Wszystko o Milanie

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9939
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 12:02

pumex pisze:
CavAllano pisze:Biorąc pod uwagę jak kapitalną robotę wykonuje Allegri w Juve jesteśmy w stanie zaakceptować De Sciglio
Mów za siebie w liczbie pojedynczej ;) A tak serio, to kwestia (nie)akceptacji transferu De Sciglio jest zależna od tego w jakiej roli do nas przybędzie. Jeśli w Turynie jego zadaniem będzie walka z Lichtsteinerem o miano prawego obrońcy nr 2/3 to do przeżycia. Natomiast jeśli MDS miałby przyjść jako jedyny nowy prawy obrońca, to byłby to ruch całkowicie nieakceptowalny.
Jeśli myślisz, ze mnie De Sciglio cieszy to mnie obrażasz. :D Zresztą wskazałem wyraźnie, że miałby przyjść jako dodatek i w tym kontekście odniosłem się do całej sprawy. Już wielokrotnie pisałem o tym, że to wafel, ale może faktycznie u nas coś by jeszcze z niego było. Miałem raczej na myśli to, że Allegri ma prawo do "swojego" transferu. ;) Jako jedyny De Sciglio nie przyjdzie, w tym klubie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> nie pracują.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 12:13

CavAllano pisze:Jeśli myślisz, ze mnie De Sciglio cieszy to mnie obrażasz. :D Zresztą wskazałem wyraźnie, że miałby przyjść jako dodatek i w tym kontekście odniosłem się do całej sprawy.
Tak, wiem ;)

Zastanawiam się nad rolą Contiego w Milanie. Obecnie ciężko ją przewidzieć, ale ja pod skórą czuję, że może on przejść drogę podobną do Cuadrado tj od bocznego obrońcy, poprzez wahadłowego, docelowo do skrzydłowego. Braki w obronie ma spore, ale za to w ofensywie jak na obrońcę jest całkiem kumaty i kto wie, czy przez to nie wyląduje wyżej.

Są jakieś sensowne przecieki nt ustawienia, które chce obrać Montella? Jeśli Calhanoglu ma pełnić w drużynie ważną rolę, to 4-3-3 raczej odpada, przynajmniej ja nie widzę go jako któregoś ze środkowych pomocników w tym ustawieniu, a tym bardziej jako bocznego napastnika. 4-4-2? Też chyba odpada, również ze względu na Calhanoglu, który nie wydaje się typem pomocnika pasującego do gry dwójką w środku pola. 4-2-3-1?

Okiem Janusza to chyba wygląda najbardziej sensownie z tym, czym Milan dysponuje w tej chwili. I powiem, że wygląda to dość ciekawie:
4-2-3-1: Donnarumma - Conti, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez - Kessie, Montolivo/Bertolacci - Suso, Calhanoglu, Bonaventura - Andre Silva/Bacca


Obrazek
gpl88

Milanista
Milanista
Rejestracja: 04 lipca 2017
Posty: 93
Rejestracja: 04 lipca 2017

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 12:30

pumex pisze:
CavAllano pisze:Jeśli myślisz, ze mnie De Sciglio cieszy to mnie obrażasz. :D Zresztą wskazałem wyraźnie, że miałby przyjść jako dodatek i w tym kontekście odniosłem się do całej sprawy.
Tak, wiem ;)

Zastanawiam się nad rolą Contiego w Milanie. Obecnie ciężko ją przewidzieć, ale ja pod skórą czuję, że może on przejść drogę podobną do Cuadrado tj od bocznego obrońcy, poprzez wahadłowego, docelowo do skrzydłowego. Braki w obronie ma spore, ale za to w ofensywie jak na obrońcę jest całkiem kumaty i kto wie, czy przez to nie wyląduje wyżej.

Są jakieś sensowne przecieki nt ustawienia, które chce obrać Montella? Jeśli Calhanoglu ma pełnić w drużynie ważną rolę, to 4-3-3 raczej odpada, przynajmniej ja nie widzę go jako któregoś ze środkowych pomocników w tym ustawieniu, a tym bardziej jako bocznego napastnika. 4-4-2? Też chyba odpada, również ze względu na Calhanoglu, który nie wydaje się typem pomocnika pasującego do gry dwójką w środku pola. 4-2-3-1?

Okiem Janusza to chyba wygląda najbardziej sensownie z tym, czym Milan dysponuje w tej chwili. I powiem, że wygląda to dość ciekawie:
4-2-3-1: Donnarumma - Conti, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez - Kessie, Montolivo/Bertolacci - Suso, Calhanoglu, Bonaventura - Andre Silva/Bacca
Najczęściej mówi się o 4-2-3-1 właśnie lub 3-5-2 z Contim i RR na wahadłach. Zawsze Conti może być PO i jednocześnie zmiennikiem dla Suso na skrzydle.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9939
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 13:00

Ponoć to jeszcze nie koniec zakupów Milanu. Jeśli w miarę szybko to zgrają to fajnie to będzie wyglądało i powalczą o LM. Czego im szczerze życzę, choćby kosztem Napoli. Bądź Romy, jedna cholera.


Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 13:19

Myślę, że realnym celem dla Milanu jest walka o LM, a takim z dużą dozą optymizmu to trzymanie się mniej więcej naszego wyniku punktowego. Osobiście cieszę się, że Milan powoli wraca, bo nie ma we Włoszech i nie będzie lepszych pojedynków niż Juve-Milan.


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 14:12

CavAllano pisze:Ponoć to jeszcze nie koniec zakupów Milanu. Jeśli w miarę szybko to zgrają to fajnie to będzie wyglądało i powalczą o LM. Czego im szczerze życzę, choćby kosztem Napoli. Bądź Romy, jedna cholera.
Ale teraz już chyba 4 ekipy będą kwalifikowały się do LM? Więc akurat Juve Roma Napoli i Milan, inna czwórka dla mnie będzie niespodzianką.


#AllegriOut
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9939
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 17:34

jarmel pisze: Ale teraz już chyba 4 ekipy będą kwalifikowały się do LM? Więc akurat Juve Roma Napoli i Milan, inna czwórka dla mnie będzie niespodzianką.
Nie od sezonu 18/19?


Alex96

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2014
Posty: 823
Rejestracja: 14 lutego 2014

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 18:11

W LM to bedzie sezon 18/19


gpl88

Milanista
Milanista
Rejestracja: 04 lipca 2017
Posty: 93
Rejestracja: 04 lipca 2017

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 18:38

4 miejsca w nadchodzącym sezonie dają przepustkę do fazy grupowej LM.


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 19:01

to któraś z mediolańskich ekip na pewno w LM zagości, może nawet oba zespoły, bo Roma to sobie konkretnie rozpieprza drużyne


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9939
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 19:03

silhouette pisze:to któraś z mediolańskich ekip na pewno w LM zagości, może nawet oba zespoły, bo Roma to sobie konkretnie rozpieprza drużyne
Bo inter tak się wzmacnia, że klękajcie narody. :lol:

W takim razie Milan mile widziany w LM.


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 19:24

Nie no wiesz oni kadre maja w miare przyzwoitą prócz defensywy, która wymaga gruntownej przebudowy no i w końcu przyzwoitego trenera, Spaletti to niezły wybór zwlaszcza biorąc pod uwage fakt, że wykręcił Romą 87 punktów w zeszłym sezonie.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9939
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 19:53

Ale pamiętajmy o tym, że Roma to jego naturalny habitat, czuł się tam świetnie. Tu ma bagno, które trzeba złożyć do kupy, zmotywować. W Interze trenerzy się zmieniali, ale jedna kwestia pozostała stała - po efekcie miotły powracał marazm i frajerstwo. Mam wrażenie, że w dalszym ciągu marnują czas na rozglądanie się za topowymi graczami i celują w tych najlepszych w Europie. Czas ucieka, a ci nadal żyją mrzonkami i utopijną wizją składu, którego nie ma i długo nie będzie. Milan działa bardzo mądrze. Zdecydował się na szybkie ruchy, by jeszcze to ze sobą w miarę sprawnie zgrać, mają teraz zawodników dobrych, na pewno nie topowych, ale takich, którzy mogą podnieść jakość tego zespołu i to zdecydowanie. Trochę smrodu w klubie po decyzji Donnarummy pozostanie, bo i tak kibice będą mu wypominać, że zachował się jak się zachował i nawet jeśli przedłuży ten kontrakt łatwo mieć nie będzie, przynajmniej na razie. Uważam, że robią bardzo przyjemne okienko na tle innych zespołów z Serie A. Nas nie liczę, bo jesteśmy na innym etapie i poziomie, jednak to nasze okienko wygląda inaczej. Ale na przykład taką Romę czy Napoli zjadają póki co na śniadanie.


gpl88

Milanista
Milanista
Rejestracja: 04 lipca 2017
Posty: 93
Rejestracja: 04 lipca 2017

Nieprzeczytany post 11 lipca 2017, 19:03

Donnarumma oficjalnie przedłużył kontrakt do 2021. 6mln netto klauzula 70mln. Normalnie byłaby duża radość, po szopce Raioli duży niesmak i mieszane uczucia. Na plus, że na nim zarobimy, szkoda że być może gość na miarę legendy Buffona u nas tą legendą nie zostanie.


Akha72

Laziale
Laziale
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 sierpnia 2016
Posty: 107
Rejestracja: 09 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 11 lipca 2017, 20:40

gpl88 pisze:6mln netto klauzula 70mln.
Miałbyś może jakieś w miarę wiarygodne źródło odnoszące się do tej klauzuli?

Pozdrawiam

gpl88
Ok, dzięki.
Ostatnio zmieniony 11 lipca 2017, 21:27 przez Akha72, łącznie zmieniany 1 raz.


ODPOWIEDZ