Mats Hummels

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
M.R.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 stycznia 2009
Posty: 406
Rejestracja: 18 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 03 grudnia 2011, 22:27

Ja również podpisuję się pod apelem @pumexa. Ale niestety zgadzam się ze stwierdzeniem autora że "w zimie Mats jest raczej nierealny". Borussia powinna do końca sezonu walczyć z Bayernem o mistrzostwo. Nawet jeżeli go nie zdobędą, to powinni znaleźć się na miejscu premiowanym grą w Lidze Mistrzów. A filarem defensywy tej drużyny jest właśnie Hummels. Santana to nie te same umiejętności a Subotić jest kontuzjowany. Sprzedając Hummelsa zimą Borussia strzeliłaby sobie w stopę. Natomiast latem będzie ciężko go sprowadzić, przeszkodą będą mistrzostwa Europy. Jeżeli jednak udałoby się kupić Niemca to byłby to świetny transfer na lata. Facet w tak młodym wieku gra już bardzo dobrze, a będzie zapewne lepszy.
@Andryk pytał się czy 15 milionów euro plus Bonucci to odpowiednia cena. Według mnie, to za mało.


"Miarą człowieka jest umiejętność zacentrowania. Zbudować dom, zasadzić drzewo czy spłodzić syna potrafi dziś każdy, ale tylko prawdziwy mężczyzna precyzyjnie dośrodkuje w pełnym biegu." Trener Piechniczek
Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 03 grudnia 2011, 22:49

Nie wiem jak można w takiej sytuacji wybrzydzać. Moim zdaniem te 15 mln + Bonucci to i tak mało. To by był dla Juve świetny deal. Bonucci się już raczej nie rozwinie. Chociaż kto wie. Drugi sezon w Juve i nadal wali babole. Szczerze to w tym momencie wolałbym Sorensena w pierwszym składzie. Przyjście Hummelsa i odejście Leo wiązałbym też z jakimś graczem na ławkę. Dla mnie świetny transfer.


Azazel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2010
Posty: 880
Rejestracja: 03 lipca 2010

Nieprzeczytany post 03 grudnia 2011, 23:03

Ja bym wolał nie żegnać Bonucciego, sprawia on wrażenie porządnego rezerwowego, za którego okazuje się przepłaciliśmy. Nadal jednak widziałbym go jako zmiennika, wprowadzał na słabszych rywali, aby ci najlepsi mogli odpocząć. Jednak jeżeli BVB chciało go wraz z pieniędzmi wymienić na Hummelsa, nie widziałbym w tym nic złego i bym przyklasnął tej idei. Najpierw jednak "polska kolonia" powinna być w ogóle chętna na te transfer :roll: . Sądzę jednak że Marotta jest dobrym dyrektorem transferowym i o ile nie pojawi się szalony szejk z 40 milionami na stole, uda się go pozyskać.


Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 03 grudnia 2011, 23:15

Hummels od ładnych parunastu spotkań, tj. od szczęśliwej wygranej BVB z FSV Mainz gdy Piszczek strzelił gola, pomijając mecze z OM i Olympiakosem w Lidze Mistrzów, gra po prostu wybornie. Świetny zawodnik. Jeśli ktoś nie widział go w akcji, to przypomina stylem gry Pique z FCB. Wprowadza niesamowity spokój do defensywy, od niego zaczyna się praktycznie każda akcja ofensywna i gra odpowiedzialnie.

Natomiast nie wiem jak nazwać osoby, które myślą, że mamy na niego jakiekolwiek szanse, szanse podobne do tych jakie mieliśmy na Aguero. Czyli co najwyżej dużo gadania przed i po....


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1616
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2011, 09:50

jest bardzo dobrym obronca, ma jeszcze jeden duzy atut a mianowicie swietnie wyprowadza pilke


jsduga

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2009
Posty: 467
Rejestracja: 04 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2011, 10:31

A moim zdaniem mamy szansę sprowadzić go już w zimie, jeśli tylko Marotta dobrze to rozegra. Podobnie sytuacja miała się z Vidalem. Mało kto wierzył w jego transfer do nas, bo był łakomym kąskiem na rynku. A jednak gra u nas. Tyle tylko, że to było latem. Nie mówię, że będzie łatwo go sprowadzić, ale szansa jest większa niż z gadaniem o Aguero. Borussia na pewno łatwo go nie puści, ale jeśli nie w zimie, to latem na pewno opuści Dortmund.
Jego potencjalna wartość na pewno wzrośnie po ME i Niemcy dobrze o tym wiedzą. Ciekawe tylko na ile. 30mln? I tak bym zaryzykował jego kupno.


„Będąc na początku sezonu czwartą-piątą siłą tej ligi, udało nam się zdobyć mistrzostwo. Gdybym mógł, podpisałbym je własną krwią." - Gigi Buffon
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2011, 11:51

jsduga pisze: Jego potencjalna wartość na pewno wzrośnie po ME i Niemcy dobrze o tym wiedzą. Ciekawe tylko na ile. 30mln? I tak bym zaryzykował jego kupno.
Równie dobrze Hummels może zagrać totalną padakę i jego wartość spadnie ;)


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009
Podziekował: 1 raz

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2011, 11:52

jsduga pisze:A moim zdaniem mamy szansę sprowadzić go już w zimie, jeśli tylko Marotta dobrze to rozegra. Podobnie sytuacja miała się z Vidalem. Mało kto wierzył w jego transfer do nas, bo był łakomym kąskiem na rynku. A jednak gra u nas. Tyle tylko, że to było latem. Nie mówię, że będzie łatwo go sprowadzić, ale szansa jest większa niż z gadaniem o Aguero. Borussia na pewno łatwo go nie puści, ale jeśli nie w zimie, to latem na pewno opuści Dortmund.
Jego potencjalna wartość na pewno wzrośnie po ME i Niemcy dobrze o tym wiedzą. Ciekawe tylko na ile. 30mln? I tak bym zaryzykował jego kupno.
Ja myślę, że skoro odpadli z LM (no chyba, że wygrają 4-0 z Marsylią...), to będą chętni rozważyć nasza ofertę.
deszczowy pisze:
jsduga pisze: Jego potencjalna wartość na pewno wzrośnie po ME i Niemcy dobrze o tym wiedzą. Ciekawe tylko na ile. 30mln? I tak bym zaryzykował jego kupno.
Równie dobrze Hummels może zagrać totalną padakę i jego wartość spadnie ;)
Też to chciałem napisać.
19 pisze:jest bardzo dobrym obronca, ma jeszcze jeden duzy atut a mianowicie swietnie wyprowadza pilke
Taa, ludzie chwalą Hummelsa za wyprowadzanie piły i ganią Bonucciego za to samo.
Ostatnio zmieniony 04 grudnia 2011, 12:01 przez alina, łącznie zmieniany 1 raz.


liqu!d

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 lipca 2006
Posty: 214
Rejestracja: 11 lipca 2006

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2011, 11:59

alina pisze:Ja myślę, że skoro odpadli z LM (no chyba, że wygrają 4-0 z Marsylią...), to będą chętni rozważyć nasza ofertę.
To jest jedyny argument na naszą korzyść. Borussia nie awansuje dalej, więc nie będzie kasy. Sprzedaż Hummelsa mogłaby im to zrekompensować, pytanie tylko czy oni aż tak bardzo jej potrzebują.

Tak z innej beczki: na tuttojuve pojawiła się informacja, że Fiora bierze pod uwagę sprzedaż Montolivo w styczniu i już szukają następcy. Kandydaci: Palombo, Ledesma i Coni.


grusio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 maja 2007
Posty: 62
Rejestracja: 05 maja 2007

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2011, 12:02

Pomyślałem o tym samym, co napisał Alina. Daje do myślenia też fakt, że to niemieckie media jako pierwsze napisały o dogadaniu się stron.

Poza tym, BVB nie zostanie przecież bez obrońcy. W przypadku takiego dealu pozyskują młodego, perspektywicznego Bonucciego. :smile:


ketraB

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 listopada 2009
Posty: 647
Rejestracja: 29 listopada 2009

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2011, 12:08

Hummels jak najbardziej, młody, zdolny i już gra na wysokim poziomie.

Jednakże obawiam się, że cena za obrońce będzie zaporowa.

Ciekawe rzeczy piszą na onecie:

Sir Alex Ferguson, menedżer Manchesteru United, zamierza pozbyć się Rio Ferdinanda i Nemanji Vidicia - informują brytyjskie media. Para stoperów Czerwonych Diabłow jest obwiniana za słaby start zespołu w sezonie. Ferguson nie wierzy, żeby Serb i Anglik wrócili do najwyższej formy i zamierza pozbyć się ich w letnim okienku transferowym. Nawet jeśli tak się stanie piłkarze nie będą mieli problemu ze nalezieniem nowego pracodawcy. Vidicem od dawna interesuje się Real Madryt oraz Juventus Turyn. Do grona chętnych dołączyło Anży Machaczkała. Z kolei Ferdinand może wrócić do swojego starego klubu - West Hamu. Możliwe jednak, że skuszą go duże pieniądze oferowane przez Los Angeles Galaxy. Ferguson nie musi się martwić o następców. Miejsce Serba i Anglika mają zająć "młode wilki" - Phil Jones i Chris Smalling.

Vidic to najwyższa półka i w przypadku gdy Sir Alex rzeczywiście chciałby się pozbyć Serba sądzę, że cena nie byłaby zbyt wielka - mało tego - moglibyśmy dorzucić Krasicia.


Azrael

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 marca 2008
Posty: 1317
Rejestracja: 15 marca 2008

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2011, 13:03

Hummels to świetny zawodnik, gra znakomicie w niemieckiej lidze, ale jego ściągnięcie to duże ryzyko. Po pierwsze dlatego, że suma odstępnego za tego gracza byłaby bardzo wysoka, a po drugie dlatego, że Niemiec grając poza Bundesligą nie wygląda już tak dobrze.
Być może to kwestia doświadczenia i już kilka miesięcy po ewentualnym przyjściu do Juve, Mats nauczyłby się włoskiego futbolu i stał się prawdziwą gwiazdą. Istnieje jednak ryzyko, że jego adaptacja przebiegałaby znacznie gorzej i w pamięci zastawałyby nam głównie takie jego interwencje jak choćby w meczu z Marsylią w tegorocznej LM. W takim wypadku różnicy między nim a Bonuccim praktycznie by nie było - no może z wyjątkiem stanu kont Borussi i Juventusu.

Z drugiej jednak strony kto nie ryzykuje, ten nie wygrywa. Hummels ma wszelkie papiery by stać się wybitnym obrońcą i gdybyśmy go ściągnęli do siebie, to byłbym optymistą.


Pozdrawiam!
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2011, 13:10

ketraB pisze:
Vidic to najwyższa półka i w przypadku gdy Sir Alex rzeczywiście chciałby się pozbyć Serba sądzę, że cena nie byłaby zbyt wielka - mało tego - moglibyśmy dorzucić Krasicia.
Ani Vidić nie jest w życiowej formie, ani ManU tanio go nie odda. A poza tym on ma już 30 w sumie. Rok-dwa lata temu owszem, ale teraz to ja nie jestem przekonany.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
ketraB

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 listopada 2009
Posty: 647
Rejestracja: 29 listopada 2009

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2011, 13:38

deszczowy pisze: Ani Vidić nie jest w życiowej formie, ani ManU tanio go nie odda. A poza tym on ma już 30 w sumie. Rok-dwa lata temu owszem, ale teraz to ja nie jestem przekonany.
Czy nie odda go tanio... tego nie wiemy.
Co do formy, to sądzę, że zmiana otoczenia dobrze by mu zrobiła. Tak było z Pirlo, tak było z Cannavaro.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2011, 13:49

ketraB pisze:
deszczowy pisze: Ani Vidić nie jest w życiowej formie, ani ManU tanio go nie odda. A poza tym on ma już 30 w sumie. Rok-dwa lata temu owszem, ale teraz to ja nie jestem przekonany.
Czy nie odda go tanio... tego nie wiemy.
Co do formy, to sądzę, że zmiana otoczenia dobrze by mu zrobiła. Tak było z Pirlo, tak było z Cannavaro.
Było, ale być nie musi. Żeby nie było - Vidić to dobry obrońca. I fajnie byłoby mieć go w paczce, ale... tak z rok, albo dwa lata temu. Chociaż pewnie jeszcze ze dwa lata pogra. Lepszy on, niż Rio w każdym razie. A Hummelsa nadal chciałbym w Juve.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Zablokowany