehe. POZDRO EWRYBADY!!!!


2MAN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2003
Posty: 344
Rejestracja: 14 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2005, 09:40

Wiem że rozmawiamy o Kibolach ( hooligansach ) ,ale trzeba pamietać że nie każdy kibic to bandyta :wink:
W Polsce ,prawo karne jest złe ,system na stadionach nie lepszy ... więc co najwyżej możemy się modlić żeby coś się poprawiło :doh:

My nie możemy robić tego sami - nam trzeba "skuteczny system" który obowiązuje w krajach Europy Zach. gdzie poradzono sobie z chuligaństwem na stadionach lub poza nimi :bravo: .

Mam nadzieje że coś się zmieni - mnie to nie dotyka bezpośrednio ,ale jak słysze czy widze to aż boli :angry:


"Dla wszytkich fanow Nintendo DS . Zapraszamy ! http://www.dsinfo.yoyo.pl/news.php
Juve The Best

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 lipca 2003
Posty: 360
Rejestracja: 29 lipca 2003

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2005, 10:26

koki9 pisze:mam nadzieje, że będzie dobrze...nielubie kiboli :/ a zresztą kto ich lubi
A ja nie lubie Metali. Sie wzieli za porządki jak rozrub na stadionach prawie już nie ma. Zdarzają sie sporadyczne przypadki ale to od czasu do czasu. Przypomnijcie sobie lata 1997-1999 i porównajcie sobie to co było kiedyś a to co jest teraz. :?


Obrazek
gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2005, 10:41

zlatan_sc pisze: Yari napisal, ze najlepsza jest Legia, wiadomo od kogo sie uczyli :P Od samego Zaglebia,
potraktuje to jako zart :D:D Do Legii nam bardzo wiele brakuje, chociaz brak oswietlenia na stadionie powaznie ogranicza mozliwosci w prezentowaniu pirotechniki na naszym stadionie.
zlatan_sc pisze: Wystarczy popatrzec na zdjecia obrawy meczow Zaglebia z III ligi :!: , na ktore przychodzilo po 10 tys. ludzi, to co by sie dzialo w 1 lidze ;)
Mozesz mi wymienic ile bylo takich meczy?? Bo z tego co mi wiadomo to byl tylko jeden taki mecz ze Slaskiem Wroclaw, a widzow bylo ponad 10 tysiecy tylko i wylacznie dlatego ze wladze miasta zgodzily sie otworzyc dodatkowe sektory, gdyz mielismy uklad z kibicami Slaska.
Na pozostalych meczach jest zwykle nie wiecej niz 6 tys.
zlatan_sc pisze:p.s. mam filmiki z oprawa, ktore naprawde robia wrazenie, tylko nie mam ich gdzie wrzucic :)
jesli ktos jest nimi zainteresowany to wejdzie na strone Zaglebia i sobie je poprostu sciagnie :P

Co do tematu: Obecnie w porownaniu z tym co dzialo sie np 5-10 lat temu jest bardzo bezpiecznie na stadionach. Akcje i bnijatyki na stadionach sa juz bardzo sporadyczne, jak wiadomo policja zaczela stosowac kule :evil: oraz jest coraz wiecej zabezpieczen. Poza tym zwroccie uwage na mlodziez w wieku 15-16 lat, co oni wyprawiaj. Wiekszosc konfliktow zaczyna sie glownie od nich. Rzucaja kamieniami w policje i potem pierwsi uciekaja, a policja nie pozostaje dluzna i leje wszystkich jak popadnie. Ci kibole o ktorych piszecie przewaznie bija sie z dala od stadionu i w te bijatyki nie angazuje sie nikt spoza ich srodowiska.


ULAT

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2005
Posty: 424
Rejestracja: 05 marca 2005

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2005, 11:28

gregor_g4 ma sporo racji. Rozróby ma stadionie zazwyczaj zaczynają młodzi bo czują się bezkarni. Zaraz potem zwiewają i tyle im można zrobić :(. Nawet jeśli zostaną złapani to i tak wszystko sie po kościach rozchodzi. A ci co się leją poza stadionami w umówionych miejscach?? Oni są praktycznie nieszkodliwi dla innych-leją się tylko między sobą zazwyczaj gdzieś w lasku czy na uboczu i nic złego osobom postronnym raczej nie robią. mają troszkę na bani ale jak chcą się tylko między sobą tłuc to cóż to już ich sprawa. Ważne żeby na stadionach nie szaleli i mienia publicznego nie demolowali. Tak jest także za granicą np. w Anglii-polecam film Football Factory gdzie jest to całkiem nieźle przedstawione.


Ironek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 lipca 2003
Posty: 880
Rejestracja: 31 lipca 2003

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2005, 12:04

Juve The Best pisze: A ja nie lubie Metali.
n/c
Juve The Best pisze: Sie wzieli za porządki jak rozrub na stadionach prawie już nie ma.
A tobie najwyraźniej to przeszkadza. Sam najchętniej poszedł byś się tłuc, tak? Jak byś zobaczył kibica Legii czy jakiegoś innego znienawidzonego klubu to najchętniej byś go tłukł? :lol: Tyle, że w grupie, bo sam byś się nawet nie odezwał :lol:

Jak większość, mam nadzieję, że coś się wkońcu ruszy i wezmą się do roboty. Mimo, że już nie jest tak źle jak kiedyś, to dalej trzeba walczyć z <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. Żal mi d&*% ściska jak widzę takich idiotów jak np. na finale pucharu polski Legia - Lech -.- (nie chodzi tylko o "kibiców" Legii, ale też Lecha, którzy zamiast dopingować swoich to skupiają się na wyzwiskach w stronę Legii), lub gdy słyszę w TV, że młody chłopak został pobity, przez "kibiców" innego klubu, tylko dlatego, że szedł w szaliku Legii czy Widzewa. Chciałbym, żeby na Legii zniknął ten 4 metrowy płot. Żeby na stadionach pojawiały się całe rodziny, wiedząc, że są całkowicie bezpieczne. Ile więcej ludzi by było na meczach, gdyby nie było rozrób... Bo w dzisiejszej sytuacji dużo osób poprostu boi się przychodzić na mecze. Bardzo piękny byłby obrazek, gdyby na stadionach pojawiały się matki z małymi dziećmi. Ale narazie są to tylko marzenia, choć mam nadzieję, że niedługo się to stanie i przestaniemy słyszeć o huliganach.


Tigmar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lutego 2005
Posty: 804
Rejestracja: 20 lutego 2005

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2005, 12:26

koki9 pisze:mam nadzieje, że będzie dobrze...nielubie kiboli :/ a zresztą kto ich lubi
no masz racje, nikt nie lubi kiboli ....
bo przez nich czuje sie niebezpiecznie na stadionach.
Czlowiek nie pojdzie na stadion z zona z corka, bo boi sie o wlasne bezpieczenstwa a co dopiero o rodzine !
kibole nie umieja dopingowac swojej druzyny tylko umieja sie "za nia" ( nie jestem calkowicie przekonany czy chodzi o klub, bo to tylko wymowka, aby lac innych) bic ....
Szkoda mi slow na kiboli - trzeba ich tempic !


przez chwilę jako Marco Buffon
Juve The Best

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 lipca 2003
Posty: 360
Rejestracja: 29 lipca 2003

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2005, 13:22

Weźcie sie jeden z drugim przejdźcie na mecz i sami zobaczcie jak jest bo media bardzo wyolbrzykmiają tą sprawe. Co do Ironka to jedni lubią sie bić a inni luibią skakać i tyrzepać śmirdzącymi włosami na koncercie. I jak dostane kartke śmierdzące to weźcie też pod uwage że tam nazywają kibiców mało inteligentymi. A co do tępienia ZKiboli to ja bym bardziej tępł Metali bo tyo obskurnie wygląda jakl idzie chłopak w jakić obcisłych spodniach i bluzie Metaliki do tego długie włosy. Glany w lato. Nic tylko tępić i wyśmiewać.


Obrazek
Yari

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 czerwca 2003
Posty: 1601
Rejestracja: 13 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2005, 13:32

Juve The Best pisze:Weźcie sie jeden z drugim przejdźcie na mecz i sami zobaczcie jak jest bo media bardzo wyolbrzykmiają tą sprawe. Co do Ironka to jedni lubią sie bić a inni luibią skakać i tyrzepać śmirdzącymi włosami na koncercie. I jak dostane kartke śmierdzące to weźcie też pod uwage że tam nazywają kibiców mało inteligentymi. A co do tępienia ZKiboli to ja bym bardziej tępł Metali bo tyo obskurnie wygląda jakl idzie chłopak w jakić obcisłych spodniach i bluzie Metaliki do tego długie włosy. Glany w lato. Nic tylko tępić i wyśmiewać.
Różnica polega na tym , że ,,metale" jakoś nikogo nie leją po pysku za to że słucha innego typu muzyki ( kibicuje innej druzynie).
To że się tak ubierają to chyba ich sprawa.

Media wyolbrzymiają sprawe? Ranne osoby po takich burdach mają inne zdanie na ten temat.


leniup

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2003
Posty: 1829
Rejestracja: 07 listopada 2003

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2005, 13:58

Niby liga Polska mi zwisa, bo blisko mnie nie ma żadnej drużyny która gra w IDEA EKSTRAKLASIE. Najblizej są Wisła i Cracovia (ale to w sąsiednim województwie :lol: ) No ale naprawdę bardzo bym chciał by było bezpiecznie zarówno na stadionie jak i poza stadionem. Zresztą dobrze by było jakby mecze wszędzie były bezpieczne. Zawsze się znajdą jednak harpagany i tego niestety nie wyplewimy. Dla mnie, choć jestem dość tolerancyjny to są to ludzie nic nie warci. Znam jednego takiego kibola Karpat krosno(teraz Krośnianka). Zależy mu tylko by mieć na piwko, coś pojarać, zwiać ze szkoły i się nawalać z innymi kibicami. Normalnie szok dla mnie. Jak można tak żyć. Ostatnio była rozruba na rynku między kibolami czarnych Jasło a Krośnianki. Wolałem się lepiej tam nie pokazywać. i tego nic nie zmieni jak już wyżej napisałem bo zawsze znajdą się takie ewenementy, które jeśli nie na stadionie to się będą prać gdzieś poza stadionem.. Na stadionach może być jednak tak jak na zachodzie i oby tak kiedyś było. brawo dla sponsorów za inicjatywe.
Juve The Best pisze:A co do tępienia ZKiboli to ja bym bardziej tępł Metali bo tyo obskurnie wygląda jakl idzie chłopak w jakić obcisłych spodniach i bluzie Metaliki do tego długie włosy. Glany w lato. Nic tylko tępić i wyśmiewać.
A Ty chłopie coś nie jesteś tolerancyjny. Co Ci to przeszkadza??? Idzie sobie tak bo tak lubi i nikt mu tego nie może zabronić. A że Ty nie lubisz metali to nie oznacza że mozesz mu dać w mordę. Ja nienawidze hiphopu bo nie trawię tej muzyki, ale jakoś mnie nie ciągnie żeby jakiemuś skejtowi w spodniach z klinem do kolan dać w pysk.


Obrazek
Juve The Best

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 lipca 2003
Posty: 360
Rejestracja: 29 lipca 2003

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2005, 14:10

Zależy mu tylko by mieć na piwko, coś pojarać, zwiać ze szkoły i się nawalać z innymi kibicami. Normalnie szok dla mnie. Jak można tak żyć. Ostatnio była rozruba na rynku między kibolami czarnych Jasło a Krośnianki. Wolałem się lepiej tam nie pokazywać. i tego nic nie zmieni jak już wyżej napisałem bo zawsze znajdą się takie ewenementy, które jeśli nie na stadionie to się będą prać gdzieś poza stadionem.. Na stadionach może być jednak tak jak na zachodzie i oby tak kiedyś było. brawo dla sponsorów za inicjatywe.
Po 1 ja znam metala który robi tak jak ty napisałeś w tym zdaniu na samej górze w moim cytacie. A co do zadym po za stadionami to rywalizacja musi być i sie cieszcie że nie ma tego już na stadionach w durzym stopniu. Byście kochali swój klub to nie jednemu byście dali w morde za obraze chociarzby.


Obrazek
ODPOWIEDZ