Informacje o Ultras naszych i nie naszych !!!

Spotkania kibiców, zloty, wyjazdy na mecze i najnowsze informacje z kibicowskiego świata.
ODPOWIEDZ
Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 08 listopada 2005, 15:32

kurna dziwny zwyczaj zwracania flag i ich wymieniania.pewnie się spotkali w mc`donaldzie i wymienili się flagami a potem zjedli mc`kurczaka :smile:


Obrazek
'o Pao(L)one

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 kwietnia 2005
Posty: 38
Rejestracja: 24 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 08 listopada 2005, 15:44

Na temat kurczaka nic nie wiem ;)

Ale uzasadnienie tej wymiany ze strony Vikingów było takie, że nie stracili oni jeszcze nigdy żadnej ze swoich flag. A te zostały po prostu zgubione przez nieuwagę, dlatego tak bardzo zależało im na ich odzyskaniu. Swoją drogą sytuacja dość osobliwa ;)


Dionizos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 marca 2003
Posty: 2230
Rejestracja: 30 marca 2003

Nieprzeczytany post 08 listopada 2005, 17:38

Widze, ze pojawil sie ktos kto wie wiecej niz my. Wlasnie juveluck zauwazyl fakt powrotu flag vikingow na DA i fany fossa na San Siro. Dziwilismy sie o co chodzi. Tak jak kolega 'o Pao(L)one zauwazyl, flagi Vikingow nie zostaly skradzione, a po prostu Vikingowie je zgubili, o czym mowi tekst na ich stronce. Zgloszenie na policje kradziezy flagi moze dziwic, jednak na sile da sie znalezc usprawiedliwienie. Akcja Vikingow byla niezbyt elegancka.


'o Pao(L)one

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 kwietnia 2005
Posty: 38
Rejestracja: 24 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 08 listopada 2005, 21:51

Dionizos pisze:Widze, ze pojawil sie ktos kto wie wiecej niz my. Wlasnie juveluck zauwazyl fakt powrotu flag vikingow na DA i fany fossa na San Siro. Dziwilismy sie o co chodzi. Tak jak kolega 'o Pao(L)one zauwazyl, flagi Vikingow nie zostaly skradzione, a po prostu Vikingowie je zgubili, o czym mowi tekst na ich stronce. Zgloszenie na policje kradziezy flagi moze dziwic, jednak na sile da sie znalezc usprawiedliwienie. Akcja Vikingow byla niezbyt elegancka.
Fakt, że można ją nazwać niezbyt elegancką, ale zgłoszenie tego faktu na policję jest ostatnią rzeczą, którą (zgodnie z niepisanym kodeksem honorowym) może zrobić kibic (mam na myśli tych "bardziej zaangażowanych" sympatyków ;)) W naszych realich kibice takiego klubu byliby przez długie lata skazani na środowiskowy ostracyzm. We Włoszech też na pewno nie jest to powodem do dumy.
Pozdrawiam.


Dionizos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 marca 2003
Posty: 2230
Rejestracja: 30 marca 2003

Nieprzeczytany post 08 listopada 2005, 23:00

Rzeczywiscie, szukanie usprawiedliwienia za cos takiego, raczej ma sensu. Pozdrawiam.


BaDeJ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2004
Posty: 54
Rejestracja: 15 lipca 2004

Nieprzeczytany post 08 listopada 2005, 23:17

To zalezy jak traktujesz termin "ultras". jezeli w polskim znaczeniu to moze i masz nieco racji, choc na pewno nie masz calkowitej racji. Polscy ultras - jeszcze 2 lata temu prezentowali bardzo dobre choreo. Zwlaszcza jesli wezmie sie pod uwage jakosc naszych stadionow. Jak chcesz porownac Lazienkowska czy Bulgarska z San Siro dajmy na to.
A jezeli traktowac "ultras" w rozumieniu wloskim to w ogole nie masz racji. Jestes w totalnym wrecz bledzie. Pod tym wzgledem Polacy to absolutna czolowka europejska. Miejsce na podium to minimum ;)
Zgadzam sie w 100%. Moze ultras w polskim znaczeniu jestesmy na kiepskim poziomie(wiadomo ze stadiony ,frekwencje itp.)to holls jestesmy jednymi z najlepszych w Europie. Czytalem nawet kiedys ze wygralismy w turnieju na ustawki.

P.S Dionizos na World Ultras napisali ze to Ajax wyszedl zwyciesko z potyczki. A aresztowanie 65 Juventinio o niczym nie świadczy :snooty:
Ponadto nie zgadzam sie ze Frekwencja nie ma wplywu na choreografie. Kartoniada jesli ma byc efektowna powinna byc duza i ciekawa. A czy te 20tys rozsiane do Del Alpi jest w stanie cos ciekawego zrobic??
Wloscy ultras przy okazji meczu z Walia tez niepopisali sie:P


Wierny LECHITA Wierny JUVENTINO


,,Nawet gdy wszyscy już w Ciebie zwatpili... nie czekaj ani chwili... pokaż że sie mylili"(MAGIK)
juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 09 listopada 2005, 16:44

'o Pao(L)one pisze: To też Cię śmieszy?
Sam protest to sprawa godna podziwu. Jezeli ma sie glupiego prezesa, ktory gnebi kibicow ( z tego co wiem to probelmy z zygo sa powodem protestu, jezeli sie myle przeprasza, problemami Legii sie nie interesuje) to trzeba mu sie przeciwtsawic. Pilka nozna jest dla kibicow. Protest jednak ma to do siebie, ze powinien byc zrozumialy. Bo co komu przyjdzie z protestu ktorego ludzie nie zrozumieja :?: i dlatego:
'o Pao(L)one pisze:Haga
smieszy mnie. Kto oprocz grupy kibicow ktorzy wywiesili ten transparent wie o co chodzi, skoro ci kibice nie sa w stanie nawet zrozumiec jego tresci... Pozatym zygo pewnie nawet nie wie o jego istnieniu.
'o Pao(L)one pisze:Sankt Petersburg
Tu sprawa wyglada juz duzo lepiej. Kibice wiedza chociaz co jest napisane na transparencie, ale czy wiedza tez o co tak naprawde chodzi... watpie
'o Pao(L)one pisze:i najlepsze na koniec - kibice z Poznania:
Jedyny sluszne miejsce. Tu wszyscy wiedza co jest napisane i o co chodzi ( no moze z malymi wyjatkami ). Brawo dla kibicow ktorzy, na codzien sie nienawidza, ze potrafia sie zjednoczyc w takiej chwili. Zreszta w przypadku Legii i Lecha nie pierwszy raz, z tego ci mi wiadomo. Wkoncu jaka by byla pilka bez kibicow
'o Pao(L)one pisze:A propos głównego tematu, flaga Fossa wróciła już w ręce Milanistów w ramach wymiany za, zgubione (nie stracone) wcześniej podczas powrotu z meczu wyjazdowego w Lecce, flagi grupy Viking. To pierwsza rzecz, która w porównaniu z polskimi realiami wygląda dość ...hmmm... dziwnie. Druga "osobliwa" rzecz to fakt, że "strata" flagi Fossa zgłoszona została przez kibiców Milanu na policję... pozostawię to bez komentarza.
Niestety to racja.... Nie rozumiem jak mogli pooddawac sobie te flagi... To jest glupota. :?
Dionizos pisze:Widze, ze pojawil sie ktos kto wie wiecej niz my. Wlasnie juveluck zauwazyl fakt powrotu flag vikingow na DA i fany fossa na San Siro. Dziwilismy sie o co chodzi
Dokladnie, nie spodziewalem sie jednak, ze sobie pooddawali. Wydawalo mi sie to niemozliwe a jednak...

Ponizej zdjecia odzyskanych flag Vikingow na naszym luku podczas spotkania z Livrono:

http://www.vikingjuve.com/foto/0506julivorno2.jpg
http://img304.imageshack.us/img304/6531 ... 0059go.jpg

oraz flagi odzyskanej przez milan na ich luku w meczu z udinese

http://www.fdl.it/image/foto/05-06/05-0 ... inese3.jpg
'o Pao(L)one pisze:A propos głównego tematu, flaga Fossa wróciła już w ręce Milanistów w ramach wymiany za, zgubione (nie stracone) wcześniej podczas powrotu z meczu wyjazdowego w Lecce, flagi grupy Viking. To pierwsza rzecz, która w porównaniu z polskimi realiami wygląda dość ...hmmm... dziwnie. Druga "osobliwa" rzecz to fakt, że "strata" flagi Fossa zgłoszona została przez kibiców Milanu na policję... pozostawię to bez komentarza.
Nie rozumiem tez jak bylo mozna zgubic flagi, jak to mozliwe :shock: :?: Nie dziwie sie, ze w momencie kiedy zakladalem ten temat nie bylo praktycznie zadnych informacji na temat tego jak flagi dostaly sie w rece milanistow. Nawet na forum Drughi o tym nie pisali. Ja pozatym nigdy bym sie nie przyznal, ze zgubilem flagi....

Co do zgloszenia na policje to jestem przekonany, ze nie fakt kradziezy flagi a sposob w jaki tego dokonano zostal zgloszony. Rzucenie sie grupa 10 osob na samochod z dwoma milanistami nie jest zbyt humanitarny, choc ja nie mam nic przeciwko :wink:
'o Pao(L)one pisze:Na temat kurczaka nic nie wiem ;)

Ale uzasadnienie tej wymiany ze strony Vikingów było takie, że nie stracili oni jeszcze nigdy żadnej ze swoich flag. A te zostały po prostu zgubione przez nieuwagę, dlatego tak bardzo zależało im na ich odzyskaniu. Swoją drogą sytuacja dość osobliwa ;)
Nie jest to prawda... Chyba, ze mowimy tylko o reaktywowanym w 2003 roku Viking Juve Milano, sa oni jednak naturalnymi kontynuatorami Viking N.A.B. Nazwa Viking pozostala, flagi te same, ci widac chociazby na tym zdjeciu z lat 80 po lewej stronie oraz na tym z obecnego sezonu. Grupa ta istnieje od polowy lat 80 po dzis dzien z przerwa w latach 1997 - 2003 i stracila 3 flagi, ale jeszcze jako Viking N.A.B.

Jako ciekawostke dodam, ze Viking Juve Milano pojawiaja sie tylko na meczach wyjazdowych.
'o Pao(L)one pisze:
Dionizos pisze:Widze, ze pojawil sie ktos kto wie wiecej niz my. Wlasnie juveluck zauwazyl fakt powrotu flag vikingow na DA i fany fossa na San Siro. Dziwilismy sie o co chodzi. Tak jak kolega 'o Pao(L)one zauwazyl, flagi Vikingow nie zostaly skradzione, a po prostu Vikingowie je zgubili, o czym mowi tekst na ich stronce. Zgloszenie na policje kradziezy flagi moze dziwic, jednak na sile da sie znalezc usprawiedliwienie. Akcja Vikingow byla niezbyt elegancka.
Fakt, że można ją nazwać niezbyt elegancką, ale zgłoszenie tego faktu na policję jest ostatnią rzeczą, którą (zgodnie z niepisanym kodeksem honorowym) może zrobić kibic (mam na myśli tych "bardziej zaangażowanych" sympatyków ;)) W naszych realich kibice takiego klubu byliby przez długie lata skazani na środowiskowy ostracyzm. We Włoszech też na pewno nie jest to powodem do dumy.
Pozdrawiam.
Moze nie zostana skazani na srodowisko stracencze, ale juz przylgnal do nich przydomek "rossoneri carabineri" :lol: z ktorym spotkalem sie juz w kilku miejscach
BaDeJ pisze: Ponadto nie zgadzam sie ze Frekwencja nie ma wplywu na choreografie. Kartoniada jesli ma byc efektowna powinna byc duza i ciekawa. A czy te 20tys rozsiane do Del Alpi jest w stanie cos ciekawego zrobic??
Wloscy ultras przy okazji meczu z Walia tez niepopisali sie:P
2 anello Curva Scirea zawsze jest pelny a to wlasnie tam odbywaja sie wszelkiego rodzaju choreografie i kartoniady. Tylko przy okazji tych najwazniejszych spotkan obejmuje ona wszytskie trzy pierscienie.
Ostatnio zmieniony 09 listopada 2005, 17:31 przez juveluck, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
'o Pao(L)one

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 kwietnia 2005
Posty: 38
Rejestracja: 24 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 09 listopada 2005, 17:28

Juveluck - jeśli chodzi o zrozumienie treści transparentów przez kibiców Juventusu czy Den Haag, to masz absolutną rację, że może być ono znikome ;) Ale w tym przypadku liczy się solidarność (będąca jednym z fundamentów w tej "branży") i komunikat wysłany konkretnie do nas, do kibiców Legii. To właśnie jest bardzo miłe i budujące.

A w kwestii straty flag przez Vikingów, to tylko cytowałem fragment ich oficjalnego oświadczenia wydanego po całej tej sytuacji. W tym temacie nie jestem ekspertem, więc pewnie masz rację.

I jeszcze jedna rzecz. Nie wydaje mi się, żeby (jak sugerujesz w niektórych postach) kibice Legii byli w Turynie lekceważeni. Po pierwsze nie widzę takiego powodu, a po drugie... nie będę tu rozwijał tej myśli, żeby nikogo nie urazić ;)

Pozdrawiam tej! ;)


Dionizos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 marca 2003
Posty: 2230
Rejestracja: 30 marca 2003

Nieprzeczytany post 09 listopada 2005, 17:38

juveluck pisze:Nie jest to prawda... Chyba, ze mowimy tylko o reaktywowanym w 2003 roku Viking Juve Milano, sa oni jednak naturalnymi kontynuatorami Viking N.A.B.
Nigdy nie istniala taka grupa jak Viking N.A.B.. Mimo wspolnego luku i flag, byly to dwie oddzielne grupy, ktorych czlonkowie nie uwazali sie za jednosc.
Jako ciekawostke dodam, ze Viking Juve Milano pojawiaja sie tylko na meczach wyjazdowych.
A ja jako ciekawostke podam, ze pojawiaja sie tez na meczach u siebie :P. Nie wywieszaja jednak wtedy swojej historycznej flagi, ktorej zdjecia podales.
http://www.vikingjuve.com/foto/0506julivorno2.jpg -to zdjecie z ostatniego meczu. Jest tu flaga z napisem Milano i logo Viking Juve.


juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 09 listopada 2005, 17:45

'o Pao(L)one pisze:Juveluck - jeśli chodzi o zrozumienie treści transparentów przez kibiców Juventusu czy Den Haag, to masz absolutną rację, że może być ono znikome ;) Ale w tym przypadku liczy się solidarność (będąca jednym z fundamentów w tej "branży") i komunikat wysłany konkretnie do nas, do kibiców Legii. To właśnie jest bardzo miłe i budujące.
Racja, ze takie cos moze byc budujace. Posiadanie wsparcia u kibicow tak renomowanych druzyn w tak roznych i silnych ligach napewno w jakims sposob wam pomaga, ja rowniez popieram was w tej walce, bo nie rozumiem jak mozna naprzyklad kibicow na stadion nie wpuscic :roll: , Jednak ludzie ktorzy widza taki protest powinni widziec o co chodzi, inaczej to jest smieszne. Jak by to w Turynie i Hadze wygladalo chociaz tak jak na Zenicie....
'o Pao(L)one pisze:I jeszcze jedna rzecz. Nie wydaje mi się, żeby (jak sugerujesz w niektórych postach) kibice Legii byli w Turynie lekceważeni. Po pierwsze nie widzę takiego powodu, a po drugie... nie będę tu rozwijał tej myśli, żeby nikogo nie urazić ;)
Nie mialem na mysli ani nie sugerowalem tego, ze sa czy mogli by byc lekcewazeni. Chodzi mi jedynie o to, ze w przyjazn z Legia tak naprawde, w pelni zaangazowane sa tylko dwie grupy (Noi Soli i Drughi Roma) nie majace tak naprawde, az takiego przebicia wsrod naszych Ultrasow. Nie oznacza to tez, ze inni maja Legie gdzies czy ja lekcewaza, jezeli by tak bylo nie chodzili by w szalikach Legi, ale wydaje mi sie, ze ich stosunek do Was jest troche inny niz dwoch wymienionych wczesniej grup, choc kto wie, moze to sie zmieni.
'o Pao(L)one pisze:Pozdrawiam tej! ;)
Tej no, dzieki :wink:


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
'o Pao(L)one

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 kwietnia 2005
Posty: 38
Rejestracja: 24 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 09 listopada 2005, 17:58

Tej no nie ma za co ;)

Nie podważałbym jednak siły przebicia Noi Soli - niekoniecznie w dziedzinie stricte ultras, ale bardziej w tej drugiej ;)

Zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie. Na razie nikt poważny ze strony Legii nie dąży do nazywania tego zgodą (z różnych zresztą względów). A resztę czas pokaże.

Salve!


juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 09 listopada 2005, 17:59

Dionizos pisze:
juveluck pisze:Nie jest to prawda... Chyba, ze mowimy tylko o reaktywowanym w 2003 roku Viking Juve Milano, sa oni jednak naturalnymi kontynuatorami Viking N.A.B.
Nigdy nie istniala taka grupa jak Viking N.A.B.. Mimo wspolnego luku i flag, byly to dwie oddzielne grupy, ktorych czlonkowie nie uwazali sie za jednosc.
W pierwszym momencie nie bardzo wiedzialem o co chodzi. Tak czy inaczej nie potraktowalem ich jako jednej grupy, kilka stron wczesniej pisalem przeciez, ze N.A.B to historyczna nie istniejaca grupa 8) Majac na mysli, ze obecni Vikingowie sa ich kontynuatorem chodzilo mi o skaradzione flagi na temat ktorych byal ta wypowiedz. Zacytowales tylko wybiorczy fragment :?

Dionizos pisze:A ja jako ciekawostke podam, ze pojawiaja sie tez na meczach u siebie :P. Nie wywieszaja jednak wtedy swojej historycznej flagi, ktorej zdjecia podales.
http://www.vikingjuve.com/foto/0506julivorno2.jpg -to zdjecie z ostatniego meczu. Jest tu flaga z napisem Milano i logo Viking Juve.

Strasznie glupi blad :oops: jest miw styd :P Zasugerowalem sie totalnym brakiem zdjec ze spotkan u siebie na ich stronie.... moglem przejzec jakies fotki...
Ostatnio zmieniony 09 listopada 2005, 18:04 przez juveluck, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
Paolo_Rossi_1982

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2005
Posty: 334
Rejestracja: 16 września 2005

Nieprzeczytany post 09 listopada 2005, 18:00

Legioniści jedną z najlepszych grup w Europie ? Zabawne 8)
Gdzie Legionistom do tifosich niemieckich drużyn, nie wspominając już o oprawach Milanistów czy Interistów.

Absolutnie nic nie mam do Legii i ich kibiców ale spójrzmy prawdzie w oczy. Jak kibice (L) zmieszczą się w pierwszej 30stce grup ultras to będzie powód do dumy ...

Wystarczyło spojrzeć na zdjęcia, które podał Dionizos. Na jednym z nich przedstawiona była trybuna na stadionie Luigi Ferraris i pokaz do czego zdolni są kibice, drugoligowego aktualnie zespołu Genoi :shock:


BaDeJ pisze:Czytalem nawet kiedys ze wygralismy w turnieju na ustawki.

Jest się czym chwalić ... :whistle:


juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 09 listopada 2005, 18:01

'o Pao(L)one pisze: Tej no nie ma za co ;)

Nie podważałbym jednak siły przebicia Noi Soli - niekoniecznie w dziedzinie stricte ultras, ale bardziej w tej drugiej ;)
Tu sila Noi Soli jest mi nie znana, choc przypuszczam, ze skoro kumpluja sie z Teddy Boys musza byc nizeli :wink:
'o Pao(L)one pisze:Zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie. Na razie nikt poważny ze strony Legii nie dąży do nazywania tego zgodą (z różnych zresztą względów). A resztę czas pokaże.

Salve!
Jakie to przyczyny, chetnie sie dowiem zwlaszcza, ze nie mam o tym zielonego pojecoa. Dtyczy to i naszych kibicow, a kazda nowa informacja mile widziana :)


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
Dionizos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 marca 2003
Posty: 2230
Rejestracja: 30 marca 2003

Nieprzeczytany post 09 listopada 2005, 18:22

Paolo_Rossi_1982 pisze:Gdzie Legionistom do tifosich niemieckich drużyn, nie wspominając już o oprawach Milanistów czy Interistów.
Szczegolnie do ultras Bayernu... :rotfl:
Absolutnie nic nie mam do Legii i ich kibiców ale spójrzmy prawdzie w oczy. Jak kibice (L) zmieszczą się w pierwszej 30stce grup ultras to będzie powód do dumy ...
Jak bedziesz tak mily, to znajdz mi 30 lepszych ekip.
Wystarczyło spojrzeć na zdjęcia, które podał Dionizos. Na jednym z nich przedstawiona była trybuna na stadionie Luigi Ferraris i pokaz do czego zdolni są kibice, drugoligowego aktualnie zespołu Genoi :shock:
Klasa rozgrywkowa nie ma w sprawach ultras az tak duzego znaczenia. Genoa od zawsze miala jedna z najlepszych ekip.


ODPOWIEDZ