Wszystko o Fiorentinie

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
BoroSJ

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 grudnia 2008
Posty: 36
Rejestracja: 23 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 16 marca 2009, 10:56

Push3k pisze:Wiesz. Z tej powtórki to za wiele nie widać, ale wnioskuję, że spalonego... nie było...
Popatrz, gdzie są nogi.
czy spalony był to już kwestia problematyczna - ja uważam mimo wszystko, że Ibra stał minimalnie bliżej bramki niż reszta piłkarzy (za wyłączeniem Freya ofc), ale akurat o tę sprawę ciężko mieć do arbitra pretensję, bo oglądając powtórki łatwo się mądrzyć :ok:

ale potem mieliśmy rękę Szweda i przede wszystkim zagranie nogą na wysokości 1,80 i to jeszcze nakładką - gdyby francuski bramkarz był odrobinę szybszy, to pewnie właśnie by się rejestrował do jakiegoś fachowca od chirurgi plastycznej, a i obrońca Violi nie mógł przez to zagranie faul interweniować

zaś co do "przewinienia" Stantona - mam nadzieję, że na tym żółtym kartoniku się nie skończy, bo to był wyjątkowo chamski faul

sędzia był niestety najsłabszym aktorem tego widowiska, choć osobną sprawą jest marna postawa przyjezdnych


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9944
Rejestracja: 19 września 2005
Podziekował: 1 raz

Nieprzeczytany post 16 marca 2009, 13:08

Jak większość z Was, także i ja mam mnóstwo wątpliwości odnośnie tego meczu. Oczywiście pozostaje ogromny żal, bo najprawdopodobniej zakończyłoby się remisem, gdyby nie widoczna gołym okiem pomoc arbitra... Trzeba przyznać, że to, w jakim stopniu sędziowie pomagają interowi zakrawa na jakiś absurd - chyba nie macie do tego żadnych wątpliwości. Pomoc arbitrów + sporo szczęścia i dyspozycja głównie Cesara = przepis na sukces interu :think: Pierwsza bramka powinna zostać anulowana z trzech powodów - Ibra znajdował się na minimalnym spalonym (zgodzę się jednak, że sędzia mógł tego nie dostrzec, bo wszystko odbywało się w zasadzie na granicy), nakładka Zlatana była bezdyskusyjna (wyżej nogi już chyba podnieść nie mógł - mało brakowało, a przetrąciłby twarz bramkarzowi Violi...), piłka uderzona była ewidentnie ręką... Trzy niezbite argumenty na to, że kolejne 3 punkty na koncie mediolańczyków znaleźć się nie powinny. Inną kontrowersyjną sytuacją był faul Santona, który zdecydowanie zasłużył na czerwo - wystarczyło potem tylko spojrzeć, jakich szkód dokonało uderzenie jedynego Włocha w barwach "11" interu... Wszystko wygląda bardzo podejrzanie i dostrzegają to nie tylko kibice Juve, którzy w tym momencie mogliby wypowiadać się zbyt subiektywnie. Nam też kilka razy udawało się zdobywać punkty przy udziale sędziów, jednak w tamtych przypadkach błędy nie były aż tak oczywiste. Można jedynie dodać, że inter przy okazji ma sporo szczęścia, bo zarówno Mutu, jak i Gila znajdowali się w 100% sytuacjach... Jakby tego było mało słabo grający inter trafia na... niedysponowanego rywala, co raz kolejny ratuje punkty. Mówi się, że szczęście sprzyja lepszym - w tym jednak przypadku tak powiedzieć nie można... Pozostaje mieć nadzieję, że sytuacja ta ulegnie zmianie - samą grą taki inter daleko nie zajedzie, a raczej nic nie wskazuje na to, aby coś miało się poprawić. I nawet jeśli mediolańczycy doholują do końca tę punktową przewagę, to i tak ich kibice nie będą mieli powodów, aby być dumnymi ze swojego klubu. Co innego można powiedzieć o naszych graczach - my możemy spokojnie chodzić z głowami uniesionymi wysoko.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 16 marca 2009, 13:34

mrozzi pisze: Pierwsza bramka powinna zostać anulowana z trzech powodów - Ibra znajdował się na minimalnym spalonym (zgodzę się jednak, że sędzia mógł tego nie dostrzec, bo wszystko odbywało się w zasadzie na granicy),
Obrazek
Wystarczy, że po boisku biegają koszulki Interu, wszędzie widzicie minimalne spalone :lol:
jeśli to ma być spalony, to radzę przerzucić się na inną dyscyplinę sportu gdzie są prostsze przepisy.
mrozzi pisze:piłka uderzona była ewidentnie ręką...
Ruch ręki naturalny, zagranie piłki ręką niezamierzone, w dodatku piłkę na rękę Ibry wybił Frey.
mrozzi pisze:Trzy niezbite argumenty na to, że kolejne 3 punkty na koncie mediolańczyków znaleźć się nie powinny.
Niezbite jak sto pięćdziesiąt innych powodów, dla których "inter jest be, a Juve cacy".

Ogólnie to zachowujecie się już jak stado starych zgryźliwych pierników, latających po piętnastu tematach byle żalić się jak to Interowi pomagają sędziowie.
Tym, co robicie rzygać się chce, nie zdziwię się jeśli niedługo powstanie temat: "wszystko o Reggina Calcio", gdzie znowu będziecie wywalać smuty o Interze.
I niech ktoś nie pisze: "nie chcesz patrzyć, to nie wchodź", bo ja nie wiem do których topiców mam nie wchodzić, by nie widzieć smutów o Interze :lol: niedługo w "żarty, dowcipy kawały" będziecie męczyć wszystkich sytuacjami sędziowskimi z meczów Interu.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9944
Rejestracja: 19 września 2005
Podziekował: 1 raz

Nieprzeczytany post 16 marca 2009, 13:58

8) No i Misiek dorzucił ripostę na koniec - przy rzekomym spalonym zmylił mnie "wystający bark" piłkarza interu :-D Nie zauważyłem za to nogi obrońcy z Florencji :lol: Przyznaję się, ale resztę podtrzymuję :smile: Juve jest cacy i z tym się zdecydowanie zgodzę :P


matekkuba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 stycznia 2007
Posty: 436
Rejestracja: 16 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 16 marca 2009, 13:58

Miś Coccolino, ok spalonego nie było nie ma się co upierać, ale Zlatan uniósł zdecydowanie za wysoko noge i to powinno być odgwizdane. Faul Santona? Co ten koleś chciał zrobić? Wybić piłkę? Może nie było to specjalne (nawet nie wierzę, że zrobił to specjalnie az tak mocno) ale chodziło mu tylko o zatrzymanie akcji. Jak dla mnie ewidentna czerwona kartka.


Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 16 marca 2009, 14:06

również nie rozumiem tych płaczów, tym bardziej, że my w meczu z Violą również nie byliśmy święci :]


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6213
Rejestracja: 18 marca 2007
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 16 marca 2009, 18:13

Miś Coccolino pisze:Tym, co robicie rzygać się chce, nie zdziwię się jeśli niedługo powstanie temat: "wszystko o Reggina Calcio", gdzie znowu będziecie wywalać smuty o Interze.
A ja się zdziwię jak powstanie. Póki co mamy tematy o drużynach z czołówki tabeli i nie rozumiem skąd zdziwienie tym, że się tutaj piszę. Przecież to normalne, że jak owa drużyna z czołówki gra mecz i to z drużyną z czołówki, to jest zainteresowanie. Gdyby sędzie nie popełnił wczoraj żadnego błędu na korzyść Interu, to rzeczywiście byłoby śmieszne gadanie i doszukiwanie się na siłę błędu. Ale teraz... Śmieszne jest doszukiwanie się braku takiej pomocy.

Dla mnie śmieszne w obecnej sytuacji jest także mówienie o tym, że sędzia popełniał błędy w obie strony. A już pisanie, że Fiorentina została skrzywdzona także meczu z nami... No została, ale to była całkowicie inna sytuacja.
Miś Coccolino pisze:I niech ktoś nie pisze: "nie chcesz patrzyć, to nie wchodź", bo ja nie wiem do których topiców mam nie wchodzić, by nie widzieć smutów o Interze :lol: niedługo w "żarty, dowcipy kawały" będziecie męczyć wszystkich sytuacjami sędziowskimi z meczów Interu.
Nie przesadzajmy.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 16 marca 2009, 21:25

szczypek pisze:
Miś Coccolino pisze:Tym, co robicie rzygać się chce, nie zdziwię się jeśli niedługo powstanie temat: "wszystko o Reggina Calcio", gdzie znowu będziecie wywalać smuty o Interze.
A ja się zdziwię jak powstanie. Póki co mamy tematy o drużynach z czołówki tabeli i nie rozumiem skąd zdziwienie tym, że się tutaj piszę. Przecież to normalne, że jak owa drużyna z czołówki gra mecz i to z drużyną z czołówki, to jest zainteresowanie.
Głównie piłem do tego tematu:
http://forum.juvepoland.com/viewtopic.php?t=18677
zobacz po co został załozony - żeby frustraci z 'wszystko o Interze' zaczęli pisać gdzie indziej.

A w tym temacie jak widać na ostatnich stronach więcej ludzi gada więcej o Interze niż o Violi.


Nadziej

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2003
Posty: 948
Rejestracja: 27 października 2003

Nieprzeczytany post 21 marca 2009, 23:59

Miś Coccolino napisał:
Tym, co robicie rzygać się chce, nie zdziwię się jeśli niedługo powstanie temat: "wszystko o Reggina Calcio", gdzie znowu będziecie wywalać smuty o Interze.
Zareczam ci, ze powstanie taki temat. Sam go zaloze jesli trzeba bedzie. Jesli komus sie to nie podoba to niech mi znajdzie punkt w regulaminie, ktory tego zabrania albo jeden logiczny argument, ktory sprawia, ze Roma, Viola czy nawet Inter zasluguja na swoj watek, a Genoa i Reggina nie.

Co do pierwszej bramki Zlatana. Spalonego faktycznie nie bylo, to fakt. Co do reki... Skoro zgadasz sie (zreszta nie widze tutaj mozliwosci zeby sie nie zgodzic), Misiu, ze reka Zlatana zmienila kierunek lotu pilki to na tym konczymy dyskusje. To czy ruch byl zamierzony czy nie nie ma tu nic do rzeczy. Jesli napastnik umyslnie nabije reke obroncy (dodajmy, ze uniesiona) w jego polu karnym to karnego wq ciebie byc nie powinno???


Make friends for life or make hardcore enemies!
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2009, 09:48

Fiorentina wygrała wczoraj w ładnym stylu z Romą 4:1 i jest to praktycznie koniec marzeń o Lidze Mistrzów dla Rzymian.

Jedną z bramek zdobył najlepszy strzelec Violi w tym sezonie - Alberto Gilardino. Ma już 18 goli na swoim koncie.
Przed sezonem pisałem, że lepszym zakupem dla Juventusu byłby właśnie Gila, a nie Amauri. Kto wie, może miałbym racje? Nadal uważam, że Włoch posiada większe umiejętności niż nasz "najnowszy" napastnik.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
Brutalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 grudnia 2006
Posty: 2663
Rejestracja: 19 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2009, 10:22

gladston pisze: Jedną z bramek zdobył najlepszy strzelec Violi w tym sezonie - Alberto Gilardino. Ma już 18 goli na swoim koncie.
Przed sezonem pisałem, że lepszym zakupem dla Juventusu byłby właśnie Gila, a nie Amauri. Kto wie, może miałbym racje? Nadal uważam, że Włoch posiada większe umiejętności niż nasz "najnowszy" napastnik.
Polemizował bym 8) Gila to typowy snajper, napastnik od ostatniego dotknięcia piłki ala Inzaghi, i kiedy jego pomocnicy grają dobrze, on strzela bramki. U nas w Juventusie natomiast nie możemy narzekać na nadmiar kreatywnych pomocników, którzy otwierali by mu drogę do bramki. Trochę inny (moim zdaniem lepszy) typ napastnika to Amauri-przypomina mi się jego bramka zdobyta w Derbach Turynu :roll: Potrafi wrócić do połowy, rozegrać piłkę, a nie jak Treze czy Gila zazwyczaj tylko przemieszczać się w obrębie pola karnego z głową wykrzywioną do tyłu :prochno:


Obrazek
WWW.PAJACYK.PL <-- KLIKNIJ
JuveLethal

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 listopada 2003
Posty: 561
Rejestracja: 14 listopada 2003

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2009, 10:49

Mecz bardzo ciekawy , piekna bramka Vargasa, trzeba przyznac ze po prostu jak to sie mowi "wyszlo mu" ;) to uderzenie,pewnie teraz przez 5 lat juz tak mu nie wyjdzie ale bramka ladna.

Gilardino tez przypomina mi Inzaghiego bardzo, taki lis szesnaski, musi miec dobre dogranie bo sam raczej nie zakreci obroncami.

Artur - kompletna porazka, ale w Romie wyroznilbym Baptiste, ogolnie bardzo mi sie podoba jego gra. A bramka na 4:1 - mimo ze nic nie dawala Romie to wlasnie takie bramki lubie najbardziej - ostre wejscie, miniecie obroncow i precyzyjna petarda :D to byla taka bramka w stylu Henry'ego. Roma powinna opierac swoja gre na Baptiscie


Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2009, 11:46

Po rozgromieniu Romy prze Fiorentinę stało się jasne, że Rzymianie nie zakwalifikują się do Ligi Mistrzów. Fiorentina zrobiła całkiem ciekawy biznes, pozyskując Gilardino, ma już przecież 18. goli na swoim koncie. A do końca sezonu jeszcze parę kolejek.


pawełek89

Romanista
Romanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 stycznia 2009
Posty: 241
Rejestracja: 26 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2009, 13:34

Fiorentinie gratuluje zwyciestwa i zorganizowania w tym sezonie.
Bardziej zasluzyli na LM niz my :płaczę: .Zarzad Romy nie jest lepszy niz Juventusu :angry: .Mam nadzieje ze Viola bedzie godnie reprezentowac Italie w LM.


Obrazek
kamilu_87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 października 2008
Posty: 655
Rejestracja: 03 października 2008

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2009, 13:36

pawełek89 pisze:Mam nadzieje ze Viola bedzie godnie reprezentowac Italie w LM.
Ja tam dalej mysle ze to będzie Genoa 8)


Obrazek
ODPOWIEDZ