Książki

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
herr_braun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2004
Posty: 701
Rejestracja: 01 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 04 lipca 2004, 17:50

madmo pisze:

Teraz to lubię Tolkiena, przeczytałem "Hobbita" i "Władcę Pierścieni", w wakacje chciałem się wziąść za "Silmarillion", ale moja polonistka z liceum dała na wakacje 34 lektury do przeczytania, więc chyba nie dam rady :?

Tak poza tym lubię Arthura Conan Doyla (autor Sherlocka Holmesa).
Ja mam w sumie bardzo podobnie!! Najbardziej lubię fantastykę: trylogia Tolkiena, Saga o Wiedźminie i Narrenturm Sapkowskiego, taka saga (nie pamiętam autora) o przygodach Felixa i Gotreka w świecie Warhammera. Oprócz tego czytuje także kryminałki : Holmes, Agatę Christie. Ogniem i Mieczem też byłó super. A i przy okazji mały apel do ministerstwa edukacji (czy do kogoś kto ustala lektury szkolne). Są one strasznie nudne i mimo że lubie czytać ksiązki to tych szkolnych poprostu nie trawię . Zmieńcie to!!!


tawiarz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 listopada 2003
Posty: 59
Rejestracja: 30 listopada 2003

Nieprzeczytany post 07 lipca 2004, 08:19

Juverulez! pisze:rok 1984 Orwella- mistrzostwo świata....
Zgadzam sie całkowicie, ta książka to mistrzostwo świata. Jest poprostu "dwaplusdobra" jak ktos czytał to wie o co chodzi.


Mosiu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 marca 2004
Posty: 70
Rejestracja: 14 marca 2004

Nieprzeczytany post 07 lipca 2004, 11:07

Ja lubię literauturę francuską - Victor Hugo przede wszystkim .Super jest także Lem i Sapkowski , ale na głowe bije ich King ( świetna jest Mroczna Wieża i właśnie wyszła 5 część) . A teraz czytam '' Komu bije dzwon'' Hemingwaya. :twisted:


...Tu sei la squadra del cuore , sempre in campo undici eroi , vinci I'mpossibile e vai , ti seguiremo anche noi , metti un'altra stella sul petto...
Coldsoul

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 578
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 07 lipca 2004, 11:17

Ja czytam dosc czesto ale ze mna jest tak ze jak jakas seria lub autor mnie wciagnie to nie moge sie oderwac i nie czytam innyc rzeczy- trudno mnie przekonac do czegos nowego.
Jesli chodzi o ulubiona ksiazke i autora to nie ma sobie rownych Tolkien z władca pierscieni.
bardzo mnie tez wciągają powiesci starwars ale to chyba dlatego ze uwielbialem Trylogie i wszystko co jest zwiazane z ,,Gwiezdnymi Wojnami" zwraca moja uwage. :D


juve_pany

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 lutego 2004
Posty: 176
Rejestracja: 18 lutego 2004

Nieprzeczytany post 07 lipca 2004, 11:55

Tolkien Rulez lubie wszystkie ksiazeczki ale the besciek jest WLADCA PIESCIENI I HOBBIT a tak pozxa tym to Silmarillion tez jest spoko 8) czytam jeszcze fantastyke ostatnio przeczytalem ksiazke na podstawie gry BALDURS GATE w swiecie warhammera sa spoko ksiazki i wogole fantastyka rulez lubie tez zagrac w gry fabularne (rozwija wyobraznie ) :D:D:D8) 8)


DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 07 lipca 2004, 12:21

Moja ulubiona ksiazka jest a w zasadzie sa Trzy czesci "Wladcy Pierscienia" !!!! To sa naprawde wspaniale ksiazki.
A na szczegolna uwage zasluguja rowniez: "Hobbit" - Tolkiena no i oczywisci przeczytalem Zbigniewa Bonka "Prosto z Juventusu" ktora jest spox. Kazdy fan Juve powinien to przeczytac, oczywiscie zdaje sobie sprawe ze jest ona ciezka do zdobycia bo jest bardzo stara..... ja kupilem ja na allegro.....


RuTeK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2003
Posty: 1217
Rejestracja: 19 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 07 lipca 2004, 14:24

Tyle Tych tytulów bylo ze nie starczylo by mi czasu na wypisanie ich wszystkich!! Do moich ulubionych ksiazek naleza takie tutuły jak:
"Ogniem i Mieczem"
"Władca Pierscieni:Powrót Króla" - pozostale czesci mnie nudza a w szczegolnosci "Druzyna Pierscienia"
"Harry Poter"- nie chce mi sie wymieniac wszystkich tutulów to napisałem ogólnie!
"Lot nad kukułczym gniazde" i to bylo by na tyle!


- "Dziadku byłeś bohaterem na Wojnie ?"
- "Nie... ale służyłem w kompani Bohaterów "

WSZYSTKO I NIC O Amaurim i innych Drewnianych Graczach !
Spitfire

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2003
Posty: 457
Rejestracja: 31 maja 2003

Nieprzeczytany post 07 lipca 2004, 14:29

ksiazka tak jak i gra-WARCRAFT wladca klanów i dzień smoka


Bawarczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 lipca 2004
Posty: 17
Rejestracja: 08 lipca 2004

Nieprzeczytany post 08 lipca 2004, 17:47

Moja ulubiona ksiazka jest "Wladca Pierscieni" oraz "Hobbit"
Oczywiscie ulubionym pisarzem Tolkien


Fc Bayern Forever Number One
Bad_Magick

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2004
Posty: 299
Rejestracja: 21 lutego 2004

Nieprzeczytany post 08 lipca 2004, 18:20

Troche nie na czasie jestem, bo nigdy nie mialem na tyle wolnego czasu zeby przegladac to forum.

Post byl chyba z przed roku ale powiem ze autorem Miasta Slepcow jest Jose Saramago. Zreszta to tez jedna z moich ulubionych ksiazek, chyba zaraz po "Alchemiku" Coelho. W ogole cala tworczosc |Coelho jest genialna. A poza tym wspaniale jest "Sto lat samotnosci" Marqueza. A z ostatnio przeczytanych "Samotnosc Bogow" Terakowskiej i "Zycie Pi" bodajze Ivesa Martela.

Aktualnie czytam "Cesarza" Kapuscinskiego, jest to ksiazka-reportaz i poki co jestem pod wielkim wrazeniem.

Natomiast moglby mi ktos powiedziec dlaczego "Buszujacy w zbozu" jest ksiazka kultowa ? Przeczytalem, ale szczeze mowiac nie pzemowila ona do mnie a w wielu rankingach najlepszych i najbardziej kultowych ksiazek ostatnich czasow wystepuje wlasnie ta pozycja.


tawiarz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 listopada 2003
Posty: 59
Rejestracja: 30 listopada 2003

Nieprzeczytany post 16 lipca 2004, 20:53

Zdecydowanie "rok 1984" orwella. Genialna książka. Poprostu zapiera dech w piersiach. A poza tym, to twórczość Kinga "To", "Zielona Mila", "Lśnienie", "Chudszy". Nie wiem też czemu piszecie, że Harry Potter jest głupią książką. Nie jestem żadnym Potter maniakim, ale przeczytałem wszystkie części i jest to dobra lekka lektóra. Co do Tolkiena, to nie dałem rady.


Jaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 października 2002
Posty: 621
Rejestracja: 11 października 2002

Nieprzeczytany post 17 lipca 2004, 22:50

Graham Masterton dawno już jego książek nei vczytałem ale świetne horrory...


Rook

Kły i pazury


tawiarz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 listopada 2003
Posty: 59
Rejestracja: 30 listopada 2003

Nieprzeczytany post 18 lipca 2004, 09:17

Jaro pisze:Graham Masterton dawno już jego książek nei vczytałem ale świetne horrory...
Zgadza sie tez lubię tego autora. Strasznie podobał mi sie "Sfinks"


Edgar Davids

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2004
Posty: 110
Rejestracja: 11 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 18 lipca 2004, 10:10

mnie jakoś ostatnio wzięła faza :P na kryminały Agaty Christie, aktualnie uważam, że najlepsze jest 'Morderstwo w Orient Expresie' :D

lubię jeszcze Jonathana Carrola ;) szczególnie 'Poza ciszą ' :D :D


Mio cuore sempre sara bianco-nero :*
Dziadek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2004
Posty: 146
Rejestracja: 04 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 18 lipca 2004, 10:46

Ja jestem fanem wszystkich części Harryego Pottera. Przeczytałem wszystkie pięć i bardzo mi się podobały. Cały czas z niecierpliwieniem czekam na kolejne części. Harryego napisała pani Rownling.


ODPOWIEDZ