Bundesliga

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2013, 17:51

Pep w Monachium? Interesujące. Mając do dyspozycji takich piłkarzy, jak Ribery, Robben czy Muller, Pep może zdrowo namieszać i w lidze, i w LM. Ciekawe ile za to dostanie?


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2780
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2013, 18:01

Czytałem gdzieś o tym wczoraj i traktowałem jako zwykłą plotę, jakich wiele. A tu dzisiaj oficjalnie. No ciekaw jestem strasznie co z tego wyjdzie. Bayern ma świetną kadrę, pytanie jaką filozofię gry przyjmie Guardiola, czy nie będzie chciał zaadoptować tiki-taki w Bayernie :prochno: ( już jeden próbował poza Barcą, nie wyszło za dobrze ).


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2013, 18:02

Biorąc także pod uwagę przebiegłość Hoenesa wydaje mi się, że na samym Pepie Bayern nie poprzestanie. Zapowiada się ciekawie, szczególnie na arenie międzynarodowej, gdzie Bayern radził sobie i tak świetnie a ligę przegrywał bo miał w zwyczaju ignorowań słabsze zespoły ;)


sebastian10

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 665
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2013, 18:08

Szkoda trochę ze nie trafił anglia albo włoch co on może dać Bayernowi jak ten zespól juz jest bardzo dobry , jedyne co będzie miał to chyba spokój bo kto w lidze jest w stanie na dłuższa metę z nimi wygrać, to co osiągnęła BVB 2 sezony pod rzad jest już prawie nie do powtórzenia prędko.
Pepe i Lewandowski może razem :)


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2013, 18:42

Przyznaję, że jestem zaskoczony. Myślałem, że pójdzie do City, bo tam już trafili jacyś byli dyrektorzy Barcelony i wyglądało to jakby przygotowywali grunt dla Guardioli. Jednak perspektywa jodłowania w skórzanych gaciach w Bawarii okazała się bardziej kusząca. Cóż, jeżeli planuje przeprowadzenie inwazji na Europę to wybrał dobre miejsce.


Obrazek
Dobry Mudżyn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2011
Posty: 1349
Rejestracja: 11 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2013, 19:38

Nie chce byc zlym prorokiem, ale czuje, ze Pep spieprzy sprawę :ok:

Bayern jest specyficznym klubem, innym niz Barcelona diametralnie, a Pep jest dopiero szkoleniowcem jednego klubu. Nie wazne, czy bedzie probowal skopiowac barcelonskie 4-3-3, czy 3-5-2. Nie wazne. Oba style nie sa zbytnio "Bayernowe" i oba mu sie nie udadzą. w 3-5-2 rezygnuje z Riberego i Robbena (!!) stawiajac na Alabe i Lahma, a w Barcelonskim 4-3-3 z kolei, w przodzie gra sam Mueller/Kroos, a grzeje lawe Mandzukic czy Gomez czy Mueller. Co jest bez sensu.

Popatrzmy jak gralby Bayern majac do dyspozycji zawodnikow takich jak obecnie pod sterami Guardioli, jesli ten chcialby (a pewnie bedzie chcial) kopiowac styl gry Barcy:


Neuer - Boateng, Dante, Badstuber - Alaba, Luis Gustavo, Javi Martinez, Schweini, Lahm - Mueller, Mandzukic

lub

Neuer - Badstuber, Boateng, Dante, Lahm - Javi Martinez, Kroos, Schweini - Robben, Mueller, Ribery


BESTER MANN, BESTEEER !

Obrazek
baka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2010
Posty: 558
Rejestracja: 07 marca 2010

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2013, 19:47

Miałem nadzieję na Guardiolę w PL...


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2013, 19:47

Mudżyn, bredzisz. To czy się gra 4-3-3, 4-2-3-1 czy 3-5-7 ma naprawdę małe znaczenie. I nie czaję czemu zakładasz, że może użyć tylko tych systemów jakimi grał w Barcelonie......

Ja myślę, że Pep się sprawdzi bo Bayern to drużyna grająca ofensywnie, lubiąca dominować i trzymać piłkę. Jestem zdania, że Bayern musi kupić sobie wreszcie takiego stopera z prawdziwego zdarzenia bo Dante, Badstuber do nich nie należą a Boateng to obraz nędzy i rozpaczy.

Jestem bardzo ciekaw jak to wszystko się potoczy.


Dobry Mudżyn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2011
Posty: 1349
Rejestracja: 11 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2013, 19:59

Pan Mietek pisze:Mudżyn, bredzisz. To czy się gra 4-3-3, 4-2-3-1 czy 3-5-7 ma naprawdę małe znaczenie. I nie czaję czemu zakładasz, że może użyć tylko tych systemów jakimi grał w Barcelonie......

Ja myślę, że Pep się sprawdzi bo Bayern to drużyna grająca ofensywnie, lubiąca dominować i trzymać piłkę. Jestem zdania, że Bayern musi kupić sobie wreszcie takiego stopera z prawdziwego zdarzenia bo Dante, Badstuber do nich nie należą a Boateng to obraz nędzy i rozpaczy.

Jestem bardzo ciekaw jak to wszystko się potoczy.
Bo duza ilosc trenerow ma tendencje do kopiowania systemu albo popularnego, albo takiego jakiego dotychczas uzywali. Raczej podpasowuja swoje taktyki do druzyny, a nie druzyne pod taktyke. I obawiam sie, ze tak samo moze zrobic w Bayernie.

Dante? Dante jest b. dobrym stoperem, co Ty chcesz :ok:
To ze nie jest znany, nie znaczy ze nie jest dobry. Moim zdaniem zjada na sniadanie Boatenga, a i rowniez przerasta Badstubera.


BESTER MANN, BESTEEER !

Obrazek
SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2013, 20:06

Pan Mietek pisze:Badstuber
Sirjusli? O ile o Dante i Boatengu powiedziałbym, że ni szału, ni wstydu nie robią, o tyle patrząc na zeszłoroczne LM i tegoroczną ligę mam tego Pana za obrońcę jak najbardziej z topu. Co najmniej poziom naszego Leo Bonu, a do tego jest 2 latka młodszy. 23 lata dla obrońcy to bardzo mało.
Inna sprawa, że kiedy on zagra w piłkę? W kwietniu? :think:
Dobry Mudżyn pisze: I obawiam sie, ze tak samo moze zrobic w Bayernie.
Ja myślę, że praca w jednym klubie to za mało, żeby oceniać elastyczność Pepa.
A nawet jeśli, to faceta, który stworzył samograja kilkoma bardzo odważnymi decyzjami, wstępnie oceniłbym jako bardzo elastycznego.

Conte też przychodził do nas jako trener absolutnie przywiązany do fałszywego 4-2-4, nieeksperymentujący, a jego pierwsze półrocze to była taktyczna podróż dookoła świata.
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 2013, 20:15 przez SKAr7, łącznie zmieniany 2 razy.


Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2013, 20:08

Zobaczymy czy Pep okaże się drugim Klinsmannem, i nagle cały świat się dowie że to asystent odwalał całą robotę. Życzę mu dobrze ale sukcesu Barcy raczej nie powtórzy, bo tam jak ktoś nie był potulnym synkiem , jak Zlatan, to wylatywał. A tu mamy Arjena i Francuza, a każdy z nich myśli że jest najlepszy na świecie, do tego Świniotygrys i inni szpetni Niemcy, co z łatwym charakter to na pewno się nie urodzili.

Czas pokaże.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2013, 20:43

Ciekawe czy Pep będzie chciał wprowadzić tam barcelońskie 4-3-3? Schweinstaiger + Kross + jakiś dp a sprzodu Ribery Robben oraz Muller bo Pep rezygnował z klasyczej 9.


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2013, 20:51

SKAr7 pisze:
Pan Mietek pisze:Badstuber
Sirjusli? O ile o Dante i Boatengu powiedziałbym, że ni szału, ni wstydu nie robią, o tyle patrząc na zeszłoroczne LM i tegoroczną ligę mam tego Pana za obrońcę jak najbardziej z topu. Co najmniej poziom naszego Leo Bonu, a do tego jest 2 latka młodszy. 23 lata dla obrońcy to bardzo mało.
Inna sprawa, że kiedy on zagra w piłkę? W kwietniu? :think:
Zgadzam się, jest młody, dobry ale mimo wszystko to trochę mało. Bo w Juve rolę dowodzącego obroną pełni Barza albo Chiellini a nie Bonucci. Przydałby im się ktoś na poziomie Hummelsa bo oni potrafią cały sezon przegrać właśnie przez nierównych obrońców. Skoro potrafią wywalić 42 mln euro (bo tyle chyba wydali) na nie-niezbędnego Martineza to czemu nie załatwią sobie klasowego, doświadczonego stopera?

Właśnie też się zastanawiam, czy Pep nie zdecyduje się ustawić Thomasa Müllera na szpicy ale mimo wszystko wątpię bo o ile Mesjasz też nie był typowym środkowym napastnikiem to był łowcą bramek a Müller nim nie jest.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2013, 00:15

Ponoć podczas pobytu w USA Guardiola spotkał się z Fergusonem. Teraz niektórzy spekulują, że nie wziął roboty w Premier League, bo po zakończeniu kontraktu w Bayernie miałby przejąć pałęczkę po Fergusonie w United, kiedy Szkot przejdzie na emeryturę. Trenerski stołek w Manchesterze to posada długoterminowa. Może coś w tym jest i Guardiola uznał, że warto poczekać. Tak czy inaczej, wybór następcy Sir Gumożuja będzie gorącym tematem.


Obrazek
mixery

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 stycznia 2009
Posty: 295
Rejestracja: 23 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2013, 00:48

Vimes trochę to zbyt daleko idące, ciężko w to uwierzyć, te tematy zmieniają się diametralnie co kilka tygodni.

Ogólnie Pep dużo zyskał w moich oczach po tym wyborze. Lubiałem go jako piłkarza, jako trenera nie, ale tym wyborem jednak zaimponował. Wiadomo że Bayern ma to coś czego Chelsea a tym bardziej City nie mają. Jestem ciekawy co tam wykombinuje, pole do popisu ma ogromne.


ODPOWIEDZ