Mercato (LATO 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1615
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 20 lutego 2018, 15:49

ForzaItanimulli3vujcm pisze:No nie przesadzaj, na poziomie Sturaro to na pewno dali by radę grać, będąc tyle lat w klubie co on i dostając tyle szans. To może nie byłoby nic wielkiego ale zawsze coś, coś swojego. Nie mam na myśli Immobile czy Giovinco, bo oni akurat daliby sporo więcej, problem w tym że na bank nie chcieliby być zmiennikami.
Nazwisko takiego wychowanka poproszę, wiem że Sturaro nie jest wybitny, ale ani Mattiello, ani Clemenza, ani Vitale ani Romagna ani Kean ani Audero to nie poziom Juve czy nawet Sturaro.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 20 lutego 2018, 15:58

19 pisze:Nazwisko takiego wychowanka poproszę
Właśnie ich wymieniłeś - Mattiello, Clemenza, Vitale, Romagna, Kean, Audero, a ja dopiszę jeszcze np. Marrone - dodając:
19 pisze:To nie poziom Juve czy nawet Sturaro.
Jego poziom konkretnie? No sorry, każdy z nich jest lepszy od niego - oczywiście na swojej pozycji - i każdy z nich dałby więcej od niego. Każdy z nich coś tam potrafi, nie są to wirtuozi - niektórzy póki co - ale będąc tyle w drużynie, dostając tyle szans co on, byliby co najmniej solidnymi ligowcami. Nikt nie mówi że to gracze aktualnie na poziomie Alvesa, Vidala, Ruganiego, Higuaina czy Szczęsnego ale w lidze byłby z nich pożytek, a wielu z nich ma zadatki na topów.

Wymień mi w czym Sturaro jest od nich lepszy i co Sturaro da więcej?


#cznandj #ripgangsquad :hi:
ballack13

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 lipca 2003
Posty: 508
Rejestracja: 03 lipca 2003

Nieprzeczytany post 20 lutego 2018, 16:28

AdiJuve pisze:Ja myślę,że najważniejszy powód dlaczego tak mało młodych graczy zaistniało w Juve to ich poziom, bo z tych wymienionych jedynie Coman od razu gra na wysokim poziomie. Immobille nie odpalił od razu. Beradi się zaciął i tak w ogóle on w Juve nigdy nie był.Jedynie szkoda Giovinco bo on miał papiery na wielkie granie ale coś zupełnie w jego przypadku poszło nie tak :?
niechce nic mowic
ale np. Henry to takze był piłkarz który miał słaby poziom?
wiem że to nie wychowanek ale sytuacja podobna

żaden gracz nie wskoczy na odpowiedni poziom jeśli ma grać po ostatnie 4-5 minut meczu (w czasie doliczonym) gdzie jego szansa na dotkniecie piłki jest mała.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1615
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 20 lutego 2018, 17:30

ForzaItanimulli3vujcm pisze:Każdy z nich coś tam potrafi, nie są to wirtuozi - niektórzy póki co - ale będąc tyle w drużynie, dostając tyle szans co on, byliby co najmniej solidnymi ligowcami. Nikt nie mówi że to gracze aktualnie na poziomie Alvesa, Vidala, Ruganiego, Higuaina czy Szczęsnego ale w lidze byłby z nich pożytek, a wielu z nich ma zadatki na topów.

Wymień mi w czym Sturaro jest od nich lepszy i co Sturaro da więcej?
Twoje opinie o naszych wychowankach to tylko przypuszczenia, bo fakty są takie że Vitale to głęboką rezerwa w Spal, Mattiello to średniak, Clemenza nie ma pewnego miejsca w Ascoli, a Romagna stracił miejsce w Cagliari. Czemu Sturaro jest lepszy, bo Allegri nie zostawił w kadrze kosztem Sturaro np Clemenzy.

Nasza szkółka powinna przygotowywać piłkarzy by na pierwszym wypożyczeniu w Serie b w wieku 19 lat grali regularnie, a kilku było kluczowymi zawodnikami. Tego powinniśmy wymagać od tak wielkiego klubu jak Juventus.
Dywagacje o tym że jakiś zawodnik X jakby dostawał więcej szans to by się sprawdził są oparte na marzeniach, bo ten sam zawodnik na wypożyczeniu nic nie znaczy


tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 393
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 20 lutego 2018, 20:41

Crunny pisze:Wychowankowie + gracze kupieni w wieku <23 lat, którzy zapowiadali się dobrze w ciągu ostatniej dekady.
Do tej grupy młodych zawodników, którym się powiodło w Juve poza Marchisio i Pogbą należy dodać również: Buffona (transfer w wieku 23 lat do Juve), Bonucci (23), Chiellini (21), Morata (22), Ibrahimovic (23), Trezeguet (23), Zalayeta (20), Dybala (22).

Więc nie przesadzajmy, że jest tak źle. Po prostu część tych zawodników nie rokowała z tym by osiągnąć poziom Juve. Jedynym zawodnikiem, któremu się nie powiodło w Juve a coś znaczył w europejskiej piłce to T. Henry.

Dlaczego tutaj wszyscy krytykują Sturaro... przecież trzeba na niego konsekwentnie stawiać przez kilka sezonów w pierwszym składzie to może kiedyś zostanie topem :). Gdybyśmy grali tymi zawodnikami, których Juve odstrzelił to prawdopodobnie byśmy się bronili przed spadkiem do Serie B, a nie zdobywali kolejne trofea. Jak pokazują powyższe przykłady można kupić młodego zawodnika i zrobić z niego piłkarza na światowym poziomie.


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 21 lutego 2018, 11:02

Bardzo podoba mi się chęć sprowadzenia Florenziego.


kd pisze:Milan wyrwał tylko cegiełkę z naszego muru, u nas mur stoi z małą dziurą, oni postawili ta cegłę i myślą że mają mur.
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 21 lutego 2018, 11:21

wagner pisze:Bardzo podoba mi się chęć sprowadzenia Florenziego.
Myślę, że aż tak Romy byśmy nie wydoili z graczy, tym bardziej, że - jak pisze Jakku - ponoc dopinamy Pellegriniego, co by było spójne z tym, że chcemy zrobić małą rewolucję w pomocy.


DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 815
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 21 lutego 2018, 14:12

Osgiliath pisze:Agresti - Darmian ma odejść w lato z MUFC, jesteśmy nim bardzo zainteresowani.
Kompletnie nie rozumiem tej ciągłej chęci sprowadzenia Darmiana, jak mamy już MDS. Przecież to ten sam poziom.


Obrazek
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1293
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 21 lutego 2018, 16:26

DonPatch pisze:
Osgiliath pisze:Agresti - Darmian ma odejść w lato z MUFC, jesteśmy nim bardzo zainteresowani.
Kompletnie nie rozumiem tej ciągłej chęci sprowadzenia Darmiana, jak mamy już MDS. Przecież to ten sam poziom.
Jak wyzej. De Sciglio mnie zaskoczył, gra solidnie, wiec jesli mamy kogos kupowac, to powinien to byc Alex Sandro prawej strony, a nie zawodnik na ławę.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 22 lutego 2018, 12:23

Podaję jako hm, ciekawostkę już - Marca donosi, że nasz obiekt westchnień Carrasco jest blisko... chońskiej superligi za około 70 mln &#8364;, przy czym 30% ma dostać Monaco.

Hmm, Beppe, prosimy :pray:


kacek_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 kwietnia 2007
Posty: 606
Rejestracja: 23 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 22 lutego 2018, 22:31

A co Ci Beppe pomoże jak koledzy zza muru potrafią zapłacić w tej chwili największą dniówkę na świecie (patrz Carlitos).

:roll:


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 23 lutego 2018, 08:12

kacek_ pisze:A co Ci Beppe pomoże jak koledzy zza muru potrafią zapłacić w tej chwili największą dniówkę na świecie (patrz Carlitos).

:roll:
Myślę, że potrafiłby wpłynąć na gracza, który chciałby grać o coś więcej niż czapkę gruszek (poza kwestią finansową) inaczej każdy szedłby do Chin grać o worek hajsu.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 23 lutego 2018, 10:01

Kolejny kwiatek
Pogba może opuścić United w lecie, interesuje się nim Real, ale ponoć tęskni za Juve i L'Equipe twierdzi, że jest klauzula w kontrakcie, która pozwalałaby mu na powrót za 60 mln.[TS/PremiumSport]

:prochno:

Imho, Pogbuś, wracaj.


Axel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2005
Posty: 411
Rejestracja: 30 maja 2005

Nieprzeczytany post 23 lutego 2018, 13:46

CDS podaje, że dogadaliśmy się w sprawie Darmiana. Nie jest to żaden TOP, ale solidny gracz. Przede wszystkim w miarę nieźle gra na PO, więc byłby uniwersalny.

Jako piłkarz do rotacji (w miejsce Lichego) super! Liczę jednak, że w takim układzie ściągniemy TOP'a na prawą a na lewej utrzymamy Sandro. Zobaczymy też co (o ile się nie rozsypie) pokaże Howedes.


Co do Pogby - to jest takie science-fiction, że aż ciężko skomentować xD Juventus z klauzulą na plus dla klubu? :rotfl: A tak poważnie, to Pogbę za 60 baniek chętnie bym zobaczył w Juve. Musiałby jednak zgodzić się na obniżkę zarobków z 12 do 8 melonów... :prochno: Także ten...Pewnie zobaczymy go w koszulce PSG :P


"Grazie o Signore per avermi la Juventus"
Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 23 lutego 2018, 14:24

A jak sprawa z Pellegrinim z Romy ? Rzeczywiście to de facto done deal ?

Darmian spoko grajek, razem z MDS fajnie by nam obstawiali flanki nawet jako rezerwowi.


Zablokowany