Liga Mistrzów 2007/2008

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Radek_88

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2005
Posty: 2351
Rejestracja: 22 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 04 września 2007, 11:59

DamKam pisze:Wiadomo, o pozycje 1-2 będą walczyć Arsenal i Sevilla (o ile awansuje) [...]
Juz awansowala, wczoraj pokonala na wyjezdzie 4-1 AEK. Przypomne, ze pierwszy mecz 2-0 rowniez na korzysc pilkarzy z Andaluzji.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 05 września 2007, 13:24

Dla wszystkich zainteresowanych wklejam link - terminarz ligi mistrzów. Co z tego wynika? ano tak:
1 kolejka już 18,19 wrzesień
Szachtar - Celtic. Pewniak w ramówce TVP. Czego w polskiej TV nie zobaczymy:
Real - Werder
Schalke - Valencia
Barcelona - Lyon
Arsenal - Sevilla

każde z tych spotkań o wiele ciekawsze od walki Boruca i Zurawskiego z Ukraińcami.

2 kolejka
Manchester United - AS Roma Pewniak do kolejnej transmisji na TVP, znając zamiłowanie do Manchesteru (najwięcej transmisji w tamtym sezonie).
Czego nie zobaczymy?
Valencia - Chelsea
Lazio Rzym - Real Madryt
w sumie mało spotkań obfitujących w znane firmy.

3 kolejka
prawdziwa posucha. Trudno wybrać mecz. A skoro wiadomo, że nie będzie hitu, TVP pokaże jakiegoś Polaka. Proste, nie ?
Benfica Lizbona - Celtic Glasgow lub CSKA Moskwa- Inter Mediolan
Czego nie zobaczymy?
Chelsea - Schalke
Werder Brema - Lazio Rzym
Glasgow Rangers - FC Barcelona
W sumie zadna strata.

4 kolejka

to samo, co w 3, 2 i 1 kolejce tylko w odwrotnych kolejnościach. Tu już może TVP pójdzie po rozum do głowy i pokaże starcia o wyjście z grupy. Wtedy bedzie ciekawie. Albo pokaze hity wymienione przeze mnie na poczatku. Albo... puści Celtic czy CSKA
Radzę się uzbroić w anielską cierpliwość do TVP, satelitę lub sopcasta i w zimne piwo. Inaczej nie da się przeżyć.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
KieLoN

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 kwietnia 2006
Posty: 98
Rejestracja: 17 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 05 września 2007, 13:46

za dużo tych grup i drużyn, ale cóż ... nalezy wspomagać futbol biedniejszych.
kiedyś Liga Mistrzów to były emocje. pamietam czasy jak Juventus w systemie 6 grup po 4 zespoły awansowywał szcześliwie z 2 miejsca do najlepszej ósemki, a potem dochodził aż do finału grając piękny futbol. ten system, lub jeszcze dawniejszy, gdzie grało 16 zespołów, byłby atrakcyjnieszym dla przeciętnego kibica piłki nożnej. a tak mamy szlagiery Szachtar-Celtic i mało mnie obchodzi że grają tam Polacy. i co z tego, że mamy miejsca na 32 zespoły, skoro nasze polskie kluby nie potrafia przebić sie przez eliminacje(?). Powiem szczerze, że już 2 sezon z rzędu, ze wzgledu na pauze Juventusu, LM zaczne śledzić od fazy ćwierćfinalowej, z rozlosowaną drabinką turniejową. Poziom, emocje i prawdziwe szlagiery (ze wzgledu na brak już na tym etapie "polskich" zespołów) w telewizji publicznej będą osłodą podczas wiosennych wieczorów przy piwku.


rokfor

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 05 września 2007, 15:00

Zgadzam sie z Kielonem w zupelnosci, dzisiejsza LM nie wzbudza tylu emocji co jeszcze 2-3 lata temu. Liga Mistrzow jak sama nazwa wskazuje powinny grac w niej mistrzowie i ewentualnie vice mistrzowie jesli chodzi o czolowe ligi europejskie, mysle ze wtedy rozgrywki i ligowe jak i Champions League nabralyby koloru, przez to ze np we wloszech czy hiszpanii do LM kwalifikuja sie az cztery druzyny nie ma tam np przedstawiciela z Polski to raz, a druga sprawa w ligach europejskich sa zespoly ktore nie maja szans na mistrzostwo a zajecie np tego czwartego miejsca jest w 90% pewnym miejscem w fazie grupowej - troche bez sensu, przez taki system bardzo duzo sie kalkuluje w rozgrywkach ligowych.
A co do tegorocznej edycji LM faworytow jest przynajmniej 6, mowa tutaj o Liverpoolu, Milanie, Interze, Barcelonie, Realu M, Arsenal/Man Utd a przynajmniej drugie tyle moze solidnie namieszac z Sevilla na czele, wyjatkowo slaba obsade maja Niemcy i Holandia.
Chetnie bede sledzil rozgrywki ale tesknie za czasami kiedy to Ajax czy Marsylia liczyly sie w Europie no i oczywiscie z utesknieniem oczekuje nastepnej edycji, z nadzieja ze bedzie tam JUVE :whistle:


Janek1986

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 sierpnia 2007
Posty: 25
Rejestracja: 25 sierpnia 2007

Nieprzeczytany post 05 września 2007, 16:25

Grupa A:
1. Liverpool FC
2. FC Porto
3. Olympique Marsylia
4. Besiktas Stambuł

Grupa A zapowiada się ciekawie z tego względu, że poza Liverpoolem wszystkie trzy drużyny mają podobne szanse na zajęcie drugiego miejsca. Osobiście stawiałbym na awans Anglików i Portugalczyków, tym niemniej nie spisywałbym na straty dwóch pozostałych drużyn, zwłaszcza po nieciekawym początku sezonu w wykonaniu Marsylczyków.

Grupa B:
1. Valencia CF
2. Chelsea Londyn
3. Schalke 04 Gelsenkirchen
4. Rosenborg Trondheim

W moim rankingu jedna z najciekawszych grup, o ile nie najciekawsza. W chwili obecnej jestem w stanie przyjąć w ciemno awans Chelsea, niemniej jednak Schalke i Valencia będzie toczyć - w mojej opinii - równy i zacięty bój o drugie miejsce. Uważam, że zwycięży drużyna, która straci najmniej punktów w potyczkach z Norwegami.

Grupa C:
1. Real Madryt
2. Lazio Rzym
3. Werder Brema
4. Olympiakos Pireus

Michał Żewłakow wraz z Olympiakosem Pireus będzie miał niezwykle trudną przeprawę, aby zakwalifikować się po tej rundzie do Pucharu UEFA. Nie chciałbym ich z góry skazywać na ostatnie miejsce, ale na papierze nie wygląda to różowo. Ogólnie rzecz biorąc stawiam na Real i Lazio, które powinno sobie z osłabionym Werderem poradzić.

Grupa D:
1. AC Milan
2. Benfica Lizbona
3. Szachtar Donieck
4. Celtic Glasgow

Artur Boruc po raz kolejny będzie miał okazję przypomnieć się kibicom w Mediolanie :) Mam nadzieję, że znowu będzie o nim głośno, zaś mecze pomiędzy ostatnim triumfatorem LM a mistrzem Szkocji powinny być okrasą tej grupy. Benfica i Szachtar stoczą bój o trzecie miejsce, choć co do Benfiki - jest w stanie sprawić niespodziankę.

Grupa E:
1. FC Barcelona
2. Olympique Lyon
3. VfB Stuttgart
4. Glasgow Rangers

Na pierwszy rzut oka - murowanymi kandydatami do dalszego awansu są zespoły z Barcelony i Lyon. O siła tego pierwszego nie pozostawia złudzeń, tak mistrzowie Francji nie dysponują już tak mocnym i wyrównanym składem jak przed laty. Poza tym nowy trener Lyonu postanowił zmienić styl gry zespołu i na razie widać tego nie do końca udane efekty. Dzięki temu jednak rywalizacja w grupie nabierze rumieńców. Ostatecznie stawiam na Barcę i Lyon.

Grupa F:
1. AS Roma
2. Manchester United
3. Sporting Lizbona
4. Dynamo Kijów

W tej grupie każdy inny wariant niż awans Romy i Manchesteru będzie wielką sensacją. Póki co zasady są proste: awans klubów z Włoch i Anglii, zaś dwa pozostałe biją sie o start w PUEFA.

Grupa G:
1. Inter Mediolan
2. PSV Eindhoven
3. Fenerbahce Stambuł
4. CSKA Moskwa

Grupa ciekawa, głównie z uwagi na polski akcent. O ile awans Interu wydaje się bezdyskusyjny, to walka o drugie miejsce jest sprawą otwartą. Osobiście chciałbym, aby to Rosjanie wyszli z grupy, a Yanchik wydatnie w tym im pomógł :)

Grupa H:
1. Sevilla FC
2. Arsenal Londyn
3. Steaua Bukareszt
4. Slavia Praga.

Tutaj to raczej nie ma co za wiele debatować. Awansują Seviila i Arsenal, natomiast outsiderzy powalczą o "Puchar Pocieszenia". Swoją drogą nie chciałbym oglądać Zagłębia na tle tak ofensywnie grających zespołów jak Sevilla czy Arsenal ;)


Mateo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 października 2004
Posty: 490
Rejestracja: 24 października 2004

Nieprzeczytany post 19 września 2007, 22:43

Video z wtorkowych meczów. Skróty z polskim komentarzem! :)

EUROGOAL.PL - KLIKNIJ


marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1200
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 20 września 2007, 00:05

@Janek widze twoj hurra optymizm co do druzyn wloskich ;P

Jak wszystkim wiadomo Milan to druzyna w ktora mozna stawiac z zamnietymi oczami, Milan jest piekielnie silny jak zawsze i wyjdzie na pierwszym miejscu (nie bedzie musial sie wysilac, bo latwa grupa).
Lazio sobie nie poradzi i Werder bedzie na 2 miejscu (Real pierwszy ofc).
Roma ma fenomenalny start (mam nadzieje ze my zaczniemy im psuc humory juz w najbliszej kolejce ;P), wiec wyjdzie z grupy, ale MU pierwsze miejce.
Inter... zaczne od tego, ze naprawde kibicuje wszystkim wloskim zespolom na arenie miedzynarowodwej (w serie a oczywiscie licze na potyczki rywali Juve) to Inter jest taki 'nie wloski'. Otoz smieszyly mnie slowa przed sezonem "inter najsilniejszy w europie" itd. Inter nie ma czegos takiego co ma Milan i co mial Juventus, tej KLASY. Milan i Juve (był) sa klasowa druzyna, marka jedna z najlepszych na swiecie. Inter nie ma charakteru i nie wazne jakich pilkarzy bedzie mial, czy tam jakich ma im tego 'czegos' brakuje, Inter moze powalczyc sobie w Serie A ... oczywiscie wyjdzie z grupy, bo trudno by bylo z takiej grupy nie wyjsc, 1/16 przejdzie jak trafi na kogos slabego.

@rektor i kielon

ja mam inne odczucie, ze wlasnie ta liga mistrzow z roku na rok staje sie coraz bardziej 'mistrzowska', stoi na coraz wyzszym poziomie. polskie druzyny w lidze mistrzow? smiesznie by to az wygladalo... co do 4 druzyn z wloch czy tam hiszpani to jest bardzo dobre, bo to podnosi poziom rozgrywek. kto chce ogladac mecze Szachtar - Celtic? Nie lepiej Arsenal - Sevilla? Poziom LM spadl by na psy jakby grali wszyscy mistrzowie z europy w LM...
Wiadomo co sie liczy nie tylko w pilce, a w kazdej dziedzinie, zyciu itp trzy rzeczy: kasa, kasa i kasa. wiec nigdy do tego nie dojdzie o czym mowil np Platini zeby w LM grali mistrzowie krajow, wspomagac biedniejszych i inne glupoty. Gdy graja 'giganci pilki' wiecej mozna zarobic, rozgrywki sa bardziej prestizowe itd dlatego taki system jest i taki system bedzie.


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
figc1898

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2003
Posty: 502
Rejestracja: 04 listopada 2003

Nieprzeczytany post 20 września 2007, 00:18

Ja również jestem podziwu dla Milanu za wczorajszy mecz przeciwko Benfice. Wynik 2-1 nie odzwierciedla przebiegu spotkania, w którym rossoneri dominowali na boisku.
Lazio pewnie sie troche speszyło, bo grało przy pustych trybunach.
Roma zagrała z klasą i pewnością siebie.
Co do Interu to już chyba tak jest, że zawsze mają problemy na wyjazdach, no ale kilku zawodników jest kontuzjowanych w tym Materazzi i Chivu.
Ostatnio zmieniony 15 marca 2008, 15:56 przez figc1898, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Obrazek
Marcin_ACM

Milanista
Milanista
Rejestracja: 14 lutego 2007
Posty: 291
Rejestracja: 14 lutego 2007

Nieprzeczytany post 21 września 2007, 01:37

marcinek pisze: Jak wszystkim wiadomo Milan to druzyna w ktora mozna stawiac z zamnietymi oczami, Milan jest piekielnie silny jak zawsze i wyjdzie na pierwszym miejscu
No cóż, zgadzam sie z powyższym 8). Jedno, co sie rzuca w oczy, to rywale boją sie najbardziej Kaki i skupiaja sie na pilnowaniu jego, a tymczasem w środku pola rządzi Pirlo. Rewelacyjnie to Ancelotti poustawiał, albo oni sami tak grają :), ale kazdy ma swoje miejsce, kazdy w srodku pola potrafi zagrac zaskakująca piłke i otworzyć koledze droge do bramki. 2:1, a moglo byc chyba z 8:0, nawet Emerson byl bliski strzelenia gola.


Dominik10

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 grudnia 2006
Posty: 345
Rejestracja: 29 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 21 września 2007, 14:30

Macie racje do formy Milanu zagrali swietne spotkanie z Benfica. Ja jestem zawiedziony postawa jednak Lyonu myslalem ze bardziej skoncentrowani wyjda na ten mecz napewno zbila ich z gry stracona bramka. No a njabardziej sie ciesze ze zwyciestwa Rangersow którzy pokonali 2:1 Vfb Stuttgrat.


GRANDE JUVENTUS

Obrazek
Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 21 września 2007, 19:49

Za nami pierwsza kolejka spotkań piłkarskiej Ligi Mistrzów. Mieliśmy kilka ciekawszych spotkań, zapowiadanych jako hity w swoich grupach, a także mieliśmy mecze, które nie były starciami gigantów, a mimo to dostarczyły równie dużej dawki emocji.
W grupie A zwycięstwo odniosła jedynie Marsylia, co dla mnie było małą niespodzianką, gdyż przywykłem już do nierównej formy Francuzów, jaką prezentują nieprzerwanie od kilku sezonów. Liverpool wywiózł z Dragao bardzo cenny punkt, biorąc pod uwagę ich pół godzinną grę w dziesiątkę. Mimo zwycięstwa Olympique w pierwszym meczu, dalej twierdzę, że z grupy tej dalej awansują Liverpool i Porto.
W grupie B wszystkim bardzo dobrze już znany remis Chelsea z Rosenborgiem przy niemalże pustych trybunach. W dodatku dymisja (?) Jose Mourinho. Źle dzieje się na Stamford Bridge i jeśli Abramowicz nie pójdzie po rozum do głowy (szybko znajdzie godnego następcę Portugalczyka) to The Blues mogą mieć problemy z wyjściem z grupy. Za pewniaka uważam Valencię, natomiast Chelsea z Schalke powinna stoczyć bój o drugą lokatę.
W grupie C Real zasłużenie pokonał Werder, a Lazio osiągnęło bardzo dobry rezultat w Pireusie. Królewscy są dla mnie zdecydowanym faworytem tej grupy, a o drugie miejsce bić się będą Werder i Lazio. Mam nadzieję, że zwycięsko z tej batalii wyjdą Rzymianie.
Milan pewnie pokonał Benficę w grupie D, ale to nie Rossoneri zostali liderem po pierwszej serii spotkań. W Doniecku Shakhtar pokonał Celtic 2:0 i wydaję mi się, że wreszcie pieniądze włożone w ten klub (50 mln euro na transfery tego lata) mogą przynieść efekt, w postaci awansu do 1/8 Ligi Mistrzów.
Rangers pokonał na Ibrox Stuttgart 2:1, Barca spokojnie wygrała z Lyonem 3:0. Mimo wszystko to Lyon obok Barcy wydaje się być drugim kandydatem do wyjścia z grupy. Swoją drogą mecz na Camp Nou pokazał jak wielki Barca ma w tej chwili potencjał. Co będzie gdy osiągną pełnię formy?
W grupie F nastąpi rewanż za ubiegłoroczny ćwierćfinał Roma-MU. I w tym roku to Rzymianie powinni odkuć się na Anglikach. Są bogatsi o pewne doświadczenia, a przy tym mądrze się wzmocnili. W meczu z Dynamem pokazali piękny futbol. Manchester także zagrał przyzwoicie, wywożąc 3 pkt z Lizbony, jednak ich gra nie była już tak błyskotliwa jak Giallorossi.
W grupie G tradycyjnie przegrał Inter na inaugurację na wyjeździe. Porażkę może usprawiedliwiać fakt, że w drużynie Manciniego nie grało kilku podstawowych zawodników, ale mimo wszystko Fenerbahce zagrało wielki mecz. PSV lepsze od CSKA, choć Rosjanie nie byli dużo gorsi od Holendrów. Faworytem dla mnie jest mimo wszystko Inter, a o drugie miejsce będą się bić pozostałe 3 drużyny, nie wykluczone, że awansuje w końcu Fenerbahce, ale to tylko moje takie marzenie :)
I w końcu grupa H. Arsenal, któremu wróżono najgorszy sezon od kilku lat, po tym jak wyprzedał część swej drużyny, udowadnia, że ma jednego z najlepszych szkoleniowców na świecie. Arsene Wenger potrafił przecież z mało znanych piłkarzy uczynić gwiazdy (Eboue, Senderos, Gilberto, Kolo Toure, Hleb, FABREGAS itd). Na Emirates Sevilla nie istniała. Łatwe zwycięstwo Arsenalu pokazało, że przepaść pomiędzy Pucharem Uefa a Ligą Mistrzów jest duża i jak jeszcze dużo pracy czeka Sevillę by znaczyć coś także w Lidze Mistrzów. Mimo to uważam, że Hiszpanie bez problemów powinni sobie poradzić z dwoma pozostałymi outsiderami tej grupy. A tak na marginesie, to oglądając skrót meczu Slavia-Steua ponownie sobie uświadomiłem, że był to bez wątpienia najsłabszy rywal z jakim przyszło nam grać w ostatnich latach o wejście do Ligi Mistrzów.


Marcin_ACM

Milanista
Milanista
Rejestracja: 14 lutego 2007
Posty: 291
Rejestracja: 14 lutego 2007

Nieprzeczytany post 22 września 2007, 22:45

No i juz placimy w serie A za udzial w lidze mistrzow. Pierwsza polowa meczu z Parma niezla, druga - Milan opadl z sil (i mial tez niesamowitego pecha)
Niby mamy szeroka kadre, a jednak Emerson, Cafu czy Gilardino nie spelniaja oczekiwan.
Zreszta to samo jest w innych ligach, Liverpool wygladal dzis jakby gral w tygodniu w Porto Alegre w Brazylii a nie w Porto i tez przyplacil remisem 0:0 ze slabym Birmingham.


Dominik10

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 grudnia 2006
Posty: 345
Rejestracja: 29 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 03 października 2007, 16:18

Za nami wczorajsze mecze 2 kolejki Ligi Mistrzów padło kilka zaskakujacych wynikow. Mecz Barcelony ze Stuttgatem byl ciekawy ale od razu bylo widac ze przewage maja piłkarze z Katalonii którzy strzelali bramki dopiero w 2 odsłonie spotkania. W 2 meczu tej grupy chyba niespodziewanie Lyon przegral u siebie z Rangersami w takim samym stosunkiem bramkowym jak w meczu z Barcelona. Jesli Francuzi nie poprawia gry to moga juz za 2 kolejki beda grac o nic. W grupie F zagral Manchester United z Roma gdzie w bramce czerwonych Diabłów stanał Polak Kuszczaki nie pusil zadnej bramki. Najgrozniejsze strzaly oddal Totti a zwycieska bramke dla druzyny z Anglii strzelil Wayne Rooney. W meczu tej samej grupy Dynamo Kijów przegralo ze Sportingiem 2:1.
Inter pokonal 2:0 Psv a Cska Moskwa zremisowalo u siebie z Fenerbahce 2:2 ktorzy remis uratowali strzalem Deivida w 85 minucie. Az 6 bramek padlo w Sevilli gdzie miejscowi pokonali czeska SLavie 4:2 a Arsenal wygral minimalnie z Steaua 1:0 a zwycieska bramke dla Kanonierow strzelil na 14 minut przed koncem Van Persie.

Jeszcze dzisiaj odbeda sie spotkania w grupach A,B,C i D wedlug mnie njaciekawiej zapowiadaja sie spotkania Valencii z Schalke i Celticu z Milanem.


GRANDE JUVENTUS

Obrazek
Radek_88

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2005
Posty: 2351
Rejestracja: 22 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 03 października 2007, 18:29

Dominik10 pisze:Jeszcze dzisiaj odbeda sie spotkania w grupach A,B,C i D wedlug mnie njaciekawiej zapowiadaja sie spotkania Valencii z Schalke i Celticu z Milanem.
Valencia gosci u siebie Chelsea, Schalke natomiast zagra na wyjezdzie z Rosenborgiem.


Dominik10

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 grudnia 2006
Posty: 345
Rejestracja: 29 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 03 października 2007, 20:15

Radek_88 pisze:
Dominik10 pisze:Jeszcze dzisiaj odbeda sie spotkania w grupach A,B,C i D wedlug mnie njaciekawiej zapowiadaja sie spotkania Valencii z Schalke i Celticu z Milanem.
Valencia gosci u siebie Chelsea, Schalke natomiast zagra na wyjezdzie z Rosenborgiem.
Dobrze myslalem a zle napisalem jaki wstyd :oops: :oops: . Moze dlatego ze wczesniej zapomnialem wytpypowac wlasmie spotkania
Schalke z Rosenborgiem. A i przeciez Schalke i Valencia juz graly w pierwszej kolejce Champions League.


GRANDE JUVENTUS

Obrazek
ODPOWIEDZ