Mercato (LATO 2022) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 18 lutego 2022, 10:34

Przychodzi taki moment kiedy trzeba ustalić nową hierarchię w drużynie. Myślę, że najpóźniej od nowego sozonu Chiellini i Bonucci nie powinni być rozpatrywani jako podstawowi obrońcy. Trzeba postawić na inną parę obrońców, być może taką, którą już dziś mamy, czyli De Ligt i Rugani, a być może De Ligt z kimś nowym (Romagnoli??).
Na naszych weteranów nie możemy liczyć. Nadchodzi kluczowy okres sezonu, a oni są niedostępni. O Chiellinim piszę to już od 2-3 lat, teraz to samo dotyczy Bonu. Panowie już dawno wypadli z czołówki obrońców, nie tylko w Europie, ale i we Włoszech. Czas pogodzić się z rzeczywistością i przestać żyć wspomnieniami. Tak wiem, że na ME zagrali dobre zawody, ale to tylko kilka meczów, na których przypadkiem obydwaj byli w miarę zdrowi.
Tak więc latem, kluczowym zadaniem będzie zatrzymanie De Ligta i dołożenie nowego środkowego obrońcy.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 18 lutego 2022, 10:44

W kontekście potencjalnego powrotu Pogby przewija się tutaj dużo nieścisłości i błędnych informacji :magnifier:

Kompletnie nie rozumiem tego pisania o "kominie płacowym" w przypadku Paula. A już porównywania do komina, jaki stworzył CR7, to totalnie nieporozumienie. O Pogbie od początku pisze się, że zaoferujemy mu ok. 8-10 mln na rękę, co przy uldze da ok. 13-14 brutto. Ostatnie doniesienia mówią o ofercie netto 7,5 mln + 2,5 mln w bonusach.

C.Ronaldo 30 mln
de Ligt 8 mln
Dybala 7,3 mln
Rabiot 7 mln
Ramsey 7 mln
to jest komin - tworzy go C.Ronaldo

de Ligt 8 mln (może lekko wzrosnąć, jeśli przedłuży)
Pogba 7,5 mln
Dybala 7,3 mln
Vlahović 7 mln
Rabiot 7 mln
to nie jest komin płacowy (pisze się, że Pogba miałby możliwość zgarnięcia bonusu 2,5 mln, ALE pokaźne bonusy mają też de Ligt i Dybala)

Nie mam też pojęcia, skąd wziął się news, że Pogba zarabia obecnie 24 mln brutto, czyli ok. 12 mln netto. Może ktoś pomylił wynagrodzenie podane w USD z tym w EUR? Może 24 mln brutto, ale ze wszystkimi możliwymi bonusami? (ma wpisane 20 000 GBP za każdego gola i asystę, ale musiałby ich nastukać 250 w sezonie, aby dzięki nim zarobić 24 mln EUR)

Wszystkie źródła mówią o tym, że Pogba zarabia obecnie 15 mln GBP, czyli ok. 18 mln EUR brutto.

Ponoć teraz w ManU proponują mu 500 000 GBP tygodniowo, czyli ok. 31 mln EUR brutto, ale to doniesienia brytyjskich tabloidów, które wydają się mało wiarygodne, bo wątpię, aby ManU chciało mu dać podwyżkę o ponad 70% (z 18 mln do 31 mln EUR brutto).


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1227
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 18 lutego 2022, 11:05

Też nie wiem skąd się biorą te rewelacje. Ludzie zwyczajnie nie wiedzą, że we Włoszech podają zarobki netto, a w Anglii zawsze podają pełny kontrakt dlatego kwota zawsze będzie wyższa.
Przykład:
Dybala - 222 tys funtów tygodniowo
Pogba - 290 tys funtów tygodniowo
Pogba na rękę ma coś nieco ponad 9 mln. Odchodząc od nas wcale tak dużo więcej mu nie płacą. Poza tym Pogba za miesiąc będzie miał 29 lat - kontrakt na 4-5 lat ze zniżką...ostatni jego kontrakt w poważnej piłce przed jakimś MLS/Arabią/Turcją. Nie wiem czy jest sens żeby się w to pchać. Widocznie albo nie ma kasy albo klub nie jest w stanie kupić do pomocy jakiegoś kracka bo konkurencja jest olbrzymia.
W rewelacje pismaków o 500 tys tygodniowo nie uwierzę nigdy - tyle Ronaldo tam nie ma, a on by chyba wylewu dostał jakby w klubie był ktoś kto zarabia więcej od niego.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7095
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 18 lutego 2022, 11:10

My potrzebujemy piłkarzy a nie celebrytów. NIE dla Pogby.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1227
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 18 lutego 2022, 11:26

Poprostu pisze:
18 lutego 2022, 11:10
My potrzebujemy piłkarzy a nie celebrytów. NIE dla Pogby.
Nie zrozum mnie źle - ja w żaden sposób nie chce bronić Pogby. Uważam, że powinniśmy szukać gdzie indziej. Wolę Gravenbercha. Poza tym mamy też inne potrzeby by wzmocnić kadrę i nie chciałbym żeby taki piłkarz jak Pogba tyle zarabiał.


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 629
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 18 lutego 2022, 14:00

Crunny pisze:
18 lutego 2022, 10:44
W kontekście potencjalnego powrotu Pogby przewija się tutaj dużo nieścisłości i błędnych informacji :magnifier:

Kompletnie nie rozumiem tego pisania o "kominie płacowym" w przypadku Paula. A już porównywania do komina, jaki stworzył CR7, to totalnie nieporozumienie. O Pogbie od początku pisze się, że zaoferujemy mu ok. 8-10 mln na rękę, co przy uldze da ok. 13-14 brutto. Ostatnie doniesienia mówią o ofercie netto 7,5 mln + 2,5 mln w bonusach.

C.Ronaldo 30 mln
de Ligt 8 mln
Dybala 7,3 mln
Rabiot 7 mln
Ramsey 7 mln
to jest komin - tworzy go C.Ronaldo

de Ligt 8 mln (może lekko wzrosnąć, jeśli przedłuży)
Pogba 7,5 mln
Dybala 7,3 mln
Vlahović 7 mln
Rabiot 7 mln
to nie jest komin płacowy (pisze się, że Pogba miałby możliwość zgarnięcia bonusu 2,5 mln, ALE pokaźne bonusy mają też de Ligt i Dybala)

Nie mam też pojęcia, skąd wziął się news, że Pogba zarabia obecnie 24 mln brutto, czyli ok. 12 mln netto. Może ktoś pomylił wynagrodzenie podane w USD z tym w EUR? Może 24 mln brutto, ale ze wszystkimi możliwymi bonusami? (ma wpisane 20 000 GBP za każdego gola i asystę, ale musiałby ich nastukać 250 w sezonie, aby dzięki nim zarobić 24 mln EUR)

Wszystkie źródła mówią o tym, że Pogba zarabia obecnie 15 mln GBP, czyli ok. 18 mln EUR brutto.

Ponoć teraz w ManU proponują mu 500 000 GBP tygodniowo, czyli ok. 31 mln EUR brutto, ale to doniesienia brytyjskich tabloidów, które wydają się mało wiarygodne, bo wątpię, aby ManU chciało mu dać podwyżkę o ponad 70% (z 18 mln do 31 mln EUR brutto).
Masz rację, że to nie jest komin płacowy, ale dawanie dezerterowi, który ostatnio częściej jest kontuzjowany niż gra, kontraktu na poziomie najlepiej zarabiających w klubie byłoby idiotyzmem.
Chciałby Pogbę, ale tylko jeśli zgodzi się być tym 4-5 najlepiej opłacanym w klubie.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 888
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 18 lutego 2022, 15:44

Pogba nie będzie 4-5 najlepiej opłacanym albo będzie w pierwszej dwójce albo nie przyjdzie i tyle. Wejście w transfer Pogby to takie ryzyko typowe dla Juventusu ostatnich lat, także w ogóle by mnie to nie zdziwiło. Z nim jest jasna sytuacja albo będzie non stop kontuzjowany i jak tylko będzie wracał do formy to znów będzie wypadal, albo przy mniejszych obciążeniach w Serie A jego organizm da radę i wówczas trudno o lepszego pomocnika dla Juve.

Pamiętajmy że koszt Pogby w 4 lata to byłoby pewnie około 40 do 46 mln euro, także wcale nie wygląda to źle, oczywiście potem będzie to całkowity wrak który odejdzie za friko. Ale za każdego porządnego prospekta tyle musimy wyłożyć odstepnego. Nie będzie to też żaden komin płacowy.

Zwrócił bym uwagę jeszcze na jeden fakt, Allegri będzie naszym trenerem jeszcze 3 lata, jak mamy o coś grać to on potrzebuje gotowych piłkarzy, którzy posiadają umiejętności, a nie graczy z potencjałem, bo on i tak tego potencjału nie wykorzysta. Klub może płacić hajs za takiego Gravenbercha, ale powiedzmy sobie szczerze wyobrazacie sobie, że Allegri buduje na nim pomoc? Koleś przez pół roku w ogóle nie zobaczyłby murawy.

Dodatkowo Pogba w tym patologicznym kształcie naszej pomocy wszedłby za McKenniego czyli gracza do którego chyba możemy mieć najmniej pretensji w tym sezonie, choć wiadomo że Pogba w formie to zupełnie inna klasa, pytanie ile byłoby tego Pogby w formie, a ile w gabinecie lekarskim.

Podsumowując transfer obarczony olbrzymim ryzykiem, który w istotny sposób może nam dać radość dobrych wyników w chwili obecnej albo zablokować ruchy które powinniśmy wykonać, aby stworzyć drużynę po odejściu średniowiecznego Maxa.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 19 lutego 2022, 00:06

Stan na dziś listy won jest taki :
1 Allegri - najbardziej przepłacony zarobki / brak jakośći
2 Rabiot - bo jest i gra, musimy na to patrzeć
3 Ramsey- niżej bo tymczasowo go nie ma ale wróci
4 Alex Sandro - wypalony brazol
5 Bonucci - zestarzał się , kontuzje, wysokie zarobki i myśli ze ma abonament na pierwszy sklad do konca kontraktu
6 Chiellini - powinien zakończyc kariere juz po Euro
7 Kean - największy niewypał

Do tego podziękować Moracie, De Sciglio, Bernie.

Dybala i Cuadrado obniżka zarobków albo won


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 888
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 19 lutego 2022, 10:24

27 mln euro tyle klub musi wydać w najbliższe mercato aby zrobić z tej bandy drużynę. Wbrew pozorom, patrząc na ceny zawodników, nie jest to jakiś kosmiczny koszt. Wywalenie tego sabotażysty na ławce może odmienić opinię dotyczącą wielu graczy z obecnej kadry. Zresztą nikt chyba nie ma wątpliwości, że to nie jest skład na miejsca 5-7 tylko na 1-3 w Serie A. Osobiście jak wyleci Allegri to bez względu na pozostale ruchy oceniłbym okienko na 10/10, przy pozostaniu Wybitnego Stratega jakakolwiek ocena w sumie mija się z celem.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 26 lutego 2022, 17:39

Szczęsny
Danilo - De Ligt - X - X
McKennie - X - Locatelli
Chiesa - Vlahović - X

Potrzebujemy 4 transferów do pierwszego składu. Gdyby wrócił Demiral to tylko trzech. Najnowsze doniesienia mówią o pomocniku na registę a jednym z kandydatów Jorginho.Może taki transfer uwolniłby wreszcie Locateliego ? W ataku kogoś za Dybalę na lewe skrzydło. Za Keana mógłby być darmowy Belotti. Gdyby cała kasa poszła na porządnego rozgrywającego to możns nawet przebiedować z lewą obroną Pellegrini/synek.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 01 marca 2022, 11:15

Sorek21 pisze:
26 lutego 2022, 17:39
Szczęsny
Danilo - De Ligt - Bonucci - X
McKennie/Zakaria - X - Locatelli
Chiesa - Vlahović - X
Bonucci z trzecią najwyższą pensją (12 mln brutto) i kontraktem do 2024 jest stety/niestety pewniakiem.

Reszta bardzo prawdopodobna. Też w lato spodziewam się przyjścia po jednym zawodniku do każdej formacji.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1293
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 01 marca 2022, 15:10

Jorginho to jeden z wąskiej garstki zawodników, którzy ogarniają pozycję registy na światowym poziomie. Szkoda, że nie przyszedł za kadencji Kiepury, zwłaszcza że miał wówczas gorszy okres, podobnie jak i cała Chelsea pod wodzą Lamparda i można go było wyrwać za przyzwoity grosz.
Co do Locatellego na lewym mezzali to nie jestem pewien czy to przejdzie u Stratega. Juventus pod jego wodzą zazwyczaj bronił 442, rzadziej 532 i w fazie defensywnej jeden z pomocników zajmuje lewy sektor boiska. Stąd to irracjonalne przywiązanie do Rabiota, bo Dyzma nic innego wymyślić nie potrafi.
Nie zapominajmy o Rovelli i Fagiolim. Nicolo nie bierze jeńców w Serie B i jest motorem napędowym swojej drużyny z 3 golami i 6 asystami na koncie. Aczkolwiek, mój entuzjazm studzi osoba Stratega.
Przy nim, tacy zawodnicy ja Pedri, Gavi, Kimmich, Foden, Valverde, Bastoni, Gnabry, Musiala, Davies, Alexander-Arnold, Mount błąkali się na wypożyczeniach do 30stki, bo albo nie byliby gotowi fizycznie, albo nieumiejętnie odczytywali momenty meczu, albo wiedzeni młodzieńczym entuzjazmem zbyt mocno szarżowali, łamiąc żelazne zasady Calmy.


Obrazek
tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 393
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 01 marca 2022, 15:13

Baczu pisze:
01 marca 2022, 15:10
Jorginho to jeden z wąskiej garstki zawodników, którzy ogarniają pozycję registy na światowym poziomie. Szkoda, że nie przyszedł za kadencji Kiepury, zwłaszcza że miał wówczas gorszy okres, podobnie jak i cała Chelsea pod wodzą Lamparda i można go było wyrwać za przyzwoity grosz.
Co do Locatellego na lewym mezzali to nie jestem pewien czy to przejdzie u Stratega. Juventus pod jego wodzą zazwyczaj bronił 442, rzadziej 532 i w fazie defensywnej jeden z pomocników zajmuje lewy sektor boiska. Stąd to irracjonalne przywiązanie do Rabiota, bo Dyzma nic innego wymyślić nie potrafi.
Nie zapominajmy o Rovelli i Fagiolim. Nicolo nie bierze jeńców w Serie B i jest motorem napędowym swojej drużyny z 3 golami i 6 asystami na koncie. Aczkolwiek, mój entuzjazm studzi osoba Stratega.
Przy nim, tacy zawodnicy ja Pedri, Gavi, Kimmich, Foden, Valverde, Bastoni, Gnabry, Musiala, Davies, Alexander-Arnold, Mount błąkali się na wypożyczeniach do 30stki, bo albo nie byliby gotowi fizycznie, albo nieumiejętnie odczytywali momenty meczu, albo wiedzeni młodzieńczym entuzjazmem zbyt mocno szarżowali, łamiąc żelazne zasady Calmy.
tak samo jak na wypożyczeniach błąkają się De Ligt, Vlahovic, Chiesa, Locatelli a wcześniej Pogba :D


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1293
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 01 marca 2022, 18:37

tom_gru pisze:
01 marca 2022, 15:13
Baczu pisze:
01 marca 2022, 15:10
Jorginho to jeden z wąskiej garstki zawodników, którzy ogarniają pozycję registy na światowym poziomie. Szkoda, że nie przyszedł za kadencji Kiepury, zwłaszcza że miał wówczas gorszy okres, podobnie jak i cała Chelsea pod wodzą Lamparda i można go było wyrwać za przyzwoity grosz.
Co do Locatellego na lewym mezzali to nie jestem pewien czy to przejdzie u Stratega. Juventus pod jego wodzą zazwyczaj bronił 442, rzadziej 532 i w fazie defensywnej jeden z pomocników zajmuje lewy sektor boiska. Stąd to irracjonalne przywiązanie do Rabiota, bo Dyzma nic innego wymyślić nie potrafi.
Nie zapominajmy o Rovelli i Fagiolim. Nicolo nie bierze jeńców w Serie B i jest motorem napędowym swojej drużyny z 3 golami i 6 asystami na koncie. Aczkolwiek, mój entuzjazm studzi osoba Stratega.
Przy nim, tacy zawodnicy ja Pedri, Gavi, Kimmich, Foden, Valverde, Bastoni, Gnabry, Musiala, Davies, Alexander-Arnold, Mount błąkali się na wypożyczeniach do 30stki, bo albo nie byliby gotowi fizycznie, albo nieumiejętnie odczytywali momenty meczu, albo wiedzeni młodzieńczym entuzjazmem zbyt mocno szarżowali, łamiąc żelazne zasady Calmy.
tak samo jak na wypożyczeniach błąkają się De Ligt, Vlahovic, Chiesa, Locatelli a wcześniej Pogba :D
Bądź uprzejmy zauważyć, że wymieniona przez Ciebie czwórka kosztowała ćwierć miliarda. A Pogba w momencie przyjścia Maxa miał już status gwiazdy.
Mimo to, nie przeszkodziło to Taktykowi zgnoić Chiesę, upokarzać Locatellego grą między stoperami, krytykować i eksponować mankamenty Vlahovicia w wywiadach. De Ligt, w prestiżowych meczach, gdy zdrowy był duet tetryków siadał na ławie.
Gracze o których wspomniałem przychodzili za paczkę piłek, bądź byli wychowankami klubu który mimo aspiracji i sfokusowania się na wygrywaniu i trofeach miał odwagę na nich postawić, mimo ryzyka i początkowych rozczarowań - wszyscy pamiętamy przecież jak Morata wkręcał dopiero co oderwanego od cycka Kimmicha w 2016 roku.
Porównajmy ich lepiej do sytuacji Kaio Jorge, Soule, Ake czy nawet tego Pellegriniego.
-Kaio zagrał nieco ponad 100 minut i poszedł na roczne L4.
-Soule to się nagrał aż za dużo, pewnie do dziś odpoczywa po tym wyczerpującym meczu
-Ake pokazał się w meczu pucharowym, gdy wywalczył karnego i szukał gry. Od tamtej pory wszedł raz w lidze na kilka sekund.
-Pellegrini nawet przy obecnym marazmie i zgniliźnie na naszej lewej obronie jest ostatni do wejścia


Obrazek
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2947
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 01 marca 2022, 19:57

Baczu pisze:
01 marca 2022, 18:37
tom_gru pisze:
01 marca 2022, 15:13
Baczu pisze:
01 marca 2022, 15:10
Jorginho to jeden z wąskiej garstki zawodników, którzy ogarniają pozycję registy na światowym poziomie. Szkoda, że nie przyszedł za kadencji Kiepury, zwłaszcza że miał wówczas gorszy okres, podobnie jak i cała Chelsea pod wodzą Lamparda i można go było wyrwać za przyzwoity grosz.
Co do Locatellego na lewym mezzali to nie jestem pewien czy to przejdzie u Stratega. Juventus pod jego wodzą zazwyczaj bronił 442, rzadziej 532 i w fazie defensywnej jeden z pomocników zajmuje lewy sektor boiska. Stąd to irracjonalne przywiązanie do Rabiota, bo Dyzma nic innego wymyślić nie potrafi.
Nie zapominajmy o Rovelli i Fagiolim. Nicolo nie bierze jeńców w Serie B i jest motorem napędowym swojej drużyny z 3 golami i 6 asystami na koncie. Aczkolwiek, mój entuzjazm studzi osoba Stratega.
Przy nim, tacy zawodnicy ja Pedri, Gavi, Kimmich, Foden, Valverde, Bastoni, Gnabry, Musiala, Davies, Alexander-Arnold, Mount błąkali się na wypożyczeniach do 30stki, bo albo nie byliby gotowi fizycznie, albo nieumiejętnie odczytywali momenty meczu, albo wiedzeni młodzieńczym entuzjazmem zbyt mocno szarżowali, łamiąc żelazne zasady Calmy.
tak samo jak na wypożyczeniach błąkają się De Ligt, Vlahovic, Chiesa, Locatelli a wcześniej Pogba :D
Bądź uprzejmy zauważyć, że wymieniona przez Ciebie czwórka kosztowała ćwierć miliarda. A Pogba w momencie przyjścia Maxa miał już status gwiazdy.
Mimo to, nie przeszkodziło to Taktykowi zgnoić Chiesę, upokarzać Locatellego grą między stoperami, krytykować i eksponować mankamenty Vlahovicia w wywiadach. De Ligt, w prestiżowych meczach, gdy zdrowy był duet tetryków siadał na ławie.
Gracze o których wspomniałem przychodzili za paczkę piłek, bądź byli wychowankami klubu który mimo aspiracji i sfokusowania się na wygrywaniu i trofeach miał odwagę na nich postawić, mimo ryzyka i początkowych rozczarowań - wszyscy pamiętamy przecież jak Morata wkręcał dopiero co oderwanego od cycka Kimmicha w 2016 roku.
Porównajmy ich lepiej do sytuacji Kaio Jorge, Soule, Ake czy nawet tego Pellegriniego.
-Kaio zagrał nieco ponad 100 minut i poszedł na roczne L4.
-Soule to się nagrał aż za dużo, pewnie do dziś odpoczywa po tym wyczerpującym meczu
-Ake pokazał się w meczu pucharowym, gdy wywalczył karnego i szukał gry. Od tamtej pory wszedł raz w lidze na kilka sekund.
-Pellegrini nawet przy obecnym marazmie i zgniliźnie na naszej lewej obronie jest ostatni do wejścia
Że Ci się chce mu cokolwiek tłumaczyć 😉 Przecie kolo jest oderwany totalnie. Pewnie nad łóżkiem wisi zdjęcie taktyka w ramce.


Zablokowany