Mercato (LATO 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1226
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 20 maja 2021, 15:04

Pismaki piszą rzekomym transferze Griezmanna do nas jako następca Ronaldo.
Moim zdaniem - jeśli miałaby to być wymiana z Barceloną na naszego asa z nr 10 to bardzo chętnie. Ma prawie 31 lat i przy jego stylu gry to spokojnie 3-4 lata mógłby u nas grać.


dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 20 maja 2021, 15:58

playmaker pisze:
20 maja 2021, 12:12
Problemy na pierwszy rzut oka jakie widzę to za słaba siła rażenia ze skrzydeł (czego doświadczamy już teraz) oraz brak zawodników dobrze grających głową. Dodatkowo, Sandro wypada i nie mamy ani jednego lewego obrońcy.
Jeśli chodzi o konkretne nazwiska to Kean zapewne będzie za drogi i weźmie go PSG. Mimo wszystko próbowałbym z Milikiem po taniości. Ewentualnie inny odgrywający.
Powiedzcie mi jak to jest, że taki klub jak Juventus nie ma w ogóle rozwiniętej siatki łowców talentów? Porównajcie Juventus do takiej Atalanty czy dawnego Udinese. Przecież nie musimy kupować Milika po taniości tylko można odkryć takiego Zapate i innych. Niestety Juventus musi kupić Higuaina za 90mln czy dać podwójną pensję Rabiotowi. To co robią w Bergamo to jest coś pięknego


FORZA JUVE!!!
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1226
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 20 maja 2021, 16:18

dawid91 pisze:
20 maja 2021, 15:58
playmaker pisze:
20 maja 2021, 12:12
Problemy na pierwszy rzut oka jakie widzę to za słaba siła rażenia ze skrzydeł (czego doświadczamy już teraz) oraz brak zawodników dobrze grających głową. Dodatkowo, Sandro wypada i nie mamy ani jednego lewego obrońcy.
Jeśli chodzi o konkretne nazwiska to Kean zapewne będzie za drogi i weźmie go PSG. Mimo wszystko próbowałbym z Milikiem po taniości. Ewentualnie inny odgrywający.
Powiedzcie mi jak to jest, że taki klub jak Juventus nie ma w ogóle rozwiniętej siatki łowców talentów? Porównajcie Juventus do takiej Atalanty czy dawnego Udinese. Przecież nie musimy kupować Milika po taniości tylko można odkryć takiego Zapate i innych. Niestety Juventus musi kupić Higuaina za 90mln czy dać podwójną pensję Rabiotowi. To co robią w Bergamo to jest coś pięknego
Choćby taki, że zaraz wyjdzie kilku frustratów i powie, że to jest Juventus a nie szkółka niedzielna. Tu nie ma czasu na naukę tu się zapier####. Wchodzi potem jakiś młodzik typu Fagioli, Frabotta czy Dragusin i dostają ogony bo Chiellini który jest już jedną nogą na piłkarskiej emeryturze musi grać kiedy tylko się da. Parcie na sukces jest tak duże, że nie ma czasu na wychowywanie. Atalanta może i ma tych chłopaków, może ich sobie szkoli i część sprzedaje, ale z roku na rok nic się nie zmienia - dalej co roku grają o psi #uj. Ja ciągle się dziwię, że u nas tak nie robią - pisałem już o tym milion razy - nie ma żadnych przeszkód by taki młodzik zaliczył pełnych 10 meczy w sezonie w samej lidze i wszystkie mecze w PW. 5 drużyn z dołu tabeli x2 i PW i robi się dobra liczba jak dla gościa który kopał w młodzikach. Więcej mu to da niż płaskodupie na ławce.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7094
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 20 maja 2021, 17:57

mns pisze:
20 maja 2021, 17:30


Dostaniemy jakiegoś latynosa z plaży czy dalej dajemy się dymac za free?
Nie bądź śmieszny. Rynek jest przesiąknięty gównem nic dziwnego, że nikt nie chce takich patałachów. Usuniemy go z listy płac i to jest wielki sukces.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 20 maja 2021, 20:41

Poprostu pisze:
20 maja 2021, 17:57
mns pisze:
20 maja 2021, 17:30


Dostaniemy jakiegoś latynosa z plaży czy dalej dajemy się dymac za free?
Nie bądź śmieszny. Rynek jest przesiąknięty gównem nic dziwnego, że nikt nie chce takich patałachów. Usuniemy go z listy płac i to jest wielki sukces.
Też tak sądze. Klinika w Turynie złapie oddech. Wystarczy, że po sezonie będziemy bujać się z Ruganim et consortes


dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 21 maja 2021, 07:16

Michael_M pisze:
20 maja 2021, 16:18
Choćby taki, że zaraz wyjdzie kilku frustratów i powie, że to jest Juventus a nie szkółka niedzielna. Tu nie ma czasu na naukę tu się zapier####. Wchodzi potem jakiś młodzik typu Fagioli, Frabotta czy Dragusin i dostają ogony bo Chiellini który jest już jedną nogą na piłkarskiej emeryturze musi grać kiedy tylko się da. Parcie na sukces jest tak duże, że nie ma czasu na wychowywanie. Atalanta może i ma tych chłopaków, może ich sobie szkoli i część sprzedaje, ale z roku na rok nic się nie zmienia - dalej co roku grają o psi #uj. Ja ciągle się dziwię, że u nas tak nie robią - pisałem już o tym milion razy - nie ma żadnych przeszkód by taki młodzik zaliczył pełnych 10 meczy w sezonie w samej lidze i wszystkie mecze w PW. 5 drużyn z dołu tabeli x2 i PW i robi się dobra liczba jak dla gościa który kopał w młodzikach. Więcej mu to da niż płaskodupie na ławce.
Ja nie twierdzę, że powinniśmy być jak Atalanta i tylko wynajdować talenty rezygnując z kupowania gwiazd. Można robić tak jak Barcelona gdzie jest pewien balans. Kiedyś potrafili u nas wychować graczy pokroju Del Piero


FORZA JUVE!!!
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2580
Rejestracja: 31 maja 2009
Podziekował: 2 razy

Nieprzeczytany post 21 maja 2021, 11:39

Osgiliath pisze:
20 maja 2021, 20:41
Poprostu pisze:
20 maja 2021, 17:57
mns pisze:
20 maja 2021, 17:30


Dostaniemy jakiegoś latynosa z plaży czy dalej dajemy się dymac za free?
Nie bądź śmieszny. Rynek jest przesiąknięty gównem nic dziwnego, że nikt nie chce takich patałachów. Usuniemy go z listy płac i to jest wielki sukces.
Też tak sądze. Klinika w Turynie złapie oddech. Wystarczy, że po sezonie będziemy bujać się z Ruganim et consortes
Czy akurat Rugani jest teraz naszym największym problemem? Daniele po nieudanej (z powodu kontuzji) przygodzie we Francji po powrocie do Italii regularnie grał wyjściowym składzie Cagliari, z którego wygryzł Walukiewicza (a przecież o Polaku mówiło się w superlatywach i zaczął wzbudzać zainteresowanie wielkich klubów). Nie wiem o co chodzi, że od 6 meczów Rugani praktycznie nie podnosi się z ławki, ale podejrzewam, że pewnie nie mają kasy na jego wykupienie i nie chcą nam go ogrywać i podbijać cenę przy potencjalnej sprzedaży do innej drużyny. Na chwilę obecną mamy do rozwiązania problemy z zawodnikami, którym za rok kończą się kontrakty i to powinien być priorytet dla Paraticiego, bo mówimy o następujących piłkarzach:
1) Ronaldo,
2) Douglas Costa,
3) Bernardeschi,
4) Dybala,
5) Cuadrado,
6) Perin,
7) De Sciglio.
Dorzucając do tego grona wiecznie kontuzjowanego Ramseya, słabego i podatnego na urazy Arthura, Chielliniego, który wciąż nie podpisał nowej umowy oraz odchodzącego Buffona mamy całą jedenastkę.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2021, 15:55 przez dimebag11, łącznie zmieniany 1 raz.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1226
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 21 maja 2021, 12:29

Ptaszki ćwierkają, że po Buffonie Chiellini jest następny do odejścia. Szacun dla gościa, ale już najwyższy czas. Trzeba wiedzieć kiedy dać sobie spokój.
De Sciglio - najpewniej zostanie w Lyonie. Zebrał solidną liczbę minut, grał chyba na 3 pozycjach i jako rezerwowy zapchajdziura się u nich sprawdza. Kwota to pewnie coś około 4 mln.
Bernardeschi - on odejdzie po tym sezonie w ramach jakiejś wymiany z innym włoskim klubem. Niby jest Milan który ma Romagnoliego i Calabrie. Calabria gra bardzo dobry sezon, a Romagnoli stracił miejsce w składzie na rzecz tego wypożyczonego z Chelsea i w ostatnich 7 meczach 5 razy przesiedział cały na ławce. Nie wierzę w to by Atalanta go chciała czy Roma bo oni też mają niezłych graczy z kończącymi się kontraktami. Osobiście to chciałbym Calabrie bo Cuadrado na prawej obronie to...dajmy sobie spokój z tym pomysłem.
Perin - chciałbym żeby wrócił, ale nie wiem czy on sam by chciał. Pierwszy skład w Genoi,a ławka w Juve...raczej tam zostanie.
Dybala - mam nadzieje, że plotki o Griezmannie to coś więcej niż plotki. Niby mamy pracować nad wymimaną. Dybala może grać ze swoim idolem, a Griezmann to zawodnik idealny dla nas. Gość który tyra w obronie, a w ataku to team player. Nie tak pazerny na każdą piłkę jak ten co zgarnia 31 mln za sezon.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2580
Rejestracja: 31 maja 2009
Podziekował: 2 razy

Nieprzeczytany post 21 maja 2021, 16:37

@Michael_M
Akurat Giorgio mógłby zostać na jeszcze jeden sezon jako ten trzeci czy nawet czwarty do wejścia, bo mimo tego, że zdarzają mu się błędy w większej ilości niż kiedyś to nadal tylko on i De Ligt są w stanie powstrzymywać takie klocki jak Lukaku czy Duvan Zapata. Niby mamy Demirala, ale po obiecującym początku, to niestety od czasu tej fatalnej kontuzji w meczu z Romą Merih nie może dojść do formy i ciągle ma jakieś problemy z urazami. Jak tak dalej pójdzie, to trzeba będzie Turka sprzedać, bo staje się dla nas nieprzydatny.
Z pewnością wymienimy Bernardeschiego tak samo jak wymieniliśmy Douglasa Costę. Mam nadzieję, że do durnego łba Paraticiego nie wpadnie pomysł, by przedłużać umowę z Federico, bo będziemy mieć tego artystę na liście płac przez kilka dodatkowych sezonów. Obawiam się, że Berna zostanie z nami jeszcze jeden sezon, a potem odejdzie za darmo. Wiadomo, że fajnie byłoby wyciągnąć za niego Romagnoliego na zasadzie wymiany (nawet z jakąś dopłatą z naszej strony), ale to raczej nierealne. Zresztą Milan chyba straszy Romka tą ławą i próbuje wywrzeć na nim presję, aby zgodził się na podpisanie nowej umowy.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2697
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 21 maja 2021, 16:53

Oby Agnelli został odwołany a Giorgio porozmawiał o swojej przyszłości jesscze raz z nowym prezydentem.


calma calma
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 22 maja 2021, 10:10

Griezman to zdecydowanie za duży wydatek, swoje lata ju ma, pewnie trzeba byłoby dać koło 60 mln + min te 15 baniek na rękę czyli tyle ile chce Dybala. Nam bardziej potrzebna jest typowa "9". Silny napastnik, taki punkt odniesienia dla Ronaldo czy Dybali. Na dobrą sprawę obecne nie ma takiego bo Morata to też nie ten typ napastnika. Idealny byłby Vlahović i to powinien być numer 1, wtedy Morata gdyby Atletico spuściło cene wypożyczenia na ławkę a jak nie to Simy z Crotone, wysoki silny napadzior, który w takim klubie strzelił 20 bramek w sezonie, pewnie byłby dostępny za pół darmo z niską pensją. Takimi zawodnikami powinniśmy uzupełniać skład a nie graczami za 40 mln, którzy zamiast zapierdzielać na boisku będą siedzieć u fryzjera albo grać na playstation. Daleki byłby o ścigania graczy w okolicy 30 za dużą kasę, jakaś okazja gdzie topa można wyrwać za darmo bądź pół darmo jak najbardziej, ładować 60 baniek w 30-latka zdecydowanie nie.

Jeszcze słówko o Marottcie i jego popisach jak budował chociażby skrzydła w Juventusie przez lata:
Krasić 15 mln - 7mln strata 8 mln osobiście oceniam go neutralnie
Martinez aka Malaka 12 mln wtopa totalna
Pepe 7,5 mln strzał praktycznie w "10"
Eljia 9 mln - 5,5 mln sprzedaż strata 4,5mln wtopa
Giecherrini 7,25 mln - 7,5 mln zarobek 0,25 mln pozytywnie
Isla 13,9mln - 6,2mln strata 8,7mln wtopa
Asamoah 18 mln
Cuadrado 26,8 we bardzo dogodnych ratach mln strzał w "10"
Pjaca 23 mln niewypał totalny
Beran 40 mln wtopa
Costa 46 mln wtopa

Co chcę pokazać? A no to, ze póki kasy było mało to Marotta potrafił robić świetne transfery, ale miał też wtopy, ale one nie bolały, Jak przyszło kupić już konkretnego gracza za duże pieniądze to mamy wtope za wtopą, Pjaca- Berna -Costa w Juve 21 goli i 38 asyst ogólnie Chiesa- Kulu w rok 21 goli i 17 asyst. Marotta potrafił ściągnąć mało znanego gracza, który się sprawdził, ale nie potrafił praktycznie w ogóle ściągnąć gracza poniżej 25 lat, który by w Trynie wypalił, przez całe jego panowanie nad transferami można wymienić Dybala 21 lat Sandro i Vidal po 24 lata Bonu 23 lata. Beppe zawsze starał się stawiać przede wszystkim na jakość i doświadczenie kosztem wieku. Stąd później doszliśmy do ściany i mieliśmy multum graczy w okolicach 30 bądź już sporo po 30, których nikt kupić nie chciał a ich przydatność malała w szybkim tempie.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2580
Rejestracja: 31 maja 2009
Podziekował: 2 razy

Nieprzeczytany post 22 maja 2021, 11:12

@AdiJuve
Z Griezmannem to raczej chodzi o wymianę za Dybalę, a nie zakup bezpośredni. Wywalanie na Francuza powiedzmy 60 mln EURO w gotówce byłoby głupotą. Zresztą i tak wszystko zależy od rezultatów jutrzejszych spotkań, bo bez LM ciężko będzie nam ściągnąć kogokolwiek konkretnego bez znacznego przepłacania na jego pensji. Z drugiej strony to może brak CL wyszedłby nam na dobre, bo kupilibyśmy zawodników takich jak Simy czy Barrow ze sporym potencjałem rozwoju, a jednocześnie z niskimi poborami zamiast podstarzałych gwiazdorów chcących gigantyczne płace. Oczywiście też chciałbym u nas tego Vlahovica, ale po takim sezonie Fiorentina zażyczy sobie za niego z 60 mln EURO, więc ten Simy może być dużo lepsza opcją.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 22 maja 2021, 11:34

Rozumiem, ze za Dybale, ale to, ze będzie wymiana nie znaczy, że nie będzie kosztu. Wymiana to nieco inna sytuacja niż kupowanie zawodnika od klubu A i sprzedanie innego do B. Gdyż obie transakcje są z klubem A, ale to też będzie koszt, fajnie zrobimy plusvalenze na Dybali, ale Griezman pewnie byśmy podpisali na 4 lata, wątpię by zszedł z pensją poniżej 15 baniek nawet z ulgą podatkową to będzie roczny koszt blisko 40 mln (też zależy od wyceny, zakładam jakieś 60 baniek) i to w optymistycznej wersji. Mylę, ze wymiana z Barcą w której będzie Dybala jest realna, ale może to Dembele będzie graczem ze strony Barcy, też rok kontraktu, w końcu sezon bez kontuzji, potencjał bardzo duży, sporo młodszy. Deal dużo bardziej ryzykowny, ale gdyby odpalił to mamy skrzydła Chiesa, Dembele, Kulu potencjał ogromny. Poza tym jest większa szansa, ze ktoś się za 2/3 lata połasi na Dembele jak nie wypali niż na Griezmana. Antoine to sytuacja 0-1 albo odpali i będzie liderem drużyny, albo będzie jeszcze gorszą kulą u nogi niż Higuain. W przypadku Dembele istnieje większa szansa na odzyskania chociaż części kasy.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1442
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 22 maja 2021, 11:52

dimebag11 pisze:
22 maja 2021, 11:12
Z Griezmannem to raczej chodzi o wymianę za Dybalę, a nie zakup bezpośredni. Wywalanie na Francuza powiedzmy 60 mln EURO w gotówce byłoby głupotą.
Tak czy siak problemem byłaby wartość, z którą Francuz zostałby u nas zaksięgowany. Ma 30 lat i jeśli by nie wypalił, skończylibyśmy z nim jak Barcelona z Pjaniciem.
dimebag11 pisze:
22 maja 2021, 11:12
Z drugiej strony to może brak CL wyszedłby nam na dobre, bo kupilibyśmy zawodników takich jak Simy czy Barrow ze sporym potencjałem rozwoju, a jednocześnie z niskimi poborami zamiast podstarzałych gwiazdorów chcących gigantyczne płace. Oczywiście też chciałbym u nas tego Vlahovica, ale po takim sezonie Fiorentina zażyczy sobie za niego z 60 mln EURO, więc ten Simy może być dużo lepsza opcją.
Sęk w tym, że lokalne podwórko to też jest coraz trudniejszy grunt do interesów. Za takiego Scamaccę Fabs nie chciał dać w styczniu bodajże 25 milionów, od tamtej pory chłopak strzelił parę goli i ostatnio mignęło mi, że Sassuolo nie zejdzie poniżej 40. Vlahović jest niemal na pewno poza naszym zasięgiem. Simy to faktycznie może być opcja na targetmana, bo Crotone huknęło do Serie B. Tutaj trzeba jednak pamiętać o tym, że ma już 29 lat i, o ile wiem, nie posiada paszportu UE.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1226
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 22 maja 2021, 11:58

Sprzedaże/kupna czy wymiana w ramach ligi nie mają chyba limitu na zawodników bez paszportu UE.


Zablokowany