Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Moonk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2005
Posty: 861
Rejestracja: 01 listopada 2005

Nieprzeczytany post 07 września 2006, 17:48

herr_braun pisze:Podpisuje się pod większością słów white_wolv'a: panika nakręcana przez nasze kochane media jest śmieszna i, na szczęście, coraz więcej ludzi widzi jej absurdalność.

Mimo wszystk ta panika ma jakies uzasadnienie...naprawde nie chce mi sie tego wyjasniac bo jestem po niesamowiscie trudnym dniu styrany jak górnik...ale nie mow ze ta panika jest od tak sobie....bo jakby na to nei spojrzec to wszystko ma swoje konsekwencje...

herr_braun pisze: To co wygadują opozycjoniści to nachalna propaganda, i choć w sumie to jest właśnie rola opozycji, to we
wszystkim powinno się zachować umiar.
a to co wygadywał i wygaduje PIS to nie jest propaganda...naprzyklad nasze ukochane 3 mln mieszkan z ktorych odrauz po wyborach sie wycofano...to nie byla propaganda...zrozum PIS nagadał a ciemny lud to kupił...wiesz co slysze gdy słucham PIS'owców: samo bla bla bla....



Zwazywszy ze niedlugo beda wyboru samorzadowe....chce zwrocic uwage na pewna rzecz...domyslam sie ze stoicie juz przy swoich wyborach i wiecie ze napewno na nich zaglosujecie...wiec w t ym rzeczy ze chce was nawrocic wszystkich nienawroconych na dobra droge :P

a mianowicie jesli dobrze slyszeliscie w radiu badz ogladaliscie wiadomosci nie pamietam dokladnie czy niedlugo czy w przyszłym roku ma zdrozec akcyza na paliwo...a jesli ktos choc troche rusza lepetynka to wie z czym to sie wiaze...a mianowicie ze wzrostem cen prawie wszystkich produktów bo jak wiadomo czym sie te produkty wozi a jesli wzrosnie paliwo to dostawcy beda sobie wiecej zyczyli kasy i tak dalej i tak dalej....a z tego ci mi wiadomo juz drozeje i ma zdrozec nawet o jedna trzecai chleb wszystko jak narazie rowna sie wiekosze ubustwo wsrod obywateli...a zeby juz to zakonczyc to naprawde zalecam...ludzie zanim ppodejmiecie jaką kolwiek decyzje spojrzcie w jakie bagno sie pchacie...TANIE PAŃSTWO TO JEST MIT :!: :!: :!: :!: :!: i nizsze podatki przy tym rzadzie także...


herr_braun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2004
Posty: 701
Rejestracja: 01 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 07 września 2006, 20:55

Moonk pisze:Mimo wszystko ta panika ma jakies uzasadnienie
To dla mnie za mało w porównaniu do tego jazgotu. Ale tak jak już mówiłem, kończy się to powoli bo ludzie są rozsądni i widzą, że jest to przesadne i nieuzasadnione.
Moonk pisze:a to co wygadywał i wygaduje PIS to nie jest propaganda...naprzyklad nasze ukochane 3 mln mieszkan z ktorych odrauz po wyborach sie wycofano...to nie byla propaganda...zrozum PIS nagadał a ciemny lud to kupił...wiesz co slysze gdy słucham PIS'owców: samo bla bla bla....
Słuchaj, atak na PiS nie jest tutaj na mijescu - ja bowiem nie utożsamiam się w 100% z tą partią więc nie czuje sie odpowiedzialny jej bronić, zaś mówimy tutaj o nieuzasadnionej panice. Zwłaszcza, że zgadzam się z Tobą, szkoda że nie zauważasz że populiści i propaganda wyborcza ma tak duże znaczenie ponieważ mamy ustrój zwany demokracją, a to co robił PiS to zwykła strategia i kalkulacja. Że nie do końca czysta? Cel uświęca środki :P


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 08 września 2006, 17:51

PiS-owi przestały wystarczać słowa. Przeszli do czynów. To, co nazywa się "nową prdynacją wyborczą" to zwyczajny skandal!! Pazerność PiSuarowców na władzę wydaje się być nieograniczona. Parlament, rząd, prezydent, a teraz jeszcze samorządy lokalne. Wała!! Dziś pan, pardon, minister Giertych podpisał amnestię dla maturzystów. Skandal nr 2, naprawdę na europejską skalę :!: :!: A rządowi ekonomiści to chyba cudotwórcy. Bo jak inaczej niż mianem cudu określić nagłe pojawienie sie ponad 3 mld złotych w projekcie budżetu na przyszły rok? Cudowne rozmnożenie, nic innego. Chyba, że rząd nałoży obowiązkowy podatek na mundurki szkolne, albo zmieni hasło "3 milnony nowych mieszkań", na "mieszkanie za 3 miliony". A może to już się dokonało? Jak na razie, jedyną zasługą naszego, pardon, rządu jest wzrost inwestycji. O ile któryś z inwestorów nie był kiedyś TW, bo to by znaczyło kres hossy...

Jak to powiedział J. Fedorowicz: Nie ma już "Cała władza w ręce Rad. Dziś jest "Cała władza- ja i brat". No comment...

PS. herr_braun, czy postać w twoim awatarze to gen. Franco, czy mam tylko takie wrażenie? :shock: Facet, który rozpętał we własnym kraju wojnę domową.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Moonk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2005
Posty: 861
Rejestracja: 01 listopada 2005

Nieprzeczytany post 08 września 2006, 18:35

Otatnio przeczytałem w komentarzach na onecie ciekawy tekst pewnego autora którego niestety nie pamietam...no ale pozwole sobie zacytować...
Dlaczego nie wierzę w ani jedno słowo Braci i noebolszewickiego
Samopis?

Żenada intelektualna i manipulacja. Wodzowie Samopis, a tym samym ich elektorat są, antyinteligenccy, sekciarscy, doktyrynerscy, zanurzeni w prowincjonalnej bigoteryjnej mentalności ludzi frustrowanych i których toczy zazdrość, że niektórym w życiu udało się odnieść sukces. Są zwolenikami tępego odwetu, politycznego - lustaracja i społecznego - kara śmierci. Umiejętnie sterują ksenofobią, ich zafascynowanie siłą, zdradza zdmordydtyczne ciągoty. Nie znają innego języka poza językiem, manipulacji i intrygi, a polityka to sztuka medialnegi przekazu i PR. Obca im jest literatura, sztuka, technologie, nowoczesne koncepcje społeczne i ekonomiczne. Zamiast informacji uprawiają propagandę, a przejrzystość i otwartość zastąpili cwaniacko-bazarowym triumfem. Są specjalistami od pułapek i podstępów. Z satysfakcją przemawiają, jeżeli uda im się kogoś oczernić, okłamać lub upokorzyć. Popatrzny na sprawę śp. Jacka Kuronia, na którego grobie tańczą pomagierzy Jaruzelskiego, piewcy PRL i pospolici oszuści. Cieszy ich nie sprawiedliwość, ale zemsta. Są tak zacietrzewini i destrukcyjni, że nie zważają na skandale i incydenty dyplomatyczne, podważające autorytet i sojusze RP. Oni i ich elektorat potrzebuje wrogów, w kraju i zagranicą, by codziennie podjudzać negatywne emocje w prostych umysłach, dla których świat to spisek, esbeków, masonów, Niemców, Żydów i liberałów. Nie zauważają, że są ideowym narodowo-socjalistycznym dziwolągiem, którgo spoiwem są apanaże, atrybuty władzy, demagogia i populizm. Ich codziennie występy przed kamerami są pełne przebrzmiałych frazesów, nic nie znacvzących gestów, głupstw, prostactwa, kalumnii, niedomówień i "skrótów myślowych", a faktycznie maskują bezradność, brak elementarnej wiedzy, indolencję, mierność i troglodytyzm. Do tej pory nie pokazali ani metody, ani pomysłu, a ani wizji rozwiązania choćby jednego konkretnego problemu społecznego. Brak wizji rozwoju państwa i poszerzania przestrzeni dla społeczeństwa obywatelskiego. Ale w tydzień zapewnili sobie posady w samorządach, forsując, wbrew opini fachowcówi specjalistów, zmiany w ordynacji samorządowej. Jest skok na kasę i stołki. I oto chodziło.
Ostatnio zmieniony 08 września 2006, 20:05 przez Moonk, łącznie zmieniany 1 raz.


Tombalu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 lipca 2004
Posty: 250
Rejestracja: 31 lipca 2004

Nieprzeczytany post 08 września 2006, 19:16

herr_braun pisze: To dla mnie za mało w porównaniu do tego jazgotu. Ale tak jak już mówiłem, kończy się to powoli bo ludzie są rozsądni i widzą, że jest to przesadne i nieuzasadnione.
A to dopiero popisowe zdanie :)
No ale powiedz mi kolego gdzie TY ich widzisz ?? Gdzie są Ci rozsądni ludzie?? Moze są w jedynej słusznej partii ?? a moze to maturzysci Giretycha, a moze zawiasy Leppera ??
herr_braun pisze: Zwłaszcza, że zgadzam się z Tobą, szkoda że nie zauważasz że populiści i propaganda wyborcza ma tak duże znaczenie ponieważ mamy ustrój zwany demokracją, a to co robił PiS to zwykła strategia i kalkulacja. Że nie do końca czysta? Cel uświęca środki :P
No a naród jest głupi i to kupi - za ideologiem jedynej słusznej partii !!!
deszczowy pisze:PiS-owi przestały wystarczać słowa. Przeszli do czynów. To, co nazywa się "nową prdynacją wyborczą" to zwyczajny skandal!! Pazerność PiSuarowców na władzę wydaje się być nieograniczona. Parlament, rząd, prezydent, a teraz jeszcze samorządy lokalne. Wała!!
Dokąldnie Pis chce zawłaszyc wszystko, co ma inne zdanie niz mysl malego Jarka.
Wała od mojej ukochanej okolicy, wała od mojej gminy. Zrobie wszytko by mojej gminy nie udalo sie zniszczyc i podzielic. Z ordynajca to nic innego jak instrumentalne traktowanie państwa i prawa, ale jesczze moze byc wesoło jak mulat ich ogra w samorzadzie - a to juz wtedy bedzie tragedia na zyczenie małego stratega.

No w obrazku herr_braun jest to zdecydowanie Franco inaczej Wodz Antykomunistycznej Krucjaty, no calkiem podobnie jak mały Jarek tez prowadzi swego rodzaju krucjatę. On ma Franco w avart ja mam Giovanniego Agnelli, kazdy ma jakiegoś idola.
Ostatnio zmieniony 08 września 2006, 20:08 przez Tombalu, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Zapraszam www.NaszaKalwaria.pl i na www.kwa24.pl/forum/ - Forum Powiatu
herr_braun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2004
Posty: 701
Rejestracja: 01 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 08 września 2006, 22:58

Z tą ordynacją to jest tak: sama idea usprawnienia samorządów jest ok. Na pewno gdyby to nie było PiSowi na rękę to by tego nie proponowali, jest to troche nie fair, ale będzie dobre w skutkach.
Amnestia- głupota - zgadzam się.
Skąd mój optymizm? Mam oczy i widzę, ludzie niepropisowscy zauważają, że ten jazgot i panika są irracjonalne. Można się nie zgadzać z konkretnymi postulatami, ale krytykować nachalnie wszystko co powie PiS, wszystko co zaproponuje PiS, każde małe potknięcie traktować jak sprawę najwyższej wagi państwowej - wybaczcie, ale to zakrawa na śmieszność :)
Co do avka, oczywiście - gen Franco, narodowiec i świetny polityk, który uratował Hiszpanie przed komuną i wojną.


Michal17

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 grudnia 2003
Posty: 486
Rejestracja: 06 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 09 września 2006, 10:58

herr_braun pisze:ludzie niepropisowscy zauważają, że ten jazgot i panika są irracjonalne. Można się nie zgadzać z konkretnymi postulatami, ale krytykować nachalnie wszystko co powie PiS, wszystko co zaproponuje PiS, każde małe potknięcie traktować jak sprawę najwyższej wagi państwowej - wybaczcie, ale to zakrawa na śmieszność :)
Kiedyś to ja sympatyzowałem z PO. Kiedyś. Dziś nie ma dla mnie godnego poparcia stronnictwa w parlamencie. To co robi PO jest, jak mówi kolega, śmieszne. Głosowanie przeciw własnemu programowi tylko dlatego żeby być przeciw PiSowi?! Śmieszność! Wykrzykiwanie na każdym kroku, że bracia Kaczyńscy psują panśtwo?! Śmieszność!
SLD też jest śmieszne, ale z trochę innych powodów :wink: a PSL od pewnego czasu jest dla mnie taką polityczną prostytuką.
O koalicji nawet nie ma co pisać bo akurat "związek" braci Kaczyńskich z Giertychem i Lepperem wyjątkowo mi nie odpowiada.
Reasumując nie ma dla mnie w parlamencie dobrej partii a "ten jazgot i panika są irracjonalne"...

EDIT
A z ordynacją jest tak, że dziś sprzyja koalicji rządzącej a jutro będzie pomocna komuś innemu. Ja widzę większy problem, bo IMO nie zmienia sie zasad w czasie gry. To powinien być główny zarzut, bo faktycznie na miesiąc przed wyborami samorządowymi wprowadzenie takiej ordynacji jest "nie fair".


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 09 września 2006, 12:36

Ja z chęcią posłucham tych zarzutów w stronę PO, że głosują przeciwko swoim przekonaniom, byle tylko także przeciwko PiS.
Konkretne sytuacje.
WIerzę, że jak ktoś rzuca takie oskarżenia to dokładnie wie o czym mówi.


Dirty mind
Michal17

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 grudnia 2003
Posty: 486
Rejestracja: 06 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 09 września 2006, 13:59

Venomik pisze:Ja z chęcią posłucham tych zarzutów w stronę PO, że głosują przeciwko swoim przekonaniom, byle tylko także przeciwko PiS.
Konkretne sytuacje.
Pamiętasz od czego zaczęli? Becikowe. Otóż PO juz wtedy głosowało razem z LPR (wtedy nie było jeszcze dzisiejszej koalicji) ZA becikowym dla wszystkich a nie tylko dla najbiedniejszych, przeciwnie jak PiS. Z tego co pamiętam PO opowiadało się za ukróceniem przywilejów socjalnych więc dlaczego becikowe jednak przeszło? Nie mówmy o mniejszym źle, można był w ogóle uniknąć becikowego. Tylko po co, skoro na starcie można przeszkodzić PiSowi...
Ponadto było kilka głosowań, kiedy z "przyczyn technicznych" ustawy proponowane przez PiS był nie do przyjęcia dla PO. Polityka to sztuka kompromisu, ale niestety nie dla dzisiejszych parlamentarzysów z ul. Wiejskiej. Po co rozmawiać? Lepiej przeszkadzać konkurencji. Tak było chyba z CBA...


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 09 września 2006, 14:07

Sprawa becikowego jest odrobinę bardziej skomplikowana, bo wtedy było i becikowe zwykłe, i podwójne, i dla niektórych i dla wsystkich.
Szczerze mówiąc nie wgłębiałem się zwyczajnie w to, bo dla mnie becikowe było, jest i będzie głupotą.
Ale zakładam nawet, że masz rację. Że znasz też podział wszystkich innych głosować nad becikowym i masz prawo uważać, że PO głosowało przeciwko PiSowi w tym głosowaniu.
To czekam dalej na kolejne przykłady, nim podejmę pełną polemikę z Tobą i Twoimi słowami.
Zacytuję Ciebie treaz:
To co robi PO jest, jak mówi kolega, śmieszne. Głosowanie przeciw własnemu programowi tylko dlatego żeby być przeciw PiSowi?!
Jeżeli na podstawie tego jednego głosowania masz takie, dość drastyczne, zdanie to uznaję, polemika jest zbędna.
Ale piszesz też o:
Ponadto było kilka głosowań, kiedy z "przyczyn technicznych" ustawy proponowane przez PiS był nie do przyjęcia dla PO. Polityka to sztuka kompromisu, ale niestety nie dla dzisiejszych parlamentarzysów z ul. Wiejskiej. Po co rozmawiać? Lepiej przeszkadzać konkurencji. Tak było chyba z CBA...
Przykład CBA jest niepoprawny, bo:
- PO podawała mocne argumenty dlaczego się z tym nie zgadza
- w swoim programie nigdy nie wspominała o tym, że będzie walczyła z korupcją poprzez tworzenie dziesiątek nowych stanowkisk urządniczych.
Co innego PiS, które likwidację takowych obiecywało.


Dirty mind
Michal17

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 grudnia 2003
Posty: 486
Rejestracja: 06 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 09 września 2006, 14:33

Venomik pisze: Szczerze mówiąc nie wgłębiałem się zwyczajnie w to, bo dla mnie becikowe było, jest i będzie głupotą.
Zgadza się, jak prawie wszystkie inne przywileje socjalne na czele z płacą minimalną i zasiłkiem dla bezrobotnych.
Venomik pisze:Przykład CBA jest niepoprawny, bo:
- PO podawała mocne argumenty dlaczego się z tym nie zgadza
- w swoim programie nigdy nie wspominała o tym, że będzie walczyła z korupcją poprzez tworzenie dziesiątek nowych stanowkisk urządniczych.
Co innego PiS, które likwidację takowych obiecywało.
Akurat tylko to CBA przyszło mi na myśl, nie mogłem sobie nic konkretnego przypomnieć. Ale zapewne sam wiesz, że było kilka podobnych, choć może nie aż tak "kontrowersyjnych" głosowań. Zresztą, diabeł tkwi w szczegółach. Ja nie mam za złe, że PO była przeciw CBA czy innym ustawom. Nie podoba mi się, że nie pracują wspólnie z koalicją nad nimi tylko po znalezieniu kilku "mocnych" argumentów głosują od razu przeciw. Zgłaszanie poprawek i ich argumentowanie to kolejne możliwości do ataku na PiS, nie widzę w wystąpieniach posłów PO mocnej chęci ich wprowadzania a jedynie sposobność do wytykania błędów...
A walka z biurokracją? Ja jestem ZA...


klsmkr

Interista
Interista
Rejestracja: 22 lipca 2005
Posty: 387
Rejestracja: 22 lipca 2005

Nieprzeczytany post 09 września 2006, 14:37

Michal17 pisze:Pamiętasz od czego zaczęli? Becikowe. Otóż PO juz wtedy głosowało razem z LPR (wtedy nie było jeszcze dzisiejszej koalicji)
Pamietam wypowiedz jednego z poslow PO z tamtego okresu. Powiedzial, ze jezeli mamy juz wyplacac jakies becikowe, to na takim poziomie, jak w krajach UE, bo 500 zl nikomu nic nie da. Stad zapewne glosowanie za projektem LPR - 1000 zl (nadal malo, ale dobre i to).

A w przypadku CBA Platforma glosowala za przyjeciem ustawy (zrodlo), wiec nie wiem, o co Ci chodzi...


Michal17

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 grudnia 2003
Posty: 486
Rejestracja: 06 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 09 września 2006, 14:43

klsmkr pisze:A w przypadku CBA Platforma glosowala za przyjeciem ustawy (zrodlo), wiec nie wiem, o co Ci chodzi...
wraz z przyjętymi poprawkami
Czyli po burzy w Sejmie. Ale ok, zostawmy to CBA. To miał być tylko przykład, widzę, że jednak błędny. Nie w tym rzecz...


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 09 września 2006, 14:53

To ja już nie łapię o co Ci chodzi.
Od razu głosuje "przeciw" - źle, bo powinno pracować nad tym i razem stworzyć odpowiadającą im ustawę.
Głosowali "za" po wprowdzeniu poprawek - źle, bo to "po burzy w sejmie".
Z tego wynika, że PO powinna głosować od razu "za", bo inaczej, według Ciebie, jest źle.

Argumentu "coś było, ale nie wiem co" nie uznaję. A Twoje słowa: "Ale zapewne sam wiesz, że było kilka podobnych, choć może nie aż tak "kontrowersyjnych" głosowań".
Skoro głosowanie za CBA jest tym bardziej kontrowersyjnym głosowaniem przeciwko PiSowi, to nie moge się doczekać tych mniej kontrowersyjnych ;)
Zgadza się, jak prawie wszystkie inne przywileje socjalne na czele z płacą minimalną i zasiłkiem dla bezrobotnych.
To była ironia? Jeśli jesteś za becikowym to mogę śmiało podjąć dyskusję czym się różni becikowe od przywilejów socjalnych i dlaczego jedno bym zlikwidował a drugie powinno koniecznie zostać.


Dirty mind
Michal17

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 grudnia 2003
Posty: 486
Rejestracja: 06 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 09 września 2006, 15:11

Venomik pisze:To ja już nie łapię o co Ci chodzi.
Od razu głosuje "przeciw" - źle, bo powinno pracować nad tym i razem stworzyć odpowiadającą im ustawę.
Głosowali "za" po wprowdzeniu poprawek - źle, bo to "po burzy w sejmie".
Z tego wynika, że PO powinna głosować od razu "za", bo inaczej, według Ciebie, jest źle.
Przyznałem się do błędu, więc zejdź ze mnie. CBA rzuciłem głupio, nie przemyślałem, nie sprawdziłem - przepraszam. Sam wpadłem w swoją pułapkę. Na swoją obronę mogę powiedzieć tylko, że za pierwszym razem użyłem słowa "chyba". No ale to nie jest aż tak ważne. Mi chodzi raczej o sposób działania a nie tą konkretną ustawę.
Venomik pisze:Argumentu "coś było, ale nie wiem co" nie uznaję. A Twoje słowa: "Ale zapewne sam wiesz, że było kilka podobnych, choć może nie aż tak "kontrowersyjnych" głosowań".
Skoro głosowanie za CBA jest tym bardziej kontrowersyjnym głosowaniem przeciwko PiSowi, to nie moge się doczekać tych mniej kontrowersyjnych ;)
Nie będę przecież szukał wyników konkretnych głosowań. Zresztą, muszę przyznać, że od matury nie siedziałem głęboko w polityce, wolałem korzystać z pełni wakacji. Stąd argument, że nie pamietam konkretów. Nie muszę wam nic udowadniać...
Venomik pisze:
Zgadza się, jak prawie wszystkie inne przywileje socjalne na czele z płacą minimalną i zasiłkiem dla bezrobotnych.
To była ironia? Jeśli jesteś za becikowym to mogę śmiało podjąć dyskusję czym się różni becikowe od przywilejów socjalnych i dlaczego jedno bym zlikwidował a drugie powinno koniecznie zostać.
Oj, jestem jak najbardziej przeciw becikowemu, przeciw płacy minimalnej, przeciw zasiłkom i zapomogom, przeciw całemu temu rozdawaniu pieniędzy.


ODPOWIEDZ