Mercato (LATO 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 22 maja 2021, 12:28

Mam nadzieję, że pomysł ze ściągnięciem Griezmana, to tylko niesmaczny żart. Kolejny "spaśnięty kot" nie posiadający woli walki, chęci poświęcenia się, za to z wysokim kontraktem. Dramat.


fj10

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 lutego 2021
Posty: 7
Rejestracja: 14 lutego 2021

Nieprzeczytany post 22 maja 2021, 16:44

Transfer Francuza to jedynie fantazja. Jego pensja sama się nie opłaci, a osoby odpowiedzialne za transfery z pewnością wiedzą o jego wieku.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1226
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 22 maja 2021, 18:16

Griezmann byłby spoko gdybyśmy zachowali obecne ustawienie i mógłby być środkowym napastnikiem, ale teraz jak widzę jego roczną wypłatę to z podatkiem daje to prawie 46 mln czyli po podatku z Barcelony on dostaje na rękę 22 mln. W takim przypadku ten transfer jest absolutnie niemożliwy. Ja myślałem wcześniej, że cały jego kontrakt jest wart 22 mln.
Dembele z kolei cały kontrakt ma na 12 mln więc +-6 mln dostaje na rękę. Spoko jak dla mnie. Tyle tylko, że to kolejny skrzydłowy. Głównie gra na prawej. Pewnie trener obojętne kim by on był musiałby pokombinować z ustawieniem bo nie wydaje mi się by Kulusevsky był rezerwowym za 40 mln.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2535
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 22 maja 2021, 19:42

Michael_M pisze:
22 maja 2021, 11:58
Sprzedaże/kupna czy wymiana w ramach ligi nie mają chyba limitu na zawodników bez paszportu UE.
Nawet na pewno.


Niezle kwiatki tutaj czytam: stary Griezmann z kontraktem wiekszym, niz Dybała albo nigeryjski nołnejm, ktory owszem cos tam postrzelal, ale (oficjalnie) ma 29lat (ciekawe ile ma nieoficjalnieXD). No tak, bo po co zgarnac kogos mlodego, perspektywicznego... A Dembele? No coz, przy naszych magikach daje mu do miesiaca bez kontuzji, pozniej Costa vol. 2.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Hypeman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2014
Posty: 441
Rejestracja: 28 kwietnia 2014

Nieprzeczytany post 23 maja 2021, 06:21

Jeżeli dojdzie do tego że za rok zagramy w LE to postawiłbym wszystko na wywietrzenie całej szatni i budowę zespołu dookoła Kulusevskiego, Chiesy, Westona i de Ligta. Bądź co bądź to jedyni młodzi zawodnicy którzy już prezentują świetny poziom + mają pole do rozwoju. Moje fantamercato to byłoby na pewno ściągnięcie Gigego z Milanu i Locatelliego, Francuz z Lyonu będzie chyba jednak zbyt trudny do wyjęcia ale być może warty zachodu. A jeżeli pozbędziemy się bez problemów Ronaldo i jego pensji to naprawdę będę szczęśliwy.


jakiś kretyn na forum Manchesteru United pisze:Wg. La Gazzetto dello Sport Juve interesuje się Milikiem. Za Moratę. W sumie dla niego byłby fajny kierunek, bo na Leicester za wcześnie jeszcze
ahojekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2003
Posty: 937
Rejestracja: 17 lipca 2003

Nieprzeczytany post 24 maja 2021, 11:10

To co wracamy do tego pięknego okresu zabaw z projekcjami rodem z Football Managera.

Plan minimum wykonany, jest LM i udało się uciec od kryzysu finansowego. Ciekawe co teraz się wydarzy, mam nadzieję że zaczniemy od czystek przede wszystkim na górze, do tego pozbywania się szrotu, a dopiero potem budowa. Więc pion dyrektorski i Pirlo out, Ramsey out. Zaczynając okienko od podpisania duetu trenersko dyrektorskiego, np Zidane + Campos i budowy wizji klubu. Czego bym nie chciał to powrót Allegriego i zostawienie Paraticiego, to niczego nie zmieni wyniki się zapewne poprawią, ale betonowałoby to dalej to co cały czas się dzieje w Turynie od paru lat.

Co najbardziej bym chciał zobaczyć w tym okienku to wizja. Wizja budowy klubu i transferów pod jakiś klucz, pod konkretny pomysł na grę. Odejście od zasady, że płacimy wszystkim krocie jak Bonucciemu, gdzie przy jego powrocie to My mielismy wszystkie karty w ręku ale dajemy mu 7mln euro do 2023, i 32 letniemu w 2019 graczowi dajemy przedłużenie o kolejny rok na tych samych warunkach do 2024 - cholera przecież za taki deal to dyrektor powinien wylatywać z klubu za niegospodarność. Wysokość kontraktów Szczęsnego, Alexa Sandro też wydają się być za wysokie, nie mówiąc już o takich gagatkach jak Bernardeschi, nie wspominając o zarobkach Ramseya i Rabiot. Mimo wielkości Ronaldo, i tego jak wybitnym jest piłkarzem też bym chciał rozstania, z prostego powodu, że LM i tak nie wygramy z kadrą która jest w Turnie. Natomiast kontrakt po prostu obciąża klub za bardzo, do tego komin płacowy w klubie też raczej nie wychodzi nam na dobre. Choć wątpię, że ktoś zdecyduje się uwolnić Juve od Ronaldo - pewnie tylko dwie opcje United i PSG mogłyby to zrobić. No i chciałbym zobaczyć prawdziwą 9tkę w miejsce Moraty, którego jedyną zaletą jest bieganie.

Tak czy inaczej, chciałbym zobaczyć wizję duetu trener dyrektor, czy ta wizja będzie z Ronaldo, z Dybalą, czy jakimkolwiek zawodnikiem, żeby ta wizja się broniła. Chciałbym kolejnego sezonu przejściowego, ale nie takiego jak w tym roku, tylko takiego w którym widać podwaliny po wielką drużynę i wizje klubu na kolejne lata.


Dawniej Virus[Mauro].
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 24 maja 2021, 12:28



Nie widzę powodu do zwolnienia Paraticiego. Ostatnie transfery go bronią. Niewypałem okazał się tylko jeden Arthur. Poza tym do pozbycia się z klubu, z jego transferów jest tylko Ramsey,bo Rabiot nie wyglądał źle w tym sezonie.


Hypeman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2014
Posty: 441
Rejestracja: 28 kwietnia 2014

Nieprzeczytany post 24 maja 2021, 21:22

Jeżeli Paratici ma jakiegoś asa w rękawie żeby odmłodzić defensywę i dać jej drugie życie to okej. Póki co to mamy:
- zjeżdżającego co raz mocniej Alexa Sandro
- Frabottę który chyba nigdy nie dojedzie do oczekiwanego w Juventusie poziomu.
- Demirala, gościa który nie potrafi znaleźć formy mimo że wydawał się interesujący.
- Chielliniego, legendę która już jest po drugiej stronie i powinien już skończyć swoją piękną przygodę z Juve by nie psuć obrazu tego co z klubem osiągnął.
- Bonucciego, nawet nie chce mi się mówić.
- MDLa: jedynego naprawdę sensownego zawodnika w młodym wieku w całym bloku obronnym.
- Cuadrado, świetny zawodnik ale też bardzo starego jak typ piłkarza, którym jest.
- Danilo: gość dojeżdża głównie gdy zakładamy grę trójką z tyłu, jako prawy obrońca nie przekonuje mnie szczególnie.

Luca Pellegrini w którym część forumowiczów upatrywała nadzieję na opcję rezerwową dla Sandro ma spore problemy z zdrowiem przez co jego postać w kontekście gry w Juve staje pod znakiem zapytania. Wydaje mi się że dla 22-letniego piłkarza ten sezon spędzony na wypożyczeniu był bardzo kluczowy, jednak przez kontuzje nie miał jak pokazać pełni umiejętności a szkoda.

Zdecydowanie potrzeba nam odświeżenia środka obrony i sensownej opcji na prawą obronę jeżeli uznamy że Danilo jest środkowym. Problemów sporo, pieniędzy pewnie niezbyt wiele.


jakiś kretyn na forum Manchesteru United pisze:Wg. La Gazzetto dello Sport Juve interesuje się Milikiem. Za Moratę. W sumie dla niego byłby fajny kierunek, bo na Leicester za wcześnie jeszcze
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2497
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 24 maja 2021, 21:43

Milan jak wykupi Tomoriego i Tonaliego ( chyba cos koło 50 milionów? ) to za dużych środków miał nie będzie a do kupienia jeszcze napastnik, prawy skrzydłowy, być może bramkarz i ktoś za Hakana. Mam nadzieje, że będzie grzany temat wymiany Berny na Romagnoliego z dopłatą ze strony Juve ( być może pieniądze z ew. sprzedaży Demirala ).


Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 980
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 24 maja 2021, 22:45

Sorek21 pisze:
24 maja 2021, 12:28


Nie widzę powodu do zwolnienia Paraticiego. Ostatnie transfery go bronią. Niewypałem okazał się tylko jeden Arthur. Poza tym do pozbycia się z klubu, z jego transferów jest tylko Ramsey,bo Rabiot nie wyglądał źle w tym sezonie.
??? Zostawmy wszystkich z Pirlo i Paraticim i oczekujmy, że będzie lepiej :facepalm: Liczbowo to wygląda, ale każdy kto mecze oglądał, wie że nie ma tak różowo.

O ośmieszeniu się z ostatnich dni z Costą to nawet nie ma co mówić.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9936
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 25 maja 2021, 00:52

Panowie, dzieje się.

Milan przyspieszył w temacie nowego bramkarza - jest nim Mike Maignan z Lille. Zawodnik wylądował o 23:50 w Mediolanie i już dziś przejdzie testy medyczne.

Wygląda na to, że nie dogadali się z Gigio i ten odejdzie. Ja myślę, że w związku z tym, jak często przewijała się nazwa naszego klubu w jego kontekście bramkarz może wylądować u nas i ja jestem na tak. Włoch, młody, duży margines do poprawy, naturalny następca Buffona.

Nie mogą się też rzekomo dogadać z Hakanem. Co zaskakujące w przypadku obu zawodników awans do LM nie jest widocznie wystarczającym argumentem.

Co do długiego wpisu Ronaldo w internetach odbieram to raczej jako rozliczenie z sezonem i podkreślenie jak wiele zawodnik osiągnął, nie zaś pożegnanie, moim zdaniem nic tam na to nie wskazuje - nie żegna się z kibicami czy coś w tym stylu.


Huczaj

Milanista
Milanista
Rejestracja: 21 października 2016
Posty: 2
Rejestracja: 21 października 2016

Nieprzeczytany post 25 maja 2021, 07:25

mrozzi pisze:
25 maja 2021, 00:52
Panowie, dzieje się.

Milan przyspieszył w temacie nowego bramkarza - jest nim Mike Maignan z Lille. Zawodnik wylądował o 23:50 w Mediolanie i już dziś przejdzie testy medyczne.

Wygląda na to, że nie dogadali się z Gigio i ten odejdzie. Ja myślę, że w związku z tym, jak często przewijała się nazwa naszego klubu w jego kontekście bramkarz może wylądować u nas i ja jestem na tak. Włoch, młody, duży margines do poprawy, naturalny następca Buffona.
Cześć,

Jako fan Calcio czytam Wasze forum od dawna. Rzadko coś piszę ale tym razem postanowiłem.
Myślę, że wyrażam zdanie większości kibiców Milanu: Dolar byle jak najdalej od Milanu.
Nie wiem czy powinniście się tak cieszyć biorąc pod uwagę stan finansów nie tylko samego klubu ale ogólnie środowiska piłki nożnej.
Dolar chce 10 mln za rok netto. Raiola chce 20 mln netto za podpis. (zobaczcie jak wyglądał deal Haalanda i ile dostał Grubas)

10 mln netto dla bramkarza. Kto zarabia więcej? Neuer i De Gea.

Plusy:

młody
świetny refleks
świetna gra na linii
dobry mental

Minusy:

słaba gra nogami
bardzo słaba gra na przedpolu - gościa na 5 metrze nie ma. Jako idealny przykład polecam zobaczyć bramkę na 1:0 dla Interu w derbach Mediolanu
fatalne wyjścia przy rożnych (to chyba widzieliście w ostatnich meczu Juve - Milan)
Agent


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7094
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 25 maja 2021, 07:56

@mrozzi

Dollara oprócz nas chce jeszcze parę klubów więc to nie jest pewne, że do nas dołączy.
E@huczaj

Zapomniales dodać, że gdyby nie dolar to Milan mógłby marzyć o LE a nie LM.


Słowa Ronaldo "osiągnąłem swój cel w Juve", brzmi to całkiem jak pożegnanie.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2021, 08:31 przez Poprostu, łącznie zmieniany 2 razy.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8671
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 25 maja 2021, 07:59

Szczerze powiedziawszy wątpię aby do nas trafił ale jestem na tak. Haland też był długo z nami łączony i już został okrzyknięty naszym zawodnikiem. Nie wiem czy stać nas na kolejny wysoki kontrakt i zwariowaną prowizję dla grubego. A Milan zrobił dobry ruch i za 15 mln pozyskał dobrego bramkarza.


Obrazek
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 629
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 25 maja 2021, 08:03

Huczaj pisze:
25 maja 2021, 07:25
mrozzi pisze:
25 maja 2021, 00:52
Panowie, dzieje się.

Milan przyspieszył w temacie nowego bramkarza - jest nim Mike Maignan z Lille. Zawodnik wylądował o 23:50 w Mediolanie i już dziś przejdzie testy medyczne.

Wygląda na to, że nie dogadali się z Gigio i ten odejdzie. Ja myślę, że w związku z tym, jak często przewijała się nazwa naszego klubu w jego kontekście bramkarz może wylądować u nas i ja jestem na tak. Włoch, młody, duży margines do poprawy, naturalny następca Buffona.
Cześć,

Jako fan Calcio czytam Wasze forum od dawna. Rzadko coś piszę ale tym razem postanowiłem.
Myślę, że wyrażam zdanie większości kibiców Milanu: Dolar byle jak najdalej od Milanu.
Nie wiem czy powinniście się tak cieszyć biorąc pod uwagę stan finansów nie tylko samego klubu ale ogólnie środowiska piłki nożnej.
Dolar chce 10 mln za rok netto. Raiola chce 20 mln netto za podpis. (zobaczcie jak wyglądał deal Haalanda i ile dostał Grubas)

10 mln netto dla bramkarza. Kto zarabia więcej? Neuer i De Gea.

Plusy:

młody
świetny refleks
świetna gra na linii
dobry mental

Minusy:

słaba gra nogami
bardzo słaba gra na przedpolu - gościa na 5 metrze nie ma. Jako idealny przykład polecam zobaczyć bramkę na 1:0 dla Interu w derbach Mediolanu
fatalne wyjścia przy rożnych (to chyba widzieliście w ostatnich meczu Juve - Milan)
Agent
Nie wszyscy się cieszą, bo ja widzę głównie jego wymagania finansowe, które jak lawina spowoduje niezadowolenie pozostałych zawodników i ich większe wymagania płacowe.
Dla mnie chorym byłoby uczynienie bramkarza drugim najlepiej zarabiającym w klubie, a jak Kryśka odejdzie to nawet pierwszym. Zdecydowanie wolę zostać ze Szczęsnym i spróbować znaleźć taką perełkę jak Mendy, bądź zaryzykować z Maignanem, jak Milan.


Zablokowany