Zamachy w Paryżu

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 17 listopada 2015, 20:33

Mecz Niemców z Holandią podobno odwołany z powodu wykrycia samochodu wypełnionego materiałami wybuchowymi pod stadionem.


Obrazek
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 17 listopada 2015, 22:18

Vimesie z czego słynie ów pan historyk? Bardzo mnie to zaciekawiło. Jest tak słynny, że nie doczekał się swojej strony na Wikipedii ani po angielsku, ani po niemiecku, anie po hiszpańsku.

@szczypek
Chodziło wyłącznie o pokazanie, że to Polacy są gospodarzami w swoim kraju i że to ich zdanie powinno być najważniejsze. Proste? Proste.
Wierzysz w to czy udajesz głupiego?

Chciałbym przy okazji zapytać, gdyby nasze państwo zostało zaatakowane przez inne państwo, czy należałoby się bronić, walczyć i tym samym pokazać reszcie wrogiego społeczeństwa (potencjalnym siłom wroga), że jesteśmy ich nieprzyjacielem (co skutkowałoby tym, że ludność tam mieszkającą łatwiej byłoby przekonać o słuszności ataku i werbować) czy poddać się bez walki, licząc, że wróg okaże litość, bo przecież to że nas atakuje nie czyni z niego naszego nieprzyjaciela? Może z czasem narzuci nam swoje reguły, ale to przecież nieważne, bo należy być otwartym. Proste pytanie - bronić się czy nie?
Imigranci i uchodźcy to ofiary tych samych sił, co ludzie w Paryżu, trudno uznać więc ich za agresorów. Nie pamiętam też aby świat islamski uznał Państwo Islamskie za oficjalnego reprezentanta swoich interesów, pamiętam zaś, że samoloty francuskie startują z baz w krajach arabskich by je owe państwo bombardować. W związku z tym nie rozumiem pytań.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6213
Rejestracja: 18 marca 2007
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 17 listopada 2015, 22:24

Makiavel pisze:Wierzysz w to czy udajesz głupiego?
Mówię jak jest.
Makiavel pisze:Imigranci i uchodźcy to ofiary tych samych sił, co ludzie w Paryżu, trudno uznać więc ich za agresorów. Nie pamiętam też aby świat islamski uznał Państwo Islamskie za oficjalnego reprezentanta swoich interesów, pamiętam zaś, że samoloty francuskie startują z baz w krajach arabskich by je owe państwo bombardować. W związku z tym nie rozumiem pytań.
Zadałem Ci proste pytanie, co zrobiłbyś w tej sytuacji, którą opisałem. Możesz?


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 17 listopada 2015, 22:38

Odpowiedź jest oczywista, trzeba się bronić.

W drugiej sprawie: czyli Niemcy wystawiając karteczki "Nur fur Deutsch" chcieli tylko zaznaczyć, że są tu gospodarzami? Tak samo skandując "Ein Volk, ein Reich, ein Fuhrer" chcieli tylko zaznaczyć, że są u siebie gospodarzami i Hitler jest panem domu? Ciekawa koncepcja.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6213
Rejestracja: 18 marca 2007
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 17 listopada 2015, 23:09

Dlatego właśnie należy się BRONIĆ bez względu na to, co ta OBRONA za sobą niesie. Nie wiem jak nazwać to taktyczne zagranie kiedy wpuszcza się wroga na swój teren, żeby mógł działać, masz jakiś pomysł?

W drugiej sprawie. Widzisz Makiavelu, powiedziałeś niedawno, że można rozumieć słowa, budować zdania, ale nie ogarniać przekazu. Mam wrażenie, że sam utknąłeś gdzieś w drodze i cel jest jeszcze daleko przed Tobą. Kontekst. Pewnie słyszałeś.


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3453
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 17 listopada 2015, 23:17

Makiavel pisze: W drugiej sprawie: czyli Niemcy wystawiając karteczki "Nur fur Deutsch" chcieli tylko zaznaczyć, że są tu gospodarzami? Tak samo skandując "Ein Volk, ein Reich, ein Fuhrer" chcieli tylko zaznaczyć, że są u siebie gospodarzami i Hitler jest panem domu? Ciekawa koncepcja.
Jesteś tępy czy tylko udajesz, że nie łapiesz "Polska dla Polaków, Polacy dla Polski"?


Jaka rasa? Jaki naród? Jaki wódz? Jaka ziemia? Jesteś kompletnie oderwany od rzeczywistości. W ogóle nie wiesz co do czego chcesz przyrównać.


Nazi! Faszyści! PiS! Katotaliby! Ciemnogród! Średniowiecze!


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 18 listopada 2015, 10:28

szczypek pisze:Dlatego właśnie należy się BRONIĆ bez względu na to, co ta OBRONA za sobą niesie. Nie wiem jak nazwać to taktyczne zagranie kiedy wpuszcza się wroga na swój teren, żeby mógł działać, masz jakiś pomysł?

W drugiej sprawie. Widzisz Makiavelu, powiedziałeś niedawno, że można rozumieć słowa, budować zdania, ale nie ogarniać przekazu. Mam wrażenie, że sam utknąłeś gdzieś w drodze i cel jest jeszcze daleko przed Tobą. Kontekst. Pewnie słyszałeś.

Prowadzimy wojnę z uchodźcami z Syrii? Przypomnij mi, od kiedy? A może to wojnę z islamem? Też poprosiłbym o konkretną datę, spiesząc jednocześnie z informacją, że wyznawcy tej religii już od dawna znajdują się w Polsce. Moim zdaniem prowadzimy wojnę z terroryzmem i nikt świadomie nie wpuści do nas żadnego terrorysty. Jeśli już chcesz posługiwać się wojenną analogią to w XXI wieku, jak atakuje nas kraj X to my w odwecie atakujemy obiekty wojskowe i walczymy z armią kraju X, nie bombardujemy ich szpitali, szkół, osiedli cywilnych. Nawet jeśli w szpitalu leży generał a na osiedlu mieszka strzelec wyborowy wroga. Rozumiesz do czego piję czy mam wytłumaczyć?

Kontekst hasła "Polska dla Polaków" jest w 100% jasny. Biała siła nie chce "kolorowych" w Polsce. Polska to miejsce dla Polaków: białych, słowiańskich, katolickich nie ciemnych, arabskich, muzułmańskich, nie czarnych, afrykańskich, muzułmańskich. Możesz powtarzać te głupoty, że jest inaczej do woli, nie zmienia to faktu.

@Push3k Jesteś tępy czy serio dałeś się złapać na dopisek "Polacy dla Polski"? Otóż "Polska dla Polaków" to stare hasło, które nazi-skini malują na murach polskich miast od kiedy pamiętam. To hasło, które ludzie spod znaku rzymskiego salutu głoszą od kiedy pamiętam, twórczo je rozwijając, a znam i miałem okazje słuchać ludzi spod tego znaku. To, że dla picu dołączy się do starego, szowinistycznego hasła, które w sposób oczywisty jest transkrypcją "Jednego Narodu (=Polacy), jednej Rzeszy (=Polska)", drugi człon, to może poprawia humor Tobie, szczypkowi i komuś tam jeszcze, ale faktu nie zmienia. Wasze tłumaczenia są jak ta decyzja prokuratora z Białegostoku, który uznał, że swastyka to pradawny symbol szczęścia, nie propagowanie nazizmu.


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3453
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 18 listopada 2015, 11:14

Makiavel pisze: @Push3k Jesteś tępy czy serio dałeś się złapać na dopisek "Polacy dla Polski"? Otóż "Polska dla Polaków" to stare hasło, które nazi-skini malują na murach polskich miast od kiedy pamiętam. To hasło, które ludzie spod znaku rzymskiego salutu głoszą od kiedy pamiętam, twórczo je rozwijając, a znam i miałem okazje słuchać ludzi spod tego znaku. To, że dla picu dołączy się do starego, szowinistycznego hasła, które w sposób oczywisty jest transkrypcją "Jednego Narodu (=Polacy), jednej Rzeszy (=Polska)", drugi człon, to może poprawia humor Tobie, szczypkowi i komuś tam jeszcze, ale faktu nie zmienia. Wasze tłumaczenia są jak ta decyzja prokuratora z Białegostoku, który uznał, że swastyka to pradawny symbol szczęścia, nie propagowanie nazizmu.
Oczywiście, że wiem czym jest stare hasło. Dopisek zmienia bardzo dużo. Jak nie potrafisz tego załapać, to tępotą sam się popisujesz.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 18 listopada 2015, 13:41

Nieprawda. Miało być: "Polska dla Polaków. Anglia dla Anglików i ... Polaków na zmywaku". ;]


http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wegry-z ... yzm/tl27sx


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2380
Rejestracja: 18 marca 2009
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Nieprzeczytany post 18 listopada 2015, 14:29

Makiavel pisze: Prowadzimy wojnę z uchodźcami z Syrii? Przypomnij mi, od kiedy? A może to wojnę z islamem? Też poprosiłbym o konkretną datę, spiesząc jednocześnie z informacją, że wyznawcy tej religii już od dawna znajdują się w Polsce.
Owszem Tatarzy w Polsce są od kilkuset lat, ale uwaga uwaga oni też nie chcą tutaj ,,uchodźców" bo sami wiedzą czym to grozi.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6213
Rejestracja: 18 marca 2007
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 18 listopada 2015, 17:53

Makiavel pisze:Moim zdaniem prowadzimy wojnę z terroryzmem i nikt świadomie nie wpuści do nas żadnego terrorysty.
A czym jest przyjmowanie uchodźców jeśli nie świadomym wpuszczaniem terrorystów, którzy znajdują się wśród nich? Mówię świadomym, bo ci terroryści sami zapowiedzieli, że wśród tych imigrantów będą i jak się okazuje, są.
Makiavel pisze:Mogę powtarzać te głupoty, że jest inaczej do woli
:ok:


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 18 listopada 2015, 19:23

Po zamachu na redakcję Charlie Hebdo aż 27% brytyjskich muzułmanów wyraziło sympatię do zamachowców: http://www.telegraph.co.uk/news/religio ... -many.html.

Kibice Turcji wygwizdali i zakrzyczeli minutę ciszy dla ofiar zamachu w Paryżu: https://www.youtube.com/watch?v=rDeqHGwQBbc. Podobnie postąpili kibice Bośni i Hercegowiny, większość w tym kraju stanowią muzułmanie: http://www.standard.co.uk/sport/footbal ... 16436.html.

We Włoszech muzułmańskie uczennice wyszły z klasy podczas minuty ciszy: http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2015 ... -z-paryza/, a inny muzułmanin wychwalał terrorystów w telewizji: http://www4.rp.pl/Terroryzm/151119255-W ... wizji.html.

W mediach się nam wmawia, że islamscy ekstremiści to margines, że inni muzułmanie ich nie popierają. Pytanie jak jest naprawdę. Jaki odsetek muzułmanów popiera terrorystów?


Obrazek
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 18 listopada 2015, 22:19

Jeśli nie umiesz liczyć to w Wielkiej Brytanii, z tego co podajesz, nie popiera ich 73%.

Zapomniałeś wkleić link do informacji o tym, jakie islamskie, znane, organizacje, nie poparły/potępiły zamachy w Paryżu.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 18 listopada 2015, 22:35

Jeżeli fakt, że co czwarty muzułmanin żyjący w Wielkiej Brytanii (nie jakiś prymityw z krajów III świata) otwarcie sypmatyzuje z terrorystami nie wygląda na problem i nie budzi zastrzeżeń to gratuluję dobrego samopoczucia.

Tak przy okazji, wiecie, że przywódca Państwa Islamskiego Abu Bakr al-Baghdadi ma doktorat z teologii islamskiej Uniwersytetu w Bagdadzie? Dziwne, bo media twierdzą, że on się nie zna na islamie.


Obrazek
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6213
Rejestracja: 18 marca 2007
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 18 listopada 2015, 22:47

Vimes pisze:Tak przy okazji, wiecie, że przywódca Państwa Islamskiego Abu Bakr al-Baghdadi ma doktorat z teologii islamskiej Uniwersytetu w Bagdadzie? Dziwne, bo media twierdzą, że on się nie zna na islamie.
To akurat słaby argument, bo wiesz na pewno, że profesor profesorowi nie równy, doktor doktorowi też. Niektórym doktorantom też się w dupach poprzewracało, ale palcem nie odważę się wskazać.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/84-proc ... 42445.html
62% przeciwko imigrantom? No nie może być. Polecam całość.


ODPOWIEDZ