Mercato (LATO 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2018, 11:21

ewerthon pisze:
pumex jakieś 30-parę stron wcześniej pisze:Wyjątkowo, podczas tego mercato zachowywałem wewnętrzny spokój, dając jednocześnie duży kredyt zaufania Marottcie. Nawet jeśli jestem zwolennikiem pozostania w składzie Ruganiego, a czytało się plotki o jego transferze do Chelsea, jakoś mnie to specjalnie nie ruszało. Pierwszy raz zagotowałem się słysząc o wymianie Caldara-Bonucci. Wiadomo, że póki co to tylko plotki, ale jakoś nie umiem oprzeć się wrażeniu, że to byłby ruch trochę w stylu Marotty. Nie pytajcie czemu - po prostu. Uznałbym taki ruch za skrajną głupotę. Do samego Bonucciego nic nie mam, co więcej, wciąż darzę go sympatią i szacunkiem, nie to wszystko nie kosztem Caldary. Musimy w końcu odmładzać defensywę, a nie kisić się z Benatią czy Barzaglim.
Jaki tego typu ruch wykonał w przeszłości, że doszedłeś do takich wniosków? Po prostu od zawsze jesteś do niego uprzedzony, mimo, że już parę lat temu okazało się, że zwyczajnie nie masz racji oceniając jego pracę.
Niezależnie od wyniku pertraktacji pomiędzy nami a Milanem, myślę, że już teraz mogę gorąco pozdrowić @ewerthona, co niniejszym czynię :whistle:

Niezmiennie, możliwą wymianę Bonucci-Caldara uznaję za jakieś totalne nieporozumienie. Nawet samo branie takiej opcji pod uwagę przez nasz zarząd jest dla mnie trudne do przyswojenia. Gonzalo, ratuj! :pray:


Obrazek
wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2018, 11:42

Łukasz pisze:
wojczech7 pisze:Byłoby słodko, gdyby Chelsea wyskoczyła nagle z ofertą ~100mln za duet Higuain - Caldara
W kontekście Chelsea mówiło się chyba raczej o Ruganim?
Od tego się zaczęło. Później, jak rzekomo nie doszliśmy do porozumienia ws. kwoty odstępnego za Ruganiego, ktoś wymyślił zwrot Chelsea w stronę Caldary... ;)


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
tomassi14

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2009
Posty: 351
Rejestracja: 05 września 2009

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2018, 12:15

Malo prawdopodobne że będzie zwrot akcji, wszystko stoi przez odprawę higuaina, nie dziwie mu sie, skoro nie będzie gral LM to chce kasę wkoncu wolne wtorki i środy :laugh: :laugh:

Swoją drogą to pokazuje jak bezsensowny to był transfer ... a jeszcze rok temu chelsea dawała 100mln, teraz nie mozemy go opchnąć za 50 mln,


realbs

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 listopada 2014
Posty: 317
Rejestracja: 22 listopada 2014

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2018, 12:23

Właśnie nie, najśmieszniejsze jest to że uważasz go za talent 10 lecia, a zanim pojawił się jakikolwiek news na jego temat na tej stronie to Ty nawet nie wiedziałeś że ktoś taki istnieje. Także możesz sobie smieszkować, że forumowi managerowie, ale nie jesteś lepszy...
Trochę nie trafiłeś, bo De Ligta jak i cały Ajax śledzę regularnie, więc nie wiem skąd w ogóle wymysł, że mogłem o nim wcześniej nie słyszeć. Nie mierz wszystkich swoją miarą ;)

Podsumowując wiara w ten transfer za rok to czysta fatamorgana, jeśli tak bardzo zależało nam na środkowym obrońcy to trzeba było brać de Vrij-a za darmo. Kontraktu na poziomie 5,5 melona jak Bonu z pewnością by nie zaśpiewał.

Pozdrawiam mireczka.

Naprawdę nie wiem jak w momencie w którym ściągnęliśmy Ronaldo można się zastanawiać czy De Ligt chciałby u nas grać. Za rok zrobi się dużo miejsca w obronie. Barzagli odejdzie i wcale bym się nie zdziwił gdyby duet Benatia-Rugani też został szybko pogoniony. Zresztą - nawet jeśli nie młody Holender, to inny zawodnik. De Vrija nie wzięliśmy dlatego, że z naszej kadry lepszy jest może tylko od Barzagliego, a nazwisko imo ma mocne, więc na ławce by z pewnością siedzieć nie chciał. Jestem pewien, że jeśli uda nam się wygrać w końcu LM, to wtedy dopiero zacznie się prawdziwa przebudowa drużyny.[/quote]


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 896
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2018, 12:35

Adrian27th pisze:Czekałem tylko aż ktoś wysmaruje ze transfery De Vrija, Politano, Asamoah i Vrsajko są lepsze niż Cristiano Ronaldo, Emre Can, Jao Cancelo i nawet Leo Bonucci.

Tylko fan Interu może coś takiego napisać jak go tyłek piecze.
Tylko żal Asamoah bo tak:

- Cancelo póki co najlepszy w sparingach, może grać LO/PO, LP,PP może być potforem
- De Vrij słaby w sparingach, może nie mieć pierwszej 11-ki w interze


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2018, 12:58

dimebag11 pisze:
Adrian27th pisze:Czekałem tylko aż ktoś wysmaruje ze transfery De Vrija, Politano, Asamoah i Vrsajko są lepsze niż Cristiano Ronaldo, Emre Can, Jao Cancelo i nawet Leo Bonucci.

Tylko fan Interu może coś takiego napisać jak go tyłek piecze.
Jak nie masz nic mądrego do napisania, to lepiej zamilcz, bo tylko się kompromitujesz nazywając fanem Interu kogoś, kto ponad 20 lat kibicuje Juve. Dodatkowo przeczytaj ze zrozumieniem pierwsze zdanie mojego poprzedniego posta, bo odniosłem się tam jedynie do ruchów transferowych Interu i Juve w formacji obronnej, a Ty mi wyjeżdżasz z Ronaldo i Canem.
Czyli jeszcze gorzej, bo oceniasz transfery defensywne Interu do całokształtu naszego. Żaden z zawodników o których mówisz nie grał by u nas w pierwszym składzie. Mało tego, nasz zakup to Cancelo który u nich był najlepszym zawodnikiem i na niego po prostu nie było ich stać.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2580
Rejestracja: 31 maja 2009
Podziekował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2018, 13:10

Adrian27th pisze:
Czyli jeszcze gorzej, bo oceniasz transfery defensywne Interu do całokształtu naszego. Żaden z zawodników o których mówisz nie grał by u nas w pierwszym składzie. Mało tego, nasz zakup to Cancelo który u nich był najlepszym zawodnikiem i na niego po prostu nie było ich stać.
Oceniałem nasze transfery defensywne (Spinazzola, Cancelo i ewentualnie wymianę z Milanem Bonucci za Caldarę) z nabytkami do obrony Interu (Asamoah, Vrsaljko, de Vrij). Nic nie pisałem o całokształcie naszego okienka, więc na siłę nie wciskaj mi innych wypowiedzi. Po sprzedaży Lichego nie mam wątpliwości, że Vrsaljko wygrałby rywalizację z de Sciglio, więc raczej miałby pierwszy skład (oczywiście kupując Chorwata nie zatrudnilibyśmy Cancelo). De Vrij za konkurentów miałby prawdopodobnie dwóch z trójki Benatia/Caldara/Rugani i raczej nie byłby na straconej pozycji, bo przy jego transferze musielibyśmy się kogoś pozbyć. Żeby nie było, to mam nadzieję, że kolejny raz to nasz zarząd podejmie dobre decyzje i na koniec sezonu będę mógł napisać, że myliłem się w sprawie nabytków Interu.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2018, 13:16

De Vrij niepokonany tytan i Vrsaljko rezerwowy, no przegraliśmy życie nie kupując tego duetu...
De Ligt, 18latek po jednym sezonie w seniorskiej piłce (w podrzędnej Eredivisie), talentem dekady...

Cieszy, że Higuain oraz Caldara kręcą nosami na Milan, było to do przewidzenia. Tamto środowisko niczego nie gwarantuje, top4 byłoby mega osiągnięciem. Niech Sarri bierze Igłe do Londynu, dobrze wygląda w niebieskiej koszulce (szczególnie bez tzw. kałduna taktycznego):
Obrazek

Bonucci zachowuje się jak dziecko. Ciekawe czy/jaką przyszłość będzie miał w Milanie, jeśli operacja upadnie. Rozumiem rozegranie od tyłu, ale nie płaszczmy się już przed żądaniami drugiej strony. Nasrał do gniazda w Turynie i w Mediolanie, kto normalny tak robi?
Swoją drogą, to dostępny powinien być Boateng z Bayernu, bardzo podobny profil gracza, do tego 2 lata młodszy. Rummenigge stwierdził, że rozważą oferty. Przeszkodą może być wysoki kontrakt... coś czuję, że zawodnik będzie celował w top hajs od PSG czy innego City.


Basiek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2003
Posty: 308
Rejestracja: 09 lipca 2003

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2018, 13:39

Garreat pisze:Bonucci zachowuje się jak dziecko. Ciekawe czy/jaką przyszłość będzie miał w Milanie, jeśli operacja upadnie. Rozumiem rozegranie od tyłu, ale nie płaszczmy się już przed żądaniami drugiej strony. Nasrał do gniazda w Turynie i w Mediolanie, kto normalny tak robi?
Swoją drogą, to dostępny powinien być Boateng z Bayernu, bardzo podobny profil gracza, do tego 2 lata młodszy. Rummenigge stwierdził, że rozważą oferty. Przeszkodą może być wysoki kontrakt... coś czuję, że zawodnik będzie celował w top hajs od PSG czy innego City.
Rok młodszy. Z pozostałą treścią zgadzam się w 100 %. Jak już faktycznie zależy nam na zawodniku, który ma zwiększyć nasze szanse na zwycięstwo w LM, to może skupmy się na takim, który ją w swojej karierze wygrał, jak chociażby wspomniany Boateng.


BEZPŁATNE PRZELEWY DO PL I UK! -> http://www.england.pl/
dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2018, 13:52

Basiek pisze:Rok młodszy. Z resztą treści zgadzam się w 100 %. Jak już faktycznie zależy nam na zawodniku, który ma zwiększyć nasze szanse na zwycięstwo w LM, to może skupmy się na takim, który ją w swojej karierze wygrał, jak chociażby wspomniany Boateng.
No coś nie pokazywał w ostatnich latach, że ma receptę na wygranie Ligi Mistrzów :D Zdaje się, że jego doświadczenie w Mistrzostwach Świata również na nic się zdało


FORZA JUVE!!!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7407
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2018, 14:02

Garreat pisze:Swoją drogą, to dostępny powinien być Boateng z Bayernu, bardzo podobny profil gracza, do tego 2 lata młodszy. Rummenigge stwierdził, że rozważą oferty. Przeszkodą może być wysoki kontrakt... coś czuję, że zawodnik będzie celował w top hajs od PSG czy innego City.
City obecnie tak potrzebuje Boatenga jak i Juventus Bonucciego - czyli wcale. Ich największym i jednym z nielicznych atutów w poprzednim sezonie było znane nazwisko.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2018, 14:09

jackop pisze:City obecnie tak potrzebuje Boatenga jak i Juventus Bonucciego - czyli wcale.
Patrząc na to, co robią nasi, to jednak uważam, że szukają kogoś w tym profilu.


Basiek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2003
Posty: 308
Rejestracja: 09 lipca 2003

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2018, 14:12

dawid91 pisze:
Basiek pisze:Rok młodszy. Z resztą treści zgadzam się w 100 %. Jak już faktycznie zależy nam na zawodniku, który ma zwiększyć nasze szanse na zwycięstwo w LM, to może skupmy się na takim, który ją w swojej karierze wygrał, jak chociażby wspomniany Boateng.
No coś nie pokazywał w ostatnich latach, że ma receptę na wygranie Ligi Mistrzów :D Zdaje się, że jego doświadczenie w Mistrzostwach Świata również na nic się zdało
Może i nie. Ale Bonucci nie ma jej tym bardziej. A argument o Mistrzostwach pominę, bo Leo oglądał je w TV :ahsisi:


BEZPŁATNE PRZELEWY DO PL I UK! -> http://www.england.pl/
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1197
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2018, 14:24

Ponoć deal się kończy. Fajnie, że za Igłę odzyska się dużą część kasy, fajnie, że przez dwa lata napykał sporo bramek, spoko, że de facto na no name Caldarze zarabia się kupę siana, ale na Boga, Bonucci :facepalm:


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2018, 14:28

Bardzo podoba mi się zachowanie Higuaina w tej sytuacji. Już nawet nie chodzi o to żeby mu wytykać to, że lubi pieniądze. Po prostu się po ludzku szanuje. Było nie było to klasowy napastnik, który kosztował 90 mln E i gra w Lidze Mistrzów wpisana jest w jego karierę od bardzo dawna. Teraz Juventus pozbywa się go jak kogoś niechcianego, jednocześnie łaskawie spoglądając na prostactwo Bonucciego. Kompletnie się mu nie dziwię, że naciska na lepsze zarobki i pewną formę transferu. Jemu też nie uśmiecha się ewentualny powrót do Turynu i ma chyba bardziej realistyczne spojrzenie na obecny Milan niż nasz zarząd.


Zablokowany