Transfery w Europie

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 28 lipca 2011, 22:20

Juras_Senat pisze:Ponoć 40 baniek za Ganso daje PSG. :shock: Powariowali w tym Paryżu. Jak dla mnie on nie jest wart owych 30 mln, które oferowano za niego wcześniej.
Widziałem go tylko na Copa America i tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że te wszystkie Nejmary, Wazony i inne cudaki są przereklamowane. Wiadomo - gra na tym turnieju nie odzwierciedla "rzeczywistych" umiejętności ale, żeby za takiego kolesia płacić 40 mln? :rotfl:
Ja z kolei słyszałem, że na dniach Palermo opuści Pastore i wydaje się, że właśnie do Paryża może trafić :think:


Vojtimar

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 października 2004
Posty: 807
Rejestracja: 14 października 2004

Nieprzeczytany post 28 lipca 2011, 22:40

Mietson pisze:
Juras_Senat pisze:Ponoć 40 baniek za Ganso daje PSG. :shock: Powariowali w tym Paryżu. Jak dla mnie on nie jest wart owych 30 mln, które oferowano za niego wcześniej.
Widziałem go tylko na Copa America i tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że te wszystkie Nejmary, Wazony i inne cudaki są przereklamowane. Wiadomo - gra na tym turnieju nie odzwierciedla "rzeczywistych" umiejętności ale, żeby za takiego kolesia płacić 40 mln? :rotfl:
Ja z kolei słyszałem, że na dniach Palermo opuści Pastore i wydaje się, że właśnie do Paryża może trafić :think:
Jeśli oni są przereklamowani to kto nie jest? Solidny napastnik strzelający zawsze ponad 10 bramek w sezonie?

Coraz częściej ludzie w necie piszą o kimś że jest przereklamowany. Nawet widziałem gdzieś na naszej stronce taki komentarz o Aguero :rotfl: Wychodziłoby na to że tylko Xavi i Iniesta nie są, bo nawet Messi jest przereklamowany gdyż w Argentynie mu nie idzie.. Tylko że nikt nie bierze pod uwagę że koleś jest zmęczony kolejnym sezonem gdzie gra o najwyższą stawkę do samego końca, więc to normalne że będzie dłuższy lub krótszy okres kiedy nie idzie.

Te wszystkie Nejmary i inne talenty to faktycznie talenty, ale potrzebują czasu. Najpierw niech znajdą się w mocnej europejskiej lidze i się w niej zaaklimatyzują. Jeśli przez 1.5-2 sezony nie spełnią oczekiwań to wtedy można powiedzieć że są przereklamowani.


Z Juve na dobre i złe!
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 28 lipca 2011, 22:47

WojtinhoFCJ pisze:Jeśli oni są przereklamowani to kto nie jest? Solidny napastnik strzelający zawsze ponad 10 bramek w sezonie?

Coraz częściej ludzie w necie piszą o kimś że jest przereklamowany. Nawet widziałem gdzieś na naszej stronce taki komentarz o Aguero :rotfl: Wychodziłoby na to że tylko Xavi i Iniesta nie są, bo nawet Messi jest przereklamowany gdyż w Argentynie mu nie idzie.. Tylko że nikt nie bierze pod uwagę że koleś jest zmęczony kolejnym sezonem gdzie gra o najwyższą stawkę do samego końca, więc to normalne że będzie dłuższy lub krótszy okres kiedy nie idzie.

Te wszystkie Nejmary i inne talenty to faktycznie talenty, ale potrzebują czasu. Najpierw niech znajdą się w mocnej europejskiej lidze i się w niej zaaklimatyzują. Jeśli przez 1.5-2 sezony nie spełnią oczekiwań to wtedy można powiedzieć że są przereklamowani.
Zacznijmy od tego, że zaznaczyłem, że opieram się tylko na CA i wiem, że nie jest to obiektywne. Żeby dokończyć swoją myśl dodam, że jak gość zaliczył w karierze 1-2 dobre sezony, rozgrywa zupełnie bezbarwne 4 mecze z drużyną narodową na dość ważnym turnieju i jeszcze niczego nie pokazał w silnej lidze to nijak nie może być wart 40 mln.


Vojtimar

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 października 2004
Posty: 807
Rejestracja: 14 października 2004

Nieprzeczytany post 28 lipca 2011, 23:06

No, ja CA aż tak nie śledziłem, ale też słyszałem że Ganso się nie popisał zbytnio. 40 mln to on na bank nie jest wart. Uważam że max 25. Ale dochodzi też fakt rywalizacji międzyklubowej. Dotychczas mówiło się tylko o Milanie, teraz doszło jeszcze PSG, kto wie co będzie potem? Stąd może wziąć sie nawet 40 mln, choć jak już mówiłem tyle nie jest wart i zgadzam się z Tobą. 40 mln to może być warty Pastore który już coś pokazał, i to więcej niż 2 mecze, i w dodatku w silnej lidze. W dodatku jego talent wydaje mi się troche lepszy.
Te wysokie ceny może też biorą się z tego że na świecie jest masa dużo słabszych od nich zawodników? Np na tą pozycję ŚPO kto jest uznawany za wielki talent prócz Pastore i Ganso? Nie ma innych alternatyw.


Z Juve na dobre i złe!
Zawidowianin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2004
Posty: 908
Rejestracja: 13 lipca 2004

Nieprzeczytany post 28 lipca 2011, 23:15

Za około 40 milionów euro (Arsenal żąda z tego co wiem 40 mln funtów) pójdzie Fabregas. A teraz porównaj go z tymi szczylami.


onliforpipul
Vojtimar

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 października 2004
Posty: 807
Rejestracja: 14 października 2004

Nieprzeczytany post 28 lipca 2011, 23:25

Przede wszystkim Fabregas nie jest obiecującym talentem który rozegrał fajnie pół sezonu, tylko już ukształtowanym graczem z najwyższej półki. A ja pytałem o talenty, które jeszcze nie grają w topowych klubach. Ale jest, a przynajmniej powinien być więcej warty niż ww, zgoda. Ale z tego co wiem to miał trochę słabszy sezon. I on nie jest ŚPO tylko bardziej ŚP.


Z Juve na dobre i złe!
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 28 lipca 2011, 23:34

WojtinhoFCJ pisze:Przede wszystkim Fabregas nie jest obiecującym talentem który rozegrał fajnie pół sezonu, tylko już ukształtowanym graczem z najwyższej półki. A ja pytałem o talenty, które jeszcze nie grają w topowych klubach. Ale jest, a przynajmniej powinien być więcej warty niż ww, zgoda. Ale z tego co wiem to miał trochę słabszy sezon. I on nie jest ŚPO tylko bardziej ŚP.
Jak już dyskutujemy o Fabregasie to moim zdaniem jeśli go sprzedadzą za 40 mln to popełnią największy błąd w historii klubu. Nie przypominam sobie piłkarza, który w jego wieku byłby już tak doświadczony i ograny i miał tyle osiągnięć. Co do tego jego niby spadku formy - statystycznie to on wciąż przebija wszystkich rozgrywających świata bo ma lepszą średnią asyst i kluczowych podań od Xaviego, Iniesty, Sneijdera czy Lamparda, jest też częściej faulowany. Zeszły sezon mu trochę zepsuła kontuzja. I jak najbardziej jest już bardziej ŚPO niż ŚP bo w Arsenalu jest tak właśnie ustawiany.


Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 29 lipca 2011, 00:32

WojtinhoFCJ pisze:
Mietson pisze:
Juras_Senat pisze:Ponoć 40 baniek za Ganso daje PSG. :shock: Powariowali w tym Paryżu. Jak dla mnie on nie jest wart owych 30 mln, które oferowano za niego wcześniej.
Widziałem go tylko na Copa America i tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że te wszystkie Nejmary, Wazony i inne cudaki są przereklamowane. Wiadomo - gra na tym turnieju nie odzwierciedla "rzeczywistych" umiejętności ale, żeby za takiego kolesia płacić 40 mln? :rotfl:
Jeśli oni są przereklamowani to kto nie jest? Solidny napastnik strzelający zawsze ponad 10 bramek w sezonie?

Te wszystkie Nejmary i inne talenty to faktycznie talenty, ale potrzebują czasu. Najpierw niech znajdą się w mocnej europejskiej lidze i się w niej zaaklimatyzują. Jeśli przez 1.5-2 sezony nie spełnią oczekiwań to wtedy można powiedzieć że są przereklamowani.
Rzekłbym, że te rzekome talenty są przede wszystkim za drogo wyceniane. Proponuję przyjrzeć się brazylijskiej trójce zdobywców złotej piłki z minionej dekady.

2002: Ronaldo- pojawia się w Europie w 1994 roku za ok. 5,5mln $$$.
2005: Ronaldinho- 2001 za 9-12mln ojro.
2007: Kaka- 2003 za 8,5mln ojro.

A teraz taki Santos życzy sobie za Pana N i Pana G po 40 baniek, jednocześnie nie ma gwarancji, że obaj osiągną np. tyle co wymieniona trójka. Nadal mówimy o talentach? Bo płacić trzeba za nich, jak za piłkarzy o klasie światowej.

Brazylijska gospodarka kwitnie, co w dużej mierze przekłada się na sytuację finansową klubów w tym kraju. Santos nie musi sprzedawać swoich gwiazd by przetrwać, dzięki temu może pozwolić sobie na dyktowanie zaporowych cen, ich prawo. Ale fakt, że znajdują się chętni na wyłożenie takiej kasy już fajny nie jest.


Obrazek
rufi8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 marca 2010
Posty: 636
Rejestracja: 29 marca 2010

Nieprzeczytany post 29 lipca 2011, 11:18

La Gazzetta dello sport podaje ,że Pastore trafi do PSG:
http://www.gazzetta.it/Calciomercato/Es ... 0858.shtml


daroo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 marca 2010
Posty: 358
Rejestracja: 10 marca 2010

Nieprzeczytany post 29 lipca 2011, 11:30

Z tym Pastore w PSG trzymałoby się to kupy biorąc pod uwagę te marne 3,5 mln za Sirigu. Nie wierzę, że Zamparini sprzedałby swojego 1 bramkarza za takie grosze, nie mając obiecanej sporej sumki za Pastore.


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 29 lipca 2011, 11:35

daroo89 pisze:Z tym Pastore w PSG trzymałoby się to kupy biorąc pod uwagę te marne 3,5 mln za Sirigu. Nie wierzę, że Zamparini sprzedałby swojego 1 bramkarza za takie grosze, nie mając obiecanej sporej sumki za Pastore.
To ma sens :think:
Też trudno mi pojąć czemu Palermo sprzedało Sirigu tak tanio :whistle:

W Rosji ciągle szaleje Anży:
http://www.eurofutbol.pl/news/310394-An ... e-za-Etoo/
Ciekawe czy Eto'o skusi się na taką kasę?


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 29 lipca 2011, 16:39

40mln za Pastore? Przecież on jest wart 100mln! :rotfl:
francois pisze:W Rosji ciągle szaleje Anży:
http://www.eurofutbol.pl/news/310394-An ... e-za-Etoo/
Ciekawe czy Eto'o skusi się na taką kasę?
Aguero napewno by się skusił. 20mln rocznie dla Etoo, masakra!


Err0r

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 maja 2010
Posty: 32
Rejestracja: 16 maja 2010

Nieprzeczytany post 29 lipca 2011, 18:20

<<W@jTEk>> pisze:40mln za Pastore? Przecież on jest wart 100mln! :rotfl:
francois pisze:W Rosji ciągle szaleje Anży:
http://www.eurofutbol.pl/news/310394-An ... e-za-Etoo/
Ciekawe czy Eto'o skusi się na taką kasę?
Aguero napewno by się skusił. 20mln rocznie dla Etoo, masakra!
Ty byś się pewnie nie skusił, nie?

Co to tematu - jeśli Pastore rzeczywiście trafi do PSG to będą mieli naprawdę dobry skład. Ciekawe co zrobią w lidze.


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 29 lipca 2011, 19:07

<<W@jTEk>> pisze:40mln za Pastore? Przecież on jest wart 100mln! :rotfl:
francois pisze:W Rosji ciągle szaleje Anży:
http://www.eurofutbol.pl/news/310394-An ... e-za-Etoo/
Ciekawe czy Eto'o skusi się na taką kasę?
Aguero napewno by się skusił.
haha :D Nie frustrujcie już się tak. O przejściu Aguero do City oprócz kasy, na pewno zadecydowały względy sportowe jak Liga Mistrzów i perspektywa tworzenia silnej, konkurencyjnej druzyny do walki o mistrzostwo... :roll:


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 29 lipca 2011, 20:15

Na miejscu Etoo bym się nie zgodził, może za rok tak, gdy Anżi będzie grał w Champions League :whistle:

Przeczytajcie to
Ledwie Manchester City potwierdził zakup Sergio Aguero, a brytyjska prasa już informuje o buncie jaki wybuchł w drużynie Roberto Manciniego. Wszystko przez zarobki Argentyńczyka, który ma zarabiać 200 000 funtów tygodniowo. Inni zawodnicy nie są tym zachwyceni.
:rotfl:


ODPOWIEDZ