1.Liga Polska 2008/2009

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Ryszkins

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2003
Posty: 116
Rejestracja: 04 listopada 2003

Nieprzeczytany post 27 marca 2009, 14:37

Matusiak pokaże na co go stać. na razie nabiera formy :D


DYZIO_STW

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2008
Posty: 338
Rejestracja: 11 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 28 marca 2009, 13:01

Juventino90 pisze: Korona sensacyjnie przegrała ze Stalą aż 3:0,
polemizowałbym. Stal poważnie się wzmocniła tej zimy. No i nie zapominajmy kto wygrał w Kielcach z Koroną 3:2 przegrywając już 0:2.
Przestrzegałbym przed lekceważeniem Stali ... wczoraj o naszej sile przekonało się Zagłębie, którego kibice napinali się, że rozklepią Stal 3:0, 4:0 ... a tu wałek - biedny klub z Podkarpacia wywozi remis z takiego wyjazdu ...
Nie zdziwię się jak i Widzew straci ze Stalą punkty ( nie koniecznie przegra, ale równie dobrze może zremisować co będzie klęską Widzewa - tym bardziej, że gra w STW ).
Korona kolejny raz rozczarowała ... remis z Podbeskidziem przy prowadzeniu 2:0 to wg. mnie boiskowe frajerstwo ...
Z mojej strony pozwolę sobie na wytypowanie, że awans na bank wywalczą Widzew i Zagłębie - nie sądzę żeby inne kluby z dołu tabeli urywały im tak punkty i to często - zwyczajnie Korona i Zagłębie stanęły do walki na boisku z klubem walczącym o utrzymanie, ale który spokojnie powinien być w środku tabeli ...
W barażu zagra ktoś z 4 : Korona, Flota, Znicz, Górnik Łęczna ( ale największe szanse ma na to w obecnej chwili Znicz, chyba, że Korona obudzi się i wreszcie zacznie grac na swoim poziomie i nie będzie frajersko przegrywać meczy )
DO spadku niestety kwalifikują się drużyny z tej oto grupy : Motor Lublin, Odra Opole, GKS K - najpoważniejsi kandydaci oraz Jastrzębie ( największe szanse na utrzymanie ), Dolcan Ząbki i GKP Gorzów Wlkp.
Stal, Tur Turek i Warta powinny się spokojnie utrzymać.


"Od autu rozpocznie zamaskowany mściciel, Zdenek Grygera"

Juve - storia di un grande Amore!!

C'e solo un Capitano! Alessandro Del Piero! Grazie Alex!

Grazie Gigi Buffon!

37.
Nares

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 grudnia 2008
Posty: 28
Rejestracja: 23 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 28 marca 2009, 13:05

Mimo ,że jestem ze Szczecina mam kolegów ze Stalowej.
Również mówili mi ,że ich klub bardzo się powzmacniał i bez problemu się utrzyma w 1 lidze (Co mnie bardzo cieszy gdyż przy fenomenalnej grze Pogoni za rok obie drużyny spotkają się w pierwszej lidze a to daje jeden mecz wyjazdowy). Jeżeli Stal wygrywa bez problemowo z Koroną,remisuje z Zagłębiem to wątpię by nie wygrała większości meczy ze słabszymi drużynami, a to jej da spokojne utrzymanie.


Radek_88

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2005
Posty: 2351
Rejestracja: 22 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2009, 18:15

620 Gieksiarzy w miniona niedziele w Opolu i zwyciestwo GieKSy w meczu o 6 pktow. 2 najblizsze mece z Warta i Motorem beda bardzo wazne w kontekscie walki o utrzymanie.

Fani GieKSy w Opolu http://gieksa-tv.pl/clip/fani-gieksy-w-opolu/

linki z youtube'a:


- 25 sekunda ;)


DYZIO_STW

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2008
Posty: 338
Rejestracja: 11 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2009, 22:22

No i jednak Stalówka pokazuje, że wzmocnienia były bardzo dobre a zespół niezasłużenie musi bronić się przed spadkiem ... dzisiaj pokonaliśmy Flotę Świnoujście mimo tego, że sędzia Pskit drukował na siłę mecz dla Floty ... mam wrażenie, że to kolejny kandydat do odwiedzenia Wrocławia bo takich cyrków dawno już w Stalowej Woli w wykonaniu sędziego nie widziano.
Niepodyktowany ewidentny drugi karny, dziwne oszczędzanie od kartek i nie gwizdanie fauli wobec piłkarzy Floty, a znów gwizdanie fauli na piłkarzach Floty i kartkowanie Stali na potęgę ... no ale dotrwaliśmy ( nawet jak sędzia specjalnie przedłużył mecz o 7 minut żeby Flota strzeliła na 1:1 ).

Kolejny raz wtopiła Korona - remis ze słabym Jastrzębiem to kolejna wpadka kieleckiej ekipy.

Zagłębie doznało poważnej klęski w Bielsku-Białej ... na siłę chcę się chyba wybronić przed OE :D

Kolejny remis Motoru tym razem z Turem oznacza, że klub ten niechybnie zmierza do II ligi ... czyli tam gdzie jego miejsce z racji poziomu jaki piłkarsko na boisku prezentuje.

Kolejny sukces odnotował GKSK ... tym razem pokonał Wartę ... kolejny krok do utrzymania zrobiony - i to ważny krok, bo wygrano mecz o przysłowiowe "6 pkt".

Kolejny fatalny wynik Łęcznej - remis ze słabiutkim Gorzowem to sukces ekipy gości, ale miejsce premiowane walką w barażach o utrzymanie niestety oddala się dla GKP co raz dalej.

1. Znicz Pruszków 22 43 13 4 5 35-16
2. Widzew Łódź 22 43 12 7 3 30-16
3. Podbeskidzie Bielsko-Biała 23 41 12 5 6 35-18 1 0 1 4-3
4. Zagłębie Lubin 23 41 12 5 6 45-26
5. Korona Kielce 23 40 11 7 5 35-25
6. Flota Świnoujście 23 36 11 3 9 28-25

7. Górnik Łęczna 22 35 10 4 8 29-28
8. Wisła Płock 23 33 9 6 8 33-32
9. GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) 23 29 8 5 10 24-32

10. Dolcan Ząbki 22 29 8 5 9 21-22
11. Warta Poznań 23 27 7 6 10 29-35
12. Stal Stalowa Wola 22 26 7 5 10 23-25
13. Tur Turek 23 25 5 10 8 22-31
14. GKS Katowice 23 25 6 7 10 28-35

15. GKP Gorzów Wielkopolski 22 23 6 4 12 20-36
16. Motor Lublin 22 21 4 9 9 11-18
17. Odra Opole 22 18 4 6 12 17-32
18. Kmita Zabierzów 23 21 3 12 8 11-24

pogrubiłem ekipy, które już grały w tej kolejce, a na czerwono zaznaczyłem wycofaną Kmitę, oraz typowane przeze mnie kluby do spadku, na niebiesko zaznaczyłem typowanych przeze mnie kandydatów do awansu, na zielono - klub jaki zagra w barażu o OE wg mnie, a na brązowo kandydatów do gry w barażach o utrzymanie w I lidze.
Ostatnio zmieniony 05 kwietnia 2009, 12:32 przez DYZIO_STW, łącznie zmieniany 1 raz.


"Od autu rozpocznie zamaskowany mściciel, Zdenek Grygera"

Juve - storia di un grande Amore!!

C'e solo un Capitano! Alessandro Del Piero! Grazie Alex!

Grazie Gigi Buffon!

37.
pawełek89

Romanista
Romanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 stycznia 2009
Posty: 241
Rejestracja: 26 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2009, 11:49

Kolejny remis Motoru tym razem z Turem oznacza, że klub ten niechybnie zmierza do II ligi ... czyli tam gdzie jego miejsce z racji poziomu jaki piłkarsko na boisku prezentuje.

Zebys sie jeszcze nie zdziwil!.A czytales np.reportaz tygodnika pilka nozna po meczu z przed tygodnia Motor-GKS Jastrzębie? po Twoich słowach wynika,ze nie.Uznali ten mecz za jeden z lepszych tamtej kolejki. Byli pelen podziwu postawy Motoru mimo tak duzych problemow kadrowych i finansowych.Zapraszam do Lublina jak Stalowka przyjedzie.


Obrazek
DYZIO_STW

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2008
Posty: 338
Rejestracja: 11 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2009, 12:28

pawełek89 pisze:
Kolejny remis Motoru tym razem z Turem oznacza, że klub ten niechybnie zmierza do II ligi ... czyli tam gdzie jego miejsce z racji poziomu jaki piłkarsko na boisku prezentuje.

Zebys sie jeszcze nie zdziwil!.A czytales np.reportaz tygodnika pilka nozna po meczu z przed tygodnia Motor-GKS Jastrzębie? po Twoich słowach wynika,ze nie.Uznali ten mecz za jeden z lepszych tamtej kolejki. Byli pelen podziwu postawy Motoru mimo tak duzych problemow kadrowych i finansowych.Zapraszam do Lublina jak Stalowka przyjedzie.
jeden mecz o niczym nie świadczy - w poprzedniej rundzie Stal zagrała doskonałe mecze z Zagłębiem (1:0), Koroną (3:2) i Górnikiem Łęczna (4:0) to jednak ogólnie zagraliśmy fatalną rundę. Motor zagrał jeden dobry mecz i co z tego ... w pozostałych meczach grał piach i grał fatalnie i nie bez powodu zajmuje to miejsce w tabeli jakie zajmuje ... Stal też ma ogromne problemy finansowe, ale w odróżnieniu od Motoru nasi działacze potrafili z tak małym budżetem zmontować na prawdę świetny skład i zatrzymać tych piłkarzy, jacy w Stali są bardzo wartościowi.

Czekam z utęsknieniem na 29 kwietnia i na baty jakie Motor dostanie od Stali będącej w tej formie ...
Ostatnio zmieniony 28 kwietnia 2009, 22:38 przez DYZIO_STW, łącznie zmieniany 1 raz.


"Od autu rozpocznie zamaskowany mściciel, Zdenek Grygera"

Juve - storia di un grande Amore!!

C'e solo un Capitano! Alessandro Del Piero! Grazie Alex!

Grazie Gigi Buffon!

37.
Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2009, 22:15

Na gorąco po meczu w Łodzi. Dzisiaj nietypowo odbył się mecz Dolcan-Widzew. Widzów 7 tysięcy. Niższa frekwencja ze względu na porę i transmisje telewizyjną. Doping średni, nawet bardzo. Niczym się nie wyróżniliśmy. Gości zero.
Co do meczu. W naszym wykonaniu fatalny. Pierwsza połowa to chaos, pomimo przewagi.
Druga z nastawieniem na wygraną. Jednak fatalny błąd popełnia Mielcarz, fauluje dostaje czerwoną kartkę, zmiana bramkarza, karny gol.. Gramy w 10, ale walczymy o punkty w 80 minucie Robak strzela bramkę z karnego, faulował Humarski właśnie Robaka. Dwie minuty później Robak strzela, Humarski instynktownie broni a piłkę dobija Oziębała. Wygrywamy w 10 pomimo średniej gry.
Ekstraklasa jest nasza !


pawełek89

Romanista
Romanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 stycznia 2009
Posty: 241
Rejestracja: 26 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2009, 22:27

Juventino90 pisze:Na gorąco po meczu w Łodzi. Dzisiaj nietypowo odbył się mecz Dolcan-Widzew. Widzów 7 tysięcy. Niższa frekwencja ze względu na porę i transmisje telewizyjną. Doping średni, nawet bardzo. Niczym się nie wyróżniliśmy. Gości zero.
Co do meczu. W naszym wykonaniu fatalny. Pierwsza połowa to chaos, pomimo przewagi.
Druga z nastawieniem na wygraną. Jednak fatalny błąd popełnia Mielcarz, fauluje dostaje czerwoną kartkę, zmiana bramkarza, karny gol.. Gramy w 10, ale walczymy o punkty w 80 minucie Robak strzela bramkę z karnego, faulował Humarski właśnie Robaka. Dwie minuty później Robak strzela, Humarski instynktownie broni a piłkę dobija Oziębała. Wygrywamy w 10 pomimo średniej gry.
Ekstraklasa jest nasza !

Ogladalem mecz na Tvp sport.Tak jak napisales Widzew nie zaprezentowal sie zbyt dobrze ale punkty zostaly w Łodzi.Głupio zachowal sie Mielcarz.Doping Widzewa przed teleodbiornikiem nie wygladal tak zle...ale czesto nie spiewaliscie rowno.Wiadomo stac was na o wiele lepszy.W sumie nie myslalem ze Widzew ten mecz wygra myslalem ze stac was najwyzej na remis.Ekstraklasa :naughty: zawczesnie by mowic.


Obrazek
Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2009, 22:35

Szkoda chłopaków z Ząbek, do domu wrócą zawiedzeni, bo trzy punkty były o krok (szkoda ostatnich 10min.). Nie spodziewałem się, że Dolcan poradzi sobie na tyle dobrze by prowadzić w Łodzi, jak widać ostatnie zwycięstwa nie były przypadkiem.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2009, 22:46

Obejrzę jeszcze mecz w telewizji. Jedno jest pewne, ciśnienie było wielkie. Transfery nie dały niczego dobrego. Nadal uzależnieni jesteśmy od Robaka. Strzeli, wygramy.. Nie strzeli remis, lub porażka.
Po tym meczu mamy dużą przewagę nad Podbeskidziem, Koroną i Zagłębiem. Niestety pierwszy jest Znicz, który dostał 9 punktów za trzy walkowery.

A co do Dolcanu. Duży szacunek. Nie przestraszyli się, walczyli, gra otwarty futbol bez murowania bramki. Było o krok od powodzenia. Niestety dla nich, na Widzewie ostatnie minuty gra się ciężko, doping jest naprawdę gorący.


pawełek89

Romanista
Romanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 stycznia 2009
Posty: 241
Rejestracja: 26 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 23 maja 2009, 10:41

Zagłębie Lubin-Korona Kielce 4:0
zapowiadano ten mecz jako wielki hit!. obie druzyny walcza o Ekstraklase
Zagłebie juz w niej jest :whistle: a Korona zmniejszyla swoje szanse na baraze.Mecz nie stal na wysokim poziomie! przez caly praktycznie mecz dominowali gospodarze,Korona przy stanie 1:0 odkryla sie i zaryzykowala i stracila kolejne bramki.Wynik za wysoki Zagłebie nie pokazalo nic,ale porownaniu do Kielczan dazyli do sowjego celu€ .Pilka nozna jest gra bledow i Zagłebie cejujaco to wykorzystalo i wygralo.Poziom sedziowania straszny troche pod gospodarzy...duzo przewiniec nie widzial.


Obrazek
Safin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 marca 2005
Posty: 323
Rejestracja: 02 marca 2005

Nieprzeczytany post 23 maja 2009, 11:30

pawełek89 pisze:Zagłębie Lubin-Korona Kielce 4:0
zapowiadano ten mecz jako wielki hit!. obie druzyny walcza o Ekstraklase
Zagłebie juz w niej jest :whistle: a Korona zmniejszyla swoje szanse na baraze.Mecz nie stal na wysokim poziomie! przez caly praktycznie mecz dominowali gospodarze,Korona przy stanie 1:0 odkryla sie i zaryzykowala i stracila kolejne bramki.Wynik za wysoki Zagłebie nie pokazalo nic,ale porownaniu do Kielczan dazyli do sowjego celu€ .Pilka nozna jest gra bledow i Zagłebie cejujaco to wykorzystalo i wygralo.Poziom sedziowania straszny troche pod gospodarzy...duzo przewiniec nie widzial.
Sedziowanie jak pod gospodarzy :P normalnie jak w boksie :P

A tak szczerze to strasznie sie zawiodlem, myslalem ze Korona sie bardziej postara, no i moim zdaniem zatrudnienie kogoś takiego jak Motyka to jakas porazka jezeli zostaje on zwolniony z Polonii, to nie wiem co on robi w Koronie - zasłynal on chyba tylko z tej beznadziejnej szarańczy :prochno:


Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 23 maja 2009, 15:26

Korona przez cały sezon gra bardzo kiepsko. Myślę, że nie awansują do Ekstraklasy, a skoro tak się stanie, to mogą skończyć jak Wisła Płock. Natomiast Zagłębie gra ładnie, strzela dużo bramek, po prostu zasługują na awans bezpośredni.


Safin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 marca 2005
Posty: 323
Rejestracja: 02 marca 2005

Nieprzeczytany post 23 maja 2009, 15:30

MajosJuventino pisze:Korona przez cały sezon gra bardzo kiepsko. Myślę, że nie awansują do Ekstraklasy, a skoro tak się stanie, to mogą skończyć jak Wisła Płock. Natomiast Zagłębie gra ładnie, strzela dużo bramek, po prostu zasługują na awans bezpośredni.
Prosta, logiczna argumentacja, z którą ciężko sie nie zgodzic. :wink:

@Edit - Kurde niezle Podbeskidzie pojechało z Turkiem, ciekawe tylko czy to oni grali tak <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, czy Tur tak beznadziejnie, ktos byl na meczu ?


ODPOWIEDZ